Jump to content

Uydurmalar Nasıl Oluştu

Recommended Posts

Başka bir şey daha buldum,çok ilginç,

Saf suresi 6.ayet,Yüksel'in mealinden;

Hani İsa, halkına: "Ey İsrail oğulları, ben, size gönderilmiş ALLAH'ın bir elçisiyim. Benden önceki Tevrat'ı onaylayıcı ve benden sonra gelecek ve ismi daha çok övülen(Ahmed) bir elçiyi müjdeliyorum." Sonra kendilerine apaçık delilleri gösterdiğinde, "Bu apaçık bir büyüdür," dediler.

Bu ayette Ebced falan 611(Muhammed'in peygamberlik aldığı yıl) mucize diyorlar;

http://www.sorularlaislamiyet.com/article/14711/incil-de-gecen-faraklit-kelimesinin-peygamber-efendimize-isaret-etmedigi-iddia-ediliyor-bu-kelimenin-gercek-durumu-nedir.html

Acaba Muhammed'İn peygamberlik yılını da buranın ebcedinden mi uydurdular?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Başka bir şey daha buldum,çok ilginç,

Saf suresi 6.ayet,Yüksel'in mealinden;

Hani İsa, halkına: "Ey İsrail oğulları, ben, size gönderilmiş ALLAH'ın bir elçisiyim. Benden önceki Tevrat'ı onaylayıcı ve benden sonra gelecek ve ismi daha çok övülen(Ahmed) bir elçiyi müjdeliyorum." Sonra kendilerine apaçık delilleri gösterdiğinde, "Bu apaçık bir büyüdür," dediler.

Bu ayette Ebced falan 611(Muhammed'in peygamberlik aldığı yıl) mucize diyorlar;

http://www.sorularlaislamiyet.com/article/14711/incil-de-gecen-faraklit-kelimesinin-peygamber-efendimize-isaret-etmedigi-iddia-ediliyor-bu-kelimenin-gercek-durumu-nedir.html

Acaba Muhammed'İn peygamberlik yılını da buranın ebcedinden mi uydurdular?

Burda ağır bir hata var:

"Ey İsrail oğulları, ben, size gönderilmiş ALLAH'ın bir elçisiyim.

Bana bu lafları söyleyen bir İsa'nın hangi gerekçeyle (Kuran'a göre) çarmıha gerildiğini kimse açıklayamaz.İsa bunu söyleyecek Yahudiler de ona sırt çevirecek sırf elçiyim dediği için ha.Güleyim bari.Ayrıca İsa'nın Mesih olduğunu Kuran kabul ediyorsa bunun 2 sonucu var

.Mesih'in çok büyük bir kişilik olması gerekiyor. Fakat Kuran Mesih 'i sadece ulu'l azm sıradan bir peygamber olarak görüyor. Oysaki Yahudi Tarihindeki tüm Mesih anlayışlarına yoroumlarına bakarsanız(Kral Mesih ama Davut gibi meshedilmiş değil altın çağı getirecek ''o'' chosen one yani) Mesih bu kadar küçük biri olamaz. ''Sıradan bir peygamber'' peh böyle Mesih olmaz. Kuran İsa'ya Mesih diyorsa onun tariteki en büyük peygamberlerden biri olduğunu kabul etmek zorunda çünkü İsa'yı diğerlerinden ayıran bir özellik olması lazım ki o ünvanı haketsin.Hem sen madem İsa'ya Kelimetullah diyorsun onun ''Oğul'' olduğunu farkında dahi olmadan kabul ediyorsun farkında değilsin.

Kelimetullah=Allah'ın Sözü(Türkçe) =Vahiy =Logos=Oğul=Söz(Yuhanna 1. Bölüm Giriş Kısmı)

Kuran İsa'nın Oğul olduğunu kabul ettiğinin farkında bile değildir aslında .Konsilde neyin tartışıldığını duymayan ve Oğlu gerçekten farklı bir Tanrı sanan birisi tarafından kaleme alınmış bu ayetler.

Ayrıca İsa'ya hiçbir vakit Cebrail tarafından bir vahiy geldiği iddia edilmedi.Çünkü Hristiyan Teolojisinde zaten vahiy İsa idi.

Muhammed zamanında da bu böyleydi.İnciller belirlenmiş ve 4 müjde ve mektuplar kabul edilmişti.

