Jump to content

Şakirtin,Efe Aydal ile imtihanı

Recommended Posts

Kişi, suçu ispatlanmadıkça masumdur. Şüpheliye şüpheli dersin, katil değil.

"Galiba eşin seni aldatıyor" örneğinde de "galiba" diyorsa biri bir ipucu görmüş olmalı, kadının yabancı bir erkekle çok samimi olması vb., aklı başında bir kimse durup dururken senin karın seni aldatıyor demez.

Kısacası örnekler pek yerinde değil.

''Bilmiyorum'' söyleminin saçma olduğunu anlatmaya çalışıyorum..Örnekleri beğenmediyseniz,iyi örnekler verin o zaman..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 65
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gercek ateist nasıl olur arkadaş. Tanrı yok tamam. Yaratıcı olabilir mi? Ya belki başka boyutta bir varlığın sıçtığı dışkıdır bizim evren bunu söylemek istiyor Efe. ne var yani belki bizim de sıçtıgımız dışkılar başkalarının evrenidir.

Gerçek ateist,tanrının bir mitolojik figür olduğunu bilir ve bu konuda bir açık kapı bırakmaz..Yaratıcı denilen şey de,tanrıdır zaten..Aynı şeyler bunlar..

"bilmiyorum" demek niye saçma olsun, asıl saçmalık "bilmiyorum" demenin saçma olduğunu söylemek, çünkü her şeyi bilmek mümkün değil

''Evren'de veya Evren dışında Tanrı var mı yok mu bilmiyorum'' demek,ya Evren hakkında malumat sahibi olmadığınızı,ya Tanrı konusunda malumat sahibi olmadığınızı,ya da her ikisi hakkında malumat sahibi olmadığınızı kanıtlar..

Bilmiyorum demek,bu konuda hiçbir fikrim yok demektir..Doğru olan bilmiyorum demekte,saçmalığın daniskasıdır..Doğru olan,Tanrı'nın var olamıyacak kadar saçma bir şey olduğudur..Tanrı var mı bilmiyorum demek,sadece cehaletinizi ortaya koyar..

Sitelerde Paylaş

Gercek ateist nasıl olur arkadaş. Tanrı yok tamam. Yaratıcı olabilir mi? Ya belki başka boyutta bir varlığın sıçtığı dışkıdır bizim evren bunu söylemek istiyor Efe. ne var yani belki bizim de sıçtıgımız dışkılar başkalarının evrenidir.

"bilmiyorum" demek niye saçma olsun, asıl saçmalık "bilmiyorum" demenin saçma olduğunu söylemek, çünkü her şeyi bilmek mümkün değil

Sizin için yaratıcı evrenin oluşmasına bir şekilde neden olmuş, sonsuz bilgisi ya da sonsuz gücü olmayan, dinlerin tanrılarıyla tek ortak özelliği evrenin oluşmasına sebep olmuş olan bir şey sanırım?

tarihinde 1234 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sizin için yaratıcı evrenin oluşmasına bir şekilde neden olmuş, sonsuz bilgisi ya da sonsuz gücü olmayan, dinlerin tanrılarıyla tek ortak özelliği evrenin oluşmasına sebep olmuş olan bir şey sanırım?

Tanrı yok o kesin yaratıcı tanrıyla aynı değil atom da bir yaratıcı enerjide bir yaratıcı burada yaratmak kelimesinin tanrıya yorulmasiyla ilgili bir kelime anlaşmazlığı var. Yoksa yaratıcı derken elbette insanların kafasında oluşan bir yaratıcı değil. Nolan haklı şeytan da mi olabilir derken yok işte konuyu şöyle dersek kendiliğinden olsa bile o kendiliğinden olan da yaratıcı denilebilir. Ve olası çoklu verenler kendiliğinden yaratılıyor da olabilir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...