Jump to content

Aralarında Yaklaşık 1500 Yıl Olan 2 Meryem'in Kuran'da Karıştırılması

Recommended Posts

Hayır Miraçtaki Muhammed benim padişahım demez.

Ali Padişah Muhammed vezirdir derler

Miraçta Muhammedin duyduğu ses Alininn sesine benzermiş derler

Muhammedin Miraçta aldığı pirinç tanesi Ali'nin yüzüğünden çıktı derler.

Aleviliğin orjinalinde net olarak Ali Allahtır kıvırmayalım.

Bildiğim bir şeyde Hiiiçç Kıvırmam vede Kıvırtırmam.Şah Hatayinin Bu gün bize Pir geldi Nefesini bulun vede okuyun.Hatayi Aleviliğin Temel düşüncelerindendir.Hatayi Pir Sultan Abdal ,Kaygusuz ve Nesimi bunlar çok önemlidir.

Sitelerde Paylaş
...........

Dediğine gelince sonradan bu editin yanlış olduğunu görüp düzeltmemişler midir?

Kuran'ı bir kişi veya bir grup yazmış olamaz..Bunu Kuran'ı okuduğumuzda rahatlıkla anlarız..

Kuran'daki bu Meryem mevzusu veya başka mevzuları insanların düzeltmeme nedeni,Kuran'ın dokunulmazlığından kaynaklanıyor olabilir..

Hicr 9-Muhakkak ki zikri (Kur'ân-ı Kerim’i), Biz indirdik. O'nun koruyucuları (da) mutlaka Biziz.

Şimdi bu ayeti okuyan birisi,Kuran'daki ayetlere nasıl dokunabilir?

Meryem mevzusunu fark etse bile ''vardır bir hikmeti'' demek zorundadır..Hadi elindeki ve yanındaki kuranları değiştirdi diyelim..Ya her yere yayılan kuranları nasıl değiştirecek?

Kuran,bir şekilde yazılmış ve Dünya'nın her yerine dağıtılmış artık..O saatten sonra bir değişim yapmak çok zor..Anca parantezlerle filan yapıyorlar bunu..Öyle açık açık bir ayeti değiştiremezsin..

Sitelerde Paylaş

Bence tamamen yanlışıkla yazılmış.

Kuranı yazanlar Hristiyan ise bu kadar büyük bir hatayı nasıl yapsınlar? Isa ile musa arasında 1000 sene fark olduğunu bilmeyen Hristiyan olabilir mi?

İlk yazarlar Hristiyan değildi tezini öne sürüyor ve hacıyı konuya bekliyorum.

Sitelerde Paylaş

Ben sizden fazla bilecek değilim. Ben de sizin gibi çeşitli kaynakları okuyorum.

İslam'ı onlara göre yorumluyorum. İslam'ın Hristiyanlığın bir kültü olarak başlamış olması olası.

Ama bu konu hala tartışmalı.

Ben kulaktan dolma karman çolman ve farklı dinlerden doğrusu yanlışlığı bilinmeden alınmış bilgilerle efsanelerle doğduğunu düşünüyorum.Fakat bu hatalara da bakarak Yahudiliğe ve Hristiyanlığa pek yakın biri değilldi Kuran yazarları diyorum.

Gnostik İncilleri ve Yahudi mitolojilerini biliyorlarmış Kuran'a bakarsak (İsa'nın çamurdan kuş yapması ,beşikte konuşması,Yahudilerin maymuna dönüşmesi v.b

tarihinde aykırıteolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Yoheved (יוֹכָבֶד), Meryem'in Musa'nın ve Harun'un anneleridir.
Yoheved'in nerede gömüldüğü biliniyor, Taberiye’de...
Hz. Musa’nın babasının adı İbranice Amram (עַמְרָם)'dır, Arapçası İmran'dır.
Musa'nın babası İmran, dedesi Yahser'dir. Dedesi Yahser'in babası ise Kahes'dir.
Hz. Musa'nın eşi Safure’den doğan Gerşom ve Eli'ezer adında iki oğlu olmuştur..
Musa hakkında bir çok şey şaşılacak kadar ayrıntılı biliniyor ama
Musa'dan, Harun'dan, Meryem'den 1500 yıl sonra mucizevi doğan
Hz. İsa'nın dedesinin adı İmran, ninesi Hanne, ninesinin babası Fazuka, gerisi bilinmiyor.
Ayrıca Musa ve İsa'nın baba adlarının Arapça olarak İmran adıyla anılması çok ilginç bir tesadüf değil mi?

