Jump to content

Cumhuriyet ve Mustafa kemal Ataturk

Recommended Posts

• İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

haklisiniz .bende kemalistim fakat chpliyim cunku su durumda bu uc partiden baska oy verilecek diger partiler sadece akp ye hizmet eder.

Kemalistim ama chpliyim ne demek biliyor musun?

Müslüman ama namaz kılmıyorum demek..

Böyle birşey olamaz..Hem Kemalist,hem Chp'li olamazsın..O eskidendi..YCHP ile bu söylem ilga edildi..

13 senedir Chp'ye verilen oylar neye yaradı :blink:

Sitelerde Paylaş

Böyle birşey olamaz..Hem Kemalist,hem Chp'li olamazsın..O eskidendi..YCHP ile bu söylem ilga edildi..

bazen sistem istedigini sana vermez elde olanin en iyisi ile yetinmelisin.
Sitelerde Paylaş

Sonunda sen de kafayı iyice yemişsin demek.

Kemalist gayet CHP'li olur, bir Müslüman da gayet namaz kılmayabilir. Sana mı soracaklar neye nasıl baktıklarını, nasıl yorumladıklarını veya nasıl yaşadıklarını? Sen ne tür bir otoritesin de orada oturmuş kendi kafanda kurduğun kriterlere göre sınıflıyorsun acaba....

Hayır bir de keskin sözcükler kullanıyor.

CHP'ye oy veriyorum diye adam bana Tayyip'in kıllarından hiçbir farkın yok falan diyor.

Hangi kafayı yaşıyorsa...

Kafan azıcık çalışsa zaten muhalefet yerine AKP'yle uğraşır, çöplüğün içinde debelenmezdin. Ama senin sıra dışı olmak ve özgün fikirler serdedebilmek için CHP'yle uğraşman filan lazım...

Hadi bye.

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

4 partinin de seçmen kitlesi sabit. Akp ye verenler ilkokul mezunu anadolu çomarları, chp ye verenler alevi kesim, mhp ye verenler de belli bir kesim, hdp ye verenler de kekolar.

Kimse Kılıçdaroğlu'na Bahçeli'ye oy vermiyor ki.

babam mhpli kayin pederim hdpli ben chpliyim :)
Sitelerde Paylaş

Vay arkadaş 2015 yılına gelmişiz, tipik Müslümanlar gibi 1930ların ideolojisini mi devam ettireceğiz.Atatürk benim manevi mirasım akıl ve ilimdir.Eğer benim sözlerim akıl ve ilim ile çelişirse ilimin gösterdiği yoldan gidin demiştir.Yıl 2015 Kürt politikası malesef tutmadı bunda değişikliğe gitmek zorunda bu ülke.Nüfusu 20 milyona yaklaşmış bir halkın talepleri görmezden gelinemez.Bir o kadar nüfusu olan Alevi nüfusuda buna dahildir.Ayrıca dindar insanlarıda dışlayamayız.Şuan ki CHP hareketi en doğru şeyi yapmaktadır.Önemli olan bu sistemde oy alabilmek, oy almak için Kürtlerede, dindarlarada yeşil ışık yakmak zorunda.Halâ Milli Görüşüler, AK eşekler gibi aynı şeyleri tekrarlamanın anlamı yok.Bu ülkede iktidar olmak için Kürtleri ve dindar seçmenleri görmezden gelemezsiniz, onlarıda dinleyip oy vermelerini sağlamadan Türkiyede malesef hiçbir şey değişmeyecektir.Tabi oy isterken evrensel ilkeler esas olmalıdır.Demokrasi,İnsan Hakları,Hukuk,Adalet gibi kavramlar.

Sitelerde Paylaş

Yok 20 milyon değil 60 milyon oldu kürtler. Sayıyı az söylemeyin.

Yıl 2015 oldu demek CHP de ak eşekler ve hdp liler gibi olsun istiyorsunuz. Zaten oldu. Dert etmeyin. Çok güzel oldu.