Yani eğer Muhammedin ya da Kuran yazarlarının İncil'den haberi olmuş olsa idi ve Waraka gibi bir adam Muhammede İncil'i öğretmiş olsa idi Muhammed İncil'in İsa'ya inen bir kitap olduğunu sanmaz idi.O tarihte ve geçmiş tarihte İnciller her zaman İsa'nın hayatına odaklıdır hiçbir zaman İsa'nın Cebrailden aldığı iddia edilen vahiylerle bir İncil oluşturulmadı.Eğer Muhammed Hristiyanlığı yalayıp yutmuş biri olsa idi İncil'in içeriğini bilirdi.

Aynı şey Zebur ve diğer kitaplar için de geçerli.Kısıtlı bilgiyle Zebur hakkında bilgi verin deseler ancak ona ''biz onu Davut'a indirdik'' gibi geçersiz bir yorum yaparsınız.Bunun Zebur denilen Mezmurlarla alakası yok yahu.Ne Alaka Zebur ve indirmek.

Tanah'ın -yani Torah,Nebiim ve Ketubim kitaplarının- içinde olduğunu bilmen lazım en azından Mezmurlarn.

Hadi onu ayrı bir ktap olarak isimlendiriyosun.Diğerlerini de isimlendir.Niye sadece Mezmurlar ki onu yalnızca Davut'un yamazdığını sağır sultan(Hristiyan-Yahudi) biliyor o zamanlar.Muhammed Yahudi ve Hristiyanlardan eğitim almış olamaz olsa idi bu kısıtlı bilgiler ve hatalar olmaz idi.

tarihinde aykırıteolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Burda ağır bir hata var:

"Ey İsrail oğulları, ben, size gönderilmiş ALLAH'ın bir elçisiyim.

Bana bu lafları söyleyen bir İsa'nın hangi gerekçeyle (Kuran'a göre) çarmıha gerildiğini kimse açıklayamaz.İsa bunu söyleyecek Yahudiler de ona sırt çevirecek sırf elçiyim dediği için ha.Güleyim bari.Ayrıca İsa'nın Mesih olduğunu Kuran kabul ediyorsa bunun 2 sonucu var

.Mesih'in çok büyük bir kişilik olması gerekiyor. Fakat Kuran Mesih 'i sadece ulu'l azm sıradan bir peygamber olarak görüyor. Oysaki Yahudi Tarihindeki tüm Mesih anlayışlarına yoroumlarına bakarsanız(Kral Mesih ama Davut gibi meshedilmiş değil altın çağı getirecek ''o'' chosen one yani) Mesih bu kadar küçük biri olamaz. ''Sıradan bir peygamber'' peh böyle Mesih olmaz. Kuran İsa'ya Mesih diyorsa onun tariteki en büyük peygamberlerden biri olduğunu kabul etmek zorunda çünkü İsa'yı diğerlerinden ayıran bir özellik olması lazım ki o ünvanı haketsin.Hem sen madem İsa'ya Kelimetullah diyorsun onun ''Oğul'' olduğunu farkında dahi olmadan kabul ediyorsun farkında değilsin.

Kelimetullah=Allah'ın Sözü(Türkçe) =Vahiy =Logos=Oğul=Söz(Yuhanna 1. Bölüm Giriş Kısmı)

Kuran İsa'nın Oğul olduğunu kabul ettiğinin farkında bile değildir aslında .Konsilde neyin tartışıldığını duymayan ve Oğlu gerçekten farklı bir Tanrı sanan birisi tarafından kaleme alınmış bu ayetler.

Ayrıca İsa'ya hiçbir vakit Cebrail tarafından bir vahiy geldiği iddia edilmedi.Çünkü Hristiyan Teolojisinde zaten vahiy İsa idi.

Muhammed zamanında da bu böyleydi.İnciller belirlenmiş ve 4 müjde ve mektuplar kabul edilmişti.

Yani eğer Muhammedin ya da Kuran yazarlarının İncil'den haberi olmuş olsa idi ve Waraka gibi bir adam Muhammede İncil'i öğretmiş olsa idi Muhammed İncil'in İsa'ya inen bir kitap olduğunu sanmaz idi.O tarihte ve geçmiş tarihte İnciller her zaman İsa'nın hayatına odaklıdır hiçbir zaman İsa'nın Cebrailden aldığı iddia edilen vahiylerle bir İncil oluşturulmadı.Eğer Muhammed Hristiyanlığı yalayıp yutmuş biri olsa idi İncil'in içeriğini bilirdi.

