Jump to content

İslam İnsanlığa Olan Vaadini Yerine Getirmiş midir?

Recommended Posts

Müslüman ülkelerde İslam'ın eline doğanların çoğunu ayrı tutarak söyleyeyim.

İslam'ı sonradan seçenlerin çoğu kadın gibi görünüyor. Bu konuda bir istatistik var mı bilmiyorum, eğer varsa ve ben yanılıyorsam iletiyi silmenizi isteyebilirim. Bunu da not olarak düşeyim.

İslam'ı seçen kadınların mutlaka ciddi psikolojik sorunları vardır. Sağlıklı çalışan hiçbir kadın beyni İslam'ı tercih etmez. Aşağılanmaktan haz alan, ömür boyu değersizlik duygusuyla yaşamış, güvensiz, sosyal ilişkileri bozuk, çok fazla dejenere bir hayat sürüp kendine ve bedenine saygısını yitirmiş (sonradan kapanarak o bedeni bir tür değerli kılıyor sözde) vb kadınlardır bunlar. Bu özelliklerin en az iki ya da üç tanesi taşıdıklarından şüphem yok.

Bir de Müslüman kadınların hepsinin, İslam'da seks objesi olmaları durumundan hoşnut olduklarını düşünüyorum ben. Kur'an sürekli kadından ve onun bacakları arasından bahsediyor ve sanırım bu durum kadınları bir tür uyarıyor. İslam bize değer veriyor, sürekli bizden sözediyor dedikleri bu.

Böyle basit düşünmek, maalesef bu kişilere ulaşmanızı imkansız kılıyor.

Bu gibi kızların aslen temel özelliği, bahsettiğim şekilde haylaperest olmalarıdır. Bunlar hayal kurmayla yaşar. Dikkat edin, yaşar... Sever, hoşlanır falan değil, yaşar. Onların hayata bakışı, hayaller üzerinedir.

Bu kızlara, ki erkekler içinde geçerli aslında, sonsuz bir hayal kaynağı sunan bir mefhumdan sözediyorsunuz. Bu tiplerin, böyle bir şeyden vazgeçebilmeleri mümkün mü sizce?

Bu noktada ne yapılabilir, bilemiyorum aslen. Bu kızın bu özelliğini, kızı tavlayıp yatağa atmak için istismar edebilirsiniz, dinci olması falan önemli değil. Ama ona gerçeği nasıl gösterebilirsiniz? Kızın (yada erkeğin) gerçekle işi yok aslen, ne deseniz boş. Onun bu hayalperest tavrını, ona karşı kullanmaktan başka bir çare gelmiyor aklıma.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 84
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bunların pek önemi yok. Kadınlar erkeklere aş ermezler. Evrimsel süreçleri böyle. Yani, bir kadını, erkekle etkileyemezsin. Seçici olan onlar. Bir erkek için bir kaıdn bulmak bir meseledir, çünkü top kadının elindedir, o istemezse olmaz. Ama kadın için bu pek geçerli değildir. Bu nedenle, kadın, erkekten o şekilde etkilenmez. Bir kadına erkeği rüşvet, hediye vs. olarak verip değiştiremezsin.

Konu aslında o kadar basit ki.

Efenim, ölüm korkusu var, din bunu mu kullanıyor? Ölüm korkusu ateistte de var. O halde bu yaklaşım pek sağlam durmuyor.

Efenim cennet, cehennem falan vaatleri..

Hah işte bu nokta önemli. Bunlar bildiğin hayal, bildiğin masal, boş, kuru vaatler. Sizce bu vaatlere nedne inansın insanlar, kendilerini bu kadar kaptırsınlar? Neden bir hayal onlar için hayatın anlamı olsun?

Katılıyorum, kadına erkek vâdederek baştan çıkarmak pek mümkün değil. Bu bakımdan da düşününce gılmanın kadın için vâdedilmediği görülür.

Başlıktaki birçok fikre katılıyorum, onların hepsi birden geçerli ama toplamda senin dediğine geliyor. Hayal gücü. İnsanı bu denli motive eden, öforiye neden olan pek az şey var. Bu dünyada haksızlığa uğrayıp da çaresiz kaldığında, öte alemde haksızlık edenden öç alacak bir otorite olması hayali bile tek başına motive etmeye yeter...

