Jump to content

Kuranda anne baba saçmalığı

Recommended Posts

On 15.10.2015 at 00:27, Türk Torunu yazdı:

Bu konuya nedense hiç değinen olmamış halbuki çok önemli.

Kuranda anne babaya öf bile demeyin diyor. Çok saçma ve ilkel bir anlayış. Anne baba çocuğuna istediği her eziyeti yapacak ama çocuk ağzını açıp tek bir kelime bile söyleyemeyecek.

Maalesef ülkemizde anne babaya koyun gibi itaat eden çocuklar takdirle karşılanıyor. Çocuk dövmek normal bir şey olarak görülüyor. Çocuklarını dövmekle övünen çok anne baba var.

Çocukları hayvan olarak gören bu ilkel zihniyet de islamın ürünüdür. Islam anne babayı bu kadar abartmasa bunlar olmazdı.

şimdi anne babanın “hakka isyan olan emirlerine itaat edersen mesul olursun” hakka isyan eden yerde mahluka itaat edilmez kanunu vardır.

yoksa sahabeler ana babasının her sözüne itaat etseydi mümin olamazlardı çünkü ana babaları kimlerinin Kafirdi müşrikti.

Ana babanın meşru emrine itaat edilir yani tam türkçesi “aklen insaniyeten cemiyeten kalben vicdanen muhabbeten” olan emirlerine itaat edilir. 

Yoksa hakka isyan emirlerine hatada kusur etmeyim diyip itaat edersen mesul olursun!

Hıristiyan çocukları nasıl 15-16 girdimi ana babasını takmıyor karışamazsınız lan bana diyor

işte böyle bir hıristiyan ailenin çocuklarından biri müslümanlığı seçmiş ana babası çok karşı çıkmış çocukları cehenneme gidecek diye ama sonra bakmışlar ki çocuk ana baba sözü dinliyor Aaaa çok memnun olmuşlar mutlu olmuşlar hiç ses çıkarmamışlar müslüman oldu diyr hahahahahah

islam ne büyük dinsin

hirıstiyan alemi senden haberdar olsa hepsi müslüman olmaya başlayacak ama aleyhinde bin türlü propaganda ile hıristiyanlara kur’an’ı açtormıyorlar bir cümle okutturmuyorlar korkutuyorlar.

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Doğumuna neden olup , yoksunluk çeken, gereksinimleri olan bedenini var edip, sonra da seni yedirdik, içirdik, hakkımızı ödeyemezsin, bize şükür et diyen, acı çekmeni, hastalanmanı, ölmeni istemeyiz diyip, var ederek sana acı, hastalık ve ölüm veren, acı çekmeni, hastalanmanı, ölmeni istemeyiz diyip, sizlere acı, hastalık ve ölüm vereceğim diyen yüce allaha tapınan , kusursuz bir tasarım olan tutarlı anneye ve babaya şükürler olsun.

Sitelerde Paylaş
  • 7 months later...

Allahı oluşturan zihnin alt yapısı.
Yer, yedi kat gök ve yaşam övülmesi gereken şeylerdir. Bunların varlığı iyi bir durumdur.  İslamın koşullarından biri de zaten bunların var edilişini övmektir. İslama göre bunların varlığı kötü bir durum olarak görülemez. Çünkü bu allaha karşı çıkmak, onu eleştirmek anlamına gelir. Yani düşün bu evren varlığıyla bunca acıya, trajediye neden olmuş bir olgu. Ama bu evrenin varlığını kötü bir durum olarak göremiyorsun. Merhamet açısından bakacak olursan da, evrenin varlığı iyi bir durum değil yani. Ama yani düşün. Evrenin varlığını kötü bir durum olarak görmek seni islama göre cehennemlik biri yapıyor. Sonra bu kişiler diyorlar ki. Siz evrene tapınıyorsunuz. Evrenin varlığını yücelten, evrenin varlığını iyi bir durum olarak gören, evrenin varlığını eleştiremezsin diyen sensin. Evreni o kadar yüceltmişler ki. Birde bu evreni yaratan tanrı uydurup, ona tapınmışlar. Evrenin varlığının övülmesi gereken bir şey olması ise putlaştırılmış bir sanıdır. Tabi kuranda da yer ve yedi kat gök diyor. Evren anlamında bir sözcük yok. O da ayrı bir tartışma konusu. 

