Jump to content

Gene aynı saçmalık

Recommended Posts

Muhteşem yüzyılı izledim bu akşam. Bu dizide de gene aynı aptalca hikaye var.

Önce kızı zorla ailesinin elinden alıyorlar kız başlangıçta çok perişan oluyor ama padişahı görünce hemen aşık oluyor falan.

Bıktım bu saçmalıktan sanki Osmanlı padişahları brad pitt, kadınlar bunları görünce hemen aşık oluyor kendi istekleriyle sevişiyor.

Sitelerde Paylaş

Önce kızı zorla ailesinin elinden alıyorlar kız başlangıçta çok perişan oluyor ama padişahı görünce hemen aşık oluyor falan.

Bıktım bu saçmalıktan sanki Osmanlı padişahları brad pitt, kadınlar bunları görünce hemen aşık oluyor kendi istekleriyle sevişiyor.

Muhammed söz konusu olduğunda da benzer bir senaryo var. Bütün kadınlar Muhammed'in karısı olmayı arzuluyormuş. Hatta savaşta ailesini öldürtüp aldığı kadınlar bile seve seve onunla evleniyorlarmış.

Sitelerde Paylaş

--Kurgu ve hikaye aptalca olsa da, tarihi kötü anlatsalar da kostüm ve müziklerini beğenmiştim ben m.y'ın, bazı sahneleri fena değildi.

--Aşk-meşk işin salça sosu- izlettirmek için en ucuz kurgu malzemesi.

--Yurtdışında acayip tutuldu , Balkanlarda ve Arap ülkelerinde özellikle-Yunanistanda bile çok izlenenler arasındaydı. Türkçe öğrenmeye başlayanlar, turist olarak gelenler . Yunanistan bir papaz bir ara Türkler bizi dizileriyle fethediyor gibisinden bir açıklamalar bile yaptıydı.

Türk dizileri saçma bile olsa bir takım faydaları var. Yıllarca çarpıtılmış kültür emperyalizmine maruz kaldık, şimdi onlar düşünsün.

Bunu izliyor yabancı başka Türk dizilerine merak salıyor elin arabı mesela, aşkı memnu izliyor hoşuna gidiyor, sonra birbirilerine ''Ananı Türk televizyonlarında gördüm'' diye hakaret ediyorlar. :) Gerçekten bu nasıl bir halk diye merak da ediyor, geliyor dövizini bırakıp gidiyor. Hep mekkeye gidip bizimkiler mi zengine edecek, biraz da onlar gelsin.

Padişahların Yakışıklı olmasına gelince:

Padişahların ve sultanların yakışıklı-güzel olması olası ... Bildiğin hara-çiftlik gibi ortam var. Yapay seçilim, ne kadar çirkin adam olursan ol, seçmece güzel kadınlardan sonra düzelme illaki olur. (Düşün Osman çirkin bile olsa 10-15 kuşak sonra soyun victoria secret tarzı kızlardan çocuk doğruyor, Adriana sultandan çocuk doğurtsan ne kadar çirkin olabilir :)

Avrupa kraliyet aileleri:

Masallarda anlatılanın aksine bu adam ve kadınların daha çirkin olması daha olası,

Çünkü, Avrupadaki kraliyet aileleri soyluluk tantanası yüzünden birbirleri arasında evlenirler.

Hristiyanlık-(katolik) çok eşliliğe izin vermediği için, gücü elinde bulunduran soylu ve kral- cinsel açlığını metreslerden görür.

Piç çocuklar doğar. Bu piç çocuklar tanınırsa unvanını fln devredebilirsin ama itibari düsük olur. ''legitimatised bastard'' azınlıktır.

Ekseriyet aile içi - gen havuzu çok dar.

Akraba evlilikleri yaşandığı için, bir takım hastalıklar yaygın. Genetik hastalıklar vs aktarılıyor.

(Bu yapı bir taraftan da bitmek bilmeyen kanlı veraset savaşlarına da neden olmuştur. Farzı misal ispanyanın kralı ölüyor, 5 farklı devlet hak iddia ediyor, biri diyor orası o benim kaynım, diğer diyor o benim dedem, diğer kral diyor o benim kuzenim...)

tarihinde Fellix tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Günaydın,

Osmanlılar güzelmiydi değilmiydi konusunda bende fikrimi söyleyim. ;) Sanırım son zamanlarındaki sultanlar biraz yüzüne bakılın tipten olmalılar. 19. yüzyılın ortalarında bir batı krallığının kraliçesi gelip İstanbulda bir sultanla bir ay kadar yasak aşk yaşamış. :wub: Ama her kadının şıppadanak aşık olacağı tipler olduklarını sanmıyorum. Sultanların James Dean gibi olmalarına da gerek yok kadınların akını başlarından almaları için. Malum güç çok önemlidir. Osmanlının güçlü olduğu dönemlerde sultan dünyanın en güçlü adamı ve dolayıyla da en seksi adamı. Bu tüm krallıklarda böyle olmamış mı? 8. Henry fil yavrusu gibi bir adam ama epey fıstıkiye tüketmiş. :) Devrimizde güç para olduğu için zengin magandaların yanında hep seksi hatunlar görülür. Boşunamı resmimi bu listede yayınlıyorum, ümitliyiim!

İyi günler dileklerimle

Sitelerde Paylaş

Bu dizi öncekinin pabucunu dama atacak. Dönem olarak kanuninkinden çok daha fazla entrikali bir dönem hatta tamamen taht oyunları üzerine bir dönem. Hele o siparis gelen cariye büyüyüp Beren Saat olacakmış. Ülkenin gündemini en az 3 sene meşgul etmesi garanti.

Ben bundan da rahatsız değilim aslında , en basitinden insanların Celali isyanları hakkında bir bilgisi olacak. Kardeş katlı, cariyelik, yağmalık da cabası.

Sitelerde Paylaş

Dahası da var ama anlatamıyorlar :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...