Jump to content

Bu Forum Sayesinde İslam Bataklığından kurtulan Var mı?

Bu Forum Sayesinde İslam Bataklığından Kurtulan Var mı?  

52 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ayet büken kendisi ayet bükücü diyo r bize hınzıra bak.

Sen de, çocuğa, durup-duruırken, söğüyorsun.

Bilmiyor musun ki, bu foruma kayıt yaptıran her Müslümal, hep aynı zırvaları sayıyor. Sanki onlardan dahâ zekîleri, bu foruma, hiç uğramamış!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şans eseri facebook' ta karikateist- sorgulayan gibi gruplara denk gelmiştim. Klasik ''İslam kusursuz'' fikrinin de verdiği gazla fazla bir çekincem olmadan incelemeye başladım. Ancak resimleri-yorumları görünce bildiğiniz travma oldu çünkü ateistler haklıydı meğer ki allah mallah yokmuş. Ateist tarafının mantıklı ve sorgulamaya açık şekilde kendine güvenerek verdiği cevaplar akla- mantığa- bilime inanan her aydın kişi için yeterlidir. Müslümanların yaptığı sadece züğürt tesellisi ya da zavallıca avutmalardır hele ki tehdit ve hakaret kısmı var ki bu müslümanken bile beni utandıran şeylerdi. Facebook' ta gördüğüm şeyleri internete bir de müslüman tarafının dediklerini araştırmak için yazınca karşıma çıkan şey kocaman bir hiç oldu, sadece hezeyan yazıları- cehennem korkuları cennet avuntuları. Kısaca zaten sakatlanmış olan din- tanrı inancını ateistforum sayesinde aştım. Bence güzel bir ortam, emeği geçenlere teşekkürler. Netomatik' in başlıklarını unutmamam gerek.

tarihinde engineer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben ateist olduktan sonra bu siteye girmiştim. Gördüğüm en kaliteli formdu.

Ateizmi de dini kabul edişim gibi kabul etmiştim yani önce söylenenleri kabul edip çürümeye çalışmak benim yöntemindi, dini gelenekçisinden selefisine modernisinden tatlısına tarikatından değişik mezheplerine kadar yaşamış ve hepsini kendi içimde çürütmüştüm. Ama ateizmi çürütemiyordum aynı zamanda ateist olmak çok büyük bir fedakarlıktı tüm dindarlar aksini iddia etmelerine rağmen, sonra bu forumda her türlü hayali tanrının yokluğuna kanıt sunanlardan sonra agnostik oldum, ama şuan ateizm, dinler ve diğer ideolojiler bana birbirinden farksız geliyor, vicdan denen şeyin de bir maskeden farksız olduğunu düşünüyorum.

Şuan kendim ve toplum için ne gerekiyorsa onun olması gerektiğini düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Bir koçaklama attırayım:

Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.

O zaman buyur er meydanına.

Çok yiğit heder olmuş derler buralarda. :)

Kimi kuyruğunu kıstırır gider..

..kimi de dr. kemal misali meczup gibi dolaşır ortalıkta.

.............................................

Boş lafa senin olduğu kadar, bizim de karnımız tok.

Ne mutlu sana, yalnız boş ile doluyu seçip seçemediğine iyi dikkat et.

Sitelerde Paylaş

Sen de, çocuğa, durup-duruırken, söğüyorsun.

Bilmiyor musun ki, bu foruma kayıt yaptıran her Müslümal, hep aynı zırvaları sayıyor. Sanki onlardan dahâ zekîleri, bu foruma, hiç uğramamış!

O adamın yazdığını pek fazla üstüme almamıştım, zira ayet bükücünün kim olduğu aşikar.

Ayrıca emin olabilirsin, buraya gelen Müslümanların kendilerini zeki sanmasından ziyade, Ateist oldu diye her boku bilenlermişcesine; az sorgulamaya başvurdu diye ya da bilimde birkaç şey öğrendi diye kendini herkesten fazlaca zeki görenler daha fazla göze batıyor ateistçik.

