Jump to content

dua etme saçmalığı

Recommended Posts

müslümanken namazımı kılar ramazan orucumu tutardım.

her gece ışıkları kapatıp yattıktan sonra yastıgıma basıma koyunca 2 3 tane dua ederdım .

en az diyorum 4000-6000 arası dua etmişliğim vardır hayatım boyunca .

ve dualarım hep parayla ilgiliydi.. nedense uzun yıllar boyunca ettıgım duaların hiçbiri kabul olmadı..

zaten dediğim gibi mala mülke dayalıydı dualarım..

dua etmenın ahmaklık oldugunu geç farkettım zaten ondan sonra herseyın yalan oldugunu anladım.

tanrıya bana dunyanın en zengın adamı yap yada en guzel kadını ver bana 3 goz 5 kulak ver gıbı dualar ettıgınızde asla kabul olmayacaktır.

ama nezleye yakalandıgınızda sıfa ıcın dua edersen 1 hafta sonra ıyılesırsen ve bunu allahtan oldugunu söylersen en yakın psikoloğa gitmende fayda vardır.

bu müslmanların salaklıgına tahammül edemez hale geldim.

müslümanın bırıyle tartıstım bana iman et rabbıne duayla yalvar ısteklerın gerceklestıgını goreceksın dedi.

la ben senın o dedıklerını 10 yasından 27 yasına kadar yaptım bı bok olmadı zaten.

sizin bu duayla ilgili görüşleriniz nelerdir?

Sitelerde Paylaş

Yav para için dua edilir mi :D Bak üstat ne diyor:

"Çocukken her akşam yatmadan önce ve aklıma geldiği her an Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim."

sen de tayyipgiller gibi önce paraları çarpıp sonra allaaah deseydin bir güzel zenginleşirdin :D

Sitelerde Paylaş

Yav para için dua edilir mi :D Bak üstat ne diyor:

"Çocukken her akşam yatmadan önce ve aklıma geldiği her an Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim."

sen de tayyipgiller gibi önce paraları çarpıp sonra allaaah deseydin bir güzel zenginleşirdin :D

:D ben yıllarca boşa kürek çekmişim :blink::lol:

Sitelerde Paylaş

Zaten iki ihtimal var. İsteğin ya gerçekleşecek, ya gerçekleşmeyecek. Dindarların mantığına göre gerçekleşirse bu Allah'ın lütfudur, gerçekleşmemişse de bu da Allah'ın imtihanıdır.

Şu söz özetliyor zaten dediğini;

İnsanlık sadece kendini telef edenlere tapmıştır.

Emil Michel Cioran | Çürümenin Kitabı

Ve nasıl resim ekleyeceğim buraya tam bulamadım acil söyleyecek var mı ?

Sitelerde Paylaş

dua saçmalık falan değil, belkide en mantıklı olan şeydir islam dininde. duanın temeli telekineziye ve otohipnoza dayanır. sürekli aynı şeyleri söyleyerek kendini o duruma alıştırıyosun. mesela sabah namazına kalkmak için gece yatmadan kalkacağınızı söyleyin alrm kurmadan bile kalkarsınız denir ve allahın hikmeti olduğu söylenir oysa bu otohipnozdur.

Sitelerde Paylaş

dua saçmalık falan değil, belkide en mantıklı olan şeydir islam dininde. duanın temeli telekineziye ve otohipnoza dayanır. sürekli aynı şeyleri söyleyerek kendini o duruma alıştırıyosun. mesela sabah namazına kalkmak için gece yatmadan kalkacağınızı söyleyin alrm kurmadan bile kalkarsınız denir ve allahın hikmeti olduğu söylenir oysa bu otohipnozdur.

Musa,sen neden denizi deleceğine kaçtığın Firavun'u delmedin :)))9))))999))

Sitelerde Paylaş

Kader inancı olan bir dinde , dua etmek büyük bir çelişkidir.

Bir şey için dua ettim diyelim.

O şey kaderimde varsa , zaten olur

Yoksa da olmaz

Yani dua etmek bir işe yaramaz.

Anlatabildim ?

Kader inancı reddeden görüşler de var Mutezile gibi.

Ya da kader inancı reddeden araştırmacılar gibi örneğin Bayındır.

Sitelerde Paylaş

Kader inancını reddeden kafirdir.

Tam tersi olmasın :)))99))

Çünkü 2:177 ve 4:136 ayetlerinde iman şartlarında kader yok.Ama her iki durumda da çelişkili bir tanrı fikri çıkıyor tüm kutsal metinlerdeki gibi;

https://tr-tr.facebook.com/notes/bilinç-sizsiniz/islamda-kader-safsatası/657366587740052

Neyse sana göre Muhammed bu konuda hangisini düşünüyordu tabi yaşadıysa artık...

Sitelerde Paylaş

Tam tersi olmasın :)))99))

Çünkü 2:177 ve 4:136 ayetlerinde iman şartlarında kader yok.Ama her iki durumda da çelişkili bir tanrı fikri çıkıyor tüm

kutsal metinlerdeki gibi;

https://tr-tr.facebook.com/notes/bilinç-sizsiniz/islamda-kader-safsatası/657366587740052

Neyse sana göre Muhammed bu konuda hangisini düşünüyordu tabi yaşadıysa artık...

Muhammed diye bir insan yaşadı mı , yaşamadı mı bilemem. Bizim burda muhammet diye bahsettiğimiz , islamda ki muhammet karakteridir.

İslam da daha bir çok birbiriyle çelişen ayet var ama bu kadere iman , imanın şartlarından biri değilmiydi ? İlk okul da din derslerinde ne kadar öğrendiysem o kadar bilgi sahibiyim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...