Jump to content

EYYYYYYYYYYYYYYYYYYY SARAYIN IMAMI , TEZ BULASIN BELANI:-)))

Recommended Posts

• İleti 655
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İşte böyleee,

Anasayfa » Aydın Gözüyle » Şiir Defteri » Cevat NAS » Türkiyem Neredesen!

2012621131936.JPG

Türkiyem Neredesen!

Tarih: 23 Kasım 2015 Yazar: Cevat NAS-Eğitimci Kategori:Şiir Defteri

Türkiyem Neredesen!

Yandı, su dayandı, can yandı,

Hark vurdum su dayandı.

Türkman dağı yangınına,

Su döktüm su da yandı.

Yandı,Türkmanyandı,Türk yandı,

Türkman dağında bugün,

Yine katliam vardı.

Yandı ciğerim yandı.

Yandı, balam yandı, han yandı,

Sırtlanlar birleşti bugün,

Türkman dağa dayandı.

Yandı Türkmanım yandı.

Sahipsiz, Türkman sahipsiz galdı,

Olsaydı, bozkurtarham,

Çakallar yanaşmazdı,

Katliam yapılmazdı.

Yanaram ,yalnızlığa yanaram,

Yeddi düvel saldırdı,

Lime lime olmuşam ,

Ah arham , derağlaram !

Gel de gel heyy ğan ğardaşım,

Gümanım sendeğaldı.

Türkiyem neredesen?

Ğardaşın Darda ğaldı!

Mustafa:Mısırlı Arap kıza ağlayanlar Suriyeli Türkmenlere neden kırılacısı elleri uzanmaz.

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

32.615 Görüntüleme
Devrime Yolculuk

TSK ve çetelerin sınırda işbirliği bir kez daha belgelendi - ~

Efrine saldıran IŞID çeteleri YPG Güçleri ile girdikleri çatışmada yaralanan IŞIDlilere askerler yardım ediyor. ‪#‎Anha‬

Dedeniz

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee.

1919318_958862297533276_4901941987622840Allah herşeyi mükemmel yaratmıştır ve yaratır.Kul acizdir hiçbirşey yapamaz.Kur,an böyle diyürde,yukardaki birinci resimdeki çocuğu Allah yarattı,ikinci resimdeki çocuk aynı çocuk onuda aciz hiçbir boktan anlamayan kul(doktor)yaptı.Nasılislamın dedigi gibi kul ACİZMİ yoksa Allahın hatalarını düzeltecek kadar USLUMU?Aslında ınsana ACİZ ,BECERİKSİZ , bir şeyden anlamayan deyen TANRI degil Araptır.Arap öyle demekle Allahı yüceltecegini sanıyor.Halbuku insan ACİZSE suçlusu insan degil onu var edendir.Halbuku evrenlerde en mükemmel yaratık insandır.:-)))çünkü Allahın hatalı yarattığı ınsanın üzerindeki hataları kesip alıyor,çocuğu olması gereken hala getiriyür.Arabın kıtabına göre o çocuğu Allah öyle yarattı.Hayır hatalı doğumlar nedeni Allah degil insanoğlundaki hastalıklardan yaptığı yanlışlardandır.Yanlış beslenmeden bile çocukta sakatlık oluşabilir.İnsanin hatalarını FELLAHU MUAZZAMLAR Allaı övüyür sanırken Allahı suçlu duruma düşürüyürlerde HABARLARI yok heriflerin.Dedeniz
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

1459980_244897025852134_4240831106892245
970385_244897062518797_10282410127849121
Mustafa Kemal Tiğcioğlu, 2 yeni fotoğraf ekledi.
7 saat ·

KENDİNİZİ VE ÖZELLİKLE ÇOCUKLARINIZI BÖYLELERİNİN ŞERRİNDEN KORUMAK İÇİN İYİ KOLLAYINIZ.

YOKSA BİR GÜN BİR BAKMIŞSINIZ AYNISI OLMUŞSUNUZ.

YANİ,SAPIK.

