Jump to content

Putlar nereden çıktı?

Recommended Posts

Muhammed hiç yaşamadı sayın anibal siz de götünüzden yaşadığına dair olmayan kanıtları mı çıkardınız ne yaptınız?

Putlara tapmakla Kabeyi öpmek arasında hiçbir fark yok.Puta tapoan adam da ordaki heykelin Allah olduğuna değil temsil ettiği ruhun o heykel aracılığıyla kişiselleştirilmesine inanıyor

Kabe de böyle.

Hacerul Esved de.

Hatta Muhammede tapılıyorsa o da.

Ayrıca puta tapmanın neresi kötü yahu?Tek Tanrılı dinler bunu neden bu kadar dert ediyor?

Ha Çok Tanrı ha Tek Tanrı

Neyi değiştiriyor abi?

tarihinde aykırıteolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 129
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Açtığın konuyu filan da biliyoruz Nolan... Hacı'ya defaten söyledik. Siz bir efseneyi arıyorsunuz. Gerçek muhammed varsa, o aradığınız adam değil. Ve ben eminim var. Bahsettiğiniz şeyler, o şeyleri çıkardığınızda ortada kalan boşluğu nerenize sokacağımızı anlatmıyor, tüm mesele bu.

Villendorf venüsü, Kibele falan filan. Bunlar hikayedir. Asıl bakman gereken, bunların bir din olmasına yol açan süreçlerdir.

Ben birşey aramıyorum..

Muhammed diye birisi tarihte var olmadı ve İslam diye lanse edilen dinin nerdeyse tamamen yalandır diyorum..

Mesela Taha Hüseyin isimli bir islam alimi,cahiliyye şiiri denilen şeylerin bir yalan olduğunu söylemiştir..Cahiliyye konusunda kitap yazan İlhan Arsel,anlatılanların bir yalan olduğunu kanıtlamıştır..Doğu bilimci Erol Sever,Turan Dursun ödülü aldığı Kabe isimli kitabında Kabe'nin bir kilise olduğunu veya 360 put denilen şeyin aziz ve azize yontuları olduğunu yazmıştır..

Ben size her türlü kanıt sunarım bu konuda ama bana Muhammed'in yaşadığına dair veya 7.yüzyılda arapların putlara taptığına dair en ufak bir kanıt gösteremezsiniz..Kendi kursağınızdan anca bir kaç cümle çıkarırsınız,o kadar..

Villendorfa,kibeleye hikaye diyen birini ne yapayım ben :huh:

Hikaye değil,bilim bunlar bilim..Büyük yazıyım bari de,anlaşılsın..ANTROPOLOJİ :)

Bu arada dinin doğuşu göbeklitepededir..

Sitelerde Paylaş

Ben birşey aramıyorum..

Muhammed diye birisi tarihte var olmadı ve İslam diye lanse edilen dinin nerdeyse tamamen yalandır diyorum..

Mesela Taha Hüseyin isimli bir islam alimi,cahiliyye şiiri denilen şeylerin bir yalan olduğunu söylemiştir..Cahiliyye konusunda kitap yazan İlhan Arsel,anlatılanların bir yalan olduğunu kanıtlamıştır..Doğu bilimci Erol Sever,Turan Dursun ödülü aldığı Kabe isimli kitabında Kabe'nin bir kilise olduğunu veya 360 put denilen şeyin aziz ve azize yontuları olduğunu yazmıştır..

Ben size her türlü kanıt sunarım bu konuda ama bana Muhammed'in yaşadığına dair veya 7.yüzyılda arapların putlara taptığına dair en ufak bir kanıt gösteremezsiniz..Kendi kursağınızdan anca bir kaç cümle çıkarırsınız,o kadar..

Villendorfa,kibeleye hikaye diyen birini ne yapayım ben :huh:

Hikaye değil,bilim bunlar bilim..Büyük yazıyım bari de,anlaşılsın..ANTROPOLOJİ :)

Bu arada dinin doğuşu göbeklitepededir..

