Jump to content

Kürt Sorunu ve Kürdistan Sorunu

Recommended Posts

İstemezde, engelde olamaz.

Güney Kore,Japonya,Çin gibi ülkelerinde teknoloji geliştirmesini istemez ama gördüğün gibi adamlar çatır çatır üretiyor.

Avrupa napsın Alevileriya amma komple teorisine giriyosunuz.Aleviler Atatürkten kopsa ne olur bugün zaten bir kısmı kopuk, sunni kesiminde bir kesimi kopuk ne oluyo kopuk olunca.Alevilik ne yahu bir Alevi Derneği çıkıp Atatürkü sevmiyorum dese diğer Alevilerde onu mu takip edecek.He ederse sunniler kadar geri zekalı olduklarını tecil etmiş olurlar.

Çok merak ediyorum Japonya ve Güney Korede bugünlere Batı bizim gelişmemizi istemiyo, dış mihraklar felan diyerek mi geldi yoksa adamlar çatır çatır çalışıp üreterek icraat mı yaptılar.Ne yani Uzaya çıktıkta AB mi bize engel oldu.Hem siyaseti beceremiyoruz, ülkenin anasını belliyoruz.

Sonrada vay efendim dış mihraklar,şer odakları, emperyalizm artık iyice boku çıktı bunun nerde bunlardan bahseden biri varsa orda acizlik vardır.

Japonya ve G. Kore batının stratejik ortağı oldukları için sanayide gelişebildiler. Asya batının girmekte zorlandığı bir coğrafyadır. Rusya ve Çin var. Japonya ve bölünmüş Kore batı ile böyle entegre olmasa Rusya ve Çin ile müttefik olacaklardı.

Bu arada, G. Kore'de bundan 60 sene önce Hristiyan nüfusu sıfıra yakınken, bugün nüfusun yarıdan fazlası azgın Hristiyan oldu. Ama tabii bu durumla ilgili bir yorum ve analiz yaparsam, direkt olarak komplo teorisi sayacaksın değil mi?

Sizin düz ve pürüzsüz şekilde saf bakış açınız dışında her yorum, komplo teorisi kapsamına giriyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 350
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Emperyalizmden bahsederek bir tespit yapıyoruz. Bu niçin bir acizlik göstergesi olsun?

Mesleki açıdan hiçbir işine yaramayacağı halde, niçin bütün iş ilanlarında Ingilizce bilme şartı aranır? Böyle aşağılık kompleksine sahip insanların yönettiği ülkede bilim ve teknoloji olur mu? Bilim özgür akılla olur. Batıya bağımlılıktan ve aşağılık kompleksinden de kurtulmamız gerekir. Bu bağımlılık, toplumu en az din kadar dibe çeker.

Sitelerde Paylaş

Şu anda Ulusal Kanalda Nihat Genç konuşuyor. Tayyip Erdoğan'a desteği göz yaşartıyor resmen. Dün Tayyip'e liberaller+pkk+asker hizmet ediyordu bugün "ulusalcılar"+asker. Her koşulda askerin hizmeti var. Adamlar kapatılma davasında da sırtında taşıdı,gezi olaylarında da, iktidardağan düştüğü 7 Haziran sonrası da...

Bugün yobazistana biat edenler onu yaratanlardan şikayetci olamaz.

tarihinde apsimon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Emperyalizmden bahsederek bir tespit yapıyoruz. Bu niçin bir acizlik göstergesi olsun?

Mesleki açıdan hiçbir işine yaramayacağı halde, niçin bütün iş ilanlarında Ingilizce bilme şartı aranır? Böyle aşağılık kompleksine sahip insanların yönettiği ülkede bilim ve teknoloji olur mu? Bilim özgür akılla olur. Batıya bağımlılıktan ve aşağılık kompleksinden de kurtulmamız gerekir. Bu bağımlılık, toplumu en az din kadar dibe çeker.

Talep çok olduğu için başvuranlar arasında bir eleme yapılması açısından ingilizce istenebilir.Batıya bağımlılık yerli üretimin olmamasından kaynaklanıyor.

Üretim içinde üreten beyinler ve nesiller gerekli, çalışan çabalayan mücadele eden nesil ve beyin, hazıra konan kafa yormayan nesil ile bu iş olmaz malesef.

Türkiyede ki iktidarlar Üretimi, teknolojiyi geliştirmek için hiçbir adım atmadı bu zamana kadar yaptıkları tek şey koltuğu ele geçirip orada kalabildiği kadar uzun süre kalmak ve halkı kendi doğruları ve idealleri uğrunda şekillendirmek istediler.Bugün RTE'nin yaptığıda budur kendisi öldüğü zaman oğullarından birisi mutlaka saltanatını devam ettirmek isteyecektir.İşte aşağılık kompleksi budur bir Araplara karşı kendilerini aşağı hissederler bide Batıya karşı bir aşağılık hissetme vardır.Bu dürtüyüde Batıya nasıl düşman olurum, nasıl onların gelişmesini, güçlenmesini engellerim veya onlara nasıl rakip olabilirim.Rakiplik ise büyük ekonomi, söz sahibi olma doğu siyasetine yön verme vb.Yoksa teknoloji veya bilim değil.