Aynı şey Zebur ve diğer kitaplar için de geçerli.Kısıtlı bilgiyle Zebur hakkında bilgi verin deseler ancak ona ''biz onu Davut'a indirdik'' gibi geçersiz bir yorum yaparsınız.Bunun Zebur denilen Mezmurlarla alakası yok yahu.Ne Alaka Zebur ve indirmek.

Tanah'ın -yani Torah,Nebiim ve Ketubim kitaplarının- içinde olduğunu bilmen lazım en azından Mezmurlarn.

Hadi onu ayrı bir ktap olarak isimlendiriyosun.Diğerlerini de isimlendir.Niye sadece Mezmurlar ki onu yalnızca Davut'un yamazdığını sağır sultan(Hristiyan-Yahudi) biliyor o zamanlar.Muhammed Yahudi ve Hristiyanlardan eğitim almış olamaz olsa idi bu kısıtlı bilgiler ve hatalar olmaz idi.

Haberi olmayan bir şizofrendir,belki de kulaktan dolma sapkın Hristiyan inançlarından sadece ve/veya apokrif kitapların etkisi olmuştur.Gözlemin ilginç fakat İncil kelimesinin müjde anlamı da var,o manalarda kullanılmış olabilir mi?Ve dediğin konu ise vahiy farkı,Hristiyan bir siteden;

http://www.hristiyan.net/kutsalkitabindegismezligi/vahiyk.htm

Sitelerde Paylaş

Haberi olmayan bir şizofrendir,belki de kulaktan dolma sapkın Hristiyan inançlarından sadece ve/veya apokrif kitapların etkisi olmuştur.Gözlemin ilginç fakat İncil kelimesinin müjde anlamı da var,o manalarda kullanılmış olabilir mi?Ve dediğin konu ise vahiy farkı,Hristiyan bir siteden;

http://www.hristiyan.net/kutsalkitabindegismezligi/vahiyk.htm

Vahiy anlayışının faklı olduğunu biliyorum.Esinlenmeye inanır Yahudi ve Hristiyanlar..Müslümanlar vahiy diyince illa Cebrail diyor.Fakat İncil'in İsa'ya inmesine imkan yok çünkü onun(İsa'nın) hayatını anlatmayan bir İncll tarihte var olmadı Muhammed zamanında da yoktu.İnciller İsa odaklıdır vahiy aldım getirdim odaklı değil.Merkezinde İsa olmayan İncil Muhammed zamanında da yoktu ve ''Müjde'' zaten isa'nın çarmıhta ölerek tüm insanları günahlarından kurtarma Müjdesi .

Fakat Kuran yazarları Kral Mesih yani gelecek olan ''Chosen One'' kavramının Yahudiler için ne ifade ettiğini bilmiyor. İsa Yahudilere göre Mesih olamaz o ayrı ama eğer Mesih olsaydı Muhammedden bile büyük olması gerek.

Ayrıca Kuran şunun cevabını vermiyor.Niye Tarih boyunca bakireden doğan tek kişi İsa'dır(Adem demeyin o annesiz babasız dalarım:) Ne önemi var ki İsa'nın, bakireden doğmuş. İncil'i ve hristiyanlığı eleştiren müthiş zekalı Müslüman kardeşler Hristiyanlığın paganizmden köken aldığını söylemekteler.

Fakat bilmiyorlar ki o Paganizmden aşırılan öğelerden biri ''Tanrı'dan ve bakireden doğan çocuklar'' ve bu Kuran'da da var.Çok komik bu Müslüman arkadaşlar ailecek gülüyoruz.

tarihinde aykırıteolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Geçmişten birini bulup, onu tanrısallaştırmak nispeten kolaydır. Tanrı oydu demek, İsa gibi bir konuma getirmek gayet basittir.

Ama buna birilerinin inanması için, uygun şartların ortada olması lazımdır. Herhangi bir anda ortaya atılacak hiç bir din, mezhep vs. kimseyi ikna edemez.

Bu uygun şartlarda, aha şu, yok bu gibi sabit bir liste olamaz. Ama bir kaç husus ortak olacaktır. Bunların başıda, mevcut dinin yetersiz kalması hususudur.