Bir asker PKK saldırsında öldü. Şehit düştü. Ailesine haber verildi ve aile doğal olarak yıkıldı... Ağlayıp yanmalar, ağıtlar, acılar aldı başını gitti.

Ölen askerin kız kardeşine mikrofon tuttular. Kız gözlerinden yaşlar akarken gülümsemeye çalışıyor ve "Abim şehit düştü, peygamber efendimize komşu oldu. Onunla yan yana. Abim böyle bir mertebeyi hakedecek kadar güzel bir müminmiş, Allah onu buna layık görmüş" diyordu. Kanım dondu. Kız o kadar içten, öyle samimiydi ki, onun adına rahatladım. Kendini, bu hayale inanarak motive etmiş ve bu acının altından kalkmıştı. Veya kalkacaktı...

1400 yıl önce bilgi yok, bilim yok, gerçek nedir bilinmiyor. Çölün ortasında sağı solu gaspederek bir tas suyun peşinde koşan bedevinin en çok ihtiyaç duyduğu şeyleri vadederek hayal dünyasının içine çekmiş İslam. Kimi o hayallere gerçekten inanmış, kimi de gerçek olmasını ummuş. İnsan beyninin bu yeteneğinden güzel yararlanmış dinler.

Sitelerde Paylaş

Bunların pek önemi yok. Kadınlar erkeklere aş ermezler. Evrimsel süreçleri böyle. Yani, bir kadını, erkekle etkileyemezsin. Seçici olan onlar. Bir erkek için bir kaıdn bulmak bir meseledir, çünkü top kadının elindedir, o istemezse olmaz. Ama kadın için bu pek geçerli değildir. Bu nedenle, kadın, erkekten o şekilde etkilenmez. Bir kadına erkeği rüşvet, hediye vs. olarak verip değiştiremezsin.

Bence seçici olan çoğunlukla erkektir. Mesala kadınlar neden çok süslenir. Erkeğe kendini beğendirmek için. Cinsel seçilimde geri kalmak istemez.Mesala dünyaya Brad Pitt olarak gelirsen peşinden çok kadın koşar. Zeki yakışıklı mesleğinde başarılı erkeğin peşinde çok kadın koşar. Kadın genelikle en iyi erkekten çocuk yapmak ister çünkü sağlıklı nesil yetiştirmek için. Kadın içinde geçerli fiziksel olarak sağlıklı güzel zeki kadın her zaman diğer kadınları eler istediği erkeği elde edebilir.

Ekonomik güçte tabiki önemli. Ekonomik olarak genelikle erkekler daha ön plandadır. Hiç bir özelliği olmayan erkek zengin olduğu için çok sayıda kadın peşinden koşabilir.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Efenim, ölüm korkusu var, din bunu mu kullanıyor? Ölüm korkusu ateistte de var. O halde bu yaklaşım pek sağlam durmuyor.

Niye sağlam değil?

Ben ölümden korkmuyorum..

Ölüp yok olup gideceğim..Ölümden hiç bir korkum yok..

Doğmadan önceki halime döneceğim..

Hayali sadece aptallar kurar..Zeki insanlar ise sadece objektif verilerle hareket eder..

Sitelerde Paylaş

Böyle basit düşünmek, maalesef bu kişilere ulaşmanızı imkansız kılıyor.

Bu gibi kızların aslen temel özelliği, bahsettiğim şekilde haylaperest olmalarıdır. Bunlar hayal kurmayla yaşar. Dikkat edin, yaşar... Sever, hoşlanır falan değil, yaşar. Onların hayata bakışı, hayaller üzerinedir.

Bu kızlara, ki erkekler içinde geçerli aslında, sonsuz bir hayal kaynağı sunan bir mefhumdan sözediyorsunuz. Bu tiplerin, böyle bir şeyden vazgeçebilmeleri mümkün mü sizce?

Bu noktada ne yapılabilir, bilemiyorum aslen. Bu kızın bu özelliğini, kızı tavlayıp yatağa atmak için istismar edebilirsiniz, dinci olması falan önemli değil. Ama ona gerçeği nasıl gösterebilirsiniz? Kızın (yada erkeğin) gerçekle işi yok aslen, ne deseniz boş. Onun bu hayalperest tavrını, ona karşı kullanmaktan başka bir çare gelmiyor aklıma.