Dindarlar aleviler kürtler ... Başka hangi kavimler yaşıyor. Selefi/Vahabiler de var benim bildiğim oy kullanmıyorlar haram diyorlar. Onları da görmezden gelmeyip taleplerine yeşil ışık yakalım.

Sitelerde Paylaş

Geçenlerde bir chpli ile tartışıyordum ekmel it-tin deyince sinirlendi herkes Atatürk'ü sevmek zorunda değil falan dedi. Ulan 6 ok sembolünü kullanan parti Atatürkçü olmayacaksa başka kim olacak salak? Sadece chp nin kendisi değil tabanında da Atatürk düşmanları var.

Sitelerde Paylaş

bazen sistem istedigini sana vermez elde olanin en iyisi ile yetinmelisin.

Kötünün iyisi diye birşey olmaz..Kötü kötüdür,iyi de iyi..

''Chp kötüdür..Akp'de kötüdür ama Chp Akp'den daha iyidir'' diye oy verilemez..

Chp,sosyal demokrat bir parti ama Kılıçdaroğlu'dan sonra tamamen sağ bir partiye dönüşmüştür..

Ben sağ bir partiye oy vermem..Çünkü insanım..Chp'ye oy veren de,benim gözümde değersizdir..Kapitalizmi savunan bir partiye oy veren kişiyle işim olmaz..

Hem solcuyum diyeceksin,hem de otomatikman antikapitalistim diyeceksin,hem de Chp'ye oy vereceksin..Olmaz işte.Ciddi bir paradoks bu..Bir ateistin Akp'ye oy vermesi gibi birşey bu..

Kafan azıcık çalışsa zaten muhalefet yerine AKP'yle uğraşır, çöplüğün içinde debelenmezdin.

Ben doğru bildiğimi söylerim..Sevimli laflar edeyim veya marjinal takılayım diye bir uğraşım yok..

13 senedir Chp'ye verilen oylar nerede?

Çöpte..

Ne işe yaradı bu oylar?

13 senedir Akp'yi iktidar yaptı..

Sonuçta ne oldu?

Patlayan insanlar,2,5 milyon göçmen,sürekli skandal haberler..

Bu ülkenin iktidarı zaten malum..Ben bu iktidarı iktidar yapanlarla hesaplaşırım..Kim oy verdi bunlara,kim 13 senedir bunlara bir tokat atamadı?Önemli olan bu..Tayyip'e sövmek iş değil..Tayyip'i Tayyip yapanlara sövmek iş..

13 sene sonra Tayyip'e tokatı kim attı?

Hdp..

Mhp ve Chp'nin yapamadığını yaptı bu parti..Mhp ve Chp'ye oy veren de zekanın kırıntısı yoktur..Bu kadar net yazıyorum ki,kafayı yediğim tescillensin :)

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Chp,sosyal demokrat bir parti ama Kılıçdaroğlu'dan sonra tamamen sağ bir partiye dönüşmüştür..

Ben sağ bir partiye oy vermem..Çünkü insanım..Chp'ye oy veren de,benim gözümde değersizdir..Kapitalizmi savunan bir partiye oy veren kişiyle işim olmaz..

Hem solcuyum diyeceksin,hem de otomatikman antikapitalistim diyeceksin,hem de Chp'ye oy vereceksin..Olmaz işte.Ciddi bir paradoks bu..Bir ateistin Akp'ye oy vermesi gibi birşey bu..

Ben doğru bildiğimi söylerim..Sevimli laflar edeyim veya marjinal takılayım diye bir uğraşım yok..

Çöpte..

Ne işe yaradı bu oylar?

Sonuçta ne oldu?

Bu ülkenin iktidarı zaten malum..Ben bu iktidarı iktidar yapanlarla hesaplaşırım..Kim oy verdi bunlara,kim 13 senedir bunlara bir tokat atamadı?Önemli olan bu..Tayyip'e sövmek iş değil..Tayyip'i Tayyip yapanlara sövmek iş..

Hdp..

