Jump to content
Ateistforum

Ahlak sistemi olan bir bilinç, gerçeği çarpıtır

Recommended Posts

Peki senin dediğin gibi bir durum olursa,sen de bölgeni belirlemek için,sağa sola işeyecek misin. :lol:

Ben muhtemelen biyolojik silah kullanırım.

Öldürücü virüsler vs.

Elektrikli çiti, taşı duvarı aşarlar ama öldürücü virüse mikroba kimse meydan okuyamaz.

Maskesi olsa bile deplasmandadır benim bölgemde.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dinlerin dayattığı bir şartlanma bu.

Yok öyle bir şey.

Din ahlakı dayatmıyor ki. Mesala islamda işkence cinayet katliam tecavüz cariye kölelik çok eşlilik fuhuş ve hırsızlığı teşvik ediyor. Yani din insanlara ahlaksız olun diyor.

Mesala müslüman ülkelerde hep kaos var neden? Müslümanlar dünyanın en ahlaksız insanlarıdır.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Din ahlakı dayatmıyor ki. Mesala islamda işkence cinayet katliam tecavüz cariye kölelik çok eşlilik fuhuş ve hırsızlığı teşvik ediyor. Yani din insanlara ahlaksız olun diyor.

Mesala müslüman ülkelerde hep kaos var neden? Müslümanlar dünyanın en ahlaksız insanlarıdır.

Müslüman ülkelerde kaos yok.

Bir düzen, bir şablon var.

O şablonu farklı farklı gruplar, farklı farklı şekillerde uyguluyor.

Kaos öyle bir şey değil.

Ayrıca işkence yapmak ile yapmamak arasında bir fark yoktur.

İşkence yapınca maddede zerre değişiklik yapmıyorsun.

Kuşlar yine ötüyor.

Yapmayınca da aynı.

İkisi de aynı ise,

Sana yapmamayı seçtiren şey dindir. :)

Sitelerde Paylaş

Ahlak sistemi olan bir bilinç gerçeği çarpıtır.Bunu sen "islamcı Türkler ermenilere soykırım yaptııı" diye bağırırken gördük.Doğru gerçekten. :D

Soykırım yapınca maddede zerre değişiklik yapmıyorsun.

Kuşlar yine ötüyor.

Yapmayınca da aynı.

tarihinde Deniz06 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ahlak sistemi olan bir bilinç gerçeği çarpıtır.Bunu sen "islamcı Türkler ermenilere soykırım yaptııı" diye bağırırken gördük.Doğru gerçekten. :D

Ben öyle bir cümle kurmadım.

Ne yapacaksın?

Bana ait mesaj getirsen de öyle bir cümle kurmadım diyorum.

Ne yapabilirsin ki?

Sitelerde Paylaş

Ben öyle bir cümle kurmadım.

Ne yapacaksın?

Bana ait mesaj getirsen de öyle bir cümle kurmadım diyorum.

Ne yapabilirsin ki?

Bu konuda haklısın eyvallah da siyasi konularda çarpıtıyorsun, evirip çeviriyorsun, ahlaklı oluyorsun.Türkler kürtleri katletti, mazlum kürtler edebiyatı da yapmıştın.
Sitelerde Paylaş

Bu konuda haklısın eyvallah da siyasi konularda çarpıtıyorsun, evirip çeviriyorsun, ahlaklı oluyorsun.Türkler kürtleri katletti, mazlum kürtler edebiyatı da yapmıştın.

İstediğimizi yapmak için yaşıyoruz.

İstediğimi yapmadıktan sonra neyleyim öyle hayatı?

Sen benim senin istediğini yapmamı ve senin dediğin şeyleri dememi mi istiyorsun? :)

Ha ha ha

Sitelerde Paylaş

Gerçeği çarpıtmak ile çarpıtmamak arasında seçim özgürlüğüm olmalı eğer gerçekten ahlaksızsan.

İkisi de aynı ise, senin de bir eleştiri sunmaman lazım.

Eleştiri sunuyorsan, o zaman sen ahlaklısın :D

Niye senin seçim özgürlüğünü savunayım ki?

Bu da bir ahlak ölçütü değil mi?

Seçim bir ilüzyondur..Yine matrixten :D

Sen seçtiğini sanırsın ama seçmiyorsundur..

Sitelerde Paylaş

Niye senin seçim özgürlüğünü savunayım ki?

Bu da bir ahlak ölçütü değil mi?

Seçim bir ilüzyondur..Yine matrixten :D

Sen seçtiğini sanırsın ama seçmiyorsundur..

O zaman benim için sen ne dersen o

Senin için de ben ne dersem o

Sen bir karpuzsun o zaman.

Sitelerde Paylaş

Strong Materyalist meğer Sosyal Darwinistmiş. Bu başlığı teistler görse güçlerini ikiye katlarlar şu hâle bak. Sen bizi aptal sanıyorsun herhalde. Senin dediğin kaotik düzen zaten ilkel toplumlarda vardı. Negatif özgürlük falan desek bile mümkün değil çünkü onda bile saçma olan ile haklar ayrı. Senin dediğin primitif anarşist topluluklarda olur. Bu da zaten rasyonel bile olmayan boş bir sistemdir. Bana kalırsa ciddi ciddi gericisin. Ahlâk kavramını atalete indirgeyip varoluşunu tamamen evrimsel mekanizmaya göre büküp kullanıyorsun/kullanacaksın.

tarihinde NonTime tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateistler açısından Tanrıdan bile daha tehlikeli bir virüs.

Yani Ahlak.

