Jump to content

Putlar nereden çıktı?

Recommended Posts

Ne olmuş?

Bilmiyorsan niye çıkıp buralarda ahmak ahmak laf ediyorsun?

Bir bak bakalım, romanın 500 - 600 yılları arası gidişatına mesela.

Ha, olan bu değil, ama sen gerizeaklıya bir ipucu vereyim: Sasani imparatorluğu ne zaman çözülmeye başladı?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 129
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bilmiyorsan niye çıkıp buralarda ahmak ahmak laf ediyorsun?

Bir bak bakalım, romanın 500 - 600 yılları arası gidişatına mesela.

Ha, olan bu değil, ama sen gerizeaklıya bir ipucu vereyim: Sasani imparatorluğu ne zaman çözülmeye başladı?

Nereye varacaksın?

Sitelerde Paylaş

Gelelim şu hacı, democasian filan denen yobaz dallamalara... Ne yapmaya çalıştıklarına...

Niteliksel Adam Karalama (Circumstantial Ad Hominem)

Tanım: Bir kimsenin görüşlerinin yanlış olduğuna dair delil sunmak yerine, o kimsenin niteliklerine (kişiliğine, karakterine, niyetlerine, vasıflarına vs) saldırarak, reddetmek veya karşı iddiada bulunmak.

Bu zavallı yobazların, bana çıkıp buralarda, yok trol, yok nurce vs. demeleri bilmediğimiz husus değil. Kaç avare müsloş geldi geçti burada kucağımızdan, böyle adam karalamaya çıkmış... Alıştık artık böyle siboplara... Takmıyorum emin olun, sanmayın hırsla, sinirle falan yazıyorum, emin olun göbeğim ağrıyor bu salakların zırvalarını okudukça, hoplata hoplata gülmekten...

Sitelerde Paylaş

Gelelim şu hacı, democasian filan denen yobaz dallamalara... Ne yapmaya çalıştıklarına...

Niteliksel Adam Karalama (Circumstantial Ad Hominem)

Tanım: Bir kimsenin görüşlerinin yanlış olduğuna dair delil sunmak yerine, o kimsenin niteliklerine (kişiliğine, karakterine, niyetlerine, vasıflarına vs) saldırarak, reddetmek veya karşı iddiada bulunmak.

Bu zavallı yobazların, bana çıkıp buralarda, yok trol, yok nurce vs. demeleri bilmediğimiz husus değil. Kaç avare müsloş geldi geçti burada kucağımızdan, böyle adam karalamaya çıkmış... Alıştık artık böyle siboplara... Takmıyorum emin olun, sanmayın hırsla, sinirle falan yazıyorum, emin olun göbeğim ağrıyor bu salakların zırvalarını okudukça, hoplata hoplata gülmekten.

Sayın anibal,herkesin uzmanlık alanı farklı..

Her hangi bir konu hakkında, senden fazla bilgili kişiler olacağını unutma..

Kendine ad hominem yapıldığını belirtiyorsun,ama bunu belirtirken ad hominemin kralını yapıyorsun..

Yakışmıyor sana

Sitelerde Paylaş

Sayın anibal,herkesin uzmanlık alanı farklı..

Her hangi bir konu hakkında, senden fazla bilgili kişiler olacağını unutma..

Kendine ad hominem yapıldığını belirtiyorsun,ama bunu belirtirken ad hominemin kralını yapıyorsun..

Yakışmıyor sana

Hımm..

İyide ben kime yazdığına bir cevap vermeden, salak salak çıkıp müsloşsun, hristiyansın falan dedim?

Bunların uzmanlık alanı falan yok ki. Ha, bir şu teolog olmaya çalışan eleman var içlerinde.

Boyuna aptal aptal sayıklayıp kendilerini batırıyorlar.

NOLAN'ı pek bilmem şahsen. Ama Hacı, malumdur, nerde en uçuk kaçık, akıl sınırını zorlayan şeyler var, nerde henüz hiç bir ispatı falan olmayıp, acaba denen şeyler var, gider bulur, onu da sanki böyle kesin ispatlanmış gibi sayıklar durur. Gidip bakın, yok false vacuum... yok punctuated equlibrium... Böyledir hacı, uçuktur, kaçıktır, bilmesek...

Kaç kere sorduk, tamam muhammed yok, hay hay, doldurun o zaman bu eksik tarihi... Tıssss... Ancak yok sen trolsün, yok nurcusun, yok müslümansın...

Eee, bunlara ne demeliyiz sence...

Sitelerde Paylaş

Hımm..

İyide ben kime yazdığına bir cevap vermeden, salak salak çıkıp müsloşsun, hristiyansın falan dedim?

Bunların uzmanlık alanı falan yok ki. Ha, bir şu teolog olmaya çalışan eleman var içlerinde.

Boyuna aptal aptal sayıklayıp kendilerini batırıyorlar.

NOLAN'ı pek bilmem şahsen. Ama Hacı, malumdur, nerde en uçuk kaçık, akıl sınırını zorlayan şeyler var, nerde henüz hiç bir ispatı falan olmayıp, acaba denen şeyler var, gider bulur, onu da sanki böyle kesin ispatlanmış gibi sayıklar durur. Gidip bakın, yok false vacuum... yok punctuated equlibrium... Böyledir hacı, uçuktur, kaçıktır, bilmesek...

Kaç kere sorduk, tamam muhammed yok, hay hay, doldurun o zaman bu eksik tarihi... Tıssss... Ancak yok sen trolsün, yok nurcusun, yok müslümansın...

Eee, bunlara ne demeliyiz sence...

Ben teolog olmaya çalışmıyorum . İstesem olurum o ayrı.

Ben dinlerin kökenini bilmek zorundayım alanımdan dolayı(Din Sosyolojisi)

Bu insanların gerçekte neye ve kime inandığı beni dibine kadar ilgilendiriyor.

tarihinde aykırıteolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ds3.jpg

Hiç bir putperest, putunun put olduğunu kabul ederek ibadet içine girmez. Her putperest, putunun arkasına tek güç olarak allahı koyarak öylece ibadet eder. Allah'ın emri dediği hacda kabe binasını 7 kez dönmek gibi, allah'ın elçisi zannettiği muhammed'in sakalını ve hırkasını öpmek gibi . Var zannettikleri allah kendisine kutsal insanlar, kutsal kâbe binası, kutsal esvet taşı gibi nesneleri kutsatarak böylelikle kendine ortaklar üretmiştir. Bunu olmayan allah yapamacağına göre allahı kurgulayanlar yapmıştır ve o kişiler, müminlerin kutsal insan zannettikleri kişilerin ta kendileridir. islamın allahı başlı başına bir puttur ve putperest mirasından kotarılmıştır.

Sitelerde Paylaş

Putlara ibadet etmekle Allah'a ibadet etmek arasında fark yoktur. Putları nedensellik yönleriyle yaşamın amacı kılmak ile Allah'ı evrenin nedenselliğine dayandırarak yaşamın amacı kılmak arasında da fark yok. İbadet edenin kendisine faydası dokunmayan ağaç, taş, hacerul esvet nasıl cevapsızsa Allah da cevapsız. Allah cansız putlardan farksız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...