Jump to content

The Bible (Mini Tv Series)

Recommended Posts

Best Seller bir kitap kuşkusuz. Kutsal Kitap'tan bahsediyoruz.Tarihin ilk matbaaya girmiş ve çoğaltılmış kitabı işte bu ondan öyküler sunan bir dizi.Toplam 10 saatlik bir mini dizi.İlk 5 bölüm Tanah yani Tevrat sonraki 5 Bölüm İncil hikayelerini anlatır.Hristiyan Mitolojisi sevenler için müthiş bir dizi bence.

İlk bölümde Adem'den İbrahim'e giden yolu İshak'ın kuzuyla kurban olmaktan kurtarılışının hikayesini

İkinci Bölümde Musa ve halkının yaşadıklarını

Üçüncü bölümde Musa'nın Vaadedilmiş toprakları sen göreceksin halkımı oraya sen sokacaksın dediği Joshua'yı ve Şimşon'un halkını Filisttlerden kurtarmak için yaptıklarını göreceğiz

Daha sonra Saul'a ve Samuel'e Davut'un Golyat'la mücadelesine ordan da yeni Kutsal Kitap figürlerine yolculuk edeceğiz.

Diğer bölümleri de açıklamaya gerek yok Kutsal Kitap'ın seyrine göre hazırlanmış kronolojik. .Hristiyan bakış açısına uygun ve eğlenceli bir mini seri. Titanların Savaşını izler gibi izlerseniz inanılmaz zevk alırsınız buram buram aldığınız mistizm Musa'nın ''Let My People Go!!! '' diye firavuna bağırışıyla coşkuya döner.

Dizinin 10 bölümünü Türkçe Altyazılı İzlemek İçin : http://dizipub.com/dizi/the-bible-tum-bolumler-izle/

tarihinde aykırıteolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Biraz bakacağım,beğenirsem tüm bölümleri izlerim..Sağolasın..

Bende sana bir film tavsiye ediyim..''Brain'ın hayatı''..

İzlemelisin..Yok böyle bir film :D

Hatta şu an tekrar izleyesim geldi..Bir ara izleyeyim bari :D

Sitelerde Paylaş

İzledim hocam isayla aynı gün doğuyor falan :)

Ben de sana yabancı dilde de olsa Barnabas filmini öneririm.Hani şu İsa mı Barnabas mı serbest kalsın diye soruyor ya Pilatus o Barnabasın öyküsü çok değişik bir filmdi.

tarihinde aykırıteolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben de sana yabancı dilde de olsa Barnabas filmini öneririm.Hani şu İsa mı Barnabas mı serbest kalsın diye soruyor ya Pilatus o Barnabasın öyküsü çok değişik bir filmdi.

Türkçe değilse,izleyemem..Bu konularda çok film izledim..Bakabilirsin :)

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/57892-mytolojyk-ve-dyny-fylmler/

Sitelerde Paylaş

Bence hristiyan mitolojisi hakkında "Yedinci İşaret" filmi süper. Hristiyan kıyamet mitlerini mükemmel işlemiş. Oyuncular süper. Demi Moore bir filmde şeytani, bir filmde bundaki gibi masum kurban karakterini nasıl bu kadar başarıyla canlandırıyor şaşıyorum. Michael Biehn ise gökten geri inen isa'yı kusursuz oynuyor. Tabii Mel Gibson'ın Çile filmi tartışmasız müthiş bir film. Duygusal hristiyanlara kalp krizi geçirtecek kadar etkileyici.

