Jump to content

Hodri Meydan Forumu

Recommended Posts

• İleti 125
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 1 month later...

Mevcut kurallarin aciklayiciligini arttirmak ve Hordi Meydan'in daha onceden planlanmis ve ortaya konmus isleyisini daha anlasilir hale getirmek icin asagidaki iki madde de kurallar listesine eklenmistir:

13) Mevcut tartismaya davetli olmayan fakat Hodri Meydan'da yazma hakki bulunan bir kullanici davetli olmadigi tartisma basligina ileti astigi takdirde, bu ileti silinecek, kendisi sozlu olarak uyarilacak ve davranisi tekrar ettigi takdirde kendisine ceza verilecektir.

14) Eger davetli olmayan biri, mevcut tartismalardan birinin altina cevap yazdiysa ve moderatorler bu cevabi gorup silme sansi bulamadan tartismanin orijinal katilimcilari bu cevaba cevap verdiler ise, ve diger tartisma katilimcilari bir itirazda bulunmadan bu cevabi kabul edip tartismaya dahil muamelesi yaparak tartismalarina devam ettilerse, sozkonusu kullanici da tartismaya davet edilmis kabul edilir ve iletisine dokunulmaz. Fakat tartismanin orijinal katilimcilarindan bir tanesi bile bu kisinin tartismaya katilmasina itiraz ederse, ileti ve ona verilecen cevaplar silinecektir. Davetsiz kisinin astigi cevaba hicbir cevap verilmemesi ve sanki bu ileti yokmus muamelesi yapilarak orijinal tartismaya devam edilmesi durumunda ise yine asil kural uygulanacak ve bu fazlalik ileti(ler) silinecektir.

Sitelerde Paylaş
Mevcut kurallarin aciklayiciligini arttirmak ve Hordi Meydan'in daha onceden planlanmis ve ortaya konmus isleyisini daha anlasilir hale getirmek icin asagidaki iki madde de kurallar listesine eklenmistir:

13) Mevcut tartismaya davetli olmayan fakat Hodri Meydan'da yazma hakki bulunan bir kullanici davetli olmadigi tartisma basligina ileti astigi takdirde, bu ileti silinecek, kendisi sozlu olarak uyarilacak ve davranisi tekrar ettigi takdirde kendisine ceza verilecektir.

14) Eger davetli olmayan biri, mevcut tartismalardan birinin altina cevap yazdiysa ve moderatorler bu cevabi gorup silme sansi bulamadan tartismanin orijinal katilimcilari bu cevaba cevap verdiler ise, ve diger tartisma katilimcilari bir itirazda bulunmadan bu cevabi kabul edip tartismaya dahil muamelesi yaparak tartismalarina devam ettilerse, sozkonusu kullanici da tartismaya davet edilmis kabul edilir ve iletisine dokunulmaz. Fakat tartismanin orijinal katilimcilarindan bir tanesi bile bu kisinin tartismaya katilmasina itiraz ederse, ileti ve ona verilecen cevaplar silinecektir. Davetsiz kisinin astigi cevaba hicbir cevap verilmemesi ve sanki bu ileti yokmus muamelesi yapilarak orijinal tartismaya devam edilmesi durumunda ise yine asil kural uygulanacak ve bu fazlalik ileti(ler) silinecektir.

Sayin mantik,

Konuya yazabilmek icin bu konuyu acmistim..

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=11667&hl=

Akabinde ozel ileti araciligi ile hem xislam'dan izin, hemde konu sahiplerinden biri olan Antikafir'dan daveti gelmisti..

Umarim "izin alarak" yazdigim yazi forumdan tamamen silinmemistir..

Konuya davet edilmeden yazmamistim..

Sitelerde Paylaş

Sexy Huri,

Katilimcilardan davet geldiyse elbette yazabilirsin.

Bu durumdan haberim olmadigi icin sildim, ozur dilerim.

Fakat boyle bir durum varsa, durumdan haberdar olan moderator arkadasin konu basligini edit edip, davetli kullanicilar listesine adini eklemesi gerekirdi.

