Jump to content

Türkiyede Yaşanan İslam Nedir?

Recommended Posts

"Gününü ..."

Al benden de o kadar! Taaa...!

Konuda kalırsak... Evrensel bir tanım, ahlâkla, eşdeğerdir: "Sana yapılmasını istemediğini, sen de, başkalarına yapma!"

İşte sana ahlâk! İşte sana barış ve hoşgörü!

Türkiye''de ve tüm İslâmî ülkelerde, "ahlâk", yerini, buyruklara devretmiştir. Buyruklarla yaşayan bir beyin, barbarlığı ve hoşgörüsüzlüğü, "üstün ahlâk" olarak algılar/tanımlar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 84
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Konuda kalırsak... Evrensel bir tanım, ahlâkla, eşdeğerdir: "Sana yapılmasını istemediğini, sen de, başkalarına yapma!"

Türkiye''de ve tüm İslâmî ülkelerde, "ahlâk", yerini, buyruklara devretmiştir. Buyruklarla yaşayan bir beyin, barbarlığı ve hoşgörüsüzlüğü, "üstün ahlâk" olarak algılar/tanımlar.

Eyvallah bu tanım yeterli.

Sitelerde Paylaş

Hem birbirimize karşı hemde doğaya karşı varlığımızı sürdürmenin kuralları vardır.Bunlarıda İnsanlık düşünerek birbirini tanıyarak bulmuştur.Koloni halinde yaşayan canlılarda ise bu İnsiyakidir.Yani genetik.İnsanda ise sadece Analık içgüdüsü vardır.Sen istediğin kadar güçlü ol canının çektiği bir bayana toplumun içinde tecavüz edemezsin.Bunu yapmanın kuralları vardır.Bunlar aynı zamandada ahlak kurallarıdır.Mesela Evlilik.Bir erkeğin bir kadını toplumun müdahalesi ve zorlaması olmadan döllemesine iznidir. .İşte bu kurallara aynı zamanda Ahlak kuralları diyoruz.Toplumlara göre değişenleri olduğu gibi değişmeyenleride vardır.

Sitelerde Paylaş

Hem birbirimize karşı hemde doğaya karşı varlığımızı sürdürmenin kuralları vardır.Bunlarıda İnsanlık düşünerek birbirini tanıyarak bulmuştur.Koloni halinde yaşayan canlılarda ise bu İnsiyakidir.Yani genetik.İnsanda ise sadece Analık içgüdüsü vardır.Sen istediğin kadar güçlü ol canının çektiği bir bayana toplumun içinde tecavüz edemezsin.Bunu yapmanın kuralları vardır.Bunlar aynı zamandada ahlak kurallarıdır.Mesela Evlilik.Bir erkeğin bir kadını toplumun müdahalesi ve zorlaması olmadan döllemesine iznidir. .İşte bu kurallara aynı zamanda Ahlak kuralları diyoruz.Toplumlara göre değişenleri olduğu gibi değişmeyenleride vardır.

evlilik idealist , var olmaması gereken bir kurumdur
Sitelerde Paylaş

abiyogenez evriminde ototrof yarışı ve heteretrof sıçraması çok önemlidır. Bu tür besin elde etme yarışı evrimsel süreçte ve evrimsel ahlakta canlıları türün devam ettirme potansiyeline göre bakarsak evrimsel ahlakın temellerinide görmüş olursunuz

Bana böyle şeyler yazma dedim ya sana

Bak ben yalın dil kullanan birisiyim.

Saf, sade ve kaba.

Bilimsel gelişmelerle aram iyi.

Saydığın ve bildiğin tüm teorileri ben de biliyorum

Dürüstçe söylemek gerekirse ileri matematik hariç hemen hemen tüm bilim dallarında bir şekilde bilgim var.

Benimle konuşmanda böyle sanki bilgisi sende var da ben de yokmuş gibi bir yerlerden alıntı yapma.

Bu davranış şekli savaş tamtamı

Çünkü en basit teorileri bana örnek verip de benim onları bilmiyormuşum gibi bir hava estirmek savaştır.

Senin bildiğin herşeyi biliyorum ben.

Bu huyunu bir daha tekrarlama.

Çok tekrarlıyorsun.

