Jump to content

Hodri Meydan Forumu

Recommended Posts

Sonradan yazılma diye bir şey yok.

Kitabı Mukaddes'i Kim Yazdı?, Richard Elliott Friedman, Muhammet Tarakçı, KABALCI YAYINLARI

Okuduğun kitabına güveniyorsan EVET dersin.

Bu başlıkta senden kaynakça istediğimi hayırlamıyorum sadece tartışmaya varmısın yokmusun onu soruyorum.

Allaaaa çattık valla.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 125
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Okuduğun kitabına güveniyorsan EVET dersin.

Bu başlıkta senden kaynakça istediğimi hayırlamıyorum sadece tartışmaya varmısın yokmusun onu soruyorum.

Allaaaa çattık valla.

Kitapta insan tarafindan yaziliyor,ben bigiyi direk hayattan aliyorum.Cok okuyan degil cok gezen bilir,Evliya Kedibi :lol:

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

"NASA" ile "antik metin"?!?!, "yanyana"?!?! :blink:

Bu cümlenin arkasından ya Marduk çıkar, ya 2012, ya Sirius çıkar, ya felaket tellallığı, ya da ipe sapa gelmez, akla zarar bir kaç zırva.

Bunun haricinde akla uygun herhangi bir şey çıkmaz.

Bundan sonra söylenecek her söz, bir "gizli ilim" sahibini adam yerine koymak olur.

Sevgiler

Evet Dreimal bu söylemleri torbandan çekip sallamadığını tüm Ate Foruma göstermek zorundasın.

HODRİ MEYDAN.

Sitelerde Paylaş

Bu da ikincisi ;

İddia ; Dünyada tüm medeniyetleri aynı anda sonlandıran olağan dışı katasforik olay meydasna gelmiş ve bu olay din kitaplarına Tufan olarak geçmiştir. Din kitaplarının abartılı söylem ve anlatımları bu olayın varlığını veya olmadığını göstermez.

Hadi bakalım Başkuş Huban . :)

Tufan olmuştur diyebiliyorsan zaten senle tartışılmaz. Akıllı tasarıma inanan kim?

Sen şimdi bana TUFAN OLMAMIŞTIR' ı Hodri meydanda savunabilirmisin. ?

(Tavsiye ettiğin tüm dergilerdeki yazılarıda kullanabilirsin )

Sitelerde Paylaş

Birçok yerel efsaneye ve gökten indiği sanılan kitaplara göre "Bir kavmi, milleti ya da tüm insanları cezalandırmak amacıyla büyük bir sel felaketi hiç bir zaman olmamıştır".

Yüksek yerlerde görülen deniz canlılarına ait fosilleri görenler bir zamanlar buralara kadar su yükseldiğini sanmışlar ve tufan efsaneleri uydurmuşlardır.

Gılgamış destanından, tevrata oradan da kurana alınan bu masal uydurmadır.

Bir kavim, bir millet veya bir insan benim sorunum değil. Birilerinin bir yerlere bakarak söylemleride beni ilgilendirmiyor, masalı modern bilimin bugün ulaştığı noktayla test edebiliyormusun edemiyomusun ben ona bakarım. :)

Biri var kutsal kitapta var demesi anti-tezin yok demesi beni bağlamaz, beni sadece ben bağlarım. :)

Sitelerde Paylaş

Önce kanıtlarını sun da öyle başlık açsınlar. Daha önce tartışılmış bir konuyu aynı şekilde tartışmanın ne anlamı var?

İddia ; Dünyada tüm medeniyetleri aynı anda sonlandıran olağan dışı katasforik olay meydasna gelmiş ve bu olay din kitaplarına Tufan olarak geçmiştir. Din kitaplarının abartılı söylem ve anlatımları bu olayın varlığını veya olmadığını göstermez.

Sana ne benim kanıtlarımdan senin bilgin varsa olmamıştır böyle katasforik bir olay dersin tartışmaya dahil olursun. :)

Ne zaman tartışılmış bu konu ?

tarihinde AKHENATON_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aslı astarı olmayan şeyleri getirip boşuna zaman öldüreceksin. Din kitapları bozulmuş o zaman. Kuran da abartılı söylemiş.

