Jump to content

Kuranda anne baba saçmalığı

Recommended Posts

Bu konuya nedense hiç değinen olmamış halbuki çok önemli.

Kuranda anne babaya öf bile demeyin diyor. Çok saçma ve ilkel bir anlayış. Anne baba çocuğuna istediği her eziyeti yapacak ama çocuk ağzını açıp tek bir kelime bile söyleyemeyecek.

Maalesef ülkemizde anne babaya koyun gibi itaat eden çocuklar takdirle karşılanıyor. Çocuk dövmek normal bir şey olarak görülüyor. Çocuklarını dövmekle övünen çok anne baba var.

Çocukları hayvan olarak gören bu ilkel zihniyet de islamın ürünüdür. Islam anne babayı bu kadar abartmasa bunlar olmazdı.

Sitelerde Paylaş

Eee, insanları ruh hastası yapan islamdan bahsediyoruz. Türkiye'nin bu iğrenç dinden kurtulması neredeyse imkansız. Çünkü Türkiye'de her yapılan işte bu ruh hastası dinin izi vardır.

tarihinde D-kun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslüman olduğumda bile aksini canım pahasına savunduğum olaydır. 20'li yaşlarımda babamın üzerimde büyük baskı kurmaya çalışmasından bunalıp artık karşılık verdiğimde annem de araya girip "babana öf dersen cennete giremezsin" derdi. En sonunda birgün çıldırıp böyle bir adalet olamaz, ben babama haksız yere sesimi çıkarıyorsam tamam yanayım ama babam sırf egosu yüzünden sürekli beni ezmeye çalışacak ve ben babama karşılık verdiğimde yanacaksam yanayım" gibi serzenişlerde bulunmuştum. Müslüman olduğum zamanlarda bu çok mantıksız dediğim ilk ve tek olaydır..

Sitelerde Paylaş

Bu komuya, değişik açılardan, sıkça değinmiştik. Ben de bir konu açmıştım.

Bir anım var.

Sanırım 16 yaşımdaydım. Babam, hatâlı olduğunu bilerek, bana, bir tokat atmaya kalkışmıştı.

Onun eli, dahâ havadayken, yumruğumu, ışık hızıyla, burnuna indirmiştim!

O günden sonra, beni ezip-bükmeten, vazgeçmişti.

Sitelerde Paylaş

Bu komuya, değişik açılardan, sıkça değinmiştik. Ben de bir konu açmıştım.

Bir anım var.

Sanırım 16 yaşımdaydım. Babam, hatâlı olduğunu bilerek, bana, bir tokat atmaya kalkışmıştı.

Onun eli, dahâ havadayken, yumruğumu, ışık hızıyla, burnuna indirmiştim!

O günden sonra, beni ezip-bükmeten, vazgeçmişti.

Ohq bence babana yumruk atmamalıydın

Sitelerde Paylaş

İslam ataerkil bir dindir. Ata baba demektir. İslamda babanın egemenliği vardır. Baba dışında anne ve çocuklar onun malıdır. Baba en üst liderdir. Anne ikinci sırada gelir çocuklarınsa hiç bir hakkı yoktur. Sapık islam aile yapısında en büyük ezilmeyi çocuklar yaşar. Müslümanların bu kadar karaktersiz ahlaksız olmasını sebebi müslüman aile yapısıdır. Toplumun en küçük yapı taşı ailedir. Aile yapısı bozuk olan toplumlarda bozuk olur.

Baba ve anne her türlü fantazisini ve egosunu çocuğu üzerinden tatmin eder. Çocuğunu zorla müslüman yapar kızını ve oğlunu zorla sünnet etirir küçük kızını zorla başını örtürür zorla oruç tuturur zorla namaz öğretir ve çok güzel beyin yıkar. Bu sapkınlık nesiller boyunca anne ve babadan çocuklara aktarılır. İslamın her türlü sapkınlığından küçük çocuklar korunmalı.

Çocuk bir bireydir ve kimsenin malı olamaz. Bireyin özgürlüğü, vücut bütünlüğü ve yaşam şekli insan haklarına uygun şekilde korunmalı.

Sitelerde Paylaş

Bence ; ahlakın temel taşı dinler olur diye düşünüyorum velakin insanların (yaratılış) dünyaya gelmelerinde

iyilik doğal olarak olabilir.

Mesela yeni doğmuş bir kaç aylık çocuk bile kızanı seveni ayırt edebiliyor ben müslüman olarak fıtratına göre öyle davranıyor derim siz evrimden kaynaklandığını söylersiniz.

Konuyla ilgili birkaç cümle söylemek gerekirse, bence çok güzel bir öğüt yaşlı baba anneye bakmak kıdığımızda onlara off dememe emri, kırıcı söz söylemememiz anlamına geldiğine hepimiz kabul edecektir sanırım.

