Jump to content

Bu Forum Sayesinde İslam Bataklığından kurtulan Var mı?

Bu Forum Sayesinde İslam Bataklığından Kurtulan Var mı?  

52 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ateist Forum Sayesinde İslam Bataklığından kurtulan Var mı? Ateist forumda çok şey yazılıp anlatılmış. Ne yazıkki yaşadığımız ülke islam bataklığı içinde. Bu forum sayesinde ateist olan varsa kaç kişidir? Bir anket oluşturdum.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ateist Forum Sayesinde İslam Bataklığından kurtulan Var mı? Ateist forumda çok şey yazılıp anlatılmış. Ne yazıkki yaşadığımız ülke islam bataklığı içinde. Bu forum sayesinde ateist olan varsa kaç kişidir? Bir anket oluşturdum.

Aylar öncesinde Kuran'daki mucizeleri araştırırken denk gelmiş ve Bir ateist, hayatı boyunca düzinelerce kitap okur ve öğrenecek çok şeyi olduğunu düşünür...

Bir teist ise, yarım yamalak okuduğu tek bir kitap ile ,hayatın bütün sırlarını çözdüğüne inanır sözünü görünce kalp atışlarım hızlandığını hissetmiştim.Daha sonra ateist sayfaları takip etmeye başladım ve tabi İslami ve ateist kitaplar okumaya da.Her ikisinde de katıldığım/katılmadığım fikirler vardı.Yarı ateist yarı teisttim yani.Gelgitli düşünceler yani.Daha sonra özellikle de Tanrı Yanılgısı kitabının seküler ahlak ve hayat felsefini benimsememde etkisi oldu.Zincirleri kırmak aylar aldı tabi..

Sitelerde Paylaş

bence ateizme geçiş bir kapı gibi değil daha çok tünel gibi yani bende öyle oldu 3 yıl boyunca dinleri okudum tasavvuf okudum çok şey araştırdım bu süre zarfında zaten inanmam beklenemezdi ama kesin bir sınıfımda yoktu forumada bu sürecin sonlarında girdim aslında tam olarak ben bir ateistim dediğimde bu forumdaydım

Sitelerde Paylaş

3-5 sene önce müslümandım hatta sorgusuz sualsiz, yani baya fanatiktim dualara falan inanırdım,zaten 12-13 yaşlarındaydım.

Birkaç yıl geçtikten sonra hayatın düzensizliğini vb sorgulamaya başladım ve bu allahın var olup olmayışına kadar gitti ve bir gün bu forumu buldum,

Bu forumda okuduklarım çok farklıydı müslüman düşüncelerinden çok daha mantıklı ve çok daha gerçekçiydi neyse işte o gün bugündür forumda takıldım

ve müslümanlığın ne kadar itici ve hoşgörüsüz bir din olduğunu öğrendim ve ateist oldum... :wub:

Sitelerde Paylaş

Bu forumun katkısı ateizmin temelleri konusunda oldu. Foruma teistken girmiyordum zaten. Peki ateist olmamda neyin katkısı oldu derseniz Facebook'taki ateist sayfalarının baya bir katkısı oldu. Onun dışında benim de temelim vardı. Mesela teistken dindar falan değildim; inanıyordum, Ramazan'da oruç tutuyordum. Hayatım boyunca kıldığım namaz sayısı yaşımın yarısı kadar ya vardır ya yoktur ki ateist olalı 1 yıl olmadı daha.

Sitelerde Paylaş

Ateist olmam da benim kedinin poposunun çok faydası oldu.

Resmen aydınlanmanın ilk anlarıydı.

Kusursuz ve bizi herşeyden özel yaratan niye bu kedinin poposuyla benim popomu aynı yaratmış?

Beynimde o an yıldızlar çaktı ulan böyle kısır bir yaratıcı mi olur benim popom olumsuz ama kedinin poposu ölümlü yani aynı gote sahipken benim got cennetlik kedinim götü toprak olacak. Dedim birileri bizi fena yemiş sonra araştırmalar.

1 haftaya kalmadı ateistim. Kedinin poposuna borçluyum.

Sitelerde Paylaş

Ateist olmam da benim kedinin poposunun çok faydası oldu.

Resmen aydınlanmanın ilk anlarıydı.

Kusursuz ve bizi herşeyden özel yaratan niye bu kedinin poposuyla benim popomu aynı yaratmış?

Beynimde o an yıldızlar çaktı ulan böyle kısır bir yaratıcı mi olur benim popom olumsuz ama kedinin poposu ölümlü yani aynı gote sahipken benim got cennetlik kedinim götü toprak olacak. Dedim birileri bizi fena yemiş sonra araştırmalar.

1 haftaya kalmadı ateistim. Kedinin poposuna borçluyum.

Görmeyi bildikten sonra,bir popodan bile hayati anlamlar çıkarabilirsin.. :D

Sitelerde Paylaş

bu forumda ne var ki? objektif bakış açısı mı var? doğruları aktarma mı var?

oysa burada İslam ile yazılıp, çizilenleri çürütmek o kadar da zor değil. Biraz ayet bükücülüğü, bolca da İslam karşıtlığı olunca al karşına ateizm. Bu kadar viran bir yer yani.

Sitelerde Paylaş

6 senedir ateistim.ateist olmamda arapça ogrenmemin bilime aşırı düşkün olmamdan kaynaklı sürekli fizik ve bilimsel kitaplar okumamin faydası oldu .son olarak noktayı dawkings ve kuran koydu .

Yalnızca ateist bilim adamlarını takip ettiğin müddetçe, ölene dek ateist kalacaksın sen. Azıcık, farklı görüşlere açılın. Bu kadar taassupluk nereye kadar?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...