Jump to content

İslam İnsanlığa Olan Vaadini Yerine Getirmiş midir?

Recommended Posts

Ölüm korkusu ve dinlerin ölümsüzlük vaad etmesi bence bunun sebebi..uyanıklar gel biz de ölüme çare var deyip insanların aklını başından alıyor işte..

Bence başka hiçbir açıklaması yok..

Aslında tam olarak değil.

İnsanların pek çoğu, hayalperesttir. Bu, hayal kurmayı sevmek demektir. Herkes hayal kurar, ama bazıları hayal kurmayı, hayaller içinde yaşamayı hayatın kendisi gibi algılar. Bu fizyolojik denebilecek, baya karışık bir olgudur. Yani, bu insanları öyle farklı olmaya kolay kolay ikna falan edemezsiniz.

İşte dinler herşeyin başında bu hayalperest insanlar tarafından ayakta tutulur. Düşünün, cenneti, cehennemi vs. ile kocaman bir hayal dünyası. Hayal kurmanız için sonsuz malzeme. Biri size kötülük mü, etti, onun cehennemde yandığını hayal ediyorsunuz olup bitiyor.

Bunu anlamak göründüğünden zor. Bu insanlar ki çok bunlar, cidden çok, hayal içinde yaşıyorlar, gerçeklerle değil. Dindar olmayan, dine inanmayanları bile böyle.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 84
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Daha önce değindiğim gibi, İslam'ın vaatleri yalanlardan ibarettir. İslam ve diğer bütün dinler, yalan vaatlerle insanlığı dolandırırlar.

Tremor haklı aslında. Anibal yine yanılıyor.

Bu konuda neden yanılıyor? Ona kısaca değineyim. O anlamaz belki ama tartışmaları izleyenlerin anlayacağına eminim.

Tremor sorunu güzel açıklamış. İslam'ın yalan vaatlerde bulunduğunu söylüyor. İslam kandırıyor yani. Bu çok doğru. İslam cennet ve cehennem vadeder.

Anibal bunun vaat değil, insanların hayalperestliği ile ilgili bir olay olduğunu ileri sürüyor.

Her zaman olduğu gibi yine yanlış bir yorum yapıyor.

Başlığın konusu İslam'ın insanlığa olan vaadinin ne olduğu.. Bunu Tremor doğru cevaplıyor.

Anibal ise insanın hayalperestliğinden bahsederek sorunu çözmeye çalışıyor.

Vaadi İslam yapıyor. Hayalperestlik ise insansal bir kavram.

Bunlar birbirleri ile ilgili olmayan kavramlar. Biri İslamla ilgili, diğeri ise insanlıkla ilgili..

İnsanlıkla ilgili olanı bizi ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendiren İslam'la ilgili olanı.

Anibal aslında başka kavramları da karıştırıyor. Vaat, beklenti ve emir arasındaki farkları bilmiyor.

Sitelerde Paylaş

Ankara bombacılarının tapelerinden bir bölüm..

.E.A: Vallahi burası kadar ..... bir yer yok. Burası kadar güzel bir yer yok. a daha iki tane kardeşi gömdük tez hemen gömdük gittiler abilerine kavuştular. Yani daha bir saat olmadı kendim gömdüm yani kardeş Allah yolunda param parça olmuşlardı.
Y.A: Allah kabul etsin inşallah.
Y.E.A: He vallah inşallah dua et belki bu gün belki yarın inşallah hem Abdurrahman hem gideriz inşallah. ....... Allah inşallah bizi sadıklardan eyledi rabbim sözlerimizden bizi doğrular inşallah vallahi eğer gidersek biz boz bir şeye gitmiyecez. Rabbimizin mazisine gidecez. Ama sen kendi durumuna üzül kendin durumuna yan vallahi. Bunun sonu yok Yusuf. Dünya hayatı bir yere kadar vallahi göreceksin. Dünya hayatı bir yerden sonra hiç zevk vermiyor. Vallahi zevk vermiyor gözün önünde giden kardeşlerini görüyom allahu ekber allah anlıyor boş ver ALLAH MÜMİNLERDEN CANLARINI
ve mallarını karşı ahiret olmak öze satın almış yani değil mi ayetle sabit.

islamın vaatlerinin nelere mal olduğunu görüyoruz..

Bu vaatlerin en tehlikelisi cennettir..

