Jump to content

Mizah Yeteneği - Alfa Olmak - İnsanlari Etkilemek

Recommended Posts

Herkese merhaba. Ben mizah yeteneğimi gelistirmek istiyorum. Bunun yaninda alfa erkek olmak çekingen olmamak insanlarla kolay anlasabilmek ve karai cinsi etkilemek istiyorum.

Sizce mizah yetenegimi nasil gelistiririm?

Alfa erkek nasil olunur?

İnsanlarla konusurken konusucak konu bulamiyorum sizce bu sorunu nasil cozebilirim?

Hepiniz zeki insanlarsiniz bence bu kobuyu cok iyi bi yere actim..

Saygilar

Yas 16

Yaşın daha çok küçük. Buna rağmen hırslı ve ihtiraslı bir gence benziyorsun. Bu yaşta ne aradını biliyorsun. Bunlar güzel meziyetler.

Mizah yeteneği sonradan da kazanılabilir belki ama, daha çok o yetenekle doğulur ve o sonradan geliştirilir.

Bolca kitap oku. Aziz Nesin oku.. Türkçeye çevrilmiş yabancı dil mizahçıları oku. Ben İtalyan ve İspanyol mizahçılarını tavsiye ederim. Ama Ruslar da fena değildir. Diğer kitapları oku ve kültürünü artır. Tartışmalı bulacağın, senin yaşam felsefene ters düşen kitapları oku.. Ateist isen örneğin, Kur'an oku...

Saçmalıkları görebilir onlara dayanan hicivler yazabilirsin. Günlük olayları yakından izle. Birden fazla gazete oku. Radyo ve TV haberlerini kaçırma. Etnik yayınları oku.. Mizah yeteneği daha çok hergün birşeyler öğrenmek isteyen meraklı insanlarda vardır.

Alfa erkek olmak ise senin için çok erken. Alfa erkek olmak biraz da içinde yaşadığın toplumla ilgili. O konuda bir tavsiyede bulunamam. Çünkü değişgenleri çok.

Ama iyi bir hicivci olursan, saygın bir insan da olabilirsin. Bu nitelikler seni alfa erkek yapabilir.

Bol şanslar.

Sitelerde Paylaş

Evet , çekingenlik ve özgüven eksikligi var. Bunun icin doktora gidiyom yaklasik 3 4 aydir antidepresan kullaniyorum. Ama pek ise yaramadi bu persembe kontrole gidicez. Sadece cekingenlikte degil hicbiseyden zevk alamama ve sürekki mutsuz hissetme gibi sorunlarim da var.

Hissedebilecek milyonlarca his varken, zevk alamama ve sürekli mutsuzluğumu hissediyorsun?

Bak 1 tane yaşam var

Tüm canlılarda durum böyle

İstediğini yap.

Dans et mesela.

İstanbuldaysan tak kulağına müziği kapat gözlerini sultanahmette en kalabalık zamanda dans et.

Yapabilirsin.

Bu anormal davranışı yaptıktan sonra artık sen eski sen olmayacaksın

Belki yeni sen, sana mutluluğa giden yolu gösterir.

tarihinde Strong Materialist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Valla aynı yollardan bende geçtim, tam senin yaşlarında başladı zehir girdi vücuda.

Maddi durumun yerindeyse spora git vücut yap kardeşim, testesteron salgısını kadınlar hemen fark eder, ayrıca kıyafetler üzerinde güzel durur ve sağlıklı olursun.

Değilse de evde şınav mekik barfix 3-4 aya baklavalar memüşler hepsi çıkar valla. (mekik omuriliğine zararlı fıtık yapabilir onun yerine, plank yapabilir, kaleci mekiği çekebilirsin)

Türk dizilerine bırak abicim, yabancı dizilere başla bir kere şunları izle

How I Met Your Mother

Lie to Me

Ayrıyetten Brad Pitt'in tüm filmleri, beden dili olarak bunu model al kendine, Jude Law'ın Alfie diye bir filmi var ve Ashton Kucher'ın Çapkın filmini izle.

Beden dili için boy aynan olsun, kendini kameraya kaydet hatalarını daha çok görürsün.

Geldik kitaplara, önce bir hızlı okuma eğitimi al, hızlıgo.com tavsiyemdir (türk telekom sebitin) yıllık 99₺ . 300 sayfalık kitabı 1 saatte okuyan arkadaşlarım var, (yeni başladım inşallah bizde okuruz) zamandan kazanırsın. Yada kişisel gelişimciye hatırı sayılır bir para bayılır 1-2 haftaya öğretiyorlar, gene aynı taktikler/metotlar var.

S*ktir Et - John C. Parkin

Erkeğin Özüne Gİden Yol - David Deida

Konfüçyüs ve Liderlik - John Adair

3 Dakikada karşınızdakini nasıl anlarsınız? - Kevin Hogan

8 Dakika da birine nasıl evet dedirtirsiniz - Kevin Hogan

Bunları okumadan yapmadan sadece insanları analiz ederek her şeyi çözebilirsin. Sen yorulma analizle uğraşma diye adamlar yıllardır analiz edip deneyip/yanılıp oluşturduğu teorilerden kitap oluşturmuşlar.