İyi de 1400 dene öncesinden sözetmiyoruz. Bugün hala İslam'ı açıkça seçip kafasını gözünü örten gayrimüslim kadınları görüyoruz. Bunlar zaten çok sorunlu geçmişe sahip olup, akıl sağlığı yerinde sayılmayacak insanlar. Kısaca, başka bir dünyada yaşadıkları aşikar. Gerçeklerle yaşıyor olsalardı sağlıklı aklın gördüğünü görür ve daha da hastalıklı bir şeyi seçmezlerdi.

Yani her durumda sağlıksızlar. Yoksa sağlıklı insan da hayal kurar, o hayalle bazen motive olur vs vs...

Sitelerde Paylaş

Bence seçici olan çoğunlukla erkektir. Mesala kadınlar neden çok süslenir. Erkeğe kendini beğendirmek için. Cinsel seçilimde geri kalmak istemez.Mesala dünyaya Brad Pitt olarak gelirsen peşinden çok kadın koşar. Zeki yakışıklı mesleğinde başarılı erkeğin peşinde çok kadın koşar. Kadın genelikle en iyi erkekten çocuk yapmak ister çünkü sağlıklı nesil yetiştirmek için. Kadın içinde geçerli fiziksel olarak sağlıklı güzel zeki kadın her zaman diğer kadınları eler istediği erkeği elde edebilir.

Ekonomik güçte tabiki önemli. Ekomik olarak genelikle erkekler daha ön plandadır. Hiç bir özelliği olmayan erkek zengin olduğu için çok sayıda kadın peşinden koşabilir.

Emin ol ki öyle değil. Kadınların psikolojisi bir hayli karmaşık, ama öyle olmadığını açıkca söyleyebilirim.

Basitçe şunu bir ara izle:

http://info-doctorwho.blogspot.com.tr/2014/04/doctor-who-5-sezon-10-bolum-hd-vincent.html

Elbette, konuyu bir senaristten öğrenecek değiliz. Ama bu başka mesele. Kadınların öyle hayran olup diplerinin düştüğü erkekler için, iş ciddiyete binince sırt dönüp gitmeleri çokca bilinen bir olaydır.

Ekonomik güç vs. için aslında bir yerde haklısın. Zira, kaşar tipler mevcuttur, bunlar, statü sahibi bir erkek bulup, arkasında fındık kırma tiniyetinde olan kızlardır. Bu kızlardan da ülkemizde bolca mevcuttur. Ve bu kızlar da hayalperestin daniskasıdır. Ateistcafe'de konuya dair bir başlık olacaktı, aç bir oku kabaca..

Sitelerde Paylaş

Olayı çok baside indirgemişsin hacı.

Beyin yıkanmasına sebep olan şey ne?

Kızının bir ralli şoförü olmasına fırsat verecek kadar ileri görüşlü bir aile, o kııznda gidip islama sarılıp çıkması, nedendir acaba?

Konunun altındaki dinamikleri anlaman önemli hacı. İnsanları böyle yıkanmışlar falan diyerek basitleştiremezsin. Şöyle ki, bu beyin yıkanmayı mümkün kılan şartları öncelikle düşünmen gerekiyor. Aynı ailede, aynı şekilde yetişmiş biri ateist, diğeri koyu dinci insanlar, kadın veya erkek, mevcut bu dünyada.

Genel olarak, ateistler daha akıllı insanlardan çıkar. Daha doğrusu, eğitim vs. seviyesi arttıkça, ateist olma oranı da artar. Bunun asıl sebebi, insanların hayalperestliği bırakıp gerçeklerle yaşayabiliyor olmasıdır. Her ateist gerçekcidir diye bir şey söylemiyorum. Ama beyni gelecekte değil, bugünde, gerçek hayatta yaşayan birini, öyle bir vaatle kandırman pek kolay değildir.

Olayı asıl sen çok basite indiriyorsun. Hayal gücüne indirgiyorsun ki, erkeklerin hayal gücü kadınların hayal gücünden az değildir.

Ateistlerin daha akıllı insanlardan çıktığını hiç sanmıyorum. Sen pek akıllı biri değilsin örneğin. Ve ben senden çok daha akıllı Müslümanlar tanıyorum.

