Jump to content

Ateist olduğuna pişman olan var mı?

Recommended Posts

Ben pişman gibiyim ama sadece kendim için geçerli sebeplerden. Kronik depresyon vakasıyım v.

Depresyonda olmanin ateist olmanla bir ilgisi yok.Eger boyle dusunuyorsan inanmayi dene depresyondan kurtul! ne alakasi var depresyonda hayatini harcama , hemen bir psikiyatriste git terapi ve sana uygun bir antidepresanla depresyondan kurtulacaksin.20-30 yasim hep depresyonla gecti,bunun ateist olmamla ilgisi yok ama.islam disinda bir iki dine sempatim vardi.tanri inancim gelip gidiyordu! yazik depresyonla gecen senelerime, iki sene once psikiyatriste gittim antidepresan kullanmaya basladim.Keske cok daha once gitseydim diyorum simdi.icime kasvet cokuyordu,hayatimda gorunen hic bir problem yokken hicbiseyden keyif almiyordum.Sana tavsiyem depresyonun nedenini tanriya inanmamana baglama gibi sacma nedenler arayacagina bir psikiyatriste git.vakit kaybetme !

Sitelerde Paylaş
  • İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

tepem attı...ilk islamı kim ortaya koyduysa gidip bulasım ve tepeleyesim geldi....sonrasında ufak ufak rahatladım....rahatlamamda da bu ve vb forumlar etkli oldu...yalnız olmadığımı gördüm....daha bi rahatladım....tek kandırılan ben değildim...!!!!

uyanmak çok güzel bir olay....hiç bir şey ile kıyaslanamaz.....ister tatlı bir rüya olsun....ister kara bir kabus.....sonuçta uyuyorsun......uyanmanın tadı hiç bişeyde yok......,,,,

çok tatlı bi rüya bile olsa sonuçta RÜYA...!!! bunun gerçek olmadığı bilincine varmak b ambaşka bir duygu.....herkes aynı rüyayı görüyor...uyuyor ve tek yahut bi kaç uyanandan biri de sensin.....bundan daha haz verici güzel bişey yok......

önceleri biraz acı ve gerilim ama sonuçda da gerçekler ile yüzleşmek...gerçek dünyaya hoş geldin !!! :D :D

Sitelerde Paylaş

Depresyonda olmanin ateist olmanla bir ilgisi yok.Eger boyle dusunuyorsan inanmayi dene depresyondan kurtul! ne alakasi var depresyonda hayatini harcama , hemen bir psikiyatriste git terapi ve sana uygun bir antidepresanla depresyondan kurtulacaksin.20-30 yasim hep depresyonla gecti,bunun ateist olmamla ilgisi yok ama.islam disinda bir iki dine sempatim vardi.tanri inancim gelip gidiyordu! yazik depresyonla gecen senelerime, iki sene once psikiyatriste gittim antidepresan kullanmaya basladim.Keske cok daha once gitseydim diyorum simdi.icime kasvet cokuyordu,hayatimda gorunen hic bir problem yokken hicbiseyden keyif almiyordum.Sana tavsiyem depresyonun nedenini tanriya inanmamana baglama gibi sacma nedenler arayacagina bir psikiyatriste git.vakit kaybetme !

Ben hiç bir yerde, hiç bir zaman ateizm yüzünden depresyona girdim demedim. Hatta "kendimi bildim bileli depresyondayım" yazdığımı hatırlıyorum.

Sitelerde Paylaş

Ben pişman gibiyim ama sadece kendim için geçerli sebeplerden. Kronik depresyon vakasıyım ve dinlerin yalan olduğunu, evrenin ve insan hayatının bir amacının olmadığını, özgür irademin ne kadar sınırlı olduğunu, ölünce dirilmeyeceğimi anlayınca iyice beter oldum. .

Demissin iste ❗️ Depresyondayim dinlerin yapan yasamin bir amaci olmadigini ogrenince daha beter oldum demissin ! alla alla

Sitelerde Paylaş

Ben pişman gibiyim ama sadece kendim için geçerli sebeplerden. Kronik depresyon vakasıyım ve dinlerin yalan olduğunu, evrenin ve insan hayatının bir amacının olmadığını, özgür irademin ne kadar sınırlı olduğunu, ölünce dirilmeyeceğimi anlayınca iyice beter oldum. "Cehalet saadettir" lafına gerçekten inanıyorum ama ateizmin geri dönüşü yok. Bilimi, felsefeyi, sanatı seviyorum ama merakımın bedeli benim için ağır oldu.

ben de ateistler nasıl hayatını devam ettirebiliyor diye soruyordum kendime

cevabını vereceğim aşağıda

ama ateist açıdan bakınca herşey boş ve anlamsız

sevdiğin alakadar olduğun herkes ve herşeyden ebediyen ayrılacaksın

yok olacaksın hiç olacaksın

sanki dünyaya hiç gelmemişsin gibi

evet hakiki ateistler için çok zor bir durum :lol:

peki ateistler nasıl hayatını devam ettirebiliyor intihar edip bu can sıkıntısından kurtulmak yerine

çünkü heryerde müslümanlar bağırıyor Allah cc var Ahiret var Öldükten sonra dirilme var diye

ateistte diyorki ya belkide bunların söylediği doğrudur

kendince küçükte olsa bir ümit le hayatına devam ediyor

tarihinde dr.Kemal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

peki ateistler nasıl hayatını devam ettirebiliyor intihar edip bu can sıkıntısından kurtulmak yerine

çünkü heryerde müslümanlar bağırıyor Allah cc var Ahiret var Öldükten sonra dirilme var diye

ateistte diyorki ya belkide bunların söylediği doğrudur

kendince küçükte olsa bir ümit le hayatına devam ediyor

Peki Müslümanlar niye cihada katılıp şehit cennetine gitmeyi arzulamıyorlar? Niye herkes cennete gitmek istiyor ama kimse ölmek istemiyor? Niye benzer kültürü, dini ve dili paylaştıkları şeriatla yönetilen ülkelere sığınmak yerine gâvur Avrupa'ya kaçıyorlar? Çünkü ateistler her yerde bağırıyor "Allah yok, din yalan" diye. Belki de bunların söylediği doğrudur diye küçük de olsa bir şüphe duyuyorlar.

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir dakika bile pişman olmadım, hayatımda verdiğim en doğru karar!

Neden bu kadar geç uyandım diye pişman oldum!

Bununda nedeni müslümanları yönlendiren yalanci din adamları!!!

En nefret ettiğim müslümanlar, yalanlarla dinlerini savunan, gerçekleri gizleyen müslümanlar!

Normal müslümanlara ise acıyorum!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...