Ayrıca sana yanlış yorumluyorsun dedim

Türü devam ettirme diye bir şey yok.

Bölünme, kopyalanma, ölümsüzleşme, ölme gibi davranışlar var.

Bu davranışlarda amaç yok.

Bir hücrenin var olmaktan başka amacı yok.

Sen bir bozuk parayı masanın üstüne dikine koyup parmağınla ona vurduğunda oluşan dönme hareketinin amacı yoktur.

O aldığı etkiyle yaptığı şeyi tekrarlar. Bunu yaparken daha fazla döneyim demez.

Canlılık kollektif olarak bir akla sahip değildir.

ELine aldığın bir kaya parçası ile canlılık arasında fark yoktur.

Onlara amaçları, anlamları ve hedefleri veren sensin.

Bu senin yanılgın.

Komik olma.

Konuları embesilleştirme.

Sitelerde Paylaş

Bana böyle şeyler yazma dedim ya sana

Bak ben yalın dil kullanan birisiyim.

Saf, sade ve kaba.

Bilimsel gelişmelerle aram iyi.

Saydığın ve bildiğin tüm teorileri ben de biliyorum

Dürüstçe söylemek gerekirse ileri matematik hariç hemen hemen tüm bilim dallarında bir şekilde bilgim var.

Benimle konuşmanda böyle sanki bilgisi sende var da ben de yokmuş gibi bir yerlerden alıntı yapma.

Bu davranış şekli savaş tamtamı

Çünkü en basit teorileri bana örnek verip de benim onları bilmiyormuşum gibi bir hava estirmek savaştır.

Senin bildiğin herşeyi biliyorum ben.

Bu huyunu bir daha tekrarlama.

Çok tekrarlıyorsun.

Ayrıca sana yanlış yorumluyorsun dedim

Türü devam ettirme diye bir şey yok.

Bölünme, kopyalanma, ölümsüzleşme, ölme gibi davranışlar var.

Bu davranışlarda amaç yok.

Bir hücrenin var olmaktan başka amacı yok.

Sen bir bozuk parayı masanın üstüne dikine koyup parmağınla ona vurduğunda oluşan dönme hareketinin amacı yoktur.

O aldığı etkiyle yaptığı şeyi tekrarlar. Bunu yaparken daha fazla döneyim demez.

Canlılık kollektif olarak bir akla sahip değildir.

ELine aldığın bir kaya parçası ile canlılık arasında fark yoktur.

Onlara amaçları, anlamları ve hedefleri veren sensin.

Bu senin yanılgın.

Komik olma.

Konuları embesilleştirme.

Niyeymiş? Adam müneccim mi de senin neyi ne kadar bilip bilmediğini bilsin? Bak ne kadar "bilgi" dolu bir satır yazdım...

Burası forum ve o da herkes okusun diye yazıyor, ne güzel ki iletisini bilgiyle besliyor. Bilgisi doğru mu yanlış mı bilemem, yanlışsa yanlış olan bilgiyi düzelt sen de.

Teşekkür edeceğine adama hakaret ediyor manyak.

Sitelerde Paylaş

Niyeymiş? Adam müneccim mi de senin neyi ne kadar bilip bilmediğini bilsin? Bak ne kadar "bilgi" dolu bir satır yazdım...

Burası forum ve o da herkes okusun diye yazıyor, ne güzel ki iletisini bilgiyle besliyor. Bilgisi doğru mu yanlış mı bilemem, yanlışsa yanlış olan bilgiyi düzelt sen de.

Teşekkür edeceğine adama hakaret ediyor manyak.

Onun bilgi dediği şey ilkokul çocuğu seviyesindeki fen bilgisi.

Üst kademe bir konuşma yaparken birisine bak bu a harfi, bu da z harfi dersen bu savaştır.

Bu hakarete hakaretle cevap verilir.

Sen angut olduğundan anlamazsın bunları

Dindar seni.