Bu, günümüz açısından, amanda insanın yaratılışına cevap veremiyor, yok big bangı yok sayıyor vs. gibi ehven, inanca dair hususlar olur. Fakat dinlerin ortaya çıktığı zamanlarda bu mevzular detaydır, önemsizdir. Cevap verilemeyen şey, kuraklık, kıtlık, yenilgi gibi baya somut hususlar olmalıdır.

Konuyu daha özetlersek, kaynakların daralması durumunda, savaşlar olağanlaşır, yeni dinlerin çıkması kolaylaşır.

Böyle bir ortam oluştuğunda, durun durun diyerek yeni bir din ortaya atamazsınız, tutmaz. Nerden çıktı o denir. Bu kaçınılmazdır.

Şimdi olayın birde diğer tarafı var. Kaynakların yeterli, işlerin düzgün gittiği zamanlarda ne olur? İşte o zamanlarda, bu tanrı neye benziyor, insan nasıl var oldu vs. gibi hususlara kafa yorulur. İşte bu noktada kaçınılmaz olarak bir sürü yorum olacaktır. Yani, din çeşitlenmeye başlar.

Yeni bir dinin oluşması için uygun zaman geldiğinde, bu çeşitlerden biri parsayı toplar.

Bu süreci göz ardı etmemenizi öneririm.

Peki Muhammed'in bu yanlışları, uyumsuzluklar falan filan, son tartışılan mevzular. Bu noktada, birden bire bu vahy, ilham vs. gibi hususların çıkacağını kabul etmek biraz zor. Bunlar uzun süre, tartışılmış, olmalı, olamaz, şöyle böyle denerek, bu mevzular zaten olgunlaşmış, söylenecek "amanda bana vahy geliyor" sözünü kabul edecek birileri ortalıkta mevcut olmuştur. Diğer hususlarda aynı bağlamda değerlendirilmeli bence.

Şu hikayeye bir bakın. Muhammed hıra dağında kendince mağarada ibadet ederken, cebrail gelip ona laf söyler, şöyle bir sıkar...

Birde şu hikayeye bakın: Gaza sonrası cebrail Dıhye suretinde atıyla gelir, ne duruyorsunuz, hadi beni kureyzaya der.

Birde şu söylenene bakın: Cebrail sık sık dıhye suretinde görünürdü.

Nedir bu Dıhye? Din kitaplarında filan bir sürü sahabinin adına raslarsınız, ama bu aslen çok çok önemli adamın adı hemen hiç geçmez. Dıhye bin Halife bin Ferve bin Fedâle bin Zeyd bin İmrü’l-Kays bin Hazrec . Şimdi bu üçünü bir birleştirin, bakalım ne çıkacak?

Sitelerde Paylaş

Geri zekalı.. O devirde kırka kadar sayacak kaç adam bulurdun acaba? Okul yok, kitap yok, kimden öğrenecek adam saymayı, çölün ortasında?

Aynı adamlar çölün ortasında ticaret yapıyorlar..Paraları var..Hayvanları var..

Mesela Muhammed oradan ''100 deve getirin'' dediğinde,insanlar nasıl getirecek bu devleri?

Saymayarak mı :D

Sitelerde Paylaş

Aynı adamlar çölün ortasında ticaret yapıyorlar..Paraları var..Hayvanları var..

Mesela Muhammed oradan ''100 deve getirin'' dediğinde,insanlar nasıl getirecek bu devleri?

Saymayarak mı :D

Hala eynı yerdesin ve sayıklıyorsun. 100 deveyi sayacak adam olmadığı için, 100 devede diyemeyecek. !00 deve getirin demek, bir sürü deve getirin demek olarak anlaşılıp yapılacak.

Ha, yüze kadar saymayı bilen yok mudur hiç? Olmaz mı, elbette var, ama halk değil, arada bir kaç kişi. Tıpkı bugün adam gibi integral alıp roket yükü hesabı yapabilecek kaç kişi çıkarsa, ancak o kadar.

Sitelerde Paylaş

Ancak gülersin tabi..

Yüze kadar saymayı nerde öğrendin?

