Jump to content

Şizoid teşhisi..

Recommended Posts

Meraba arkadaşlar banada şizoid/psikoz/anksiyete teşhisi kondu yıllarca benim pek arkadaşım yok kimseyle konuşamıyorum çekimserim öyle bir selam vermem kimseye bu durumu yıllarca aşmaya denedim.Kurslara gittim ama pek aktif katılımım olmadı..Bana ne önerirsiniz bu durumun üstesinden gelmek için.Bilimsel tanımı şöyle Şizoidler, yoğun duygular yaşamaz, sosyal aktivitelerden kaçınır, arkadaşlık kurmakta normal insanlara nazaran daha isteksiz davranırlar; topluma karşı yabancılaşmışlardır. Şizoid kişilik, genel olarak umursamaz ya da soğuk olarak nitelendirilebilir. Övgü ya da eleştiriler karşısında tepkisiz kalırlar. Duyguları statik olup çok fazla değişime uğramaz.Şizoid kişilik bozukluğu veya şizoid kişilik, sosyal ilişkilere ilgi azlığı, duygusal soğukluk, içe dönüklük ile karakterize bir kişilik bozukluğu..

Acaba şizofren olabilirmiyim diye düşünüyorum?İlaçlar kullanıyorum ama doktor değiştirsemde tanı sabit yani..

Sitelerde Paylaş

Çok basit bir önerim var.Her şeyi bir kenara at.Şu beyni bir araştır.Nasıl çalışır nöronlar sinapslar.Bilgisayar yazılım mantığıyla ne ilgisi var bu beynin.Korkunca beyinde ne olur,aşık olunca beyinde ne olur,orgazm olunca beyinde ne olur,sinirlenince ne olur,rüyada ne olur v.s. gibi beynin çalışma sistemini komple öğrendiğinde (ki en az 1 sene sürer) emin ol bi çok sorununu çözmek için kimseye danışma ihtiyacın olmayacak bile.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...