Al işte.. Neymiş efenim, erol eser diye biri diyormuş ki... Eh, muhammed'de beni allah yolladı valla diyor, ne farkı var bu ikisinin? NEymiş azize heykelleri varmışmış, eee, nerde hani o heykellerin kanıtı, nerden biliyon bunu?

Ve sen hiç tarihin herhangi bir döneminde, kübik kilise gördün mü? Kaldı ki bu binanın varlığından batlamyus bile bahseder ve kilise olduğunu filan söylemez.

Ve hala şunu anlamış değilsin: Muhammed yoktuysa ne oldu pek o dönemde, nerden, nasıl çıktı bu masal? Ha, elbette sayıklayacağın şeylerin en azından malum hikayeden daha somut olması lazım elbette.

Sitelerde Paylaş

Al işte.. Neymiş efenim, erol eser diye biri diyormuş ki... Eh, muhammed'de beni allah yolladı valla diyor, ne farkı var bu ikisinin? NEymiş azize heykelleri varmışmış, eee, nerde hani o heykellerin kanıtı, nerden biliyon bunu?

Ve sen hiç tarihin herhangi bir döneminde, kübik kilise gördün mü? Kaldı ki bu binanın varlığından batlamyus bile bahseder ve kilise olduğunu filan söylemez.

Ve hala şunu anlamış değilsin: Muhammed yoktuysa ne oldu pek o dönemde, nerden, nasıl çıktı bu masal? Ha, elbette sayıklayacağın şeylerin en azından malum hikayeden daha somut olması lazım elbette.

İnsanların halk kahramanı yaratıp onun üzerine ideolojilerini yüklediğini anlamayacak kadar salak olamazsın.

Yunan mitolojisindeki Tanrılar yaşamadıysa o hikayeler ne o zaman öyle detaylı metaylı da dersin sen.

Zekaya bak.Bir de ateist olcak.

Sitelerde Paylaş

İnsanların halk kahramanı yaratıp onun üzerine ideolojilerini yüklediğini anlamayacak kadar salak olamazsın.

Yunan mitolojisindeki Tanrılar yaşamadıysa o hikayeler ne o zaman öyle detaylı metaylı da dersin sen.

Zekaya bak.Bir de ateist olcak.

Burada tanrı değil, bir insandan bahsediyoruz.

Hayalen, masal olarak bir kahraman yaratamazsın. En azından din ölçeğinde bir kahraman. Ama var olan birini, birileri, bir şekilde arada sivrilir. Bir şekilde zaten mitleşir o. Sende onu alır, iyice şişirip ahada budur diyerek kullanırsın. Robin Hood, Kral Arthur vs. bunların iyi bilinen örnekleridir.

Başından beri anlaşılmayan şey, muhammed denen birinin yaşadığı ve öğretisiyle birlikte, kendisinin de şişirilip buralara getirildiğidir. Gidip bir imparator, filan arıyorsanız, gaflet içindesiniz elbette..

,

Sitelerde Paylaş

Al işte.. Neymiş efenim, erol eser diye biri diyormuş ki... Eh, muhammed'de beni allah yolladı valla diyor, ne farkı var bu ikisinin?

Bu cıvıklığa katlanamam..Hadi naş..!

Sitelerde Paylaş

Bu cıvıklığa katlanamam..Hadi naş..!

Erol eser denen şahsın iki kişinin kıçını koysa sığamayacağı şey kadar binaya, bir sürü aziz heykeli yaptığını iddia etmesi gibi bir cıvıklık varken, elbette ötesi de böyle gelecektir.

Sitelerde Paylaş

Erol eser denen şahsın iki kişinin kıçını koysa sığamayacağı şey kadar binaya, bir sürü aziz heykeli yaptığını iddia etmesi gibi bir cıvıklık varken, elbette ötesi de böyle gelecektir.

Kabe'nin içinde mi demişim?