Günümüz kafasıyla yorumluyorsun..Sanki o dönemde milyonlarca insan o bölgede yaşıyormuş gibi;bir tarafta burjuva,diğer tarafta aristokratlar,diğer tarafta emekçiler filan..Böyle birşey yok..İnsanlar arasında öyle mesafeler filan yok..Az yani..Çok az..

Herkes ticaretle,hayvancılıkla filan uğraşıyor..Öyle bilim gibi şeyler yok..Sanat yok..O insanlara sayı saymayı bilmiyorlar demek,halt etmek resmen..Çünkü işleri bu..Başka bir işleri yok..!

Sitelerde Paylaş

Günümüz kafasıyla yorumluyorsun..Sanki o dönemde milyonlarca insan o bölgede yaşıyormuş gibi;bir tarafta burjuva,diğer tarafta aristokratlar,diğer tarafta emekçiler filan..Böyle birşey yok..İnsanlar arasında öyle mesafeler filan yok..Az yani..Çok az..

Herkes ticaretle,hayvancılıkla filan uğraşıyor..Öyle bilim gibi şeyler yok..Sanat yok..O insanlara sayı saymayı bilmiyorlar demek,halt etmek resmen..Çünkü işleri bu..Başka bir işleri yok..!

Eee? Buyur, 100 e kadar saymayı nerde öğrendin? Soru bu kadar açık ve net...

Peki o devirde insanlara işini gücünü bırakıp 100 e kadar saymayı kim öğretecekti?

Ve 100'e kadar saymayı bilmeyen kaç kişi tanıdım bilseydin... Neyse.. Sen bir git şöyle tuareg'lerle, etyopyalılara filan biraz tanış, ondna sonra bir gel buralara.

Sitelerde Paylaş

Peki o devirde insanlara işini gücünü bırakıp 100 e kadar saymayı kim öğretecekti?

Ve 100'e kadar saymayı bilmeyen kaç kişi tanıdım bilseydin... Neyse.. Sen bir git şöyle tuareg'lerle, etyopyalılara filan biraz tanış, ondna sonra bir gel buralara.

Sıkıldım bu muhabbetten ama çokta gülüyorum bir taraftan :D

Hayvancılıkla uğraşan,ticaret yapan insanları,Afrika'daki turist görünce şaşkına dönen insanlarla bir tutuyor anibal..!

Bugün bilim adamları,binlerce yıl evvel insanların yaptığı eserlerin muhteşemliğini görünce/anlayınca küçük dilini yutuyor..''İnanamıyorum,bunu nasıl yapabildiler?'' diyorlar..

Teeee Sümer'den beri bilimle uğraşan insanlar var ortada ama bizim anibal,medeniyetin merkezi olan ortadoğudaki insanların sayı saymayı bile bilemeyecek kadar ebleh olduğunu iddia ediyor..

Mert ol..Müslümansan ''müslümanım'' de..Bu kadar takla atmana gerek yok..

Sitelerde Paylaş

Sıkıldım bu muhabbetten ama çokta gülüyorum bir taraftan :D

Hayvancılıkla uğraşan,ticaret yapan insanları,Afrika'daki turist görünce şaşkına dönen insanlarla bir tutuyor anibal..!

Bugün bilim adamları,binlerce yıl evvel insanların yaptığı eserlerin muhteşemliğini görünce/anlayınca küçük dilini yutuyor..''İnanamıyorum,bunu nasıl yapabildiler?'' diyorlar..

Teeee Sümer'den beri bilimle uğraşan insanlar var ortada ama bizim anibal,medeniyetin merkezi olan ortadoğudaki insanların sayı saymayı bile bilemeyecek kadar ebleh olduğunu iddia ediyor..

Mert ol..Müslümansan ''müslümanım'' de..Bu kadar takla atmana gerek yok..

Hala aynı yerde sayıklıyorsun Nolan... Hayvancılıkla uğraşmak diyorsun, kaç kişinin 100 devesi olabilecek sanıyorsun? Sen hiç hayatında 100 develik bir sürü gördün mü? Bırak onu, 100 koyunluk bir sürü? Aşı yok, antibiyotik yok, günlük ölenin, doğanın hesabı yok. Bunu bir türlü anlamış değilsin. !500 yıl öncesinin hayatı sen gibi otomatik makineyle para üstü hesaplamayla geçmiyor.

