Jump to content

dua etme saçmalığı

Recommended Posts

Muhammed diye bir insan yaşadı mı , yaşamadı mı bilemem. Bizim burda muhammet diye bahsettiğimiz , islamda ki muhammet karakteridir.

İslam da daha bir çok birbiriyle çelişen ayet var ama bu kadere iman , imanın şartlarından biri değilmiydi ? İlk okul da din derslerinde ne kadar öğrendiysem o kadar bilgi sahibiyim.

Geleneksel öğretilerde ekleme izahlar olabiliyor bazen.Neyse sen dediğim ayetlere bak.Ayrıc Kuran'da kader kelimesi ölçü anlamına gelir Arapça'sının Türkçe telaffuz kısmını oku;

http://www.kuranmeali.com/ayetkarsilastirma.asp?sure=54&ayet=49

Sitelerde Paylaş

Mümin 60

Diyanet İşleri: Rabbiniz şöyle dedi: Bana dua edin, duânıza cevap vereyim. Bana kulluk etmeyi kibirlerine yediremeyenler aşağılanmış bir hâlde cehenneme gireceklerdir.

Furkan 77

Diyanet İşleri: (Ey Muhammed!) De ki: Duanız olmasa, Rabbim size ne diye değer versin! Siz yalanladınız. Öyle ise azap yakanızı bırakmayacak.

Allah kendisinden birşeyler talep edilmesini emrediyor, dualar zaten bizim düşündüğümüz gibi gerçekleşse böyle ayetler olmazdı.

Sitelerde Paylaş

-allah yücedir

-pekiya yüceyse neden bizim ona yalvarmamızı bekliyor ve herseyi menfaat karşılığı yapiiıyor? neden "bi işi yapmadan önce tevekkül yap" ondan sonra dua et o işin olur buda insanların oluşturmuş olduğu tanrının acizliğini gösterir ee demekki allah bizim dualarımıza muhtaç. :)

hem ben hiç kanserli birisinin dua ettikten sonra düzeldiğini görmedim. bi hastaneye gider doktordan yardım ister şifasını görür e ozaman doktora dua etmeli ve hastaneye secde etmeliyiz :D:)

okudun için teşekkürler.

Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...

İslama göre bu hastalık yapan virüsleri, bakterileri tasarlayıp, yaratan allah. Kendisi canlıları hasta etsin diye bu virüsleri, bakterileri yeryüzüne salıyor. Sonra bunlar da allaha dua ediyorlar, allahım hastalığımızı geçir, bize sağlık ver diye. Ulan biri de demiyor ki, bizi hasta etsin diye bunları tasarlayıp yaratan allah değil mi? Sorunu yaratandan, sorunu çöz diye yardım istiyoruz. Bu ne gülünçlüktür, bu ne akılsızlıktır diye. Madem bunlara neden olan allah ya size göre, bunları yaratıp yaratıp bize ne hasta ediyorsun, bize ne acı çektiriyorsun lan diyin. Ama bunlar sorunu yaratanı, acı çektireni övüyorlar daha. Sorunu yaratanın, sorunu çözmesini de bir güzellik, iyilik olarak görüyorlar. Hoş hiçbir şey çözdüğü, çözebildiği de yok. O da başka bir konu tabi.

Sitelerde Paylaş

1Allah sana istediğin şeyi vermediyse hemen dua etmek saçmadır falan deme

Allah senin ettiğin duanın hayırlısını verir belki zengin olup karı kızla takılıp cehenneme gidecektin. Bu durumda iyi ki Allah seni zengin etmemiş diye sevinirdin.

2Sadece Allah ım onu ver bunu ver diyerek duan kabul olmaz

sen okadar zenginlik iste ama kendini hiç geliştirme sonra Allah seni zengin yapsın. Öyle çok beklersin

Sitelerde Paylaş
On 24.03.2020 at 19:21, anonim1 yazdı:

Allah senin ettiğin duanın hayırlısını verir belki zengin olup karı kızla takılıp cehenneme gidecektin. Bu durumda iyi ki Allah seni zengin etmemiş diye sevinirdin.

sen okadar zenginlik iste ama kendini hiç geliştirme sonra Allah seni zengin yapsın. Öyle çok beklersin

Zırva.

Sitelerde Paylaş
On 24.03.2020 at 21:21, anonim1 yazdı:

O zaman neden 3 yaşındaki çocuğa tecavüz edilirken niye karışmıyor bu tanrı dediğimizde niye karışsın burası sınav diyorsunuz. Ne gereği var duanın o zaman?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...