Jump to content

İslam Düşmanlığı İdeolojisi

Recommended Posts

• İleti 201
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Biz ? Kimmişiz biz çok merak ettim :) Hem "islamcı" terim olarak ne demek ? Mesala yabancı bir dile çevirelim "islamist" mi oluyor ? Bana şu islamist'in yani islamcının kelime karşılığını yazabilir misiniz ? (Öyle bir şey olmadığından beceremeyeceksin de gene de dene ki daha kullandığın kelimenin ne anlama gelip gelmediğini anlayasın)

Yoo ben anarşistim hiç öyle şeyler yapmadım. http://www.antikapitalistmuslumanlar.org/Bak mesala bu adamlar da yapmıyormuş.

Primitif yani ilkel olmak izafi bir mefhumdur o hâlde kompleks olana göre primitif olması gerekir. Kompleks olan dinin parametrelerini yaz bakalım ona göre primitif, kompleks dinler listesi hazırlayalım.

müslüman deyilmisin sen

Sitelerde Paylaş
Tengiz Sana basit bir soru sorcağım rica etsem cevap verimisin islamın şartı kaçtır? internetede bakabilirsin

Dur sana internette islamın şartıyla ilgili bulamayacağın bir kaç şey anlatayım. Sunni islam islamın şartı olarak 5'i gösterir amma bu şartların 3'ne kendine müslüman diyen aleviler riayet etmez hatta bunun bir fıkrası bile vardır, alevi dedesine bir hoca sormuş "islamın şartı kaçtır diye" dede demiş "1 tane" ... O nasıl iş diye sual edince "ee haccı, namazı, orucu biz bıraktık zekatı da siz bıraktınız geriye kaldı bir o da kelimeyi şehadet demiş". Temel'e sorarsan da tam 40 tanedir !

Konunun adı islam düşmanlığı ideolojisi yani sırf bir inancın, kültürün içinde doğdu diye o insanın kimliğinden, ırkından nefret etmek, bu ayrımcılık suçunu işlemek. Şunu anlamalısınız ki herkes aynı değildir !

Sitelerde Paylaş

müslüman deyilmisin sen

İnançlarım benim özel hayatım hiiç kimseyi, ne devleti ne sizi ilgilendirir. Dİğer arkadaşla aynı tartışmayı uzadı uzadıya yaptık ayrıca senle yapmanın bir anlamı yok. Okursanız oraları göreceksiniz ki bütün islam dünyasının aynı olmadığını ve birilerinin fikri yüzünden diğerlerinin töhmet altında bırakılamayacağını defaatle yazdım.

Sitelerde Paylaş

Dur sana internette islamın şartıyla ilgili bulamayacağın bir kaç şey anlatayım. Sunni islam islamın şartı olarak 5'i gösterir amma bu şartların 3'ne kendine müslüman diyen aleviler riayet etmez hatta bunun bir fıkrası bile vardır, alevi dedesine bir hoca sormuş "islamın şartı kaçtır diye" dede demiş "1 tane" ... O nasıl iş diye sual edince "ee haccı, namazı, orucu biz bıraktık zekatı da siz bıraktınız geriye kaldı bir o da kelimeyi şehadet demiş". Temel'e sorarsan da tam 40 tanedir !

Konunun adı islam düşmanlığı ideolojisi yani sırf bir inancın, kültürün içinde doğdu diye o insanın kimliğinden, ırkından nefret etmek, bu ayrımcılık suçunu işlemek. Şunu anlamalısınız ki herkes aynı değildir !

bu anlatıklarına bakılırsa islamın yalan bir din olduğu ortada net birdinde bu kadar mesep olurmu? ben genel kanı üzerine sordum islamın şartı kaçtı 40 dedin ne diyeyim sana

Sitelerde Paylaş

bu anlatıklarına bakılırsa islamın yalan bir din olduğu ortada net birdinde bu kadar mesep olurmu? ben genel kanı üzerine sordum islamın şartı kaçtı 40 dedin ne diyeyim sana

Genel kanıları bilmek gerek ama ben çok sesliliği pek severim... Siz de severseniz kendinize bir iyilik etmiş olursunuz.