Yedinci İşaret'te hristiyan kıyamet mitinin çok önemli bir ögesi olan mahşerin dört atlısının konması aslında filme çok daha etkileyici bir boyut katardı ama, filmin fantastik film olarak algılanmaması, olabildiğince gerçekmiş gibi algılanması için koymadılar sanırım. Masum kurbanın ölüm saati, dolayısıyla kıyamet geldiğinde atlar kişneyerek şahlanır, yer sarsılmaya başlar gibi bir efekt koyabilirlerdi, sanırsam hristiyanlar bu sahnede ayağa fırlardı. Ama filmin amacı bu değil. Amaç hristiyan mitlerini olabildiğince gerçekmiş gibi sunmak. Hiç bir abartmaya yer vermeden tamamen gerçeklik algısı vermeye odaklanmışlar. Yoksa örneğin boşalan gulf'taki ıssızlık, son ruhların orayı terkedişleri ve kıyamet kasveti özel efektlerle çok etkileyici verilebilirdi. Filmdeki efektler son derece ölçülü tutulmuş, inandırıcılığa büyük özen gösterilmiş. Efektli heyecanlı bir film yapalımdan çok etkileyici, insanları hristiyan yapacak ve hristiyanların inancını pekiştirecek bir film yapılmaya çalışılmış.

Örneğin başrolünü Robin Williams'ın oynadığı Aşkın Gücü filmi özel efekt bakımından süper. Ateist olduğum halde bu filmde dondum kaldım yani, etkilenmemek olanaksız. Cennet ve cehennem efektleri ancak bu kadar kusursuz yapılabilir. Film salt hristiyan mitolojisi değil, islam hariç bir çok inanışın karması olarak düzenlenmiş. Tabii ki islam gibi ucube bir şeye zırnık kadar bile yer verilmemiş. Ebedi cehennemlik Annie'nin cehennemden çıkışı ve cennete girişi müthiş yani, olağanüstü. İnsanın tüm duygularını ayağa fırlatıyor. Chris'in cennetten karısını aramak için çıkması ve cehenneme binbir güçlükle girmesi, karısını orada bulması ve çıkarması... Böyle bir şey olamaz, böyle olağanüstü bir anlatım olamaz, ikisi de rollerinin hakkını öyle veriyorlar ki, inanılmaz.

Chris'in cehennemde babasını görmesi, Annie'yi bulduğunda kadının yüzündeki cehennem kasvei ve mutsuzluğu inanılmaz. Max von Sydow inançsız Annie'yi öyle kusursuz oynuyor ki, kadına hayran kaldım. Robin'in süper oyunculuğunu bile gölgede bırakmış kadın...

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Abi bende izledim onu, son sahneye koptum :)

Sitelerde Paylaş

Best Seller bir kitap kuşkusuz. Kutsal Kitap'tan bahsediyoruz.Tarihin ilk matbaaya girmiş ve çoğaltılmış kitabı işte bu ondan öyküler sunan bir dizi.Toplam 10 saatlik bir mini dizi.İlk 5 bölüm Tanah yani Tevrat sonraki 5 Bölüm İncil hikayelerini anlatır.Hristiyan Mitolojisi sevenler için müthiş bir dizi bence.

İlk bölümde Adem'den İbrahim'e giden yolu İshak'ın kuzuyla kurban olmaktan kurtarılışının hikayesini

İkinci Bölümde Musa ve halkının yaşadıklarını

Üçüncü bölümde Musa'nın Vaadedilmiş toprakları sen göreceksin halkımı oraya sen sokacaksın dediği Joshua'yı ve Şimşon'un halkını Filisttlerden kurtarmak için yaptıklarını göreceğiz

Daha sonra Saul'a ve Samuel'e Davut'un Golyat'la mücadelesine ordan da yeni Kutsal Kitap figürlerine yolculuk edeceğiz.

Diğer bölümleri de açıklamaya gerek yok Kutsal Kitap'ın seyrine göre hazırlanmış kronolojik. .Hristiyan bakış açısına uygun ve eğlenceli bir mini seri. Titanların Savaşını izler gibi izlerseniz inanılmaz zevk alırsınız buram buram aldığınız mistizm Musa'nın ''Let My People Go!!! '' diye firavuna bağırışıyla coşkuya döner.

Dizinin 10 bölümünü Türkçe Altyazılı İzlemek İçin : http://dizipub.com/dizi/the-bible-tum-bolumler-izle/

güzel bir film izlemek lazim
Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...