Ve hala aynı salaklıktasın. Bir bak geri zekalı moron. Bir tarafta marsa, uranüse robot yollayanlar, öbür tarafta adam kesen, çadırda yaşayanlar, hala anlamıyorsun bile neyin ne olduğunu? Bu bedeviler tarihte ne yapmış, ne dikmiş, hangi eserlerine hayranlıkla baktın ki, ha?

Sitelerde Paylaş

Hala aynı yerde sayıklıyorsun Nolan... Hayvancılıkla uğraşmak diyorsun, kaç kişinin 100 devesi olabilecek sanıyorsun? Sen hiç hayatında 100 develik bir sürü gördün mü? Bırak onu, 100 koyunluk bir sürü? Aşı yok, antibiyotik yok, günlük ölenin, doğanın hesabı yok. Bunu bir türlü anlamış değilsin. !500 yıl öncesinin hayatı sen gibi otomatik makineyle para üstü hesaplamayla geçmiyor.

Ve hala aynı salaklıktasın. Bir bak geri zekalı moron. Bir tarafta marsa, uranüse robot yollayanlar, öbür tarafta adam kesen, çadırda yaşayanlar, hala anlamıyorsun bile neyin ne olduğunu? Bu bedeviler tarihte ne yapmış, ne dikmiş, hangi eserlerine hayranlıkla baktın ki, ha?

Heykel yapmışlar..Hem de M.Ö.4000'de..!

Yazı yazmışlar..Ticaret yapmışlar..Şiir zaten malum..

Aşı yok filan..Aşının kralı var..Doğadan iyi aşı mı olur?

Yahu,İslam'ın altın çağı dedikleri şeyi hiç mi duymadın?

Yunan eserlerini tercüme edenler arap değil miydi?

O dönemde bilim yapanlar,batıya örnek olanlar arap değil miydi?

Bu,bir anda olacak birşey mi?

Bir birikim olmadan bunu başarabilirler miydi?

Sitelerde Paylaş

Heykel yapmışlar..Hem de M.Ö.4000'de..!

Yazı yazmışlar..Ticaret yapmışlar..Şiir zaten malum..

Aşı yok filan..Aşının kralı var..Doğadan iyi aşı mı olur?

Yahu,İslam'ın altın çağı dedikleri şeyi hiç mi duymadın?

Yunan eserlerini tercüme edenler arap değil miydi?

O dönemde bilim yapanlar,batıya örnek olanlar arap değil miydi?

Bu,bir anda olacak birşey mi?

Bir birikim olmadan bunu başarabilirler miydi?

Hala aynı geri zekalılığa devam. Hangi heykeli yapmış bu bedeviler, 4000 yıl evvel? Bilen varsa söylesin, ben gittim gördüm, hayran kaldım, nedir ki abu simbel, artemis filan desin.. Ha, bilmediğim heykel değil gerçi.

Bak geri zekalı. Arap dediğin nesil içinde az buçuk bir şeyler yapabilen, nebatilerdir başta. Onlarda mekke'nin ne tarafta olduğunu bile bilmez emin ol.

Sitelerde Paylaş

Vahiy anlayışının faklı olduğunu biliyorum.Esinlenmeye inanır Yahudi ve Hristiyanlar..Müslümanlar vahiy diyince illa Cebrail diyor.Fakat İncil'in İsa'ya inmesine imkan yok çünkü onun(İsa'nın) hayatını anlatmayan bir İncll tarihte var olmadı Muhammed zamanında da yoktu.İnciller İsa odaklıdır vahiy aldım getirdim odaklı değil.Merkezinde İsa olmayan İncil Muhammed zamanında da yoktu ve ''Müjde'' zaten isa'nın çarmıhta ölerek tüm insanları günahlarından kurtarma Müjdesi .

Fakat Kuran yazarları Kral Mesih yani gelecek olan ''Chosen One'' kavramının Yahudiler için ne ifade ettiğini bilmiyor. İsa Yahudilere göre Mesih olamaz o ayrı ama eğer Mesih olsaydı Muhammedden bile büyük olması gerek.

Ayrıca Kuran şunun cevabını vermiyor.Niye Tarih boyunca bakireden doğan tek kişi İsa'dır(Adem demeyin o annesiz babasız dalarım:) Ne önemi var ki İsa'nın, bakireden doğmuş. İncil'i ve hristiyanlığı eleştiren müthiş zekalı Müslüman kardeşler Hristiyanlığın paganizmden köken aldığını söylemekteler.

