Jump to content

Cumhuriyet ve Mustafa kemal Ataturk

Recommended Posts

Cumhuriyetin kutlandigi bu donemde fark ediliyorki buyuk bir toplumsal cokus ile karsi karsiyayiz. Herkes taraf ve dusman aslinda belli dusmanlara gore cumhuriyet yikilmalidir. Yerine seriat gelmelidir.

Bu ulkenin gidisati ic savas gibi gorunuyor.

konumda ataturku paylasamamazlikta soz konusu aslinda .

Herkez seriatcisindan, liberaline ve ateistine kadar herkez ataturkun bi yerinden yapisip cikar saglama pesinde .

Cumhuriyet tarihinin ehemmiyet verici em buyuk donemeclerinden biri ile karsi karsiyayiz. Bu onemli hususta aslinda genclige hitabedeki seslenisi gunumuzde tamda karsimizda durmakta .

İste boyle bir ortamda secime ve ulkenin kaderine dogru gitmekteyiz.

Ancak sunu gordum ki bu ulkede hala umut var.

Fakat teizm artik daha guclu bir dusman .

Sozlerimi cumhuriyet bayramimizi kutlayarak bitiriyorum .

Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

şu an ki chp ermenici kürtçü bir parti atatürk ile zerre alakası yok.

Saçmaladın yine..

Senin kafanla gidersek Atatürk'ün kendisi de kürtçüdür, ermenicidir. Çünkü Kürtlere-Ermenilere daha doğrusu herkese Türk vatandaşı olarak Türklerle eşit şart ve imkanlarda yaşama imkanı sunacak anayasal bir cumhuriyet kurmuştur.

Sitelerde Paylaş

Saçmaladın yine..

Senin kafanla gidersek Atatürk'ün kendisi de kürtçüdür, ermenicidir. Çünkü Kürtlere-Ermenilere daha doğrusu herkese Türk vatandaşı olarak Türklerle eşit şart ve imkanlarda yaşama imkanı sunacak anayasal bir cumhuriyet kurmuştur.

Atatürk Türkler-Ermeniler-Kürtler diye bir ifade kullanmadı hiçbir zaman. "Türk milleti" ifadesini kullanırdı sadece. Ben hiçbir zaman azınlıklarla eşit olmayalım, aynı haklara sahip olmayalım diye bir şey demedim.

Burası Türkiye olduğuna göre, resmi dilimiz türkçe olduğuna göre bu topraklarda yaşamak isteyen herkes Türk kimliğini kabul etmek zorunda.

Kürdün ve ermeninin boşnaktan lazdan çerkesten gürcüden ne üstünlüğü var? Niye özerklik sadece kürtlerin hakkı? Niye anadilde eğitim sadece kürtlerin hakkı? Niye onlar türk kimliğini kabul ediyor da kürtler-ermeniler kabul etmiyor?

Kendin de demişsin zaten "Türk" vatandaşı olarak diye.

Dersimli Kemal de kabul ediyor zaten Atatürkçü olmadığını. Biz 30lu yılların chp si değiliz diyor.

Sitelerde Paylaş

Saçmaladın yine..

Şerefsiz bir chpli dün çıkmış,Vatan partisi ve Dsp'yi sözde Atatürkçü olmakla suçluyor ve kendilerine oy verilmesini istiyor..Chp,tıpkı Mhp,Hdp ve Akp gibi bir alay itin olduğu bir partidir..Arada birkaç kişi olabilir ama önemli değil bu..!

İte bak ya..Sen kalk Ekmel gibi bir Atatürk düşmanı iti cumhurbaşkanı adayı yap,sonra da iki sol görüşlü partiyi sözde Atatürkçü olmakla suçlayıp kendine oy iste..

Atatürkçü Chp'ye oy veremez..Mümkün değil böyle bir şey..!

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şerefsiz bir chpli dün çıkmış,Vatan partisi ve Dsp'yi sözde Atatürkçü olmakla suçluyor ve kendilerine oy verilmesini istiyor..Chp,tıpkı Mhp,Hdp ve Akp gibi bir alay itin olduğu bir partidir..Arada birkaç kişi olabilir ama önemli değil bu..!

İte bak ya..Sen kalk Ekmel gibi bir Atatürk düşmanı iti cumhurbaşkanı adayı yap,sonra da iki sol görüşlü partiyi sözde Atatürkçü olmakla suçlayıp kendine oy iste..