Sitelerde Paylaş

O adamın yazdığını pek fazla üstüme almamıştım, zira ayet bükücünün kim olduğu aşikar.

Ayrıca emin olabilirsin, buraya gelen Müslümanların kendilerini zeki sanmasından ziyade, Ateist oldu diye her boku bilenlermişcesine; az sorgulamaya başvurdu diye ya da bilimde birkaç şey öğrendi diye kendini herkesten fazlaca zeki görenler daha fazla göze batıyor ateistçik.

forumda yenisin bu ne hız abi herkese laf yetiştiriyorsun dikkat et az sakin bir şekilde yaz mümkünse şu nolan ı hedef alma zayıf noktamızı biliyor ib.e :D zayıf noktamız malesef yanlış kuran çevirileri ,evren tesadüf değil deyince hemen kuran ayetlerini çarpıtıp duruyor .tanrı varsa bu Allah değil demeye getiriyor.bence her soruya cevap vermen mantıksız ince eleyip sık doku kardeşim arada açıklarını yakalayınca patlat tokadı patlat lafı :D bu arada caner taslamanın kitabını oku eğer o olmasaydı sanarım bende bu ateist topluluğunun bu üyesiydim :D

Sitelerde Paylaş

forumda yenisin bu ne hız abi herkese laf yetiştiriyorsun dikkat et az sakin bir şekilde yaz mümkünse şu nolan ı hedef alma zayıf noktamızı biliyor ib.e :D zayıf noktamız malesef yanlış kuran çevirileri ,evren tesadüf değil deyince hemen kuran ayetlerini çarpıtıp duruyor .tanrı varsa bu Allah değil demeye getiriyor.bence her soruya cevap vermen mantıksız ince eleyip sık doku kardeşim arada açıklarını yakalayınca patlat tokadı patlat lafı :D bu arada caner taslamanın kitabını oku eğer o olmasaydı sanarım bende bu ateist topluluğunun bu üyesiydim :D

Müslümler, neden doğru-düzgün Türkçe yazamaz?

Çünkü Müslo olmak için, salak ve dangalak olma koşulu vardır!

tarihinde Yâdellerdeki Yurtdaş tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben islam'dan islam'ı daha iyi öğrenmek amacıyla islam'ın kitabını okumaya başlayınca kurtuldum.

%100 reddettikten sonra bu forumu arayıp buldum.

%100 reddetmeden önce forumu bulmuş olsaydım bana burda yazan şeylerin pek etkisi olmazdı çünkü islam %100 mükemmeldir ve iyilik dinidir inancı bana doğuştan enjekte edildi. bu inanç bende öyle derin idi ki aksini söyleye ne dönüp bakmazdım. yalancı iftiracı diye düşünürdüm. hiç kaale almazdım. böyle bir özgüven.

ama kuran okuyunca bunu yapamadığım için şok yaşadım ve sancılı dini sorgulama sürecim başlamış oldu.

tarihinde Ben Masumum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben 15senedir bu ve benzeri forumları takip ederim

Ateizmin doğruluğunu veya islamın yanlışlığını kesin şüpheye yer bırakmadan ispatlayacak bir argüman delil vb yok yok yok

Cahil müslümanlar nasıl sorgulamadan inanırsa çoğu ateistte islamı bilmeden anlamadan karşı çıkıyor

Hasılı kelam Allah cc 1 Dir Muhammad sav Peygamberdir cümlesinin 1000lerle delili ispatı varken ateizmin elinde boş bir şüpheden başka bir şey yok

vay kanka nasılsın ya :D eskisi gibi takılmıyorum buralarda ama hakkaten bu sitede herkes gider sen kalırsın :D sitenin demirbaşı gibisin maşallah :D ayda yılda bir girip bakarım hep buradasın hazır kıta :D
Sitelerde Paylaş

Müslümler, neden doğru-düzgün Türkçe yazamaz?

Çünkü Müslo olmak için, salak ve dangalak olma koşulu vardır!