Ama Kuran'ın bir bütün olarak almazsak istediğimizi söylettiririz.. Mesela Türktorunu'un yazısından çok basit örnek vereyim "anne baba çocuğa istediği işgenceyi yapcak" sadece bu cümlesini alırsam bağlamındaki çıkartmış olurum demi? Ve desemki Türktorunu şiddeti savunuyor çünkü anne baba çocuğuna istediği eziyeti yapabilir diyor desem doğru olurmu...

Kuran'ı bir bütün olarak değerlendirmez isek haksızlık yapmış oluruZ.

tarihinde Bilge Talip tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Baba ve anne her türlü fantazisini ve egosunu çocuğu üzerinden tatmin eder. Çocuğunu zorla müslüman yapar kızını ve oğlunu zorla sünnet etirir küçük kızını zorla başını örtürür zorla oruç tuturur zorla namaz öğretir ve çok güzel beyin yıkar. Bu sapkınlık nesiller boyunca anne ve babadan çocuklara aktarılır. İslamın her türlü sapkınlığından küçük çocuklar korunmalı.

Çocuk bir bireydir ve kimsenin malı olamaz. Bireyin özgürlüğü, vücut bütünlüğü ve yaşam şekli insan haklarına uygun şekilde korunmalı.

Müslüman zihniyet, çocuğa küçük yaştan itibaren dini eğitimler yapıyor.

Çocuk dinini kendisi karar verip seçmiş olmuyor.

Çocuğun düşünme mekanizması tamamen çöküyor.

Her gün islam ile ilgili şeyler gözünün önünde, küçük bir çocuğun bunların yanlış olacağını düşünmesi olası bile değil.

Küçük bir çocuğu sonsuza kadar yakılacağına inandırıp çocuğun düşünce yapısını bozmak kesinlikle doğru bir şey değil.

"Şimdiden eğitimini verelim dinini iyi öğrensin." Bu kadar saçma bir düşünce olamaz.

O çocuk kendi seçmediği bir şeyi yaşamak zorunda kalıyor. Kendisi de onu istediğini zannediyor.

Küçük çocuklara çarşaf giydiren saçma bir zihniyet var.

Anlamadıkları duaları ezberletip çocuğun anlama, algılama kapasitesini engelliyor, önünü kapatıyorlar ve bunun sonucunda çocuk robotlaşıyor.

Sitelerde Paylaş

Bence ; ahlakın temel taşı dinler olur diye düşünüyorum velakin insanların (yaratılış) dünyaya gelmelerinde

iyilik doğal olarak olabilir.

Mesela yeni doğmuş bir kaç aylık çocuk bile kızanı seveni ayırt edebiliyor ben müslüman olarak fıtratına göre öyle davranıyor derim siz evrimden kaynaklandığını söylersiniz.

Konuyla ilgili birkaç cümle söylemek gerekirse, bence çok güzel bir öğüt yaşlı baba anneye bakmak kıdığımızda onlara off dememe emri, kırıcı söz söylemememiz anlamına geldiğine hepimiz kabul edecektir sanırım.

Ama Kuran'ın bir bütün olarak almazsak istediğimizi söylettiririz.. Mesela Türktorunu'un yazısından çok basit örnek vereyim "anne baba çocuğa istediği işgenceyi yapcak" sadece bu cümlesini alırsam bağlamındaki çıkartmış olurum demi? Ve desemki Türktorunu şiddeti savunuyor çünkü anne baba çocuğuna istediği eziyeti yapabilir diyor desem doğru olurmu...

Kuran'ı bir bütün olarak değerlendirmez isek haksızlık yapmış oluruZ.

Ahlakın temel taşı din değildir, din insanları yobazlaştıran bir virüs. Şuan ceza sistemi olmasa herkes birbirini öldürür, dinler de bunun önüne geçemez.

Rabbin, O'ndan başkasına kulluk etmemenizi ve anne babaya iyilikle davranmayı emretti. Şayet onlardan biri veya ikisi senin yanında yaşlılığa ulaşırsa, onlara: "Öf" bile deme ve onları azarlama; onlara güzel söz söyle.
İSRA-23
Anlaşılsın diye arapça olarak indirilen kitap, yaşlılığa ulaşınca anne babaya öf bile denmemesi gerektiğini yazıyor fakat müslümanlar yaşlılığa ulaşma kısmını es geçerek çocuklarına bir oyun yapıyorlar.

Aynı zamanda anne babaya iyilikle davranılması gerektiği bir koşul olmadan yazıyor, acaba evlatlara iyi davranılması gerektiği de yazıyor mu? yoksa evladının başını kesen peygamber hikayeleri mi var?
Ey iman edenler, kendiniz, anne-babanız ve yakınlarınız aleyhine bile olsa, Allah için şahidler olarak adaleti ayakta tutun.
NİSA-135
Bu ayette var. Ama yıllardır anlaşılmayan ve anlaşılsın diye arapça indirilen kitap hem anne babaya iyi davran diyor hemde anne babanız aleyhine bile olsa adaleti ayakta tutun diyor.