Anne, baba hakkı ödenmez. Onlara borçlusun. Onlara şükür etmelisin. Bu muhtaç bedeni var eden, bu bedeni gereksinim gidermeye zorlayan onlar değil mi? Sanki benim yokken, bir sorunum, sıkıntım, bir gereksinimim vardı. Ben niye borçlu olacak mışım onlara. Çocuk yapıp, yaptığın çocuğa bana borçlusun demek neyin kafasıdır? İşte bu anlayış islamda nimetleri için şükür bekleyen allah olarak kendini gösterir. Kuranda allah rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz der. Rahman suresinde sürekli bu sözü yineler. İslamda allah ile birlikte anneye, babaya da şükür istenir. Bakınız lokman 14. Yaptıkları çocuğa bize borçlusun, hakkımızı ödeyemezsin diyen anne, baba, bu anlayış mitolojide de nimetleri için şükür bekleyen allah olarak kendini göstermiştir.

Yaratıcıya karşı çıkamazsın. Onu eleştiremezsin. Onun dediklerine ve yaptıklarına katılacaksın. Ona karşı çıkmak kötü bir durumdur, kötülüktür. Ona tapınmak övülesidir, üstünlüktür. İşte bu onursuz, alçaklığı yücelten düşünce de yine allahı alt yapısını oluşturan putlaştırılmış sanılardan birisidir. Bir yaratıcı tanrı olmuş olsaydı bile, ona karşı çıkabilir, onu eleştirebilirdik. Onu sevmeyebilir. Ondan nefret edebilirdik. Yaratıcı diye onun yalaka ve yancılığını yapacağız, ona tapınacağız gibisinden bir durum söz konusu değil. Yaratıcıyım, haklıyım. Yaratıcısın diye eleştiri dışı mı olacaksın yani? O nasıl mantık öyle.

Var edilişini eleştiremezsin. Yani düşün. Var edilişinden hoşnutsuz olursan, seni var eden anneyi, babayı bundan dolayı eleştirirsen, allahı eleştirmiş oluyorsun. Bu da seni cehennemlik biri yapıyor. 

Evren, yaşam güzellemesi, nimet, şükür, anne, baba hakkı goygoyu. İşte allah bunları putlaştıran, yücelten zihnin ürünüdür. Muhtaç bedenini var eden anneye, babaya hakkınızı ödeyemem, size borçluyum diyip, şükür eden bir zihin, nimetleri için şükür bekleyen bir tanrı uydurup, ona da tapınabilir.  Bu anne, baba durumuna da bu açıdan bakılmalıdır.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Anne babaya iyi davranmak ve yaşlandıklarında onlara eziyet etmemek yahut gönüllerini kırmamaktan bahsediyor. cımbızla almak yerine anlam aramaya çalışmak bu kadar zor olmamalı. 

﴾23﴿
 Rabbin, sadece kendisine kulluk etmenizi ve anne babaniza iyi davranmanizi emretti. Onlardan biri veya ikisi senin yaninda yaslanirsa onlara öf bile deme! Onlari azarlama! Ikisine de gönül alici güzel sözler söyle.
﴾24﴿
 Onlara merhametle ve alçak gönüllülükle kol kanat ger. "Rabbim! Onlar nasıl küçüklükte beni şefkatle eğitip yetiştirdilerse şimdi sen de onlara merhamet göster" diyerek dua et.
Sitelerde Paylaş
On 15.10.2015 at 00:27, Türk Torunu yazdı:

Bu konuya nedense hiç değinen olmamış halbuki çok önemli.

Kuranda anne babaya öf bile demeyin diyor. Çok saçma ve ilkel bir anlayış. Anne baba çocuğuna istediği her eziyeti yapacak ama çocuk ağzını açıp tek bir kelime bile söyleyemeyecek.

Maalesef ülkemizde anne babaya koyun gibi itaat eden çocuklar takdirle karşılanıyor. Çocuk dövmek normal bir şey olarak görülüyor. Çocuklarını dövmekle övünen çok anne baba var.

Çocukları hayvan olarak gören bu ilkel zihniyet de islamın ürünüdür. Islam anne babayı bu kadar abartmasa bunlar olmazdı.

Bunun türk devlet yapısıyla hiçbir farkı yok ama. Bu yüzden de İslam'ı seçmişler ve bırakmıyorlar. Devlet baba , vatan ana .. aynı bokun laciverti .  isyan edenler İslam'da ne ile tehdit edilirse daha fazlası türk devlet yapısında var.