Dur bir dur, şimdi sen azıcık bir Türkçe kurallarına uydun diye; çok mu zeki oldun? :D harbi böyle mi düşünüyorsun sen?

Zaten arkadaşın yazdığı paragrafın içindekilerden çok, yazım kurallarına ilişkin hususa bakmışsın. Ee Türkçe hocasıysan, git okula öğretmenliğini yap kafa patlatma kuru gürültünle.

Sitelerde Paylaş

Ne mutlu sana, yalnız boş ile doluyu seçip seçemediğine iyi dikkat et.

Hayırdır, sen "dolusu" mu oluyorsun?

Yalnız, hala daha "boş laf" aşamasındasın gördüğüm kadarı ile.

Daha önce de belirttiğim gibi, boş lafa herkes kadar bizim de, forumun da karnı tok.

Bir aksiyon göster hele de, sen de biz de bi boyumuzun ölçüsünü alalım..

koçaklamanın buyurduğu üzere, çok teist yiğit heder olmuştur bu er meydanında..

Çoktan kaybetmiş olduğunuz bir münazara bu. Sadece "henüz" farkında değilsiniz.

Sitelerde Paylaş

Sen imanı Caner Taslaman'la kurtarıyorsan eğer, o zaten kaybedilmiş bir imandır.

Az bir kafa yor "mevzuyu" çakacaksın.

Ha Taslaman deyince aklıma blöfçülük ve hristiyan apolojistleri geliyor nedense..

Sitelerde Paylaş

caner taslaman diyince aklıma bilime yapılan iki yüzlülük geliyor

Haklısınız, o da ziyadesiyle rahatsız edici ve yüzüne vurulasıca.

Ama blöfçülük kısmı irrite edici..

biyolojiden fizikten bigbang'den kuantumun her birinden birkaç birim birşey ezberlemiş

ha bir de şu suyu çıkmış olasılık hesabı..aslında boş bir hesap. Nereden tutsan elinde kalır.

her bir ortamda aynı teraneyi okuyup duruyor.

siabent gibilerin de aklını alıyor tabi.

Oysa bir iki kulaç daha ileri götürseniz debelenmeye başlayıp, sonraki kulaçta ise boğulup gidecek..

buraya yolu düşse misal ama nerdee..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen imanı Caner Taslaman'la kurtarıyorsan eğer, o zaten kaybedilmiş bir imandır.

Az bir kafa yor "mevzuyu" çakacaksın.

Ha Taslaman deyince aklıma blöfçülük ve hristiyan apolojistleri geliyor nedense..

senin kuruk acın var belli :D kuyruk acınızdan dolayı azınızdan köpükler saçarak caner hocaya saldırıyorsunuz

Sitelerde Paylaş

Sana, en fazla bir ay veriyorum; bir ay sonra, bu yazdıklarını, yeniden okuyunca, neler düşüneceğini, çok iyi tahmin ediyorum.

ATEİZM=tesadüf=tanrı yok=peygamber zaten yok =biz düşünüyoruz ama neden =acaba herşey hiçlik mi=hiçlik varsa neden hiç değiliz=yoklukta aslında hiçliktir=zaman hep var aslında=yok yok aslında madde yok =olmayan şeyi nasıl düşünebiliriz=lan ben ne içtim lan hayat var ama yok=lan ya varsa varlık =ama olmamasıda lazım=var olanı bilemeyiz=aslında hiçbirşey yoktur olsa bile bilenemez=hayat yaşınalacak kadar güzel değil=ben neden varım=hayat yaşılacak kadar güzel mi=sorgulama =sorgulama adı üstünde sorgu-lama neden bu kelime var=neden sorgulama kelimesi var=madde yoksa o da yok=lan kafam karışık =

BEYİN EROR

BEYİN İFLAS!!!

(bu kelimeler turan dursundan ve tüm ateistciklerden alıntı yapılarak yazılmıştır)

NOT:HAYAT YAŞINALACAK KADAR GÜZELDİR ÇÜNKÜ AMAÇ VAR

tarihinde Siabent tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...