Atatürk solcu da değildi ama. Şu an Atatürk'e en yakın siyasetçi Pamukoğlu.

tarihinde Türk Torunu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kemalist diktatörlüğün işçi ve köylüleri burjuva karakterini açıkça ortaya koyar ve onunla mücadele ederiz. Biz, Kemalist diktatörlük tarafından demokrasi isteği ve teşkilatlanması zorbalıkla bastırılan işçi sınıfının ve bütün Türkiye halkının, kurşunlanan işçilerin, insafsızca sömürülen köylülerin defalarca katledilen Kürt milliyetinden halkın temsilcileriyiz.” (Doğu Perinçek, TİİKP Savunma, sayfa 209)

Kürt sorununa çözüm demokratik, federal, emekçi cumhuriyetidir. Türk milliyetçisi ve piyasacı düzen partileri Kürt illerinde iflas etti… Kürt milleti kaderini tayin hakkına kayıtsız şartsız sahiptir. Eğer isterlerse ayrı bir devlet kurabilir. Emekçilerin çıkarı, tam hak eşitliği ve özgürlük temelinde, gönül birliği gerçekleştirmektedir. Kürt illerinde referandum yapılmalıdır. Referandumda ayrılığı savunanlar da özgürce propaganda yapabilmelidir.” (Doğu Perinçek, 2000’e Doğru Dergisi, 15 Eylül 1991)

Sitelerde Paylaş

Valla ben, bütün ailem ve arkadaşlarım açıkça Atatürkçü-Kemalist ve hepimiz de CHP'ye içimize sine sine oy veririz. Ben gidip partiye üye oldum, yıllardır sandığımın başını bekler, adliyeye elimle teslim ederim.

Kılıçdaroğlu Atatürkçüdür. Çocuklarımı "M. Kemal'in ilkeleri ve doğrularıyla yetiştirdim" diyen ve ülkeden umudunu kestiğini söyleyen bir gence "Umutsuzluğa düştüğünde Gençliğe Hitabe'yi oku" gibi net bir şey söyleyen adam benim için doğru adamdır.

Yeter Atatürk konuşulduğu. Usanmadınız mı? Atatürk'ü dakka başı ortaya sürüp üstünden ekmek yemeye çalışmak değildir Atatürkçü olmak. Gerçeği görmek, halkın yanında olmak ve doğru konumlanmaktır. Kılıçdaroğlu da doğru adamdır, bilimden ve bilimsel düşünme biçiminden inançla bahsedip bunu hedefleyen düzgün bir parti lideridir.

Ateistforum'un, Atatürkçülüğü kimselere kaptırmayan bir kısım yazarının klasik CHP karşıtlığı günleri başlamış bakıyorum...

Oyumuz yine CHP'nindir, "Dersim'li Kemal" diyerek aleviliği ve Kürtlüğü (ki Kürt müdür acaba? Veya olsa ne zaten olur?) vurgulanıp faşistlerin ve AKP'lilerin propagandası aklı başında insanları hiç mi hiç etkilememektedir.

AKP ile uğraşın. CHP ile değil. Ya da gidip direkt AKP'ye basın oyunuzu, insanların boşu boşuna canını sıkmayın hiç değilse.

AKP veya Tayip değil, Bu ortadoğu entelliği öldürecek beni...

Sitelerde Paylaş

Atatürk solcu da değildi ama. Şu an Atatürk'e en yakın siyasetçi Pamukoğlu.

Hepar seçime girmiyor..Pamukoğlu'nu unut artık..

Kılıçdaroğlu Atatürkçüdür.

Sana göre..Bana göre bir asalaktır..Atatürk'ün arkasına saklanmış bir asalak..

Mecliteki herkes asalaktır..

Kılıçdaroğlu,Atatürk'ü öldürmek isteyen bir itin yardımcılığını yapan birinin oğlunu cumhurbaşkanı adayı gösteren bir asalaktır....

Kılıçdaroğlu Atatürkçü ise,bende dinozorum..Atatürkçü olan birisi,en azından Atatürk düşmanlarını yanına almaz...Partiye müftüleri doldurup,çarşaf açılımı yaparak gerçek Atatürkçüleri tasfiye edeni Atatürkçü ilan edenlerle,''Tayyip'in götünün kılıyız'' diye feryat edenler aynı seviyedeki insanlardır..

Seninle bir göt kılının arasında zerre fark yok..Hepiniz kapitalizme hizmet eden,kapitalizmin bekçiliğini yapan partilere oy veriyorsunuz..Ali Tezel geçen gün şöyle bir laf etti..Mecliteki vekillerin %80'i sermayeden geliyor dedi..Bu laf yeter herkese..Mecliste halkın temsilcisi yok..Hepsi paraya hizmet eden asalaklar..Biri Atatürk'ün götünün arkasına saklanmış,öbürü Muhammed'in götünün arkasına..