Adamların AKLI FİKRİ SİKLERİNDE AMLARINDA,NE INSANLIK.NE BİLİM NEDE TEKNİK var.Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Tolonbeg:Nütellayı bile üretemeyenler TANRIYI tanıyormuşlarda,AYA gidip,güneşin uydularına araç gönderecek kadar süper uslular Tanrıyı TANIYAMAZLARMIŞ,süper uslu dincilere göre.Bunlara bir yerlerle gülmek gerekmezmi hhe UŞAKLAR ne TEYUSUNUZ?Pen Temel:-))) Hamsi kafali uşak:-))))

Tetenuz

Nutella’nın üreticisi Ferrero’dan Türkiye açıklaması
© Nutella’nın üreticisi Italyan Ferrero’dan Türkiye açıklaması:

Türkiye’de fındık piyasasında tekel oluşturduğu iddia edilen Nutella’nın üreticisi Ferrero’nun Türkiye Başkanı Carlo Marsili, Türk fındığının dünyadaki en önemli elçilerinden biri olduklarını ve vazgeçmeyeceklerini belirtti.

Marsili, “Geçen yıl yaşanan don olayından dolayı üretim düştü, fiyatlar yükseldi. Bu yıl ise üretim arttığı için fiyatlar düştü. Yani bizimle ilgisi yok” dedi.

SON günlerin en çok konuşulan konularından biri fındık oldu. Geçen yıl bir ara üreticide kilogramı 20 liraya kadar çıkan fındığın bu yılki fiyatı 9.5 liraya kadar düştü.

Fiyatların düşmesiyle birlikte ‘fındıkta tekel oluşturulduğu’ iddiaları da ortaya atıldı. Bu iddialar üzerine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik de Toprak Mahsülleri Ofisi’nin müdahale alımında bulunabileceğini açıkladı. Müdahale alımı olmayınca da üretici birlikleri harekete geçti fındık sektöründe tekel oluşturduğu iddiasıyla Oltan Gıda’yı geçen yıl satın alan İtalyan Ferrero’nun fabrikası önüne siyah çelenk bıraktı.

ŞEFFAF DAVRANIYORUZ

Fındık sektöründe bu gelişmeler yaşanırken, fabrikaları önüne siyah çelenk bırakılan dünyaca ünlü Nutella’nın üreticisi Ferrero, Hürriyet’e açıklamalarda bulundu. Ferrero Türkiye Başkanı Carlo Marsili, “Türkiye özgür bir ülke. Birileri bir gösteri yapmak istiyorsa bunu yapabilir.

Bir gösteri yapıldıysa bunu eleştirecek durumumuz yok. Ferrero, Oltan’ı aldığı zaman Türk makamlarının kontrolü ve denetimi aracılığıyla yapıldı. Aynı zamanda AB makamları da denetim yaptı. Türkiye’deki Rekabet Kurumu Oltan’ın Ferrero tarafından satın alınmasında herhangi bir sakınca olmadığını açıkladı. Çünkü Ferrero serbest piyasaya göre operasyonlar yapıyor. Maksimum düzeyde şeffaf davranıyoruz” dedi. Fiyatların serbest piyasanın temeli olan arz ve talep dengesi ile oluştuğunu söyleyen Marsili şöyle konuştu:

"EN ÖNEMLİ ELÇİYİZ"

“Fiyat konusunda Türkiye’de çok polemik de oldu. Fındığın üretici fiyatları 2011’de 6.5,

2012’de 4.6

2013’te de 4.6 TL idi.

2014’te ise 15.39’a kadar çıktı.

Fiyat yükselişinde Karadeniz Bölgesi’nde yaşanan don hadisesinin büyük payı vardı.

Bu yüzden üretim miktarı bir hayli düştü.

Arz azalınca fiyat yükseldi.

Türkiye’de ilk defa başımıza gelen bir şey değil bu.

1994’ün şubat ayında da aynı şey yaşanmıştı.

