Jump to content

Recommended Posts

Gece gece kafama takıldı sanırım arapça nedir bu kelimenin türkçe karşılığı? Maddiyat maddecilik, maneviyat manevicilik, ilahiyat ne? Teoloji değil herhalde.

Teoloji tanrıbilimdir. İlahiyat ise allahın sıfat­larını, varoluşunu, allah ile diğer varlıkların ilişkilerini konu edinen islami bilimdir.

tarihinde bhdr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Teoloji tanrıbilimdir. İlahiyat ise allahın sıfat­larını, varoluşunu, allah ile diğer varlıkların ilişkilerini konu edinen islami bilimdir.

Bizim ilahiyatçılar kafayı Allah ile bozduğundan,sizde ilahiyat denilince Allah ile ilgili birşey sanıyorsunuz ama öyle değil..Adı üstünde,''ilahi'' olan şeylerle ilgili kafa patlatan bir yönelimdir sadece..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bizim ilahiyatçılar kafayı Allah ile bozduğundan,sizde ilahiyat denilince Allah ile ilgili birşey sanıyorsunuz ama öyle değil..Adı üstünde,''ilahi'' olan şeylerle ilgili kafa patlatan bir yönelimdir sadece..

Allah da ilahi değil mi NOLAN? Allahın anlamı ilah zaten, el-ilah :D

tarihinde bhdr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah da ilahi değil mi NOLAN? Allahın anlamı ilah zaten, el-ilah :D

İlahiyat şöyle olmalı..Bir ilahiyat öğrencisi,önemli olan tüm dinleri öğrenebildiği kadar öğrenmeli..Mesela bu öğrenciyi çevirip ben şintoizmdeki ibadet nasıl oluyor diye sorduğumda bana bön bön bakmamalı..Ya da maniheizm hakkında ne öğrendin diye sorduğumda,bana az da olsa cevap verebilmeli..

Türkiye'deki ilahiyat fakültelerinde özellikle İslam öğretiliyor..Bu yanlış..Adlarını ilahiyat değil de,islam diye değiştirsinler bence..Gerçi İslam'ı da öğrenmiyorlar da..!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...