Japonya ve G. Kore batının stratejik ortağı oldukları için sanayide gelişebildiler. Asya batının girmekte zorlandığı bir coğrafyadır. Rusya ve Çin var. Japonya ve bölünmüş Kore batı ile böyle entegre olmasa Rusya ve Çin ile müttefik olacaklardı.

Bu arada, G. Kore'de bundan 60 sene önce Hristiyan nüfusu sıfıra yakınken, bugün nüfusun yarıdan fazlası azgın Hristiyan oldu. Ama tabii bu durumla ilgili bir yorum ve analiz yaparsam, direkt olarak komplo teorisi sayacaksın değil mi?

Sizin düz ve pürüzsüz şekilde saf bakış açınız dışında her yorum, komplo teorisi kapsamına giriyor.

Asya batının girmekte olduğu coğrafya oldu diyelim biz ona. Yoksa bundan 100-150 yıl önce gayet ABD japonyada cirit atıyordu.Güney Kore ise 1980 lere kadar Türkiyeden daha fakir bir ülkeydi.Misyonerler halkın bir bölümünü hristiyan yapmış, yapmışsa ne olmuşki ayrıca rakam abartı gibi geldi.Veya da Hristiyan olsalar ne olur.Güney Kore çatır çatır üretiyor ve gelişiyor.

Arkadaşım o dediğin saflık değil.Aramızdaki fark şu sen batıyı daha büyük bir bela olarak görüyorsun ben ise doğuyu büyük bir bela olarak görüyorum.

tarihinde GokTengri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Doğuyu bela olarak görürsen bu coğrafyada bu ülkenin varlığı sıkıntıya girer. Ancak batılıların dümeninde yürüyen sevilmeyen bir ülke olarak anılırsın. Önce komşularla iyi geçinmek lazım. Batı saplantısı yapmayın. Yıllarca sağcılar bunu yaptı sonuç ortada.

Hem batı ile hem doğu ile dengeli bir dış politika yürütmek daha doğru olur.

Taraf gazetesi yazarı alevilere soruyordu niye Atatürk resmi asıyorsunuz yahu diye. Taraf gazetesinin ne olduğu belli. Dersim meselesini alevi

düşmanlığı olarak yorumlanamsını isteyip alevileri Cumhuriyetten ayırmak istiyorlar. Komplo teorisiymiş. Onun için akp bir yandan bu tipler bir yandan Dersim dersim diyip duruyor değil mi?

Onun için ergenekon balyoz davaları oldu bunlar komplo teorisi.

Kemalistlerle AKP nin bir farkı yok demek. Ne gibi aynılar mesela anlatsanıza?

Kemalistler AB tarafından destek aldı mı hiç yoksa raporlarında kemalizm olursa üyelik olmaz diyenler bunlar değil mi?

Balyoz ergenekon davalarında mücadele eden o AKP den farkı yok dediğiniz ulusalcılar değil mi?

tarihinde Yurt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cahiller. Oysa diğer canlılardan bir beyin olarak farkınız vardı. Soyunuzu 50 -100 yıl olarak mı görüyorsunuz da kürt türk meselesini tartışıyorsunuz. Belki bir kaç yüzyıl önce babalarınız aynıydı. Ama şuan ne olduğunuz belli değil.

Tartışılan konu soy, sop, ırk ile ilgili değil. Siyasi bir mesele konuşuyoruz. Aklının almadığı bir konu ise susabilirsin. Niye parazit yapıyorsun?

Demek hepimizin kökeni ortak ha? Valla mı! Çok ilginç ve yeni bir bilgi bu. Kesin mi? Çok zeki ve bilgili biri olmalısın sen.

Sitelerde Paylaş

.

Hristiyan misyonerlere karşı olan muhabbetin gözlerimi yaşarttı. Kutsal Ruh tamamına erdirsin.

Doğu'ya ya da Batıya karşı ekstra bir sempatim yok. Ülkem ve torunlarım için doğru olan neyse, o politikayı desteklerim. Doğu Türkiye için tehdit olursa Batı'yı destekleriz. Duruma göre.

Türkiye'nin sanayi ve teknoloji üretmesini gerçekten istiyorsan Vatan Partisine bekleriz. Bunu kararlı ve tutarlı şekilde savunan tek parti biziz.

Sitelerde Paylaş

Hristiyan misyonerlere karşı olan muhabbetin gözlerimi yaşarttı. Kutsal Ruh tamamına erdirsin.

Doğu'ya ya da Batıya karşı ekstra bir sempatim yok. Ülkem ve torunlarım için doğru olan neyse, o politikayı desteklerim. Doğu Türkiye için tehdit olursa Batı'yı destekleriz. Duruma göre.

Türkiye'nin sanayi ve teknoloji üretmesini gerçekten istiyorsan Vatan Partisine bekleriz. Bunu kararlı ve tutarlı şekilde savunan tek parti biziz.