© Nutella’nın üreticisi Ferrero’dan Türkiye açıklaması Nutella’nın üreticisi Ferrero’dan Türkiye açıklaması

2004 Nisan’da da olmuştu. Garip ama her 10 yılda bir karşımıza çıkmış bu durum. 2015’te ise bol üretim gerçekleşti. Üretim çok olunca da fiyat düştü. Bu arz ve talep yasasıdır. Bunda garip bir şey yok. Fındık fiyatları değişti diye Ferrero alım yapmayı kesmedi.

Fiyatlar 16 liraya yaklaşınca da alım yapmaya devam ettik. Türkiye’de geçen yıl fiyatlar arttı diye İtalya ya da Şili’den fındık alımını arttırmadık ki. Türk fındığının dünyadaki en önemli elçilerinden biriyiz ve vazgeçmeyiz. Ayrıca ürünlerimizde kullandığımız fındıkların Türk fındığı olduğunu her zaman ifade ediyoruz. Ancak sadece Türkiye’den fındık almıyoruz. İtalya, Şili, Gürcistan ve Azerbaycan’dan fındık alıyoruz. En büyük alım ise Türkiye’den.”

"ÇİKOLATADAN FINDIK ÇIKMAZ"

Dünyaca ünlü çikolata üreticilerinin fındığı ürünlerinde çıkarma planlarının olduğunu, böyle bir düşüncenin Ferrero’da da olup olmayacağını sorduğumuz Marsili, “Açıkçası bu bana çok garip geliyor. Bu diğer firmaların meselesi olur. Ferrero’nun böyle bir düşüncesi yok.

Dünyanın ve Türkiye’nin fındıklarına kendilerini adamış firmalardan biri olmaya devam edeceğiz. Belki bazı firmalar fındık fiyatlarından korkarak bu düşünceye kapılmış olabilir. Bizim bir korkumuz yok” dedi.

"İTALYAN BAKANI PAZAR MANİSA’YA GETİRDİK"

Mayıs 2013’te Manisa’da fabrika açmak üzere harekete geçtiklerini ifade eden Carlo Marsili, açılış öncesinden gerçekleşen bir anısını paylaştı: “100 milyon Euro’luk bir yatırım oldu. Bu yatırım öncesinde açılışa katılması için dönemin Başbakan Yardımcı Bülent Arınç’a açılışa katılması için ziyarette bulundum.

O da ajandasına bakıp, ‘8 Eylül uygundur’ dedi. Ancak 8 Eylül pazar gününe denk geliyordu. Sayın Arınç’a ‘Ancak o gün pazara denk geliyor. Başka bir gün olmaz mı’ dediğimde ise ‘8 Eylül Manisa’nın kurtuluşu. Bugün olması uygundur’ diye cevap verdi. Ancak İtalya’dan bir bakanı pazar günü Manisa’ya getirmek çok zor olacaktı. Ancak İtalya’dan bir bakanı da pazar günü Manisa’ya getirmeyi başardık.”

"ÇİFTÇİLERE EĞİTİM VERİLDİ"

Ferrero’nun Türk fındıkları hakkında çok önem verdiği iki nokta olduğunun altını çizen Carlo Marsili, “Kalitenin ve miktarın artması için çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda son 3 yılda 300’e yakın kurs açtık. 14 bin çiftçiye eğitim verdik. Üretimin ve kalitenin artması yönünde bilgilendirme yaptık” dedi.

Tolondede:Gavurun kötüsü bakın neler yapmış bu ülke ınsanlarına.

Birde Müslümanın iyi lerine bakın napıyorlar.Fellahın dediğini.GECEGÜNDÜZ Allah herşeyi versin deye dua gürültüsünden nerdeyse camı duvarları patlayacak.

Ver , ver , ver Allahım ver.Melek ordularınla ülkemi koru.GAVIRLARI kahhukahhar eyle,kahhukahhar eyle , kahhukahhar eyle,AMİNNNNNNNNNNNNNN.Gavırlar boku yedi, bu bedduam üstüne iflah olmazlar:-))))

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

12308420_118839018483225_718739788952944
Türkiye de Aile Bakanı, 45 çocuğun tecavüze uğradığı Ensar Vakfına destek verdi
youtube.com

Tolonbey:İslamcı REJİM gelince SİKİŞ OLAYLARIDA PATLADI.Çünkü adamlarda BÜYÜK BAŞ değil KÜÇÜK BAŞ ÇALIŞMAKTA.

