Jump to content

13 Kasım 2015 Paris Saldırıları

Recommended Posts

Avrupa da terörü hak ediyor tabi. Çöl bedevilerine hoşgörü gösterirsen böyle tepene çıkarlar işte.

Hak ediyorlar, derken.

Orada yaşayan masum insanlar pisi pisine gebersinler, öyle mi ?. Afferin, Size.

Bu arada, ben de bir Avrupalı olarak, bu iletinizi dikkate aldım. Bir yere not ettim.

Siz Avrupalıların İslamı bilmediklerini, müslümanları tanımadıkları zannedenlersiniz.

İşin aslı hiçte öyle değil. Avrupalılar onları gayet iyi tanıyorlar. Ne de olsa onların bir çoğunun sömürgeci geçmişleri vardır.

Sömürgeciler sömürdükleri toplumları ve ülkeleri gayet iyi tanırlar, merak etmeyiniz.

Sizin kapınıza kadar gelen, yardıma muhtaç bir insana yardım etmek yerine, onu kapı dışarı mı edersiniz ?

Unutmayınız, hiç belli olmaz, birgün başkalarına muhtaç olabilirsiniz !

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dünyanın bir banka eliti tarafından kontrol ve idare edilmesine ne diyorsunuz?

Bu da komplo teorisi.

Rotshcild - Rockafeller - Bunların hepsi hep illimuniati de tam olsun.

Bunlar hep islam düşmanı-yahudi oyunu diyen kahvehane kafasından ne farkı var bu genellemelerin.

Uluslararası çok uluslu şirketler devlet mekanizmalarında etkilidir, amerikan yönetimi üzerinde ise önemli yahudi sermaye vardır ama bu tarz kesin genelleyici yaklaşımlar herşeyi çok basite indirgemektir.

Komple teorileri de zaten ilk bakışta mantıklı gözüken bir takım çıkarsamalar baz alınarak kurgu hikaye oluşturulur ya da tamamlanır. Sorgulanması gerekir. Bunları kurgulayan insanlar içine sahte delil, görüntü ve bulgular da yerleştiriyor, yap-boz zorla tamamlıyorlar.

...

Burada açık olan şey kanaatimce, radikal islamcıların bir şekilde desteklenmesi-palazlandırılmaları halinde zıvanadan çıkmaları.

Kontrol edilemez, serseri mayına dönüşüyorlar bir noktada.

Sitelerde Paylaş

Avrupada terör olaylarına karışanlar, o ülkelerde doğan, yetişen gençler. Özellikle Fransa´da yabancı uyruklu gençlerin geleceğe yönelik umutları pek positif sayılmaz. Bunların bir çoğu mesleği olmayan, toplumdan dışlanmış insanlar. Bu yüzden bu gençleri kandırmak, pek zor olmasa gerek.

İnsanlar içinde yaşadıkları topluma ya da Dünya'ya bir şekilde öfkeliler ama bunu yansıtacak bir araç bulamıyorlar..İşte burada devreye İslam giriyor..İslam,insanların içindeki öfkenin dışarı çıkarılması için bir araç konumundadır..

Terörle mücadele birkaç ışid elemanını öldürmekle olmaz..Yaşadığınız toplumdaki insanların huzur içinde yaşamalarını sağlarsanız,işte o zaman terörle mücadele etmiş olursunuz..Eğer bunu yapmazsanız,insanlar mutlaka bir yerde örgütlenecek ve harekete geçeceklerdir..

Bu olayların tek sorumlusu siyasilerdir..Çünkü siyasilerin öncelikli görevi insanların güvenliğini sağlamaktır..Güvenlik sağlanamıyorsa,orada siyasetçi yoktur,asalaklar vardır..

...... Ne kadar salaksın.

Türkiye'deki kadın cinayetlerini hepimiz biliyoruz..Türkiye'deki siyasetçilerin insanların silahlanmasını adeta teşvik ettiğini de biliyoruz..

Ben şunu diyorum..İlk etapta silahlanmanın önüne geçilsin..Sonrasında cinayetler araştırılsın,çözülsün..

El kaide olsun,ışid olsun..Eğer derdiniz terörü bitirmekse,ilk etapta Kabe yıkılsın..Sonrasında toplumsal sorunlar ile uğraşılsın..

Siz ne kadar toplumsal sorunlarla uğraşırsanız uğraşın,o Kabe orada olduğu müddetçe terör mutlaka bir gün yine ortaya çıkacaktır..