Malesef iletin kurtarilamaz bir sekilde silindi.

Normal olarak, iletileri sildigimizde geri donusumu forumu dedigimiz bir foruma gidiyor ve gerektiginde tekrar orada bulup kurtarabiliyoruz.

Ama Hodri Meydan forumu acildiginda bu sisteme dahil edilmemis sanirim, bu yuzden oradan silinen iletiler tamamen siliniyor.

Kodoman ile konusup bu ayari yaptiracagim. Fakat su anda, bu teknik problem yuzunden iletin kurtarilamaz durumda.

Tekrar ozur dilerim.

Bu tur bir durumun tekrar etmemesi icin moderatorlere tartismalara katilan yeni katilimcilari, baslik yazisini editleyerek tartismacilar listesine eklemeleri gerektigini soyleyecegim.

Dedigimiz gibi, bu forum yeni ve henuz deneme asamasinda. Isleyisi oturana dek boyle bazi aksilikler olacaktir.

Sitelerde Paylaş

Bir kural daha:

15) Tartisma basladiktan sonra, tartismaya davetli olarak sonradan katilan biri olursa, moderatorler bu durumdan OM ya da baska bir yolla haberdar edilmeli ve baslik yazisini edit edip, tartismacilar listesine yeni ismi de eklemeleri saglanmalidir. Yeni katilimci, bu islem tamamlanmadan once ilk iletisini yapistirirsa, iletisinin uygun bir yerinde kisaca tartismacilardan izin alarak tartismaya katildigini belirtmelidir. Eger tartisma listesine adi eklendikten sonra ilk iletisini yapistirirsa, boyle bir gereklilik yoktur.

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...

Bugün yaşananlardan sonra bir kural daha eklenmesi uygun olacak:

16) Tartışma katılımcıları arasında forumda yönetim yetkilerine sahip kişiler varsa, bu yöneticiler kendi taraf oldukları tartışmaya yönetici olarak müdahale etmeyecek, bu işi tartışmayı takip eden diğer yöneticilere bırakacaktır.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Bergüzar ve ben, irade nedir? konusunda tartışmak istiyoruz. Saygılarımla...

Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

birinci tekil şahıs nickli üye ile,

nietzsche ve üstinsan konuları hakkında

baş başa ve herkesin göreceği şekilde tartışma talep ediyorum..

kendisinin benle bu tartışmayı kabul edip etmeyeceğini

nerden hangi yolla doğrulayabilirim?

özel mesaj yoluyla değilde,

aleni bir şekilde bu tartışmayı kabul ettiğini forumda yazması yeterlimidir ?

tarihinde murat-tlv tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O da buraya yazıp bu talebi doğrulasın yeter...

Sitelerde Paylaş

İyi de neyini tartışacağız?

Spesifik olalım.

Mesela de ki, ben Nietzsche'nin Üst-İnsanının kavram olarak bünyesinde şu andaki insanlardan herhangi bir üstünlük anlamı içermediğini söylüyorum.

Birinci Tekil Şahıs ise bu kavramın özünde ÜSTÜNLÜK içerdiğini ve ÜSTÜNLÜĞE işaret ettiğini söylüyor.

Neyi tartışacağımızı belirleyelim.

Ve bu konu da tam olarak büyük harfle başlayan ve nokta ile sona eren bir veya iki cümle arasında olsun.

özel mesaj yoluyla değilde,

aleni bir şekilde bu tartışmayı kabul ettiğini forumda yazması yeterlimidir ?

Bu da ne demekse ...

Senet imzalayayım istersen veya açık çek yazim? :)

Ayrıca diğer başlıkta da belirttiğim gibi şartlarım var.

Yazdığın her mesajda 2 paragrafı geçmeyeceksen,

Yazım kurallarına önem göstereceksen,

Konudan uzaklaşmayacaksan

Tartışırım.

Yoksa pis işlere girmem.

tarihinde Birinci Tekil Şahis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...