Sitelerde Paylaş
On 21.09.2015 at 10:41, Tanah-Gospel Theologist said:

İmran'ın karısının doğum hikayesinin Kuran'da yer almaması gerekirdi.

3:35 de  İmranın karısı demiyor.  İmraetu ımrâne diyor. Elmalı hamdi yazır beyefedinin dediği gibi bunun manası bir  "İmran kadını" demektir ki bu şekilde bir mana alınırsa Bu ifade Meryem'in annesinin de soy olarak İmran soyundan geldiğini beyan eder diyor

Gerçi biz müslümanlarca Meryemin babasının adıda İmrandır Nokta

Arapçada "uhte" bir kabilenin mensubu içinde kullanılır. Ayrıca Kur'anda böyle kullanmışdır bak Araf 38 Uhteha

Meryeme çirkinlik izafe eden dedi ki:  "Ey harunun hemşiresi" Nokta.

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 21.09.2015 at 10:41, Tanah-Gospel Theologist yazdı:
Yazdığım bu uzun açıklamadan sonra benim sorum eğer Kuran Tevrat ve İncil'e hakim birileri tarafından hazırlandıysa bu gibi birçok hatanın sebebi nedir?

Tanah Bey,Bence kuran yazarlari yahudileri rakip olarak gordukleri icin, tevrattan daha cok faydalandilar,ufak tefek degisiklikler yaparak.Yani Hristiyanlikla ilgili fazla bilgiye sahip degillerdi.Sadece incili incelemisler. Islam, yahudilikle baglantili; hristiyanlikla degil. Ben boyle düşünüyorum. Ayrica, burada isa,  imranin torunu oluyor, hz musa ile de kuzen mi oluyor? 

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Dindarr yazdı:

3:35 de  İmranın karısı demiyor.  İmraetu ımrâne diyor. Elmalı hamdi yazır beyefedinin dediği gibi bunun manası bir  "İmran kadını" demektir ki bu şekilde bir mana alınırsa Bu ifade Meryem'in annesinin de soy olarak İmran soyundan geldiğini beyan eder diyor

Gerçi biz müslümanlarca Meryemin babasının adıda İmrandır Nokta

Arapçada "uhte" bir kabilenin mensubu içinde kullanılır. Ayrıca Kur'anda böyle kullanmışdır bak Araf 38 Uhteha

Meryeme çirkinlik izafe eden dedi ki:  "Ey harunun hemşiresi" Nokta.

Ya bi siktir git akıl sahibi olmadan fikir sahibi olma git zikir çek sen.

Sitelerde Paylaş

Ateistler,sizlerin dünyadan haberiniz Yok!!

Kuranda ,Meryem=meryem  bir benzetmedir.

Fingirdek / yoldan cikmis /eski geleneklere tenezül Eden BENZETMESiDiR!

Asla ve asla celiski degildir.

Kuran okumasini bilmiyorsunuz...AMA elestiriyorsunuz..

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...

Göçmenleri ağırlayan manastırda 9 rahibe hamile kalınca bakire meryem italya'da gündem oldu.
Gazeteye konuşan hamile rahibeler, göçmenlerle ilişkiye girmediklerini iddia ediyor:

"Kötü bir şey yapmadık. Onların sevgi ve teselliye ihtiyacı vardı. Meryem de bakireyken hamile kaldı ve baş rahibe de bizim gibi onun suçsuzluğuna inanıyor. Bizlere böyle bir mucize lütfedildi, bunun başka açıklaması yok. Bunun için Tanrı'ya şükrediyoruz"
dediler.
Aslında bakire meryemin isa'yı doğurduğuna inanan bir insan, bakire rahibelerin de hamile kalmasına inanması lazım. bunun mantığı aynı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...