Ne diyür DİYENET BAŞKANI,bir baba özbeöz kızına ŞEHVET,İSTEK DUYARSA NORMALDİR.TERBİYELİLİGİN bukadarı ne Amarıkada,ne Rusyada,ne komünist çinde,nede İsreilde görülür.

AKP hükümeti için demekki İslamcı bir vakıfta 45 zavallı kızın sikilmesi pek önemli olay görülmüyürki ayle bakanı ENSAR vakfını savunuyor.Eeeeeeee,müslüman,bukadarda olacak yanıııııı.

Ayle bakanı dediki birkereyle bir şey olmaz.

Tolonbeg:Demekki İslami kuralın gereği böyleymiş.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

1915070_10153621326863742_23369428480271

CHP milletvekili Eren Erdem ' in (bugün tbmm de yapılan çoçuk istismarını önleme komisyonun iptali) paylaşımlarını yayınlıyorum üzülerek. Okuyun ve okutun diye...
1) MHP'nin grup önerisi (Çocuk İstismarını Önleme Komisyonu) oylanırken, AKP'li vekiller dışarıdaydı. Biz çoğunluktuk ve EVETkararı çıktı ++
2) AKP'li Meclis Başkanı oylamayı kabul etmedi, ve oylama tekrar edildi. AKP'liler salona girdi, HAYIR oyu kullandı. Ve önerge reddedildi.

3) Böylece 'Çocuk İstismarını Önleme Komisyonu' kurulması için yapılan oylamadan HAYIR sonucu çıktı. Ülkemiz için vahim bir durum..

Dedeniz

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

İşte böyleee,

özürlü çocuğa tecavüz eden 300 izmirli

149.

• Sansar vakfındaki kepazeliğe ses çıkarmayıp canhıraş bir biçimde sansarcıları savunanların; kendilerini ahlak timsali olarak göstermek için kullandıkları 300 şerefsiz, 300 aşağılık yaratık. Bak burda bir de kızın bu işi ücretli yaptığı, yani rızasıyla bu 300 karaktersizle birlikte olduğu söyleniyor. Öyle dahi olsa bu bir suç, çünkü kız reşit değil; istismara giriyor bu.

Peki siz sayın amına koduklarım? Sansar rezilliği ortaya çıktığı günden bu yana sansarcılara toz kondurmuyorsunuz. Ulan o 45 çocuk için bir şey yazmaz iken, tüm enerjinizi sansar vakfını savunmaya harcıyorsunuz. Ondan sonra da 4 sene önceki bu rezilliği bulup sanki tecavüzlerden çok rahatsızmışsınız gibi konuşuyorsunuz. Tabii ki sizi ilgilendiren bu çocuk ve 300 şerefsiz değil; derdiniz izmir, izmirli. Sizin o sahte samimiyetinize işerim ben kaypak şerefsizler. Sansara sesi çıkmayan pezevenk, gelmiş burda ühü ühü diyor lan sanki çok umurundaymış gibi.

Tecavüzlerde "orda o saatte ne işi vardı, onu giyerse şikayet etme hakkı olmaz tabi" diyen zihniyetin bu olaydaki tepkilerinin samimi olduğunu düşünen süzme salaktır. Ve benim tepkim de işte bu pişkinliğe, samimiyetsizliğe. Ne mal oldukları belli çünkü.

(bkz: Tecavüzlerde şehirlerin önplana çıkarılması)

Mercimek kadar beyni olup burda beylik laflar edenlere bir şey anlatmak gerçek mümkün değil. Çünkü birer aptal militan hepsi.
    banabaksanasen
    4 saat önce
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

12928240_918548041597674_181843153706094

bu pisliğin adını neden sansürlüyorlar? sanki tecavüzcü değil de mağdur gibi.

düzenleme: az uğraşıp buldum ismini sapığın, Muharrem büyüktürk.

bu da Twitter adresi: https://twitter.com/muhbuyturk

lütfen retweet ettiği twitlere de bakın.

