Jump to content

Er meydaninda tartismalar

Recommended Posts

• İleti 77
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İt dalaşı, Last tango in ateistforum, Kongar vs. Barlas, Alien vs. Predator, Freddy vs. Jason, Kasap Havası, Ateistforum premiere league... :P

İsmi ne olursa olsun tartışmaları sabırsızlıkla bekliyorum. Tabi formatın korunması gerekli. Kendisi hariç herkesin yanlış yaptığını zanneden insanlar tarafından kurcalanmamalı. Zaten amaç da kendi bilgilerine yeterince güvenen insanların cesaret edebilmesi ve seçkin tartışmaların ortaya çıkması. Deli cesareti gösterenlere ise kamuoyu notunu verir. Hakeme ihtiyaç yok bence...

Sitelerde Paylaş
Hunter

Kızgın Boğa Filminin girişide Jake La Motta: "Burası ring değil oyun yeri, öyleyse bana bir yer verin boğalar orda öfkelensin.."

Ama orda da Harun ve S.Huri olmayacak.

Hunter yine döktürmüşssün :]

Bölümün ismi telif hakkı sorunu olmazsa teke tek olabilir bunu da yazayım :]

Sitelerde Paylaş

Arkadaslar,

Bu acilan bolumdeki tartismalar ille de iki kisi arasinda gecmeyecek. Oy verirken bunu da aklinizda bulundurun.

2'den fazla katilimcinin katildigi tartismalari da destekleyen bir ortam dusunuyoruz.

Lutfen oy vermeden once sabit baslik altindaki kurallari ve aciklamalari okuyun.

Sitelerde Paylaş
Arkadaslar,

Bu acilan bolumdeki tartismalar ille de iki kisi arasinda gecmeyecek. Oy verirken bunu da aklinizda bulundurun.

2'den fazla katilimcinin katildigi tartismalari da destekleyen bir ortam dusunuyoruz.

Lutfen oy vermeden once sabit baslik altindaki kurallari ve aciklamalari okuyun.

İki takım olarak tartışma ortamı yaratmaktan da bahsediyorsunuz sanırım o da güzel. Ama bu da er meydanı ismini hoş göstermiyor :]

Sitelerde Paylaş

Ille iki takim olmak zorunda da degil.

Boyle tartismalar da yapilabilir tabi ama ortam hem iki kisinin karsilikli tartisabildigi, hem iki takimin tartisabildigi, hem de herkesin sadece kendi adina konustugu (her katilimcinin tartisilan konuda bilgili oldugu icin davet edildikleri) bir ortam olacak.

Anlasilan oy verenler, acilacak forumun isleyisini kendi anladigi sekliyle algilayip ona gore oy veriyor. Bu demektir ki bu baslik altinda yaptigimiz anket isim konusunda son soz olmamali. Sadece bize bir fikir vermeli. Populer isimleri digerlerinden ayirmaya yaramali. En cok oy alan isim, forumun isleyisini en dogru yansitan isim olursa ne ala, eger olmazsa, o zaman en cok oy alan isimlerden baska birini secmemiz gerekebilir yonetim olarak.

Sitelerde Paylaş
Bolume alternatif isim icin simdiye kadar onerilenler sunlar:

Er meydani

Hodri meydan

Arena

Teke tek

Hamam

VIP Cafe

Tartisi-Yorum

Beyin Firtinasi

Munazara Meydani

Duello

Tatli Sert

Zerdustun ugragi

Kahvenin telvesi

Bunlari iceren bir anket koydum bu basliga. Oylama yapilirsa, hangisinin daha cok begenildigi ve hangisini sececegimiz konusunda bize daha iyi fikir verebilir.

er meydanı

hori meydan

arena

bu isimler güzel olmasına ragmen erkeklerin ugrak yeri gibi algılanır bayanlar bu isimlere tepki

göstermekte haklıdırlar bende bayan olsaydım bende tepki gösteriridim

tartışı-yorum ismi klasik

beyin fırtınası munazara meydanı ve özelikle zerduştun ugragı cok hoşuma gitti

yanlız ben VIP CAFE ısrarlıyım

halk trafından vi ay pi diye telafuz edilen kelime bence daha güzel olur diye düşünüyorum

cefe zaten forumda var iki tane olması daha iyi olur

neyse engüzel olan forum ahalisinin sectigidir

Sitelerde Paylaş

Başlıkta "tarafların tayini" buradan yapılır, izlenimine kapıldım. Bence isim tartışmasından sonra meydan okumalar burada yapılsın. ÖM'lar başka.

kalitesiz müslümanlar adına.) yaptığım meydan okumayı kabul eden matrixx dışında zifir'e de çağrıda bulunuyorum. (Sanırım alexois kabul etmedi.) Konu 'Kader'dir. ayrıca bu klasik tartışmaya çok katılmak isteyen varsa burada söyleyebilir.