:)

Sitelerde Paylaş

Strong Materialist zırvalamış. Ahlak değişebilen kurallardır, istenilen şekilde değişebilir ve verili koşullara göre değişkenlik gösterir. Ahlak kurallarının ortaya çıkış amacı vardır. Evet, güçsüzleri güçlü kılan bir mekanizmadır, güçlüleri de etkisiz yapar. Zaten amaç güçlüleri hayatta tutmak değil, insanın kendini hayatta tutmasıdır. Ahlak bir din değildir. Kurallar bütünüdür, ahlakın içinde efsane yoktur. Yani İnsan öldürürseniz cehennemde yanarsınız başkadır, insan öldürmek yanlıştır demek başkadır. İki noktanın dogmatik yanları olsa dahi ahlak esnektir ve evrensel ahlak yasası pekala mümkündür.

Ben güçsüz olanım diyelim (materialist'in mantığını takip ediyorum) yaşamak istiyorum, bu içgüdü bende var ama güçsüz olduğum için bunu elde edemiyorum ne olacak ? Elbette güçsüzlerle ittifak kurmam gerekiyor.Varan bir birlikte hareket etmek iyidir. Hemen topluyorum güçsüz insanları yaşama hakkımızı gasp etmeye çalışan güçlüyü etkisiz kılıyoruz ya onun yaşam hakkını gasp ediyoruz, ya dışarı atıyoruz, ya etkisiz hale getiriyoruz.

Materialist kadınları bir seks objesi olarak görüyor, insan olarak görmüyor. Sözcüklerinden anlaşılan o. Bu bir kere materialistin mantıksızlığı. Mantıktan kopuk seksist bir bakış açısı hatta ahlakçı, ahlak yoksunluğundan bahsederken seksist bir bakış açısı kullanması dahi tecavüzcü yani gaspçı bir ahlak yapısını içselleştirdiğini gösteriyor.

toplum mekanizmalarının gelişmiş olması ahlakın kompleks bir tutuma dönüşmesi ile mümkün. Mesela bugün milyon nüfuslu ülkeler var, nüfusumuz arttığı gibi yaşama ömrümüzde arttı. Yani insan aslandan, ayıdan, filden çok daha güçsüz olmasına rağmen artık fil, ayı, aslan bizler için otantik izlenebilir canlılara dönüştü. bu bir güç yarattı şayet Materialistin mantığını en başında izlemiş olsaydık, şuan insan neslinden söz etmemiş olurduk.

Ahlak gereklidir, hayatidir, mecburidir. Sadece belirli bir kesim değil herkes ahlaktan yararlanır.

Sitelerde Paylaş

Yine millet döktürmüş.

Ulan size açık ve seçik olarak diyorum,

Ahlak var diyorsanız, kanıtını gösterirsiniz.

Bana burada dinci masalları anlatmayın

Paragraf paragraf yazıyorsunuz

Hadisi şeriflerde şöyle diyor böyle diyor diyen dinciler gibi.

Musa İsa Muhammed hikayeleri gibi.

:D

Sizler akılsız, dindar olduğunu farketmeyen dindarlarsınız.

Buz Devri 2 animasyon filminde kendini sincap zanneden mamut vardı

Onun gibisiniz.

Sitelerde Paylaş

Tez seninle buluşup rakı içelim :)

Sitelerde Paylaş

Ahlak var kanıtı da senin burada yazıyor olman, şayet ahlaksız bir birey olsaydın şurada bana laf anlatmakla uğraşmıyor olurdun. Zaten okuma - yazma öğrenmen bile bir ahlak meselesi. İnsan disipline gelen bir canlı değil oturup yazsın. Şu kullandığımız dil bile kurallı. Kurallardan oluşuyor. Yazarken bile noktasına dikkat ediyorsun. Seni kim zorluyor koyma nokta ? Niye kelime vurgusuna dikkat ediyorsun ? Etme. Yani kendi içinde çelişen bir insansın, meramını anlatmakta sıkıntın var. Niye sadece sevişip, yemek yemek, hacetini gidermek dışında eylemlerde bulunuyorsun Strong Materialist bize açıklayabilir misin ?

Sitelerde Paylaş

Ahlak var kanıtı da senin burada yazıyor olman, şayet ahlaksız bir birey olsaydın şurada bana laf anlatmakla uğraşmıyor olurdun. Zaten okuma - yazma öğrenmen bile bir ahlak meselesi. İnsan disipline gelen bir canlı değil oturup yazsın. Şu kullandığımız dil bile kurallı. Kurallardan oluşuyor. Yazarken bile noktasına dikkat ediyorsun. Seni kim zorluyor koyma nokta ? Niye kelime vurgusuna dikkat ediyorsun ? Etme. Yani kendi içinde çelişen bir insansın, meramını anlatmakta sıkıntın var. Niye sadece sevişip, yemek yemek, hacetini gidermek dışında eylemlerde bulunuyorsun Strong Materialist bize açıklayabilir misin ?