Bu virüse sahip bir akıl, gerçeği her zaman bu virüse endeksler.

Evladını seven bir anne evladı ne yaparsa yapsın onu korur ya.

İşte ahlaklı akıllar da gerçek ne olursa olsun umursamazlar.

Gerçeği akıllarındaki doğru yanlış inancına göre eğip büker değiştirirler.

Ahlaksız bir akıl, gerçeği olduğu gibi inançsız gören bir akıldır.

Ahlaksız akıl üretir

Ahlaklı akıl zamanı tüketir.

Simdi sen diyorsun ki ahlak dinden turemedir. Yaniliyorsun. Din ahlakin temeli degil, varolan ahlaki temeller uzerine kurulmustur. Ahlaki kurallarin dinle basladigini soyluyorsun atip tutuyorsun surekli ama elinde elle tutulur en ufak bir kanit yok. Safi bos laf. Bu materyalizm degil, idealizmdir. Sen materyalist kiliginda bir idealistsin. Ahlaki kavrayista idealist, islevini tartisirken de bireyci davraniyorsun.

Ahlak bir inanc butunu degil, gudusel egilimlerle beslenen bir bilinctir. Yani din bir inanc, ahlak ise gudusel bir egilimdir.

Din kavraminin olmadigi canlilara bakarak ahlak kavramini anlayabiliriz. Tum canlilarda dusuk seviyede de olsa ahlaki tavirlar gozlemlenir. Yani bireyin ve populasyonun refahini arttiran davranislardir bunlar. Hayvanlarda ahlaki davranisin olmadigini soyleyen biri, isi bilimsel boyuttan degil dini perspektifden degerlenmektedir. Bu da zihinsel bir onyargidir.

Ahlakin evrimsel ve maddi temellere sahip oldugu su goturmez bir gercektir. Aksini iddia eden materyalist degil idealisttir. Kisisel algilarini ve goruslerini isin icine karistirmaktadir. Gercekler kisisel algilardan bagimsizdir. Ahlakin dinden dogdugunu soyleyen idealist bir algiya sahiptir. Kendini materyalist sanmakla, materyalist olmak arasinda fark var abisi anladin mi?

Sitelerde Paylaş

Bu başlığı teistler görse güçlerini ikiye katlarlar şu hâle bak.

Ona buna yaranmak için oral seks bile yapmaya razısınız.

Saçmalamayı bırakın.

Ahlak bir inançtır ve dinlere aittir.

İyiye ve kötüye olan inançtır ahlak.

Din ise iyiliğin ödüllendirilmesi kötülüğün cezalandırılmasına olan inançtır.

Sitelerde Paylaş

Simdi sen diyorsun ki ahlak dinden turemedir. Yaniliyorsun. Din ahlakin temeli degil, varolan ahlaki temeller uzerine kurulmustur. Ahlaki kurallarin dinle basladigini soyluyorsun atip tutuyorsun surekli ama elinde elle tutulur en ufak bir kanit yok. Safi bos laf. Bu materyalizm degil, idealizmdir. Sen materyalist kiliginda bir idealistsin. Ahlaki kavrayista idealist, islevini tartisirken de bireyci davraniyorsun.

Ahlak bir inanc butunu degil, gudusel egilimlerle beslenen bir bilinctir. Yani din bir inanc, ahlak ise gudusel bir egilimdir.

Din kavraminin olmadigi canlilara bakarak ahlak kavramini anlayabiliriz. Tum canlilarda dusuk seviyede de olsa ahlaki tavirlar gozlemlenir. Yani bireyin ve populasyonun refahini arttiran davranislardir bunlar. Hayvanlarda ahlaki davranisin olmadigini soyleyen biri, isi bilimsel boyuttan degil dini perspektifden degerlenmektedir. Bu da zihinsel bir onyargidir.

Ahlakin evrimsel ve maddi temellere sahip oldugu su goturmez bir gercektir. Aksini iddia eden materyalist degil idealisttir. Kisisel algilarini ve goruslerini isin icine karistirmaktadir. Gercekler kisisel algilardan bagimsizdir. Ahlakin dinden dogdugunu soyleyen idealist bir algiya sahiptir. Kendini materyalist sanmakla, materyalist olmak arasinda fark var abisi anladin mi?

Hadi oradan cahil herif.

Varsa gösterirsin, formülünü verirsin, ya da simülasyonunu yaparız.

Bir insanın ölmeyip dik olarak yürümesi ile, o insanın ölüp yatay olarak yerde yatması arasında bir fark yok.

Sen birine kurşun sıktığında atomlar ağlamıyor

Geri zekalı dindar ucube.

Bir çocuğu öldürsen de, ona işkence etsen de atomların umurunda değil lan bu.

Materyalizm bu.

Ahlakmış.

Çocuk öldürdüğünde nefessiz kalıp boğuluyor mu insan?

Adam öldürdüğünde karaciğeri iflas mı ediyor adamın?

Yalancı cahil.

Dindar aciz korkak.

Bir de bana meydan okuyor.

Oğlum senin yorumunu kim sker?

Formülü koy ortaya ahlak varsa.

Mesela çocuğa tecavüz eden birisine şu virüs bulaşıyor ve o virüs onu 1 saat içinde öldürüyor, bu virüs sadece çocuğa tecavüz ettiğinde ortaya çıkıyor de.

Böyle şeyler sun.

Yoksa dinci palavraları gibi skik yorumlarını kendine sakla.

Ahlaklı dindar.

Tanrı inancın var lan senin.

Aciz pislik.

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...