Tengiz..!

KESİN-PARÇALAYIN-DOĞRAYIN-ÖLDÜRÜN yazan hangi kutsal kitap acaba?

Bir düşün bakalım..

Yapabilir misin bunu?

Sitelerde Paylaş

50 yıldır Sosyalizm ve İlericiliğe karşılık, siyasal islamı ve gericiliği destekleyen emperyalist batılı güçler kendi yarattıkları canavar tarafından vurulmuş. Sovyetlere tampon olarak, yeşil kulak projesini hayata geçiren, El Kaide'yi kuran Batılı emperyalist'lerdir. Bu saldırıda muhtemelen yeni Emperyalist plan ve projelerini uygulamaya konmak için sergilendi.

İlerici! olduğunu iddia eden Fransız devlet yapılanması; son yıllarda Körfez şeyhlerine ve Suudi Arabistan'a, silah sevkiyatını zirveye çıkarmış, Suudi Arabistan'ı stratejik müttefik olarak gördüğünü açıklamış. Suudiler ve müttefiklerinin, ( katar, bahreyn vs.) Yemen işgalini desteklemiştir. O yüzden kendini beğenmiş Fransızlar ve özenti yalakaları kimseye ilericilik ve medeniyet dersi veremeyeceğini öğrensin.

Fransız haber ajansları; Suriye'de savaşan şeriatçı, çihatçı grupları özgürlük 'savaşçısı' ve 'devrimci' olarak nitelendirmiş ve silah desteğinde bulunmuştu. Yıllardır binlerce Suriye'li ve Irak'lı, bu cihatçı çeteler tarafından öldürülürken bütün dünya sessiz ve kördü. Fransızlar ölünce bütün dünya ayaklandı. Mide bulandıracak kadar iki yüzlü ve bencilsiniz.

tarihinde Zephyross tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hollande efendi, IŞİD (ISIS) için adında İslam geçiyor diye -içinde İslam geçmeyen- DAESH tanımını kullanıyordu. Dünden beri artık ISIS demeye başlamış. Nihayet Hanya'yı Konya'yı gördü, dalkavuk dümbük.

129 canı öbür tarafa gönderdikten, güzelim Paris'i kana buladıktan sonra İslam'ın nelere kadir olduğunu anlamıştır herhalde.

Sitelerde Paylaş

50 yıldır Sosyalizm ve İlericiliğe karşılık, siyasal islamı ve gericiliği destekleyen emperyalist batılı güçler kendi yarattıkları canavar tarafından vurulmuş. Sovyetlere tampon olarak, yeşil kulak projesini hayata geçiren, El Kaide'yi kuran Batılı emperyalist'lerdir. Bu saldırıda muhtemelen yeni Emperyalist plan ve projelerini uygulamaya konmak için sergilendi.

İlerici! olduğunu iddia eden Fransız devlet yapılanması; son yıllarda Körfez şeyhlerine ve Suudi Arabistan'a, silah sevkiyatını zirveye çıkarmış, Suudi Arabistan'ı stratejik müttefik olarak gördüğünü açıklamış. Suudiler ve müttefiklerinin, ( katar, bahreyn vs.) Yemen işgalini desteklemiştir. O yüzden kendini beğenmiş Fransızlar ve özenti yalakaları kimseye ilericilik ve medeniyet dersi veremeyeceğini öğrensin.

Fransız haber ajansları; Suriye'de savaşan şeriatçı, çihatçı grupları özgürlük 'savaşçısı' ve 'devrimci' olarak nitelendirmiş ve silah desteğinde bulunmuştu. Yıllardır binlerce Suriye'li ve Irak'lı, bu cihatçı çeteler tarafından öldürülürken bütün dünya sessiz ve kördü. Fransızlar ölünce bütün dünya ayaklandı. Mide bulandıracak kadar iki yüzlü ve bencilsiniz.

Aynen öyle..

Sitelerde Paylaş

Adamlar enfal 39 tevbe 85 bakara 193 muhammed 4 maide 33 ayetlerini ve hadisleri uyguluyor. Bence insanlik bu gidise dur demeli. Dünyayi felakete goturmemeli

Mesela Enfal 12 korkunç bir ayettir..Allah meleklerine ''vurun boyunlarına,sonra vurun parmaklarına'' diyor..