Fakat bilmiyorlar ki o Paganizmden aşırılan öğelerden biri ''Tanrı'dan ve bakireden doğan çocuklar'' ve bu Kuran'da da var.Çok komik bu Müslüman arkadaşlar ailecek gülüyoruz.

Mesela şuralarda bir NOLAN var. İnsanlık adına iyi ki ateist olmuş, müslüman olsa, gider IŞİD'in bir numaralı kelle kesicisi olur, hızını alamaz, kazığa oturtma sünnetini keşfeder, herkesi kazığa geçirirdi, öyle bir yobaz.

Bu yobazlar, ki bu kadar yobaz olmasa bile, hemen her yerde bir şekilde bulunur.

Bu gerzekler mesela burada, muhammed denen meçhul şahsın hayatını alıp çıkarıyor koca bir tarihin içinden, sonra da amanda yok şöyle, yok böyle falan filan..

Bu tipik müsloş vs. yobazların tutumuna benzer. Her müslüman ya müstakbel, ya da bilfiil bir pezevenk, bir amsatandır örneğin. Cariyesini satabileceğini kabul etmiştir zira, dinen. Bir cariye nedir, ne işe yarar? Götürüp pazarda satıyorsan, ne satıyorsun? Ondan sonra da ne yapar müsloş, gider abes bir iki ayet falan bulur, amanda esir karıya iyiliktir o diyerek bunu aklamaya çalışır. Basittir, senonun götürülüp pazarda satılabileceği gerçeğini yok sayıp, bu tarafı ele alırsan, elbette cariye mevzusu hayır kurumu oluverir.

Bu embesiller, tarihi, bir bütün olarak göremez, görmekte istemezler. Kaldı ki, İsa'yı, Musa'yı, Muhammedi falan görebilsinler. İsa nerden çıktı? Onların kafasına gelecek tek şey, "Valla anasının bir tarafından, ama nasıl girdiği meçhul, babası yokmuş" gibi bir taraf olacaktır.

Bu gerizekalı sürüsünün, bir durumu, bir ferdi, şahsi olay değil, bir ekosistem meselesi olarak, o anki tüm ilgili hususlarla birlikte görebilmek bir basiretleri yoktur. Bu yobazlardan gidip böyle şeyler beklemek, abesle iştigaldir.

Düşün, beni nurcu, müslüman yapan adamdan, tiplerden, sen ne istiyorsun? Abesle iştigal ediyorsun, hepsi bu.

Sitelerde Paylaş

Adam (NOLAN) doğru söylüyor şimdi! Eğer NOLAN haksız olsaydı, Miras hesabını karıştırmazlar; doğru yaparlardı.

Oysa biz biliyoruz ki, Miras hesabında sözkonusu olan şey, bir bütünün oranlara parçalanması idi! Ayrıca, orada "40" sayısıyla kastedilen şey, bir insanın akli olarak ancak 40 yaşında olgunlaşabileceğidir.

tarihinde upuaut tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu konuda bir mesaj yazmıştım ama buna yanıtla birlikte tam yanıt vermeye çalışayım.

Adam doğru söylüyor. Çünkü şu Hadis bu durumu açıkça ortaya koyar:

“Biz ümmî bir milletiz, yazmayı ve hesabı bilmeyiz. Ay (par­makları ile işaret ederek) şöyle, şöyle, şöyledir.” (Ebu Dâvûd dedi ki, Râvi) Süleyman üçüncü işarette bir parma­ğını yumdu, yani (ay) yirmi dokuz veya otuzdur. (Buhari, Savm, 11, 13; Müslim, Sıyâm, 4, 10, 12, 13, 15; Ebu Davud, Savm, 4; İbn Mâce, Savm, 8; Nesâî, Savm 17; Ahmed b. Hanbel, 1/184; 2/ 43, 52, 122, 129.)

Hiç şakası yok; İslam eğer bu şekilde bize anlatılmış ve uygunlanmış olsa, bugün biz burada tartışmıyor olacak ve islam dairesinin içinde kalıyor olacaktık. Fakat son 13 yıldır İslam ve Kuran adına o kadar kötü şeyler yapıldı ve bizler yaşadık ki, yukarıdaki Hadis, bugünkü İslam hakkında "İslam bu değil!" dese bile, herşeyi silip süpürdü!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...