Jump to content

Yurtdışında oturum almak/ Kaçak yaşamak

Recommended Posts

Bu konuyu oluşturma amacım tecrübeli olan, yurt dışında kaçak dahi olsa yaşayabilmeyi başarmış ya da bu konu hakkında sağlam bilgileri bulunan kişilerin, bu yolları paylaşıp şahsımı ve benim gibi bu ülkeden siktir olup gitmeyi hedef edinmiş, bu konuda her türlü yolu masaya yatırmayı ve uygulamayı göze almış kişilere yol göstermesidir. Bu konuda yurt dışında yaşadıklarını beyan eden/ vatandaşlığı olan iki forum üyesine mesaj attım fakat siklemediler, çekinmeyin diye söylüyorum gelin yazın özelden yardım etmedik burada reklam yapmayalım diye düşünmeyin zevkle okurum önerileri. Göç etmeye çalışılacak ülkelerin avrupa birliği sınırları içerisinde olması benim için daha cazip geliyor fakat tekliflere de açığım. Kriter belli: Özgürlük! Bu ülkede bir insanın fikirleri dolayısıyla kendini zan altında hissedip darp, ölüm tehtidiyle kuşatılmış olması bu bok çukurundan ne pahasına olursa olsun kaçmaya yeterli sebeptir. Bunu yobaz bir ilde lisans eğitimime devam ederken derinlemesine hissediyorum, düşüncelerin tartışılamıyor oluşunun verdiği faşist ortamın kasvetini anlatmama bile gerek yok sanırım.

Ve bunlar daha iyi günler. Türkiye bir ateistin hazmedebileceği yaşamı bir ateiste sunamaz, uzun on yıllar da sunamayacaktır.

tarihinde Ludovicotechniq tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

en güzeli almanyaya iltica et , zaten su an en kisa basvuru bile 3 yil sonra karar veriliyor, ayda 350 euro , para veriyorlar, kalicak, yer saglik bedava, eger basvurun red olursa , 2. basvuru yapma hakkin var, ben basvurup ta sinirdisi edilen görmedim, eger basvurusan en az 5 yil almanyda kalirsin red yersen, baska ülkeye gecersin, bir 5 yilda orada kalirsin nasila ekmek elden su gölden

eger kendini almanyaya atarsan yardimci olurum , almanyaya girdikden sonra pasaportu yak, polise yakalanirsan, i am asylum de, pasaport olmayinca almanya sinirdisida edemiyor, duldung diye belge veriyor, duldung ile 30 senedir burada kalanlar var

tarihinde nimetullah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Merhaba ben su anda sidney'de yasiyorum. Yuksek lisansla geldim, ardindan is buldum muhendis olarak calisiyorum. Eger bir aksilik olmazsa oturma iznini alacagim. Bir sorun varsa sorabilirsin

Merhaba Yüksek lisans süresince yıllık harcaman ne kadardı? Felsefe bölümünden yüksek lisans yapılacak alanlarda iş bulma sıkıntısı çekmem herhalde fakat para sıkıntı. Ayrıca çalışma vizesini nasıl hallettin, turist vizesi ile orada çalışacak bir yer bulduğunda iş yeri beyanatı ile oturma izni alınabiliyor mu?

Sitelerde Paylaş

Merhaba Yüksek lisans süresince yıllık harcaman ne kadardı? Felsefe bölümünden yüksek lisans yapılacak alanlarda iş bulma sıkıntısı çekmem herhalde fakat para sıkıntı. Ayrıca çalışma vizesini nasıl hallettin, turist vizesi ile orada çalışacak bir yer bulduğunda iş yeri beyanatı ile oturma izni alınabiliyor mu?

yillik sadece okul 26bin avustralya dolari. yani donemlik 13 bin dolar. Buraya zaten yuksek lisansla geldiginde vizen yari zamanli calismayi kapsiyor. Tek yapman gereken TFN (Tax Reference Number) almak. Yani ayri bir calisma izni veya calisma vizesine gerek yok. Oturma izni alman icin cesitli puan kriterlerini saglaman lazim. https://www.border.gov.au/Trav/Visa-1/189-burada yaziyor. Farkli farkli vize cesitleri var tabi. Yani arkadasim kisacasi is parada bitiyor...

Attigim sitenin vizesi farkli, orada sadece puan sistemi oldugu icin direk onu attim. Yani basvurma sekline gore vize cesiti de degisiyor.

tarihinde Atheist Primate tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Merhabalar bu konu vasitasiyla uye olcakmisim demekki.uzun suredir takip etmekteyim forumu.simdi bu iltica konusu ozellikle ulkenin su anki durumunda uzerinden soyle bir gecilesi durum degil..uzerinde durmak lazim diye dusunuyorum..forumda bu yollardan gecmis tecrubeli kisiler var mi iltica etmis kabul edilmis..paylasirlarsa faydasi olur...ayrica durumumdan bahsedeyim..yasim 30 larin basi ,ateistim,asker kacagi vicdani retciyim cok kez tutanak yemis bulunuyorum.ve bu ulkeden cikmak istiyorum

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...