Jump to content

Zorunlu Genel Sağlık Sigortasıyla Halkı Soyma

Recommended Posts

Zorunlu Genel Sağlık Sigortası diye gerizakalıca bir şey uydurmuşlar. Eğer işsizsen devlete borçlanıyorsun. 8 milyon insan işsiz olduğu için borçlandırılıyor. Bir kişi yaklaşık 4000 TL borçlanıyor. Bu borçlanmayıda kişi işsiz olduğu için babasından alınıyor. Böyle bir gerizekalılık olur mu?

Türkiye halkı kadar dünyada gerizekalı halk yoktur. Hala bu yasayı çıkartan akp ye oy veriyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=dC3nQLFfGNU

Sitelerde Paylaş

Benimde borç 5000 i geçti ne olacak bilmiyorum.

Bu borcu zaten şuanda ödemem mümkün değil, acaba benim gibi ödemeyen veya ödeyemeyenlere icra/haciz gelir mi? :wacko:

Bence ödeme kimse ödemesin. Kimse ödemezse bir bok yapamazlar. Böyle ahlasızlık olmaz işsiz adamdan para mı alınır. 8,5 miyon insan var bu durumda.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben 25 yaşımı doldurdum. annemden yararlanıyordum. normalde 18 yaşında bitiyor ama öğrenci olduğum için 25 yaşına kadar devam etti. ayda 50 lira ödüyorum, böylece sigortam devam ediyor. aylık vurulduğum bir iğne var ve fiyatı 1000 tl'yi geçiyor. bu bakımdan karda sayılırım.

Sitelerde Paylaş

Zeus, çok güzel nir noktaya değinmişsin.

Kişi işsiz, adı üzerinde işsiz ama nasıl olacak bilinmez, para bulup SGK'ya Genel Sağlık Sigortası pirimi ödeyecek!

Birde yeşil kart olayı var ve yeşil kart olayında hile yapıldığı düşüncesindeyim.
Kocaeli iline bağlı Dilovası ilçesinde neredeyse herkesin yeşil kartlı olduğunu bir SGK çalışanından duydum, şüphelerim güçlü ama ne derece doğru emin değilim.

Kocaeli ilinin Gebze ilçesinde GSS için gelir tespiti yaptıran bayan müdürün de adil davranmadığını düşünüyorum.

İşsizi dahi devlete borçlandıran, işsizden para talep ettirenler umarım o işsizden daha beter günlere düşerler, düşsünler.

tarihinde yasarnuriaydin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adam işsiz parayı ailesinden alıyorlar.

Ailenin gelir durumuna bakıyorlar.

Ne saçma bir yerde yaşıyoruz...

18 yaşını doldurmuş insanın ailesinden ne diye para alıyorsunuz.

Bende yaptırdım ama parayı geri aldım.

Parayı almayanlar da devletin kasasına para bırakıyor.

İşsiz ve fakirlerin bir sağlık sigortasını yapamıyor mu bunlar.

Hani az para alıyorsunuz ya zaten hiç almayın.

Cami yapmaktan başka bir bok yapamıyorlar.

Sitelerde Paylaş

2011den beri var bu muhabbet. Bu sene beşinci senesi.

Borcunuz varsa ne devlette ne özelde muayene olamıyorsunuz. İşin ilginci bu uygulamadan sonra devlet hastanelerinde giriş ücretini 15 liradan 30a çıkardılar. %100 zam. Üç sene önce şubatta borç sildirmiştim bir sene sonra tekrar birikmeye başlamış o zamandan beri devam ediyor. Eve zarf gitmiş falan.

Şimdi önce yerel seçim sonra genel seçim ayağına 2013'ten beri bu konu su yüzüne çıkmadı. Tahsilat falan başlamadı. Kasımda yine AKP çıkarsa parayı istemeye başlayacak devlet. Muhalefet de nedense bu konudan hiç bahsetmiyor. Devlet soktuğunu çıkarmaz derler CHP iktidar olsa bile bu uygulama devam edecek kesin. 30-40 sene sonra geri ödeme yaparlar belki konut edindirme yardımındaki gibi :D

Sitelerde Paylaş

Adam işsiz parayı ailesinden alıyorlar.

Ailenin gelir durumuna bakıyorlar.

Ne saçma bir yerde yaşıyoruz...

18 yaşını doldurmuş insanın ailesinden ne diye para alıyorsunuz.

Bende yaptırdım ama parayı geri aldım.

Parayı almayanlar da devletin kasasına para bırakıyor.

İşsiz ve fakirlerin bir sağlık sigortasını yapamıyor mu bunlar.

Hani az para alıyorsunuz ya zaten hiç almayın.

Cami yapmaktan başka bir bok yapamıyorlar.

Adam yukarıda çarpıcı yorum yapmış. Yetişkin, 18 yaşını doldurmuş işsiz parasız adamdan neden ailesinin veya evde yaşayan diğerlerinin gelirini göstererek para alırlar?? Çünkü gelir tespiti yaparken hane halkının gelirine göre bu işsiz parasız adama borç çıkartıyorlar.

Bir de primlerini ödemeyenler devlet hastanelerinden ücretsiz yararlanamazlar; üstelik bu primler zorunlu olduğundan her ay borcunuz birikir ve sonunda faiziyle birlikte s.ke s.ke ödemek zorunda kalırsınız.

tarihinde Z-karn-223 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...