Nuh filan gemi yapmamış.

Yahu sen Türkçe anlamıyormusun yoksa benim yazdığımı okumadan laf olsun diyemi yazıyorsun , TEKRAR EDEYİM ;

Küresel katasforik etki tüm medeniyetleri aynı anda sonlandırmıştır ve bu olay din kitapları yazarlarınca o bölgede yaşanan olağan üstü hareketler sonrası TUFAN denmiştir.

Sitelerde Paylaş

Daha önce bilimeyen teorilerin var herhalde.

Sümerler, yok uzaylılar, yok marduk dan bahsedeceksen değmez. Sümerlerle, mısırla kafayı bozmuş birine benziyorsun. Güneş-dil teorisyenisin herhalde.

Sen bir başlık aç oraya yaz. Yazdıklarınla dalga geçeriz biraz eğleniriz senle.

Sana laf salatası yap demedim ; Varmısın yokmusun dedim.

Ne yazıp yazmayacağım beni kimlerin güleceği yine beni ilgilendirir, sen beni düşünme bu kadar. :)

Sitelerde Paylaş

Kusura bakma uğraşamam senle. Ben kurandaki, tevrattaki, sümerlerdeki tufana kanıtları bekliyordum.

Deli saçması, tanrılar, gezegenler, asteroidler ile uğraşamam. Her dini kucaklayan, tarot falına bakan, siriusçu medyumların zırvalıklarını çekemem.

Sen çok fazla paparazi izliyorsun anlaşılan. :)

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...
  • 9 months later...

karşı taraf çok bilgisiz? Ne yapabilirim sayın dotttre.

Tartismadan cekilip hatta iletilerin silinmesini talep edebilirsiniz...

Benim gonlumden gecen hodri meydan "evrim" tartismasinin konusu şu olabilir...

Evrimi savunan bir teist hatta musluman ile, evrimin muslumanlikta yerinin olmadigini savunan bir ateistin tartismasi...

Mesela en basidinden ben evrimin islama karsi bir teori olmadiginin hatta evrimin savunulabilecek bir cok bilimsellige sahip oldugunu dusunuyorum...

Zaten evrimin kendisi yaraticinin varligini sorgulamada kullanacagimiz bir arguman degil, sadece dinlerle celistigi iddiasi tartisilabilir...

Ben bu durumda evrimin reddedilmesi gerektigini dusunmuyorum, hatta evrimci bir teistin pek tabiki olabilecegini dusunuyorum...

Sitelerde Paylaş

.......

Ben bu durumda evrimin reddedilmesi gerektigini dusunmuyorum, hatta evrimci bir teistin pek tabiki olabilecegini dusunuyorum...

Evrim,mitolojiye dair tüm tinsel şeyleri ilga eder..Evrimi anlamaya çalış önce,sonra düşünmeye çalış..

Düşünsen zaten müslüman kal(a)mazsın..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ancak akıl sahipleri düşünüp ibret alırlar. (Bakara 269)

Ve işte Biz, düşünsünler diye âyetleri böyle ayrıntılı olarak açıklıyoruz.(Araf 174)

Kuranı derin derin düşünün. (Nahl 44)

Bilenle bilmeyen bir olur mu? (Zümer 9)

İşte bu (Kuran), kendisiyle uyarılsınlar, Allahın ancak bir tek İlah olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri iyice düşünüp öğüt alsınlar diye insanlara bir bildiridir. (İbrahim 52)

O, akıl sahipleri için bir öğüt ve doğruluk rehberidir. (Mümin 54)

Ve (Enfal 22)

Şüphesiz Allah katında canlıların en kötüsü, düşünmeyen sağırlar ve dilsizlerdir.

Demek ki neymis musluman olabilmek icin dusunmek, akletmek gerekli...

Kapasite meselesi(:

Olay buyken, dusunsen musluman kalamazsin ha(:

tarihinde Dotttore tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...