Sitelerde Paylaş

İnançlarım benim özel hayatım hiiç kimseyi, ne devleti ne sizi ilgilendirir. Dİğer arkadaşla aynı tartışmayı uzadı uzadıya yaptık ayrıca senle yapmanın bir anlamı yok. Okursanız oraları göreceksiniz ki bütün islam dünyasının aynı olmadığını ve birilerinin fikri yüzünden diğerlerinin töhmet altında bırakılamayacağını defaatle yazdım.

kardeşim kendine yeni bir din oluşturduysan buna bir şey diyemem. ama ben sen kurana muhmmede kurana allaha inıyormusun ve sorduğm soru islamın kaç şartı var allah birse bir yolda yürünür 5 mesbe bölünmez ve kaç süntede bölünmez

Sitelerde Paylaş

Genel kanıları bilmek gerek ama ben çok sesliliği pek severim... Siz de severseniz kendinize bir iyilik etmiş olursunuz.

dinde çok seslilk diye bir şey olamaz alahın ayeti ortada inkarmı ediyorsun bir tane kuran var başka varmı:?

Sitelerde Paylaş

sn18.jpg

Bak bunlarda gezi parkında direnen müslümanlar. Ezilenlerin emekçilerin yanında olduklarını ilan ediyorlar. Nereden bakmak istersen öyle işte. Bugün ateist derneği Türkiye'de çorba dağıtıyor tarihte kimisi adam katlediyordu... kimsenin fikri zikri kimseyi etkilemez arkadaş öğrenin bunun, bunları avrupada 8 yaşındaki çocuklara öğretiyorlar.

bunlar müslüman değiller zaten kurana göre...

kuran emreder bi kere.....

güçlü olan bir grup cihad ilan ederse ona tabi olacaksınız ve cihada katılacaksınız....

bunu reddetmek kuranı reddetmektir...

kuranı reddetmek ise zaten islamı reddetmektir....

bunu o kalın kafana SOK !!

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bunlar müslüman değiller zaten kurana göre...

kuran emreder bi kere.....

güçlü olan bir grup cihad ilan ederse ona tabi olacaksınız ve cihada katılacaksınız....

bunu reddetmek kuranı reddetmektir...

kuranı reddetmek ise zaten islamı reddetmektir....

bunu o kalın kafana SOK !!

Şey geldi aklıma bu softalar çıkıp alevilere derler ki "yav aliyi sevmek alevilikse asıl alevi biziz, öyle alevilik olmaz..." Yıllardır softalar alevilere alevilik öğretmeye çalışır aleviler de onlara bir tarafıyla gülerler. Müslümanların çoğu da sana bir tarafıyla güler. İşte diyorum ya İtalyanca bilmeden "İtalya'da ekmek böyle istenmez" diyorsun. Sen müslüman bile değilsin senin algından islam dünyasına ne ? Adam öyle algılamıyorsa saygı duyacaksın adama zorla "yooo öyle ahimsa müslümanlık olmaz illa kesecen yıkacan illa yakacan" diyorsun farkında mısın ? Senin Kur'an algın herkesle bir olmak zorunda mı yani bana kalın kafalı diyorsun da bir müslüman olmayan sen "öyle müslümanlar olmaz çünkü tek islami yol budur ancak böyle algılanabilir" diyen sensin :) İronik

Sitelerde Paylaş

Şey geldi aklıma bu softalar çıkıp alevilere derler ki "yav aliyi sevmek alevilikse asıl alevi biziz, öyle alevilik olmaz..." Yıllardır softalar alevilere alevilik öğretmeye çalışır aleviler de onlara bir tarafıyla gülerler. Müslümanların çoğu da sana bir tarafıyla güler. İşte diyorum ya İtalyanca bilmeden "İtalya'da ekmek böyle istenmez" diyorsun. Sen müslüman bile değilsin senin algından islam dünyasına ne ? Adam öyle algılamıyorsa saygı duyacaksın adama zorla "yooo öyle ahimsa müslümanlık olmaz illa kesecen yıkacan illa yakacan" diyorsun farkında mısın ? Senin Kur'an algın herkesle bir olmak zorunda mı yani bana kalın kafalı diyorsun da bir müslüman olmayan sen "öyle müslümanlar olmaz çünkü tek islami yol budur ancak böyle algılanabilir" diyen sensin :) İronik

kuranı reddedene müslüman denebilir mi be avanak ?

tr de bazı sünni kesim boşuna mı diyor...alevilik ayrı bir dindir diye ??