Sitelerde Paylaş

Bu aksam isim oylamasi bitiyor. Su ana kadar gelen oylar bile bir fikir vermek icin yeterli.

Turkiye saati ile yarin sabah, anket sonuclarini ilan edip, anketi kaldiracagim.

En populer isimleri dikkate alip, gerekirse yeni bolumun ismini degistirecegiz.

Ondan sonra da tartismalar baslatilacak. O bolumde tartisma yapmak isteyen arkadaslar bir an once tartismak istedikleri konuyu ve tartisacaklari kisileri tespit etsinler, ve resmi tartisma taleplerini Ateistforum altindaki sabit baslikta duyursunlar.

Sitelerde Paylaş

Zecalufinon,

Bu yeni forumda herkesin yazma hakki olan bir baslik acmak teknik olarak mumkun degil. Yani o yapilirsa, o zaman devam eden tartismalara yazma hakki da olur herkesin.

Eger devam eden tartismalara mudahale etme ihtiyaci hissediliyorsa, Ateistforum veya Ateistcafe'de bir baslik acilip, istenen fikirler orada yazilabilir. Boylece devam eden tartismanin takibi, tartisma ile ilgili yorumlar, vs orada yapilmis olur.

Sitelerde Paylaş

Er meydani forumu icin alternatif isim onerileri ile ilgili olarak basliga eklenmis olan anketi kaldirdim. Hedefledigimiz miktarda katilim gerceklesti sayilir. Ortaya cikan sonuclar, isim konusunda bize bir fikir vermek icin yeterli.

Anketin sonucu soyle:

Er meydani 4 oy [8.89%]

Hodri meydan 11 oy [24.44%]

Arena 6 oy [13.33%]

Teke tek 7 oy [15.56%]

Hamam 2 oy [4.44%]

VIP cafe 2 oy [4.44%]

Tartisi-Yorum 2 oy [4.44%]

Beyin Firtinasi 3 oy [6.67%]

Munazara meydani 2 oy [4.44%]

Duello 0 oy [0.00%]

Tatli sert 0 oy [0.00%]

Zerdustun ugragi 2 oy [4.44%]

Kahvenin telvesi 1 oy [2.22%]

Kisasa kisas 3 oy [6.67%]

Meydan 0 oy [0.00%]

Diger 0 oy [0.00%]

Toplam 45 oy

Bu sonuclari yonetim grubunda degerlendirecegiz ve gerekirse yeni bolumun adini degistirecegiz.

Sitelerde Paylaş

Bu forumda teke tek veya davetli tartisma yapmak isteyenler, tartisacaklari kisilerle anlasip taleplerini Ateistforum'daki ilgili sabit baslik altina asabilir.

Forumun ismi degisse de bu baslamis tartismalari etkilemeyecek. Isim degismeden once acilan basliklar ve eklenen mesajlar ayni kalacak.

Yani isteyen arkadaslar tartismaya hemen baslayabilir.

Ilk tartisma talebine ait baslik acildi bile Er meydaninda. (Kader isimli baslik, templet ve matrixx arasinda tartisilacak).

Sitelerde Paylaş

Bir-iki önerim var bu konuda...

- İlk ileti iddia sahibi tarafından gönderilsin, kendi pozisyonunun açıklamasını içersin. Ayrıca her tartışmacı ilk iletisinde, tartışma boyu kullanacağı anahtar kelimeleri tanımlasın, pozisyonunu açıkça belirtsin, gerekli gördüğü argümanları yazsın.

- İletiler sırayla gönderilsin. Bir başka deyişle, bir tartışmacı ileti gönderdikten sonra kısıtlı editleme süresi dışında, başlığa hiç bir şey yaz(a)masın. Bu, hem düzenlilik, hem de tartışma adabı açısından yararlı bir şey kanımca. Sonuçta bu forum ile, Ateistforum'daki başlıklar arasındaki tek fark yazabilen üye sayısında olmamalı. Değil mi?

- Alıntı yapma olanağı kısıtlı olsun, ayrıca "Sen git şunu oku, anlarsın" diye bir şey de yok. Ne söylenilecekse, açıkça söylenilmeli. (Tractatus) :-)

- Round kısıtlaması getirilsin. Mantik'ın dediği gibi, aylar yıllar sürmesin tartışma. (Tamam, biraz abarttım. :-)) Belli bir round sayısı olsun, her roundda her tartışmacı 1 (bir) ileti gönderebilsin.

- Her round arasında belirli bir süre olsun. O süre geçildiği zaman tartışma kapatılsın. Bence 3 (üç) gün ideal bir süre. Yok eğer tartışmacılardan birinin işi çıktıysa, ne bileyim işte 10 (on) günlük ara vermesi gerekiyorsa, bu, istisna bir durumdur. Başlık altında belirtir meramını, ona göre davranılır. Ne de olsa istisnalar kaideyi bozmuyor.

Şimdilik bu kadar.

P.S: Bunlar öneri ha, üsluba takılmayın. :-)

tarihinde Rexino tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...