Sitelerde Paylaş

Chp altıok dan sapmış, dinci ve yobazların dolduğu bir partidir. Şuan sol parti değil, sağ ideolojili bir parti konumundadır. Kılıçdaroğlu nun Atatürk düşmanı Ekmeleddin ve bekaroğlu nu partiye sokması, dersimli Kemal im demesi bile bu partinin hangi yolda ilerlediğini gösteriyor.

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ün izinden giden bir tane parti bulamazsın. Ama en yakın dsp ve vatan partisidir. Bunların aldığı oy oranından da belli zaten çünkü bu halk Atatürk'ü hiçbir zaman sevmemiştir. Sorunun kökü halktır.!

Onların da alakaları yok Atatürk ile perinçek de atatürk düşmanı kürtçünün biri.

Ki Atatürk zaten sol görüşlü bile değildi ne alakası olabilir dsp ile?

Atatürk'e en yakın olan parti hepar o da seçimde yok.

Sitelerde Paylaş

Onların da alakaları yok Atatürk ile perinçek de atatürk düşmanı kürtçünün biri.

Ki Atatürk zaten sol görüşlü bile değildi ne alakası olabilir dsp ile?

Atatürk'e en yakın olan parti hepar o da seçimde yok.

Şu ergenleri foruma sokmamak lazım ama özgürlüğü savunurken,bunu da söylememek lazım :)

Sitelerde Paylaş

Ben suan gorus olarak chpliyim sizce yanlis mi yoldayim ne yanlis yoldaysam neden ?

Chp'li veya Mhp'li olabilirsin..Buna birşey diyemem ki..Önemli olan Kemalist olup olmaman..Eğer Kemalist diyorsan kendine,o zaman bu partilerle işin olmamalı..Çünkü dediğim gibi Atatürk düşmanı bir ismi cumhurbaşkanı adayı gösterdi bu iki parti..

Ben Kemalistim ve mecliste 4 partinin tüm vekillerine en derin sövgülerimi yolluyorum..Neden?

Çünkü bu ülkede milyonlarca insan açlık sınırı altında..Çünkü bu ülkede kendimi güvende hissetmiyorum..Çünkü bu ülkede bir grup azınlık yaşıyorken,büyük bir bölüm açlıkla/yoksullukla/fakirlikle boğuşuyor..Çünkü bu ülkede kadınlara bir it muamelesi yapılıyor,seçmenlere sağılacak bir inek..Sabaha kadar uzar bu..

Böyle bir ülkenin iktidarını da,muhalefetini de nokta nokta nokta..

Anlatabildim mi?

Bu ülkenin göbeğinde bir intihar bombacısı kendini patlatıyor ve bu ülkenin bakanları hiçbir şey olmamış gibi ekranlara sırıtıyorsa,bu ülkenin bu hale gelmesinin tek suçlusu Akp değildir..13 senedir Akp'ye masturbasyon yapan muhalefette aynı şekilde suçludur..

Sitelerde Paylaş

Chp'li veya Mhp'li olabilirsin..Buna birşey diyemem ki..Önemli olan Kemalist olup olmaman..Eğer Kemalist diyorsan kendine,o zaman bu partilerle işin olmamalı..Çünkü dediğim gibi Atatürk düşmanı bir ismi cumhurbaşkanı adayı gösterdi bu iki parti..

Ben Kemalistim ve mecliste 4 partinin tüm vekillerine en derin sövgülerimi yolluyorum..Neden?

Çünkü bu ülkede milyonlarca insan açlık sınırı altında..Çünkü bu ülkede kendimi güvende hissetmiyorum..Çünkü bu ülkede bir grup azınlık yaşıyorken,büyük bir bölüm açlıkla/yoksullukla/fakirlikle boğuşuyor..Çünkü bu ülkede kadınlara bir it muamelesi yapılıyor,seçmenlere sağılacak bir inek..Sabaha kadar uzar bu..

Böyle bir ülkenin iktidarını da,muhalefetini de nokta nokta nokta..

Anlatabildim mi?

Bu ülkenin göbeğinde bir intihar bombacısı kendini patlatıyor ve bu ülkenin bakanları hiçbir şey olmamış gibi ekranlara sırıtıyorsa,bu ülkenin bu hale gelmesinin tek suçlusu Akp değildir..13 senedir Akp'ye masturbasyon yapan muhalefette aynı şekilde suçludur..

haklisiniz .bende kemalistim fakat chpliyim cunku su durumda bu uc partiden baska oy verilecek diger partiler sadece akp ye hizmet eder.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...