Boyuna vurdun,anladık..Öldü tabi kişi ama bu Allah için yetmiyor..Sonra vurun parmaklarına diyor..Ölünün parmaklarının parçalanmasını isteyen bir Allah var karşımızda..Bu resmen bir korku filmi..Bu söylemlerinin bir sonrası,yiyin o parmakları..Gerçi hadislerde bu da var..!

Sitelerde Paylaş

Bu da komplo teorisi.

Rotshcild - Rockafeller - Bunların hepsi hep illimuniati de tam olsun.

Bunlar hep islam düşmanı-yahudi oyunu diyen kahvehane kafasından ne farkı var bu genellemelerin.

Uluslararası çok uluslu şirketler devlet mekanizmalarında etkilidir, amerikan yönetimi üzerinde ise önemli yahudi sermaye vardır ama bu tarz kesin genelleyici yaklaşımlar herşeyi çok basite indirgemektir.

Komple teorileri de zaten ilk bakışta mantıklı gözüken bir takım çıkarsamalar baz alınarak kurgu hikaye oluşturulur ya da tamamlanır. Sorgulanması gerekir. Bunları kurgulayan insanlar içine sahte delil, görüntü ve bulgular da yerleştiriyor, yap-boz zorla tamamlıyorlar.

...

Burada açık olan şey kanaatimce, radikal islamcıların bir şekilde desteklenmesi-palazlandırılmaları halinde zıvanadan çıkmaları.

Kontrol edilemez, serseri mayına dönüşüyorlar bir noktada.

Fellix beyefendi; Durum hiç de sandığınız gibi değil.

Çok uluslu bir şirketler derken, bundan kasıt bir oligarşidir. Şirketler sadece işin ekonomik boyutunun bir tarafıdır. Oligarşi esasen piramitin çatısıdır. Kontrol ve yönetimin politik ayağı da vardır; medya ayağı da, istihbarat ayağı da, teknolojik ayağı da, sosyoekonomik ayağı da... Hepsi tek bir gaye ve maksada yöneliktir; dünyayı kendi felsefelerine getirmek.

Evet devlet mekanızmalarında etkililer. Ama devlet dediğin onlara göre yerel yönetimlerdir. Ve şu anda Türkiye'de bütün bürokrasi kademeleri kadrolaşmıştır. Adaletiyle, askeriyesiyle, polis teşkilatıyla, bankalarıyla Türkiye dışdan odaklıdır. Onlar istedikleri yerde bomba patlatabilir. Güçleri sınırsızdır.

Sitelerde Paylaş

Çok uluslu bir şirketler derken, bundan kasıt bir oligarşidir. Şirketler sadece işin ekonomik boyutunun bir tarafıdır. Oligarşi esasen piramitin çatısıdır. Kontrol ve yönetimin politik ayağı da vardır; medya ayağı da, istihbarat ayağı da, teknolojik ayağı da, sosyoekonomik ayağı da... Hepsi tek bir gaye ve maksada yöneliktir; dünyayı kendi felsefelerine getirmek.

Evet devlet mekanızmalarında etkililer. Ama devlet dediğin onlara göre yerel yönetimlerdir. Ve şu anda Türkiye'de bütün bürokrasi kademeleri kadrolaşmıştır. Adaletiyle, askeriyesiyle, polis teşkilatıyla, bankalarıyla Türkiye dışdan odaklıdır. Onlar istedikleri yerde bomba patlatabilir. Güçleri sınırsızdır.

Söylediklerinize katıldığım yerler var ama genellemelerinizi çok uç buluyorum.

Neden hatalı ?

Bu kadar kuvvetli çıkarsamalar yapabilmek için elimizde büyük su götürmez kanıtların olması gerekir.

Var olduğunu düşünmenize yol açacak bir takım şeyler gördüğünüz, analiz ettiğiniz şüphesiz.

Ama burada bütün dağınık yap-boz parçalarının zorla bir araya getirilmesi olayı var.

( Aynısını cahil adam da yapıyor, Kurtlar Vadisinden başka vizyonu olmayan adam da bu tip genellemelerle sonuca ulaşıyor)

İnsanlık tarihi boyu hiç bir zaman tek ve sınırsız bir kuvvet olup tek bir gaye etrafında toplanmamıştır. Hele ki günümüzde bu kadar karmaşık ilişkiler yumağında-mümkün görünmemektedir.

Yakın zamanda Mossad tarihini incelediğimde, israil yönetimin defalarca CIA ve hükümetle çatıştığını fark ettim. (Geçmiş tarih olduğu için- istahbari değeri kalmadığı için paylaşılıyorlar bu tarz bilgileri, eski ajanlar paylaşıyor ).