Peki bu bombacılar hangi ayete dayanarak bu katliamları yapıyorlar,,

Tevbe 111:

Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği CENNET karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, ÖLDÜRÜRLER ve ÖLÜRLER. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak VADETMİŞTİR. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.

Sitelerde Paylaş

Daha önce değindiğim gibi, İslam'ın vaatleri yalanlardan ibarettir. İslam ve diğer bütün dinler, yalan vaatlerle insanlığı dolandırırlar.

Tremor haklı aslında. Anibal yine yanılıyor.

Bu konuda neden yanılıyor? Ona kısaca değineyim. O anlamaz belki ama tartışmaları izleyenlerin anlayacağına eminim.

Tremor sorunu güzel açıklamış. İslam'ın yalan vaatlerde bulunduğunu söylüyor. İslam kandırıyor yani. Bu çok doğru. İslam cennet ve cehennem vadeder.

Anibal bunun vaat değil, insanların hayalperestliği ile ilgili bir olay olduğunu ileri sürüyor.

Her zaman olduğu gibi yine yanlış bir yorum yapıyor.

Başlığın konusu İslam'ın insanlığa olan vaadinin ne olduğu.. Bunu Tremor doğru cevaplıyor.

Anibal ise insanın hayalperestliğinden bahsederek sorunu çözmeye çalışıyor.

Vaadi İslam yapıyor. Hayalperestlik ise insansal bir kavram.

Bunlar birbirleri ile ilgili olmayan kavramlar. Biri İslamla ilgili, diğeri ise insanlıkla ilgili..

İnsanlıkla ilgili olanı bizi ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendiren İslam'la ilgili olanı.

Anibal aslında başka kavramları da karıştırıyor. Vaat, beklenti ve emir arasındaki farkları bilmiyor.

Senin Türkçen cidden kıt hacı..

İslam insanlara ne vaat verir, söylemedik mi, huriler falan?

Gene adamı zıvanadan çıkarıyorsun. Zira bu kadar embesillik, moronluk olmaz hacı. Bu başka bir cevap, bu islamın ne vaat ettiği vs.

Peki bu vaatleri insanlar niye yutar? İşte o kaz kafanın anlamadığı şey bu. İnsanların bu vaatlere kanması ve dinlerin bugünlere gelecek kritik kütleyi sağlayabilmesi, hayalperest insanlar nedeniyledir. Bu da bu sorunun cevabı, şapşal....

Sitelerde Paylaş

Kendilerine hiç bir şey vadedilmediği halde, kadınların Müslüman olmasının ve İslam'ı bütün varlıkları ile savunmalarının nedenini bilen var mı?

Söyledik işte sana, hayalperest olmaları. Hayallerde yaşamayı sever pek çok kadın. Din de sınırsız hayal kaynağıdır.

Sitelerde Paylaş

Vaatleri sadece cennet olarak düşünmemek lazım. İslamın bu dünyadaki vaatleride çoktur.

Mesala sonradan müslüman olan insanlar var. Sonradan müslüman olup işide katılanlarlar var. Bu insanlar mesale cariye kadınlara tecavüz etmek için islamı seçiyorlar. Hasta ruhlu insanlar islamı seçtiğini çokça görüyoz.

Mesala islamın dört kadın vaat etmesi. Hindistanda çok eşli hayat sürmek için müslüman olanlar var.

İslamın vaatı çoktur.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Söyledik işte sana, hayalperest olmaları. Hayallerde yaşamayı sever pek çok kadın. Din de sınırsız hayal kaynağıdır.

Hayalperest olan sen olmayasın...

Evet.. Asıl hayalperest sensin. Yalnız Türkçen kıt değil. Aklın da kıt senin...

Kadınların İslam'a bağlanmasının hayalperest olmak dışında nedenleri olmalı. Biz o nedenleri soruyoruz.

Hayalperestlik tek başına sapkın ve kendini aşağılayan bir dine kadınların bağlı olması için yeterli olmayan bir özelliktir.

Her zaman olduğu gibi çok basit ve ilkel düşünüyorsun Anibal..

Senin en iyi yaptığın küfür ve hakaret etmek ve aşağılamaktır. Senin dilin ve aklın başka türlü çalışmıyor...

Sen bir hödüksün..