Espri yeteneğini s*ktir et kötü yapsan da olur. Onay arayan erkek olma, zaten esprinin güzelliğine kimse bakmıyor.
Cem Yılmaz bak tamamen analiz hacı, analizin *mına koymuş, ama adam bir seferde aklındakileri söylemiyor onun birde çalışma hazırlanma süreçleri var.

Her şeyi yalayıp yuttuktan sonra, iletişimlerde psikolojik saldırılar yapıp karşı tarafı himayen altına çekebilmen için algı yönetimiyle ilgili bir kitap okumanı tavsiye ediyorum. Şuan en iyi algı yönetimi ile ilgili kitap sanırım.

Algı Yönetimi - Prof.Dr. Bilal Karabulut

Tekniktir ağır gelir, örnekler var ama içinde 100 den fazla. Daha çok siyası algı ve imaj yönetimleri var ama normal ilişkilerinde uygularsan oo ajan olursun oğlum len bildiğin :D

Biraz daha ekleyeyim :) Uykum gelmedi şanslısın leyn ^^

Kadınlarla konuştuğun konular.

Kural 1 sömüren olma değer katan ol, bilgi ver soru sorma, egoist de olma böbürlenme de.

Kural 2 konuştuğun konuları onlar eğlendirmemeli seni eğlendirmeli, sen eğlenmediğin konularda onları eğlendirmeye çalışırsan pöhh tam bir ezik olursun kardeşim, kendinin komik bulduğu konuları anlat, başına gelen komik olayları anlat, 1-2 ay önce geldiyse o hafta içinde gelmiş gibi anlat. Bankaya gittiğimde özellikle Ziraat bankası teyzeler illaki beni köşeye çeker seni torunuma alayım diye. bunun gibi bunu ballandıra ballandıra anlat işte sen eğlen bırak s*kleme.

Kural 3 karakterinden taviz verme, ay küfür edersem benden soğur diye düşünme kimseye ihtiyacın yok sana kız mı düşüncesinde ol daha çekici olursun. Kaybetme korkun olmasın.

Her şeyden öte gevşek olma kardeşim.

Neyse bu kadarla başlasan kafidir, takıldığın yerde özelden bir öpücük gönder B|

İyi geceler...

tarihinde QQyL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nenden @ateistfikir kendini başkalarına göre ayarlıyorsun, sadece yaşa derim. Şayet bir çözüm arıyorsan cevabın kitaplarda gizli. Bol bol oku, böylece konuşacağın tartışacağın ,güleceğin güldüreceğin çok şey kaparsın. Bol bol sohbet et karşıdakini tanır kendini daha iyi tanıtırsın. Başka bir kaç konuda daha paylaştım çok güzel bir sözdür sanada paylaşayım.

http://www.kisiselbasari.com/wp-content/uploads/steve-jobs-sc3b6zleri.jpg

Sitelerde Paylaş

Sosyal Fobisi olanlarda zeka ve espiri sorunu olmaz. O hapların seni rahatlatması lazımdı. Muhtemelen rahatlatmıştır ancak sen leyla gibi dolaştığın için doğru yerde ve zamanda bulunamadın. Bu sorunu ancak karşı cinsle aşabilirsin. Arkadaş yardımı işini görebilir.

tarihinde apsimon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sosyal Fobisi olanlarda zeka ve espiri sorunu olmaz. O hapların seni rahatlatması lazımdı. Muhtemelen rahatlatmıştır ancak sen leyla gibi dolaştığın için doğru yerde ve zamanda bulunamadın. Bu sorunu ancak karşı cinsle aşabilirsin. Arkadaş yardımı işini görebilir.

Haklısın. Sağol.

Sitelerde Paylaş

Bence bu başlık altında , insan sonradan mizahi yönünü güçlendirip , Alfa erkeği olup da karşı cinsi etkileyebilir mi ? Yoksa bu özellikler kişide varsa var yoksa yok mudur ? Diye tartışmak gerek

aynen sana katılıyorum KAM.

Bence yoksa yoktur, kendimden biliyorum. çocuklukta yaşadığın olaylar geleceğini o kadar etkiliyor ki, değiştirmek için bilinçaltından o olayların silinmesi gerekyo.

http://psikoloji-psikiyatri.com/AT_ana_babanin_cocuk_kisilik_gelisimi_Ahmet_Turker.html

pederden ayrı yaşamamın etkisinin çok olduğunu düşünyorum kendim için

Sitelerde Paylaş

aynen sana katılıyorum KAM.

Bence yoksa yoktur, kendimden biliyorum. çocuklukta yaşadığın olaylar geleceğini o kadar etkiliyor ki, değiştirmek için bilinçaltından o olayların silinmesi gerekyo.

http://psikoloji-psikiyatri.com/AT_ana_babanin_cocuk_kisilik_gelisimi_Ahmet_Turker.html

pederden ayrı yaşamamın etkisinin çok olduğunu düşünyorum kendim için

Haklısın. Bilinçaltı hareket ve davranislarimizin disa vurumu diyebiliriz. Ama insan hastaliginin farkindaysa ve yasida gencse bence hicbisey icin gec degildir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...