Eğtimin de bu konuyla ilgisi olmadığı kesin. Çok iyi eğitimden geçmiş bir sürü Müslüman var. Dindar var. İnançlı var.

Bir insan ateist ise, onu kandırman zor olabilir. Ama bir insan henüz ateist değilse, onu kandırmak çok kolaydır..

Sitelerde Paylaş

Niye sağlam değil?

Ben ölümden korkmuyorum..

Ölüp yok olup gideceğim..Ölümden hiç bir korkum yok..

Doğmadan önceki halime döneceğim..

Hayali sadece aptallar kurar..Zeki insanlar ise sadece objektif verilerle hareket eder..

bu sana lanse edilen ölüm korkusu mefhumunu değiştirmiyor. Ölümden korkmasan, ölmüş olurdun. Aslında hepsi bu, anlamak zor olabilir.

Eğer, caddede karşıya geçerken, yeşil ışığı bekleyip, sağına soluna bakıyorsan, ölümden korkuyorsun demektir.

Sitelerde Paylaş

Olayı asıl sen çok basite indiriyorsun. Hayal gücüne indirgiyorsun ki, erkeklerin hayal gücü kadınların hayal gücünden az değildir.

Ateistlerin daha akıllı insanlardan çıktığını hiç sanmıyorum. Sen pek akıllı biri değilsin örneğin. Ve ben senden çok daha akıllı Müslümanlar tanıyorum.

Eğtimin de bu konuyla ilgisi olmadığı kesin. Çok iyi eğitimden geçmiş bir sürü Müslüman var. Dindar var. İnançlı var.

Bir insan ateist ise, onu kandırman zor olabilir. Ama bir insan henüz ateist değilse, onu kandırmak çok kolaydır..

Dikkat edersen, ki etmezsin, sende o kadar akıl yok, izan da yok, fikir hiç yok, bu mevzunun erkekler içinde geçerli olduğunu defaten söyledim.

Öte tarafı mı? Boş laf, gevelemiş, o ufak aklınla adam karalamaca yapmaya uğraşmışsın, cevap vermeye falan değmez.

Bir insan ateist vs. diye kandırmak vs. kolay, zor olacak diye bir şey yok hacı. Tüm mesele, hayaller içinde yaşamayan birini, asla hayallerle kandıramayacak olmandır.

Sitelerde Paylaş

İyi de 1400 dene öncesinden sözetmiyoruz. Bugün hala İslam'ı açıkça seçip kafasını gözünü örten gayrimüslim kadınları görüyoruz. Bunlar zaten çok sorunlu geçmişe sahip olup, akıl sağlığı yerinde sayılmayacak insanlar. Kısaca, başka bir dünyada yaşadıkları aşikar. Gerçeklerle yaşıyor olsalardı sağlıklı aklın gördüğünü görür ve daha da hastalıklı bir şeyi seçmezlerdi.

Yani her durumda sağlıksızlar. Yoksa sağlıklı insan da hayal kurar, o hayalle bazen motive olur vs vs...

Haklı olduğun nokta şu: Sene olmuş 2015... Bu mu yani?

Evet, sene olmuş 2015 ve o yolu tercih eden kızlar, kadınlar var. Anlam veremiyoruz di mi?

Başka bir dünyada yaşadıkları... Evet, gayet doğru söylüyorsun. Din, onlara, yaşayacakları süper bir hayal dünyası sunup, her tür hayal kurmalarına imkan veriyor.

Bu gerçeği farkedebilirsen, olayı anlamak çok basit olacaktır. Bu, kadınlarda çok çok daha bariz görülüyor. Fakat, erkekler de müstesna değil.

Din, insanlara, içinde var olacakları sonsuz bir hayal dünyası sunuyor. Ve hayatı da hayaller, hayal kurmak olan insanlar haliyle bu muhteşem kaynağı, teklifi geri çeviremiyor.

Bu ancak ne zaman geçer, biter? Bu hayalleri daha ciddi, daha güzel yaşatacak yeni bir hayal kaynağı çıkınca: Bireysellik ve sanal gerçeklik.

Sitelerde Paylaş

Hacı ve anibal arasındaki gerginlik eski gerginlikler gibi değil. Ciddiymiş gibi görünüyor -ki sanırım öyle- ve diğer üyeleri de geriyor. Ben gerildim mesela, yazma isteğimi kaybettim.