Bir çok noktada ilişkilerin devlet seviyesinde- diplomatik seviyede kopma-kriz noktasına geldiği zamanlar oluyor.

Sanıldığın aksine hadi el ele tutuşalım, müslümanlara dünyayı dar edelim -teletubbies gibi bir ortam yok.

Yine israil neo-con lobisinin açık desteğine rağmen Obamanın tekrar seçilmesi mesela önemli bir ayrıntıydı, Obamanın üzerinde baskı kurmak için (2013-Goverment Shutdown) vakası bize süper güç içinde bile yoğun çatışmalar olduğunu gösteriyor.

Genellemeler bu dahil hatalıdır, eksiktir.

Size resmin tamamını göstermez.

Elinizde çeşitli devletleri istihbaratı bilgileri, bir çok teşkilatın oluşum-değişim bilgileri, farklı organizasyon ve yapılar hakkında bilginiz var mı ?

Benim yok, bildiklerimizden çıkarsama yapabilirim ama uyduramam, bu olayın arkasında kesin şunlar var, garanti bunlar yapmıştır diyemem. Elimdeki veriler ışığında görüşümü sunabilirim.

Piyasadan 20 TL'ye alınacak bir kitapta veya youtube seyrettiniz illuminati, sion vb ilişkin vidyolarla gerçeği- tarikatların gizemlerini, ufo gerçeklerini vb şeyleri öğrenebileceğinizi düşünmek hata olur. ( Cem yılmazın espriyle eleştirdiği gibi evrenin sırrı secret kitabı markette nişastanın yanında olabilir mi ? hiç aklın alıyor mu ... aynı şey primatlerin sırları, modern tapınakçılar, evrene hakim olan güç, tutulamayan küçük enişte...)

Emin olduğum bir şey var birileri bunları kurguluyor ve bu kurgudan-uydurduklarından birileri güzel para kazanıyor. Hedef kitle her okuduğuna-izlediğine inamaya hazır sorgulamayan insanlar.

Eski kız arkadaşımla bile bu konuda sıkıntılarım vardı, bu tarz saçmalıklara o kadar çok kafayı yormuştu ki, sağlıklı düşünemiyordu. Her gittiğimiz yerde bir işaret-alamet bir şey buluyordu, spekülasyon yapıp- sahte korkularını dillendiriyordu ... cinler dadanırsa, uzaylılar kaçırırsa beni aa bak illuminati işareti-- yedirme bana ufoyu cini şimdi, sana sadece ben dadanabilirim rahat ol diyordum :) ...

İlluminati iyi bir oluşum demiş onlar siondan demiş bir kişi ? Nereden biliyorsun arkadaşım. İllimunati dediğin tarihi yok olmuş bir tarikat. Devam ettiği bir spekülasyon, büyük ihtimalde artık yok öyle bir tarikat, belki sembolleri başka amaçlarla kullanıldı ya da her şey olabilir, hiç bir şeyde olmayabilir. Sizin gibi akıllı insanların bunları fark etmesi gerekir.

Dan Brown denilen adam uydurdu-güzelce kurguladı kitabına koydu- bir çok sahte delille besledi. Millet gerçek gibi kutsuyor.

Aynı din kitaplarına yaptıklarını, Dan Brown'ın uydurma kitaplarına yapıyorlar.

Son alarak üzerine alınma bu son lafım geneldir, forumdakileri tenzih ederim; üç tane kitap okuyup, iki tane zeitgeist vidyosu izleyip evrenin-dünyanın siyasi sırlarını öğrenmiş edasıyla gezmek budalalıktır.

Bu tip görüşlerin zehirleyici-aldatıcı etkisini fark etmeniz dileğiyle.

tarihinde Fellix tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İlluminati iyi bir oluşum demiş onlar siondan demiş bir kişi ? Nereden biliyorsun arkadaşım. İllimunati dediğin tarihi yok olmuş bir tarikat. Devam ettiği bir spekülasyon, büyük ihtimalde artık yok öyle bir tarikat, belki sembolleri başka amaçlarla kullanıldı ya da her şey olabilir, hiç bir şeyde olmayabilir. Sizin gibi akıllı insanların bunları fark etmesi gerekir.

Dan Brown denilen adam uydurdu-güzelce kurguladı kitabına koydu- bir çok sahte delille besledi. Millet gerçek gibi kutsuyor.

Aynı din kitaplarına yaptıklarını, Dan Brown'ın uydurma kitaplarına yapıyorlar.