Yazılanları götünden anlama..Adam gibi yaz yazacaksan..Bir kere adamın adını ben EROL SEVER yazmışım ama sen bana EROL ESER diye cıvıklık yapıyorsun..Bu adamın götündeki kıl kadar bilgin yok bu konuda..Kitabı 15 lira civarında..Al oku..

Buyur bak;

https://tr.wikipedia.org/wiki/Turan_Dursun_Ara%C5%9Ft%C4%B1rma_ve_%C4%B0nceleme_%C3%96d%C3%BCl%C3%BC

1994 yılında ödül almış bu kitap..!

Sitelerde Paylaş

Kabe'nin içinde mi demişim?

Yazılanları götünden anlama..Adam gibi yaz yazacaksan..Bir kere adamın adını ben EROL SEVER yazmışım ama sen bana EROL ESER diye cıvıklık yapıyorsun..Bu adamın götündeki kıl kadar bilgin yok bu konuda..Kitabı 15 lira civarında..Al oku..

Buyur bak;

https://tr.wikipedia.org/wiki/Turan_Dursun_Ara%C5%9Ft%C4%B1rma_ve_%C4%B0nceleme_%C3%96d%C3%BCl%C3%BC

1994 yılında ödül almış bu kitap..!

Bırak allasen ya... Ödül almışta, sanki nobel ödülü almış.

Otur bir iyice düşün bakalım. Neden birileri ellerinde gül gibi hristiyanlık varken, böyle bir din icat etmeye çıksın ve hatta bunu bir şekilde başarsın?

Sitelerde Paylaş

Muhammed yaşamadı derken Muhammed adında birisi de var olamaz diyorum ben.

Adıb ile imitasyon. Lakap olduğu açık.

Olabilir elbette.. Devir isimlerden çok lakapların önde olduğu bir devir.

Ama bu durumda, Muhammed çok sıradan, çok hafif kalan bir lakap olur. Kimse yarattığı mucizevi adama bu lakapı takmak istemez sanıyorum.

Sitelerde Paylaş

Olabilir elbette.. Devir isimlerden çok lakapların önde olduğu bir devir.

Ama bu durumda, Muhammed çok sıradan, çok hafif kalan bir lakap olur. Kimse yarattığı mucizevi adama bu lakapı takmak istemez sanıyorum.

Övülmüş demek sıradan bir lakap değil bence.Tevrattaki isim verme hikayelerine bakarsanız uydurma olduğunu görebilirsiniz.Yakup kardeşi Esavın doğduğunda topuğunu tutmuş o yüzden ona topuk tutan anlamına gelen Yakup ismi verilmiş falan.yakupun diğer anlamı de hileci demekmiş.Hatta Esav kardeşi Yakup onu birçok kez aldatınca ''Sana boşu boşuna Yakup(hileci) demiyorlar '' diyor. Tevrattaki İsimlerin çoğu uydurma hikayelerle karakterlere yapıştırılmış.Çoğu zaten şehir veya bölge ismi o isimlere hikayeler bulunmuş gibi sanki.Muhammed de bir şekilde uydurulmuş gibi bir isim.Şehir ismi demiyorum ama başka yerde aranabilir.

Sitelerde Paylaş

Övülmüş demek sıradan bir lakap değil bence.Tevrattaki isim verme hikayelerine bakarsanız uydurma olduğunu görebilirsiniz.Yakup kardeşi Esavın doğduğunda topuğunu tutmuş o yüzden ona topuk tutan anlamına gelen Yakup ismi verilmiş falan.yakupun diğer anlamı de hileci demekmiş.Hatta Esav kardeşi Yakup onu birçok kez aldatınca ''Sana boşu boşuna Yakup(hileci) demiyorlar '' diyor. Tevrattaki İsimlerin çoğu uydurma hikayelerle karakterlere yapıştırılmış.Çoğu zaten şehir veya bölge ismi o isimlere hikayeler bulunmuş gibi sanki.Muhammed de bir şekilde uydurulmuş gibi bir isim.Şehir ismi demiyorum ama başka yerde aranabilir.