Sitelerde Paylaş

uzun zamandır girmemiştim foruma. değişen bir şey olmamış.Tartışma uslubundan uzak,kaba,cımbızcı,hakaretler savuran ateistler aynen devam ediyor.

tutan yok ? gidebilirsin ?....

ayrıca ana avrat düz giden dindaşlarını da görmezden gelmen ayrı bir ironi olsa gerek ?

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar zaten kaba,barbar ya ! sizin doğru olmanız gerekmez mi ?

O kaba müslümanlardan pek bir farkınız yok demek ki

biz avanağa avanak deriz....aptala aptal.....beyinsize beyinsiz....

....kediye kedi denir....aslan denmez ?

küfür değil bunlar...

gerçekler.

siz direkt ana avrat giriyorsunuz..... neden tek yapabildiğiniz ana avrat küfür etmek ??

çünkü aptalsınız ...beyin yok....

adam gibi tartışanla adam gibi tartışılır....

cıvıklık edip...çamura yatıp karşıdakini salak yerine koymaya çalışana ise hak ettiği verilir.

Sitelerde Paylaş

Yahu arkadaş insanların çoğu haksız yere insan öldürülmemesini istemiyor mu ? Herkes bu fikirde diye sürü mü ? Siz ateistler Allah yok demiyor musunuz ? Sırf böyle düşünüyorsunuz diye bu sizi bir sürü mü yapar ? Ben sana diyorum ki sırf temel bir noktada aynı düşünüyor diye insanlar hepsi birebir aynı fikiri ve zikiri paylaşacak değiller. Bunu şimdilerde okulda gösteriyorlar ya mantık dersi diye

Ahmet müslümandır ve teröristtir o halde bütün müslümanlar teröristtir. Yanlış yargı

Ahmet ateisttir ve teröristtir o halde bütün ateistler teröristtir. Yanlış yargı.

Matematik işte bu sağlaması bile var.

Yazdığın her mesajda cehaletini belli ediyorsun..Kendi ayağına sıkıyorsun,farkında değilsin..

Neymiş efendim,''ateistler Allah yok'' derlermiş..Laf konuştu Tengiz...Hadi kitabı filan geçtik,bari google'a ateist filan yazıp biraz okusanız olmaz mı?

Ben sana boşuna demedim,sende kapasite yok diye..Ateist nedir bilmezsin,müslüman nedir bilmezsin,gelmişsin buraya bize hikaye anlatıyorsun..

Sana daha öncede yazdım..Musa'da,İsa'da,Muhammed'de ÇOBANDIR veya şöyle yazıyım..Bu kişiler yazılanlara göre ÇOBANLIK YAPMIŞTIR..Bu tesadüf olabilir mi?

İslam'ın özünde kulluk/kölelik yok mu?

Alevi de olsan,şii de olsan bu böyle değil mi?

Neyi anlamıyorsun?

Niye keçi gibi anlamamak için inat ediyorsun?

Bir fikir ayrı şeydir,bir inanç ayrı şey..Ortak bir fikir ile ortak bir inancı aynı safta görmen,bir başka cahilce sallaman..Müslümanlar ne olursa olsun Allah'a inanırlar..Bu bir fikir değildir,bir inançtır..Sana Bilal'e anlatır gibi anlatıyorum ama olmuyor işte..Olmayınca olmuyor..Sonrada hadi münazara yapalım deyip,bir sonraki mesajda elime veriyorsun..Senin gibi ne boş tenekeler gördüm bu forumda..Sende aynı boş tenekelerden birisisin Tengiz..

Benim yazdıklarım hoşuna gitmiyor tabi..Sert yazıyorum,net yazıyorum..Bu yüzden çaresiz boş tenekeler hemen elime verip kaçıyorlar..