Siz eskiden çok sert kavga eder, sonra hiçbir şey olmamış gibi kaldığınız yerden devam ederdiniz. Şimdi neden öyle değil bilmiyorum ki...

Sitelerde Paylaş

Haklı olduğun nokta şu: Sene olmuş 2015... Bu mu yani?

Evet, sene olmuş 2015 ve o yolu tercih eden kızlar, kadınlar var. Anlam veremiyoruz di mi?

Başka bir dünyada yaşadıkları... Evet, gayet doğru söylüyorsun. Din, onlara, yaşayacakları süper bir hayal dünyası sunup, her tür hayal kurmalarına imkan veriyor.

Bu gerçeği farkedebilirsen, olayı anlamak çok basit olacaktır. Bu, kadınlarda çok çok daha bariz görülüyor. Fakat, erkekler de müstesna değil.

Din, insanlara, içinde var olacakları sonsuz bir hayal dünyası sunuyor. Ve hayatı da hayaller, hayal kurmak olan insanlar haliyle bu muhteşem kaynağı, teklifi geri çeviremiyor.

Bu ancak ne zaman geçer, biter? Bu hayalleri daha ciddi, daha güzel yaşatacak yeni bir hayal kaynağı çıkınca: Bireysellik ve sanal gerçeklik.

Dinler zaten yok ki. İnsanların yaşamında din görüyor musun sen? Ben görmüyorum. Herkes dinini kendine (zamana) uydurmuş gidiyor. Bireysellik demişsin ya, işte insanlar birey olarak yaşamaktan kendini alamıyor ve dinler evriliyor. Diğer yandan kadının artık daha özgür ve aktif olması da etken. Dinler tam da bu nedenlerden ötürü sadece teröre başvurup politikler tarafından kullanılıyor. Radikaller olan biteni görüyor. Ama insanlara artık hükmedemiyor.

O yüzden sadece sağlıksız insanlar hala İslam'a geçiyor işte. Aslında bir psikiyatra falan gitmeyi akıl etseler veya birileri kollarından tutup götürse sağlıklarına kavuşabilirler.

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ölümden korkmasan, ölmüş olurdun.

Ölümden korkmadığımı göstermek için bir an önce ölmelimiyim yani?

Değişik bir bakış açın var..

Ölümden kaçınmak içgüdüsel bir davranış.

Bütün canlılarda bu içgüdü var,bende de var..

Ama ne kadar kaçınsak da öleceğiz..

Ben işte bu kaçınılmaz sondan korkmuyorum..

Sitelerde Paylaş

Hacı ve anibal arasındaki gerginlik eski gerginlikler gibi değil. Ciddiymiş gibi görünüyor -ki sanırım öyle- ve diğer üyeleri de geriyor. Ben gerildim mesela, yazma isteğimi kaybettim.

Siz eskiden çok sert kavga eder, sonra hiçbir şey olmamış gibi kaldığınız yerden devam ederdiniz. Şimdi neden öyle değil bilmiyorum ki...

Hacıyı anlamak çok zor değil.

Buraya gelen bir sürü embesil müsloş sonrası, hacının kendisini çok über ve züber biri olarak görmesi gayet normal.

Bu durumda onu, bir tür iktidar zehirlenmesi sendromuna taşıyor haliyle. Ve maalesef, ateistten daha öte bir ateist olarak kendini göstermeye çıkıyor. Sonuçta, nerde en kıyıda köşede kalmış spekülasyonlar falan varsa, bunları getirip amanda bakın ben nasılda hiç kimsenin bilmediğini bilen en über-ateistim tribine giriyor.

Bakarsanız, millete ateistlik öğretmeye çıktığını falan görürsünüz zaten. O, kendince, artık aşmış, ateizmi filan aşmış biridir ve ateistler de onun istediği olmalıdır. Ateistlerde, biçare bilime saklandıkları için, amanda evrim, big bang vs. neyse, onları kaplıba sokmanın yolunun bilim olduğunu düşünüp, kendince, ama maalesef sözde bilime sarılıp böyle abes bir çıkışa girişmektedir.