Yaslancı herif.

Neyle neyi yanyana getirip polemiğin gücüyle kazanç

Bir argümanın bile yok.

Dil kurallıymış.

Sitelerde Paylaş

Sen dili kuralsız mı sanıyorsun ? Anan, baban, çevren senin beynine kazıdı bu dili. Bütün çevre cümleten sana Türkçe diye bir dil öğretti. Konuşmamazlık yapamıyorsun, dahası üstüne birde yazarak kendini ifade ediyorsun. Niye kendini bana ifade ediyorsun ? Etme. Polemik üretmiyorum sadece diyorum ki kelimeler yok demekle kelimeler yok olmuyor, ahlak yok deyince ahlak yok olmuyor. Kelimeler aslında yok hükmünde demek gibi bir şey. Ben sana kelimeleri satıyorum, sende babalar gibi içine alıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Sen dili kuralsız mı sanıyorsun ? Anan, baban, çevren senin beynine kazıdı bu dili. Bütün çevre cümleten sana Türkçe diye bir dil öğretti. Konuşmamazlık yapamıyorsun, dahası üstüne birde yazarak kendini ifade ediyorsun. Niye kendini bana ifade ediyorsun ? Etme. Polemik üretmiyorum sadece diyorum ki kelimeler yok demekle kelimeler yok olmuyor, ahlak yok deyince ahlak yok olmuyor. Kelimeler aslında yok hükmünde demek gibi bir şey. Ben sana kelimeleri satıyorum, sende babalar gibi içine alıyorsun.

Hadi lan

Hanzo, senin bu entelektüel seviyen belki sana yeterli geliyordur ama sen benimle kıyaslanınca öküzsün.

Sanki tek bir dil varmış gibi.

Git afrika yerel dillerini bilen birine Türkçe konuş bakalım yıllarca

Kelimeler var mı yok mu görürsün

Laf anlatmıyorum size

Elinizde bir kanıtın olmadığını biliyorum

Hangi iyi davranışı ele alırsan al, bu davranışın yapılmamasını engelleyen bir biyolojik düzenek yok

Böyle bir düzenek yoksa, geçersizdir.

Elinde kanıtın yok.

Bana masal anlatıp durma

Yalancı herif.

Sitelerde Paylaş

Bu başlıkta kanıtsız, dayanaksız bir durum savunuluyorlar

Bakın kocaman yazıyorum

İnsan biyolojisinde iyi olarak nitelendirilen davranışın yapılmasını zorlayan veya kötü olarak nitelendirilen davranışın yapılmasını engelleyen biyolojik bir düzenek yoktur.

Sitelerde Paylaş

Ahaha argo kullanmaya başlanmış. Afrika'da konuşulan dillerin kuralsız olduğunu mu zannediyorsun ? İnsanlar kuralları yaratırlar, senin gibiler bu kurallara uyarlar. Seslerimizi kullanarak birbirimizi iletişim kurarak anlaşırız. Bencil olduğumuz kadar paylaşımcıyız. Zekamız sayesinde piramitte en tepeye çıktık hatta insan şuan piramidin dışında. Yani yırtıcılık kavramının üstündeyiz. Biyolojik düzeneğimizi de kontrol etmeye başladık. Yani insanlar önce doğaya tanrı gözüyle baktı, onu ele geçirince daha büyük bir tanrı yarattı, şimdi oda zapt ediliyor. Piramit baş aşağı çevrildi.

Biyolojisini kontrol etmeye başlayan canlılara, biyolojik kanıt sunun diyorsun. Biyoloji ile ne alakası var durumun ? Matematik tanrı mı ? Şimdi sayılar soyut aslında yoklar ama biz yaratınca oldular. Matematik aslında yok siz kendinizi kandırıyorsunuz ahahaha dersem lütfen beni forumdan banlasınlar, bu salaklık çünkü izahatı yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...