Sanırım bunu okuyup hayatını ona göre düzenleyen müslüman ebeveyn sayısı 0 ayrıca ne demek istediği tam olarak anlaşılır değil.

Sitelerde Paylaş

Güzel bir konu, ebeveynlerin bu tür düşünceleri çocukları olumsuz etkiliyor.

Bir çocuğa ilkel islam eğitimi verip sonra büyük yerlere gelmesi düşüncesi mevcut.

hem 4x4 müslüman olacak...hem de NASA da çok önemli mevkilere gelecek....beklenti bu maalesef....

nasıl olacaksa ????

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Anne Babaya saygı hem de örflerde var.

Şimdi düşünün sizi geceleyin biri uykudan kaldırsa ve gel benim kakamı yu derse tepkiniz ne olur. Ama anne babanız şunları size yapmış.

Fakat şimdi tüm eski kavramlar gibi anne babalık kavramı da içi boşaltılmış.ı Cocuklara bakmak için paralı insanlar tutuluyor ve anne babadan daha çok onlardan çefkat görüyor çocuk. Böyle olunca da gençler 1. kendi anne babalarının nasıl fedakarlık yaptıklarını idrak edemez oluyor. 2. Kendi evlatlarıyla bağları kopuyor.

Sonra da o toplum artık uçrumdan atlamış oluyor. Yani 1-2 nesil sonra artık çökmüş olacak böyle toplum.

Diğer bir konu da her şeye rağmen kendi evladıyla ilgilenmeyen ebeveyin tiplemesidir ki, çok az olmasına rağmen böyleleri de var. Yani insan karakterine de bağlı. Bir de böyle anne babaların bir çoğu genellikle ya alkol ya da esrar bağımlısı oluyor.

Sitelerde Paylaş

Müslolar, nereye baksan, hep aynı tipler! Hepsi de psikiyatrik vakâ! Olayları çarpıtmak için, insanlara, çamur atarlar; tıpkı mustafayev gibi!

Bir de, her konuda, uzman sanırlar kendilkerini!

Bazı şeyleri görmek için uzman olmak gerekmez. Hayatta gördüğümüz şeyler. Muhtemelen konuyu açan genç kendi evladı yok onun için öyle yazıyor. Sonra kendi evlatları olduğunda konunu ayrıntısını anlıyacak. Diğer bir konu da ilgisiz anne babadır ki, şu da genellikle alkoliklerden olur ve şu da her kesin bildiği bir konu. Bir çok şey yaşanarak bilinir. Uzman olmaya gerek yok. Kuvantum fizik sorusu değil bu.

Sitelerde Paylaş

Kuran'da adalet emri tek evlatların atalarına karşı göstereceği saygı değildir, herkesin herkese adaletli davranması emr ediliyor, önyargısız be cımbızlama yapmazssanız daha iyi anlarsınız.., ateist olmanız sizin seçiminiz

Belli olmaz belkide ilerde müslan olursunuz onun için fazla küçümsemeyin, olmamanıza garantiniz varmıki? Sizce ahlakın temel taşları din değilse kırmızı çizgileri neyi baz alarak insan hayatındaki yaşamında uygulamaya geçirdi?

Sitelerde Paylaş

Herkese selamlar

yeni üye oldum bir müslüman olarak ne kadar kalırım (kalabilirim) aranızda bilemem.

Hoş geldin

Eğer islamdan çıkmaya korkuyorsan,bir dakika bile durma..

Eğer odun* değilsen,burada uzun süre kaldığında dinden çıkarsın..

Ona göre karar ver...

Sitelerde Paylaş

Bu toplumdaki anne-baba fetişizmi beni de rahatsız ediyor. Adam yazmış biri benim kakam geldi dese ne yaparsınız diye, ee tabii ki sg kendin yap kakanı derim ama 2 aylık çocuğa da öyle diyecek değiliz herhalde.

1-2 yaşındayken bakıldı da ölmedik diye kimseye borçlu değiliz. Zaten anne babalar işin kolayını bulmuş, 2.5 yaşına geldi mi kreşe veriyorlar direkt. Sonra anaokulu ilkokul derken çocuğun yüzünü görmüyorlar bile. Sonra yaşlılık gelince sağda solda ağlaşıyorlar oğlum kızım bana bakmıyor diye asd.

tarihinde ekremaktaş tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

Seni varoluşa zorlayıp, yarattığı için Tanrıyı sev,ona şükür et,ona boyun eğ demekle,seni varoluşa zorlayıp,yaratan ebeveynlerini sev,onlara boyun eğ, teşekkür et demek arasında hiçbir fark yok.Çünkü ikisi de aynı şey.Buradaki Tanrı da zaten çocuk yapıp,varoluşa zorlayan,yaratan ebeveynlerin mitolojik hale bürünmüş halidir.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...