Sitelerde Paylaş

Vaatleri sadece cennet olarak düşünmemek lazım. İslamın bu dünyadaki vaatleride çoktur.

Mesala sonradan müslüman olan insanlar var. Sonradan müslüman olup işide katılanlarlar var. Bu insanlar mesale cariye kadınlara tecavüz etmek için islamı seçiyorlar. Hasta ruhlu insanlar islamı seçtiğini çokça görüyoz.

Mesala islamın dört kadın vaat etmesi. Hindistanda çok eşli hayat sürmek için müslüman olanlar var.

İslamın vaatı çoktur.

Müslüman kadınlar için ne düşünüyorsun Zeus?.. Gılmanların olması mı onları İslam'a bağlıyor?

Erkeğin kölesi olmak için cennette gılmanlara sahip olmak yeterli mi?

Sitelerde Paylaş

Hayalperest olan sen olmayasın...

Evet.. Asıl hayalperest sensin. Yalnız Türkçen kıt değil. Aklın da kıt senin...

Kadınların İslam'a bağlanmasının hayalperest olmak dışında nedenleri olmalı. Biz o nedenleri soruyoruz.

Hayalperestlik tek başına sapkın ve kendini aşağılayan bir dine kadınların bağlı olması için yeterli olmayan bir özelliktir.

Her zaman olduğu gibi çok basit ve ilkel düşünüyorsun Anibal..

Senin en iyi yaptığın küfür ve hakaret etmek ve aşağılamaktır. Senin dilin ve aklın başka türlü çalışmıyor...

Sen bir hödüksün..

Emin olabilirsin, yok... Hele ki kadınlar diyorsan...

Sorun şu gerçi, sen hayalperestin ne olduğunu bilmiyorsun. Hayalperest olmayan birini, ortada olmayan bir kuru vaatle bu kadar kandırman olası değildir. Gerçekci olanlar, bugüne bakar, bugünde yaşar, ötekiler gibi gelecekte, gelecek hayalleriyle değil.

Sitelerde Paylaş

Müslüman kadınlar için ne düşünüyorsun Zeus?.. Gılmanların olması mı onları İslam'a bağlıyor?

Şu laflar, aslen bir hayalperest lafı hacı. Dikkat edersen, tamamen hayal mahsulü olan gılman vs.den sanki hakikatmiş gibi bahsediyorsun. Yanlış, doğru, farketmez aslen, haylaperestin derdi hayalindeki şey değil, hayal kurma sürecinin ta kendisidir. Öyleki, hayalperestler, hayal ettikleri şeye ulaşınca, tüm isteklerini, ilgilerini falan kaybetmiş olurlar.

Sitelerde Paylaş

Kadınların çoğuna gılman ne desek bilmezler.

Bence müslüman kadınları en büyük sorunu ateist bir erkekle evlenirsem beni aldatır. Ateizmi sınırsız özgürlük olarak gördükleri için korkuyorlar. Ateist olmaktanda korkuyorlar. Ateizm kadınların gözünde sınırsız seks özgürlüğü. Kocalarını kaybetmektan oğullarını kaybetmekten korkuyorlar.

İkinci olarakta kadın evrimsel olarak zayıf yaratılmış hem fiziksel hemde psikolojik. Dünya genelinde ateist kadın sayısı azdır.

Sitelerde Paylaş

İkinci olarakta kadın evrimsel olarak zayıf yaratılmış hem fiziksel hemde psikolojik. Dünya genelinde ateist kadın sayısı azdır.

Kadının evrimsel olarak zayıf yaratıldığı bilgisi nerede geçiyor acaba? Ayrıca bunun ateist olmakla ilgisi nedir?

Evrim ve yaratılmak sözcükleri de yan yana biraz garip durmuş...

Sitelerde Paylaş

Bence müslüman kadınları en büyük sorunu ateist bir erkekle evlenirsem beni aldatır. Ateizmi sınırsız özgürlük olarak gördükleri için korkuyorlar. Ateist olmaktanda korkuyorlar. Ateizm kadınların gözünde sınırsız seks özgürlüğü. Kocalarını kaybetmektan oğullarını kaybetmekten korkuyorlar.

Bu konuda ben biraz farklı düşünüyorum. Birinci neden olarak yazdıkların doğru elbette ama, o yalnız kadınları değil, erkekleri de ilgilendiriyor.