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Burda GABAHAT Arabın Allahındada var.

Sen neden bu adamlara bukadar çok azdırıcılığı verdin?

Adam kendi kendini azdıramaz.

Islam HERŞEY Allahdandır demiyürmü?

Eeeeeee,dedigine göre GABAYETİN çoğu Allahda.

O çoh azgın isteği verince adamda azıyor.

Zatan müslümenin işigücü azmak.

Öyle yada böyleee.

Hz. Hü.........in 200 dene garısı varmış.

Hz.Meh..........din bir iddieye göre 22 bir iddieye göre 50.

Yahu biz bukadar azgınlığımıza göre,öyle sanıyoz,-------bir garıyı ancah doyuruyoz.Bunlar bukadar garıyı nasıl idere ediyürlerdi.

Mümküneti yohdur edemezlerdi.

Şimdi bu azdırılmış SOYSUZ soy adını derhel değiştirsin.

Türklerden böyle sapık çıkmaz.

Bir degül

İki degül

Üç degül

45 oğlanı si.......ş.

Utanmadanda ordakı ınsanların yanında genç oğlan çocuklarını okşuyor,öpüyür.

Suç lu olarak ben Allahı buluyorum çoğunluklaa.

Ben olsam onun önünü değil arhasını GAŞINDIRIRDIM :-))) vallaaaaa.

Eeeeeeeee,koskoca 80 milyonluh Türkiyenin DİYENETİ derseki ---------Bir baba ÖZ kızına ŞEHVET, yani birlikte yatma isteği duyması haram değildir.

Demekki islama göre adam kızıyla sarılışılıp bayramlaşırkan ahhhhh seni bir yatağa atabilsem deye düşünmesi KÖTÜ değilmiş.

Bunlara göre Avrupalı çok kötüde , Diyenet Dinderlerimizse MELEYKE,yıldızlı meleike.

Adam yeddi yabancının erkek yavrularının gözünün yaşına bakarmı.

Zatan ellerine almış dolananlar,bu FETVAYI bir nevi WİYAĞRA etkisi yapıp SAPIKLARINI artırdılar,sapkınlıklarına yolu açtı.

AKP hükümeti zamanında boşanmalar 4 misli Tecevüzlerse 40 misli artmış deyiyler,

Fiyatlarda tecevüzler gibi başını almış gidiyür.

Atatürk TEKKEKERİ bu yüzden kapatmadımı.

YOBAZLARSA sapıkları ıdam eden Atatürke çok kızgınlar.

Saftirik ana babalar,çocukları din öğrensin deye TEKKEYE verirlerdi.

Şeyhda bu çocukları teker teker,dervişlerle birer odaya kapatırdı.Erkek çocuk bu odada 40 gün dervişle birlikte kalır ve hiç dışarı çıkarılmazlardı.İhtiyecleri kapının altından verilir alınırdı.Dünyada hiç gördünüzmü duydunuzmu böyle bir EGİTİMİ?

Şimdi milletin gözü önünde çocukları bu sapıklardan kurtaramazkan,o zaman çocuk kendini gece ve gündüz yapa yalnız o sapıklardan nasıl kurtaracaktıkı.

Tabiki kurtaramayacaktı.

Osmanlıda bu durum okadar normaldıkı,her gücü yeten,zengün ınsanlar yanında birer oğlan taşırdı.Hatta YURT dışı gezilerinde OĞLANLARINIDA yanlarında götürürlerdi.

Avrupalılar bunun farkına varınca Osmanlıyla ALAY etmeye başlayınca TANZIMATTA bu durum resmiyetten kaldırıldı.

Osmanlıda resmi geçitlerde eskerler gibi,sanatkarlar gibi İBNELERDE resmi geçitlerde toplu halda geçerdi BÖYYÜKLERİN önünden.

Ahhhhhhhh Osmanlı ahhhh ahh ,sen ne ULU vede SULU atasıymışsın seni sevenlerin.

Şimdi gene seni oldurmaya çalışıyorlar.

Olakı bazıların bir yer.......ri ka.....yor.

Dedeniz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...