Maalesef, hacının bu tavrı, o yalan yanlış, mesnetsiz sözde bilimi burada millete dayatmaya çalışması sürekli, kronik bir hal almış durumda.

Bu duruma da, "bir dur, ne oluyor orda" diyebilen tek ben varım gibi. Evet, başka arkadaşlarında sık sık çıkışları oluyor elbette. Ama genel olarak, en dik duruşu ben gösteriyor oluyorum.

Tabi hacının bu noktada sözde bilimele ortaya çıkması, bilimsel olarak garabet içinde olması, onu çaresiz bırakıyor. O da ne yapıyor, benim şahsımla uğraşmaya çalışıyor. Yok neymiş, ben nurcuymuşumda, zartmış, zurtmuş falan filan..

Bilimin nurcusu, zartı zurtu olmaz. Mesela bu mevzuda, "Amanda beyin yıkama bunun sebebi" diyerek, elinde hiç bir istatistik zart zurt olmadan sayıklamakla bilim yapılmaz.

Hacının bu durumdan kurtulamsı gerekiyor. Sözde bilimi, işine geleni doğru kabul etme, mesnetsiz idiaları bilimin, bilginin en babası gibi görme huyundan vazgeçmesi gerekiyor. Bu kendisi için önemli çünkü, bizim, en azından benim için değil. Hacının silkinip bir kendine gelmesi, böyle sözde bilimle iştigal etmekten kurtulması, başta kendine faydalı olacaktır. Ve zaten ona da, öncelikle kendine faydası olması için bunları söylüyoruz.

Sitelerde Paylaş

Ölümden korkmadığımı göstermek için bir an önce ölmelimiyim yani?

Değişik bir bakış açın var..

Ölümden kaçınmak içgüdüsel bir davranış.

Bütün canlılarda bu içgüdü var,bende de var..

Ama ne kadar kaçınsak da öleceğiz..

Ben işte bu kaçınılmaz sondan korkmuyorum..

Elbette öyle, içgüdüler. Ve bu içgüdüler bir msüloşta falan senden daha aşkın filan değil, sende ne kadarsa, onda da o kadar, malum genetik, adaptasyon vs. vs. herneyse.

Bir müsloşta, bir ateistte ölümden aynı şekilde eşit korkar aslen. Çünkü bu genetik, doğuştan gelen bir içgüdüdür. İnsanların dine sarılmasının sebebi olarka bu gösterilemez, zira bu durumda, nedne ateistlerin ateist olduğuna bir açıklama getirilemez.

Sitelerde Paylaş

Elbette öyle, içgüdüler. Ve bu içgüdüler bir msüloşta falan senden daha aşkın filan değil, sende ne kadarsa, onda da o kadar, malum genetik, adaptasyon vs. vs. herneyse.

Bir müsloşta, bir ateistte ölümden aynı şekilde eşit korkar aslen. Çünkü bu genetik, doğuştan gelen bir içgüdüdür. İnsanların dine sarılmasının sebebi olarka bu gösterilemez, zira bu durumda, nedne ateistlerin ateist olduğuna bir açıklama getirilemez.

peki, insanlar ölümsüz olsaydı dinler bu kadar prim yaparmıydı?
Sitelerde Paylaş

Insani maddeden olusan bir butun olarak kabul ederse, zaten olumsuz olur. Insani olusturan butun maddeler baska bir formda zaten daha once vardi. Insan dedigin sey beynimizin bize bir oyunu. Disaridan gelen bilgileri daha iyi analiz etmek icin gelismis bir organ uzantisinin zamanla bilince kavusup, kendisini farkli sanmasindan baska bisey degil,. Bilincimizin su andaki biyolojik formunda kaldigi surece olumlu oldugu garanti. Olumsuz olsa idi, bu vucuda girmeden once basindan gecenleri bilmemiz lazimdi. Cok degil 40-50 yila kalmaz, insan bilinci bilgisayara aktarilir, biyolojik yasamdan bagimsiz bir hayat kurulur. Bu durumda dinlerin en ufak bir sansi yok.

tarihinde skander tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen ver cevabını?

Dinler ölümsüzlük vaat etmez aslen. Öldükten sonra hayat vaat eder. bu da, aslen tamamen bir kuru hayal olur.

Ben hiç ölümsüzlük vaat eden bir din görmedim, bilmiyorum, ya sen?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...