İnsanların çoğu ateist olmayı ahlaksızlık olarak düşünüyor. Ateistin istediği herşeyi, kanunlara aykırı da olsa, yapabileceğini sanıyor.

Ben yalnız kadınlara ait bir neden sormuştum.

İkinci neden benim düşünceme biraz daha yakın. Ama ben kadınları evrimsel olarak zayıf bulduğumdan değil de, Müslüman kadınların İslam'ın etkisi altında kalarak beyinlerinin yıkandığını ve erkeğin kölesi olduklarını düşünüyorum. Bu konuda aşağıdaki adrese bakabilirsin.. İslam erkekleri yüceltip kadınları aşağılarken, kadınların psikolojisini bozuyor. Kadınların evrimsel olarak zayıf oldukları doğru değil. O biraz karışık bir konu.. Bu kadar basite indirgeyemezsin..

Olay özellikle Anibal'in yaptığı gibi, çok ilkel bir düzeye de indirgenemez.

http://haci-haci.typepad.com/islambir_ateistin_kalemin/22-i%CC%87slamda-kadin/

Sitelerde Paylaş

Hiç ilgisi yok. Müslüman kadınlar ateist erkekle evlenirsem beni aldatır, bunlar sınırsız özgürlüğe inandığı için her haltı yer falan demiyor. Onlar sadece Allah'tan korktukları ve günah işlediklerini düşündükleri için evlenmezler. Daha da tuhafı, ateist erkeklere bayılır ve birlikte olmak isterler.

Ateizmin sınırsız seks özgürlüğü olduğu algısı kadınlara değil, erkeklere ait algı. Kadınların beyni pek böyle çalışmaz.

Sitelerde Paylaş

Bunlar yansımalar diyelim Zeus... Tarifi biraz güç.

Öncelikle hayalperest dediğimiz kavramı bir iyi incelemek gerekiyor. Bu kavram, genelde, abarmış ve uçuk kaçık hayaller kurup duran insanlar için kullanılır. Ama bahsettiğim hayalperest böyle bir şey değil.

Bu konuyu en kolay çevrenizdeki insanlara bakarak kavrayabilirsiniz. Muhakkak, etrafınzda bir kaç hayalperest mevcuttur. Dikkat edin, hep geleceğ dair konuşurlar, Hayallerini gerçekmiş gibi rahatça anlatabilirler. Mesela, birine kızdıklarında, "Bunun burnunun ortasına şöyle bir vuracaksın, ne viyaklar,nasıl ciyaklar be..." moduna filan girerler.

Sitelerde Paylaş

Bu konuda ben biraz farklı düşünüyorum. Birinci neden olarak yazdıkların doğru elbette ama, o yalnız kadınları değil, erkekleri de ilgilendiriyor.

İnsanların çoğu ateist olmayı ahlaksızlık olarak düşünüyor. Ateistin istediği herşeyi, kanunlara aykırı da olsa, yapabileceğini sanıyor.

Ben yalnız kadınlara ait bir neden sormuştum.

İkinci neden benim düşünceme biraz daha yakın. Ama ben kadınları evrimsel olarak zayıf bulduğumdan değil de, Müslüman kadınların İslam'ın etkisi altında kalarak beyinlerinin yıkandığını ve erkeğin kölesi olduklarını düşünüyorum. Bu konuda aşağıdaki adrese bakabilirsin.. İslam erkekleri yüceltip kadınları aşağılarken, kadınların psikolojisini bozuyor. Kadınların evrimsel olarak zayıf oldukları doğru değil. O biraz karışık bir konu.. Bu kadar basite indirgeyemezsin..

Olay özellikle Anibal'in yaptığı gibi, çok ilkel bir düzeye de indirgenemez.

http://haci-haci.typepad.com/islambir_ateistin_kalemin/22-i%CC%87slamda-kadin/

Olayı çok baside indirgemişsin hacı.

Beyin yıkanmasına sebep olan şey ne?

Kızının bir ralli şoförü olmasına fırsat verecek kadar ileri görüşlü bir aile, o kııznda gidip islama sarılıp çıkması, nedendir acaba?