Bırakın artık şu tek taraflı eleştirilerinizi birazda aynada kendinize bakın.

tarihinde bidonadam2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aklıma takılan bir şey var. Depremde kurtulan 3 yaşındaki çocuk için çok sevindim, umarım daha da kurtulan olur.

Bu çocuk için çok şükür Allah korudu, melekler korudu diyorlar. Peki çocuğu ölen anne ve babalar... Yada küçücük çocuğa istismar edilen aileler. Onlar demez mi benim çocuğumu neden korumadı diye. 

İnsanlar iyi taraflarını görmek istiyor sanırım. Kötü tarafı ateşin düştüğü yerde kalıyor.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, serhanefe yazdı:

Aklıma takılan bir şey var. Depremde kurtulan 3 yaşındaki çocuk için çok sevindim, umarım daha da kurtulan olur.

Bu çocuk için çok şükür Allah korudu, melekler korudu diyorlar. Peki çocuğu ölen anne ve babalar... Yada küçücük çocuğa istismar edilen aileler. Onlar demez mi benim çocuğumu neden korumadı diye. 

işte bu soruyu sorduğunda ateist oluyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

İşte böyleee,

Bilgisiz,görgüsüz bir toplumun anasıda babasıda CAHALDIR.

Çocuğu nasıl yetiştirecegini bilemez.

İslam her yaptırmak istedigi şey yapılmazsa SOPAYA baş vurur.Sopayı çocuk egitiminde çok önemli birşey olarak görür ve gösterir.Bu nedenlede ana babaların yanlışlarından çocuklar çok zarar görmüştür,görüyor vede göreceklerdir.

Merzifon askeri orta okulundayım.Cumartesi günü şehre çıktım.Belediye hoprloru radyoya bağlanmış,radyodaki konuşmacı şöyle diyordu.KIZINI  DÖVMEYEN DİZİNİ  döver.Yani kızından çok çeker.

Benim peder abiyimi eşşek sudan gelinceye kadar döverdi.Nihayet evdeen kaçtı.Kendiside oğluna aynını uyguladı.Onun oğluda evden kaçtı ama bu iş İsviçrede olduğundan agabeyim gibi çok sıkıntı cekmedi.Sosyal sigortalara baş vurup onların yardımını gördü tabiki.

Ama Türkiye öyle bir ülke deyildiki ne DİBİ belli nede BAŞI ki halada aşağı yukarı öyle.Okulda öğretmen çocuklar dövülmez diyor.Camideki imamsa çocukları EŞŞEK sudan gelene kadar DÖVÜN diyor nerdeyse.

Üstelikte bizim pederde din adamıydı.Ögretmen okulda dünya yuvarlak diyor,İmam camide dünya düzdür diyor.

Okulda ögretmen Ay dünya gibi tastan topraktan oluşmuştur derken imam camide AY NURDUR diyor.

Böyle ülkeler İFLAH etmezler.

Çocuğu nasıl yetiştirecegimizi 1400 yıl önce yaşamış fellahdan ögrenmege kalkarsak HALİMİZ  boktur.

Ne yazıkkı ülke hala bunların elindedir.Sağcımızda aynnı solcumuzda.İstisnaları yok demiyorun tabiki vardır.

İsviçrede çalıştığım otelin patronu bana soruyor.Siz çocuklarınızı TÜRKİYEYE göremi yetiştiriyorsunuz yoksaaaaaa bize göremi yetiştiriyorsunuz dediydi?Demekki onlarda biliyor bizlerin nasıl yetiştirildigini..Hatta TAVIR ve HAREKETLERİMİZDEN,konuşmalarımızdan kestiriyorlar.

İslam dünyasında ÇAĞA uygun bir egitim yoktur.ÇAĞA uygun bir kafamız olsa TANRI ULUDUR deyecegimize kalkıpda fellahca ALLAHUAKBAR  dermiyiz.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

1400 yıl önceki arapda diyorki,senin nekadar yaşayacağına arabın ALLAHı daha  doğduğunda ona karar vermiştir.

Sen götünü yırtsan yaşını bir SANİYE uzatamazsın.

Yok kalkıpda UZATABİLİRSİN dersen adın GAVUROĞLU  gavura çıkar.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...