Mhp ve Chp'nin yapamadığını yaptı bu parti..Mhp ve Chp'ye oy veren de zekanın kırıntısı yoktur..Bu kadar net yazıyorum ki,kafayı yediğim tescillensin :)

suan baska partilere verilecek her oy şeriat atım almaktır önce sistemin oturması gerekir işleyişi her şekilde kontrol altına alınabilir .
Sitelerde Paylaş

Çöpte..

Ne işe yaradı bu oylar?

Sonuçta ne oldu?

Hdp..

Seçimlerden dolayi insanlara akılsız demek dogru olmaz. Bize yakışmaz. Bende mhpye vericem. sen vatan partisini tutuyosun ama ona verilecek oy hicbi ise yaramaz suanda. Mecliste olan şuanda en saglam parti bence mhp . Kılıçdaroğlu giderse chpye veririm

Sitelerde Paylaş

suan baska partilere verilecek her oy şeriat atım almaktır önce sistemin oturması gerekir işleyişi her şekilde kontrol altına alınabilir .

13 senedir chp-mhp-akp ve hdpye verilen oylar neye yaradı?

1-İlkokul 2'de arapça dersi görecek çocuklar

2-Her yer imam hatip

3-Ankara'da bile canlı bombalar

Yahu,insanlar ölüsünü bile dna tespiti ile bulabiliyor bu ülkede..Bu ülkeyi bu hale getirenler,meclisteki şerefsizlerdir..

Muhalefet etmek demek,konuşmak demek değildir..İş yapacaksın,ya da yanlış iş yapanların karşısına çıkacaksın..

13 senedir ülkenin içine edilirken,bunu seyreden muhalefete oy veren bana rica ediyorum,bir şey demesin..

Ankara'da kendini kim patlattı?

25 yaşında bir TC vatandaşı..Bu genç 12 yaşındayken,akp iktidara geldi..Bu genci bu hale sokanlar akpliler ve akplilere bir dur diyemeyen siyasiler,akademisyenler ve ordudur..

Işid patlattı kendini demekle teşhis koyulmaz..Bakın ben kabaca teşhis yapabiliyorum ama bu ülkedeki bir tane vekil,bir tane aydın bunu söyleyemiyor..Kişi ya akp safhalarında,ya da karşı saflarda..Böyle olmaz..Doğru neyse onu söyleyeceksin..

Örnek veriyorum..Benimde kendisini beğendiğim bir Chp'li vekil..Muharrem İnce..Konuşmaktan başka ne yaptı bu vekil?Hiçbir şey yapamadı..Bu ülke anayasa ayaklar altına alınırken,bu vekilin bizden bir farkının olmadığını gördük..Biz burada yazıyoruz,o da sağda solda konuşuyor..Olmaz işte..Muhalefet konuşmakla olmaz..Birşeyler yapmak zorundasın..Yapamıyorsan,defolup gideceksin meclisten..

Seçimlerden dolayi insanlara akılsız demek dogru olmaz. Bize yakışmaz. Bende mhpye vericem. sen vatan partisini tutuyosun ama ona verilecek oy hicbi ise yaramaz suanda. Mecliste olan şuanda en saglam parti bence mhp . Kılıçdaroğlu giderse chpye veririm

Sorgulayan yaşın küçük..Siyaseti bu yaşta anlaman mümkün değil..Hele Türkiye'yi hiç anlayamazsın..Sana da anlatamayız bunu..Zamanla kendi çabanla anlayabilirsin ancak..

Asla bilmediğim konuda ukalalık etmem..Biliyoruz ki,yazıyoruz burada..Varsa aksini düşünen,buradayız..Bir yere gittiğimiz yok..

Tekrar söylüyorum..Meclisteki 4 partiye oy veren bana maval okumasın..

7 hazirandan beri hiçbir şey yapmadan,4 aylık maaşı yeyip,bana haktan/hukuktan söz etmesinler..Kapitalizme en ufak bir şey demeyip,benden oy istemesinler..

Asgari ücret 1300 lira olacak...

Asgari ücret 1400 lira olacak..

Bu ne lan?

Beyinsiz bunlar..Bunlara oy veren de..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...