Konunun altındaki dinamikleri anlaman önemli hacı. İnsanları böyle yıkanmışlar falan diyerek basitleştiremezsin. Şöyle ki, bu beyin yıkanmayı mümkün kılan şartları öncelikle düşünmen gerekiyor. Aynı ailede, aynı şekilde yetişmiş biri ateist, diğeri koyu dinci insanlar, kadın veya erkek, mevcut bu dünyada.

Genel olarak, ateistler daha akıllı insanlardan çıkar. Daha doğrusu, eğitim vs. seviyesi arttıkça, ateist olma oranı da artar. Bunun asıl sebebi, insanların hayalperestliği bırakıp gerçeklerle yaşayabiliyor olmasıdır. Her ateist gerçekcidir diye bir şey söylemiyorum. Ama beyni gelecekte değil, bugünde, gerçek hayatta yaşayan birini, öyle bir vaatle kandırman pek kolay değildir.

Sitelerde Paylaş

Bu gılman denen yaratıklar erkekler için değil miydi? Eşcinselliği bu dünyada lanetleyen Allah, cennete kadar dişininizi sıkın da cennette bu inci taneleri gibi dolaşan oğlanlarla keyfinize bakın diyor. Allah sürekli erkeklere hitabettiğine göre...

Gılmanların kadınları cezbetmesi o yüzden pek mümkün değil. Zaten bilmezler de.

Sitelerde Paylaş

Bu gılman denen yaratıklar erkekler için değil miydi? Eşcinselliği bu dünyada lanetleyen Allah, cennete kadar dişininizi sıkın da cennette bu inci taneleri gibi dolaşan oğlanlarla keyfinize bakın diyor. Allah sürekli erkeklere hitabettiğine göre...

Gılmanların kadınları cezbetmesi o yüzden pek mümkün değil. Zaten bilmezler de.

Bunların pek önemi yok. Kadınlar erkeklere aş ermezler. Evrimsel süreçleri böyle. Yani, bir kadını, erkekle etkileyemezsin. Seçici olan onlar. Bir erkek için bir kaıdn bulmak bir meseledir, çünkü top kadının elindedir, o istemezse olmaz. Ama kadın için bu pek geçerli değildir. Bu nedenle, kadın, erkekten o şekilde etkilenmez. Bir kadına erkeği rüşvet, hediye vs. olarak verip değiştiremezsin.

Konu aslında o kadar basit ki.

Efenim, ölüm korkusu var, din bunu mu kullanıyor? Ölüm korkusu ateistte de var. O halde bu yaklaşım pek sağlam durmuyor.

Efenim cennet, cehennem falan vaatleri..

Hah işte bu nokta önemli. Bunlar bildiğin hayal, bildiğin masal, boş, kuru vaatler. Sizce bu vaatlere nedne inansın insanlar, kendilerini bu kadar kaptırsınlar? Neden bir hayal onlar için hayatın anlamı olsun?

Sitelerde Paylaş

Kendilerine hiç bir şey vadedilmediği halde, kadınların Müslüman olmasının ve İslam'ı bütün varlıkları ile savunmalarının nedenini bilen var mı?

Müslüman ülkelerde İslam'ın eline doğanların çoğunu ayrı tutarak söyleyeyim.

İslam'ı sonradan seçenlerin çoğu kadın gibi görünüyor. Bu konuda bir istatistik var mı bilmiyorum, eğer varsa ve ben yanılıyorsam iletiyi silmenizi isteyebilirim. Bunu da not olarak düşeyim.

İslam'ı seçen kadınların mutlaka ciddi psikolojik sorunları vardır. Sağlıklı çalışan hiçbir kadın beyni İslam'ı tercih etmez. Aşağılanmaktan haz alan, ömür boyu değersizlik duygusuyla yaşamış, güvensiz, sosyal ilişkileri bozuk, çok fazla dejenere bir hayat sürüp kendine ve bedenine saygısını yitirmiş (sonradan kapanarak o bedeni bir tür değerli kılıyor sözde) vb kadınlardır bunlar. Bu özelliklerin en az iki ya da üç tanesi taşıdıklarından şüphem yok.

Bir de Müslüman kadınların hepsinin, İslam'da seks objesi olmaları durumundan hoşnut olduklarını düşünüyorum ben. Kur'an sürekli kadından ve onun bacakları arasından bahsediyor ve sanırım bu durum kadınları bir tür uyarıyor. İslam bize değer veriyor, sürekli bizden sözediyor dedikleri bu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...