Birkaç ay önce bir belgeselde Dawkins şuna benzer şeyler söyledi..Bir biyolog Tanrı'ya inanamaz/inanmamalı dedi..Eğer hem Tanrı'ya inanıp,hem de mesleğini icra ediyorsa,meslekten ihraç edilmeli dedi..Çünkü bu kişi,hayatını bir hayalet sayesinde dizayne ediyor..Bariz bir yalanın gerçek olduğu ile yaşıyor..Bu yüzden bu kişiye güvenemem dedi..Bu kişinin yaptığı çalışmalara güvenemem,çünkü bu kişi Tanrı'ya inanmakla bana güven vermiyor dedi..

Anlıyor musun?

Bu iş çocuk oyuncağı değil..Batıda insanlar artık bu konuları dile getirebiliyorlar..

Sitelerde Paylaş
Bir fikir ayrı şeydir,bir inanç ayrı şey.

İnancın fikir olmadığını diyecek kadar ileri gittin artık sana daha ne denebilir ? Ha desen ki "biri doğmatik bir fikirdir diğeri eleştirilerin neticesinde tezahür etmiştir" doğrudur ki bu da bütün müslümanlara terörist denilmesini haklı çıkarmaz. Bak çıkıp bana diyorsun ki bilmem kaç milyar insan buna inanıyor o yüzden ben bunlara terörist demeyeyim de aşk adamı mı diyeyim ? Şimdi sırf bir Allah'a inanıyor diye insanları terörist ilan eden sana demeli ? Senin inancın eleştirilerin neticesinde onunki doğmatik bir inanç... o doğmatik inancın binbir farklı şeklide içinde binbir farklı sesi var, içinde sana elini vurmayan sana duyulması gerektiğini söyleyen kendinin sahip olduğu hiçbir hakkın senden daha fazla olmamasını isteyen insanlar da var... sen o insanlara bile terörist diyorsun ? Peki ben boş tenekeyim, senin fikrine zikrine saygı duyan onca insan dinini bilmiyor, bilselerdi terörist olurlardı... Dolu teneke olunca böyle tok tok ses çıkıyor işte demek ki adamdan.

Birkaç ay önce bir belgeselde Dawkins şuna benzer şeyler söyledi..Bir biyolog Tanrı'ya inanamaz/inanmamalı dedi..Eğer hem Tanrı'ya inanıp,hem de mesleğini icra ediyorsa,meslekten ihraç edilmeli dedi..

Bana ne ? Boş beleş bir heriftir o hangi bilimi terakki etmiş söyle bakayım. Ben biyolog değilim ama bilim disiplini fizikte neyse matematikte neyse biyolojide de o idir. O herif saygın bir bilim adamı falan değil, kitap yazar satar parasını kazanır... çoğu kitapları bilimsel mahiyette bile değildir. Dawkins öyle demiş, hiiç umrumda değil. Benim mahalledeki Mehmet dayıda böyle diyor, 7 milyar insan konuşuyor n'apayım yani ? Bunlar böyle mahalle dedikoduları çünkü arkasında sağlaması olmayan, matematiği olmayan laflar bunlar. Hadi tamam bu iddiayı kabul ettin n'apacaksın ? Müfettiş tutup labaraturları basıp "tanrıya inanıyor musunuz inanmıyor musunuz ona göre sizi işten atacağız" mı diyeceksiniz :) Hakkatan kahve dedikodusu ha böyle düşük zekalı herifleri idol olarak belirliyorsunuz... Eğer illahi bir ateistin ne dediğini önemsiyorsan Aziz Nesin okuyacaksın. Saçma sapan herifler, bi tane de kadın vardı yok müslümanların beynini açıp temizlik yapmak lazımmış... Hiç arkasında matematiği, psikolojik altyapısı, uygulanabilirliği olan şeyler değil ha "öyle olsun"... Oldu. Böyle müfettişler yetiştireceksiniz adamların dinlerini araştırıp öğrenecek sonra biyolog teist adam gördü mü hemen ihbar edip işten attıracaklar... Kafasızlık böyle bir şey işte.

Bu iş çocuk oyuncağı değil..Batıda insanlar artık bu konuları dile getirebiliyorlar..

İyi işte sırf dinine bakıp kendini yetiştirmiş kalifiye insanları devlet zorbalığıyla işten atmak cürretini öneren beyinsiz heriflerin laflarını çevirir durursunuz ağzınızda sonra da bakar dersiniz "ulan ne şekil lafmış be".

tarihinde Tengiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...