Abi abartıyorsunuz bu misyoner olayını.Ne olmuş adam Hristiyan olduysa?

Doğuya ve Batıya sempatim yok demişsin.

Benim iki tarafada var. Ömer Hayyamı yetiştiren doğuya da Da vinci yi yetiştiren batıya da sempatim var.

Vatan Partisi bunu yapacaksa desteklerim ama bana verdiği izlenim RTE'nin Seküler-Sosyalist versiyonu azıcık güçlense hemen ortadoğuyu şekillendirme, dünyayı kutuplaştırma içine girecek.Halbuki bizim işimiz yerli üretimi arttırmak,dışa bağımlılıktan kurtulmak, üreten bir ülke olmak.Dış dünya ile tabiki irtibat kesilmemeli Türkiyeninde bir sözü olmalı ama bu RTE'nin savunduğu gibi bölgede yön verici taraf tutucu savaşçı, çatışmacı bir politika olmamalı.

Olacaksa bölge ülkeler ile ekonomik işbirlik, ve doğu halklarının ilerlemesinde gelişmesinde yardımcı olmak.Ama buda tabi faşist bir zihniyetin gelişmesine yardım etmek değil.

Doğuyu bela olarak görürsen bu coğrafyada bu ülkenin varlığı sıkıntıya girer. Ancak batılıların dümeninde yürüyen sevilmeyen bir ülke olarak anılırsın. Önce komşularla iyi geçinmek lazım. Batı saplantısı yapmayın. Yıllarca sağcılar bunu yaptı sonuç ortada.

Hem batı ile hem doğu ile dengeli bir dış politika yürütmek daha doğru olur.

Taraf gazetesi yazarı alevilere soruyordu niye Atatürk resmi asıyorsunuz yahu diye. Taraf gazetesinin ne olduğu belli. Dersim meselesini alevi

düşmanlığı olarak yorumlanamsını isteyip alevileri Cumhuriyetten ayırmak istiyorlar. Komplo teorisiymiş. Onun için akp bir yandan bu tipler bir yandan Dersim dersim diyip duruyor değil mi?

Onun için ergenekon balyoz davaları oldu bunlar komplo teorisi.

Kemalistlerle AKP nin bir farkı yok demek. Ne gibi aynılar mesela anlatsanıza?

Kemalistler AB tarafından destek aldı mı hiç yoksa raporlarında kemalizm olursa üyelik olmaz diyenler bunlar değil mi?

Balyoz ergenekon davalarında mücadele eden o AKP den farkı yok dediğiniz ulusalcılar değil mi?

Dersim meselesi Alevileri CHP'den koparıp HDP ve AKP'ye yönlenmesini sağlamaktı.Amaç ise CHP ve Kemalizmi bitirmekti.

Balyoz ve Ergenekon Davalarının bir tertip olduğunu komplo olduğunu ben en başından beri savundum.O zamanlar İşçi Partisi çizgisindeydim.

Ama halâ tvlerde çıkıp AKP liler gibi şer odakları, batı emperyalizmi, haçlılar vay efendim işte bu noktada aynılar.

Çözüm üretmek yok hep bahane üretmek var ürettikleri çözüm ilede kimseyi ikna edemiyorlar ve halâ jargonlar aynı.

50 yıl geçse dillerde aynı şey olacak eminim.

Dün ABD Türkiyeye şeriat getirmek istiyor.Ilımlı İslam Projesi ABD Projesi dediler.

Karşı tarafa bakıyosun.Batı Türkiyenin ahlâkını bozmaya çalışıyor.Amaçları Türkiyeyi dinden uzaklaştırmak.

Gördün mü iki tarafta aynı iki tarafta değişmek istemiyor.Düşünce üretemiyor.

Daha bugün çocukluk arkadaşım ile karşılaştım azcık muhabbet ettik adam Mehdi gelecek dedi.ABDnin uzay yatırımı boşa dünyada biz süper güç olacağız dedi.

Sana söylüyorum bu düşünce bu ülkeye birşey katabilir mi ?Bu ülkeyi yöneten adam Marsda su bulunduğu açıklandığı zaman her müslüman kendi ölüsünü yıkayabilmeli demedi mi? Diyorum bu zihniyet bizi yok edecek.Bu zihniyet bizim dostumuz olamaz.Batı seküler anlayış bizim müttefikimiz olabilir.

Batı kuklalığından bahsetmiyorum veya onlara karşı ezik olmaktan ama onlar bizim müttefikimiz olabilir.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Tartışılan konu soy, sop, ırk ile ilgili değil. Siyasi bir mesele konuşuyoruz. Aklının almadığı bir konu ise susabilirsin. Niye parazit yapıyorsun?

Demek hepimizin kökeni ortak ha? Valla mı! Çok ilginç ve yeni bir bilgi bu. Kesin mi? Çok zeki ve bilgili biri olmalısın sen.

Bir sazan atladı. Her şeyi bildiğini sanıp konuşma. Cahil.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...