Yakup makup mevzularının hikaye olduğu bariz zaten. Övülmüş olmakta, o dönem için öyle matah bir anlam taşıyan bir kelime de değil. O dönem övgülerin çağı, herkesin birbirine methiye düzdüğü, bir dalkavuklar asrı. Dönemin edebiyatına bakınca bunu görmek zor olmaz.

Seçilmiş, yol gösteren, yüce filan gibi lakaplar daha çok uyardı benim görüşümce..

Sitelerde Paylaş

Neden birileri ellerinde gül gibi hristiyanlık varken, böyle bir din icat etmeye çıksın ve hatta bunu bir şekilde başarsın?

Sorduğu soruya bak..!

Sana müslümanların cahiliyye dediği dönemin olamıyacağına dair önemli 3 kanıt/kitap yazıyorum..

1-Taha Hüseyin-Cahiliye şiiri üzerine

2-Erol sever-İslamın ilk kaynakları,Kabe

3-İlhan Arsel-Cahiliyye

Bana düşün diyeceğine,bu kitapları oku..Önce oku,bilgi sahibi ol,sonra düşünüp fikir sahibi olursun..!

Bilmediğiniz konularda burada maval okumayın..

Cahiliye diye bir dönem olmamıştır..Bu kesindir..Haliyle İslam diye lanse edilen dinin en önemli dayanağı ortadan kalkınca,İslam'ın da yalanlar üzerine kurulu bir din olduğu ortaya çıkar..

Sizin ne olduğunuz belli değil..Ateistim deyip,müslüman yalanlarına sarılıyorsunuz..Nelerle uğraşıyoruz burada..

Bunlar yetmezse,başka kaynaklarda gösteririm size..Yeter ki samimi olun..

Sitelerde Paylaş

Sorduğu soruya bak..!

Sana müslümanların cahiliyye dediği dönemin olamıyacağına dair önemli 3 kanıt/kitap yazıyorum..

1-Taha Hüseyin-Cahiliye şiiri üzerine

2-Erol sever-İslamın ilk kaynakları,Kabe

3-İlhan Arsel-Cahiliyye

Bana düşün diyeceğine,bu kitapları oku..Önce oku,bilgi sahibi ol,sonra düşünüp fikir sahibi olursun..!

Bilmediğiniz konularda burada maval okumayın..

Cahiliye diye bir dönem olmamıştır..Bu kesindir..Haliyle İslam diye lanse edilen dinin en önemli dayanağı ortadan kalkınca,İslam'ın da yalanlar üzerine kurulu bir din olduğu ortaya çıkar..

Sizin ne olduğunuz belli değil..Ateistim deyip,müslüman yalanlarına sarılıyorsunuz..Nelerle uğraşıyoruz burada..

Bunlar yetmezse,başka kaynaklarda gösteririm size..Yeter ki samimi olun..

Benim itirazım gayet samiiydi ve hacı masal okumaktan ileri gidemei.Hacıya İslam'ın Hristiyanlıktan gelemeyeceğini gösterdim. Aç bak.

Sitelerde Paylaş

Benim itirazım gayet samiiydi ve hacı masal okumaktan ileri gidemei.Hacıya İslam'ın Hristiyanlıktan gelemeyeceğini gösterdim. Aç bak.

İslam nereden gelmiş sence?

Yazdığın mesajı bilmiyorum..Linkini atsana bana,bakıyım..

Sitelerde Paylaş

İslam nereden gelmiş sence?

Yazdığın mesajı bilmiyorum..Linkini atsana bana,bakıyım..

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/62485-bu-kayyt-dodhru-mu/page-2#entry1297123

Konunn devamındaki cevapları oku hacı nasıl dönüyor Hristiyanlık fikrinden.

Bir de ayrı olarak şuna bak:

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/22201-kuranyn-yazylyth-nedeni-ne-olabilir/page-5

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...