Son alarak üzerine alınma bu son lafım geneldir, forumdakileri tenzih ederim; üç tane kitap okuyup, iki tane zeitgeist vidyosu izleyip evrenin-dünyanın siyasi sırlarını öğrenmiş edasıyla gezmek budalalıktır.

İlluminati evet iyi bir oluşumdur,bunu siyondan ayrı tutmak gerekir.İlluminatiyi nereden biliyorum tarih kitaplarından ve sanat tarihinden çoğunlukla tavsiye ederim biraz göz gezdir.İlluminati tarihi yok olmamıştır günümüzdede vardır hatta daha ilerisi tarihe çok önemli katkıları olmuştur yani tarih yazanda bir tarikattır.Günümüzdede illuminati devam etmektedir yanlız burda siyondan ayrı tutmak gerekli bu topluluğu bunda yanlış yoktur.''belki sembolleri başka amaçlarla kullanıldı ya da her şey olabilir, hiç bir şeyde olmayabilir.'' Bu cümlenden illuminatiye dair bilginin olmadığı anlaşılıyor tartışmaya açıp kapatmışsın olgudan bi habersin geçmiş forum içeriğini araştır zamanında tartışıldı bolca. Dan Brownın kurgusu diyorsunda söz ettiğin yazar italya ve vatikanda dolaşıp kitap yazan bir yazar. İtalya ve vatikan illuminatinin tarihini çoğunlukla barındırmakta gerek sanatı gerek mimarisi vb. yani aslında yazar bu oluşumlardan etkilenip yazıyor, varolan sanat tarihini kitaplarına kendi yorumlarıyla kitabına kurguluyor.Zeitgeist bende izledim ne var bunda teması doğru bir yapım.En azından taht oyunları izlemekten daha verimli öneririm sende izle -taht oyunlarını değil tabi (:

tarihinde Abdul Alhazred tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ya arkadaşım senin yazdıkların ilgimi çekti. Yani bu tür terör eylemlerinin öyle dinle basit bir kitapla alakası yok Oligarşi yönetimlerine bağlı devlet güçleri tarafından yapılıyor demek istiyorsun. Senin dediklerin daha mantıklı, yani bir insanın bir kitap okuyup da eline kalaşnikof alıp da onca insanı acımadan öldürmesi mantık dışı...Yani devlet güçleri bu işleri yapıp sonra da masum insanların üstüne atıyorlar. Yani şu kuran denilen kitaba inananlar gerçekten masumlar. Benim annem de akşama kadar kuran okur. Kuranla dinle alakası yok bunun bu işin altında başka birşey olması lazım...

Sitelerde Paylaş

bahsettigin belgeselleri izlemedigimi ve arastirmadigimi dusunmeniz sizin yanilginiz. Ne kadar cabuk yargiya ulastiginizin gostergesi. Okudugunuz ve izlediginiz seylerden, sinirli bilgiden kolayca tumevarim metodunu uygulamayin bu sizi yanlis yargiya ulastirir. Bu arkadasca bir tavsiye

Sitelerde Paylaş

İlluminati evet iyi bir oluşumdur,bunu siyondan ayrı tutmak gerekir.İlluminatiyi nereden biliyorum tarih kitaplarından ve sanat tarihinden çoğunlukla tavsiye ederim biraz göz gezdir.İlluminati tarihi yok olmamıştır günümüzdede vardır hatta daha ilerisi tarihe çok önemli katkıları olmuştur yani tarih yazanda bir tarikattır.Günümüzdede illuminati devam etmektedir yanlız burda siyondan ayrı tutmak gerekli bu topluluğu bunda yanlış yoktur.''belki sembolleri başka amaçlarla kullanıldı ya da her şey olabilir, hiç bir şeyde olmayabilir.'' Bu cümlenden illuminatiye dair bilginin olmadığı anlaşılıyor tartışmaya açıp kapatmışsın olgudan bi habersin geçmiş forum içeriğini araştır zamanında tartışıldı bolca. Dan Brownın kurgusu diyorsunda söz ettiğin yazar italya ve vatikanda dolaşıp kitap yazan bir yazar. İtalya ve vatikan illuminatinin tarihini çoğunlukla barındırmakta gerek sanatı gerek mimarisi vb. yani aslında yazar bu oluşumlardan etkilenip yazıyor, varolan sanat tarihini kitaplarına kendi yorumlarıyla kitabına kurguluyor.Zeitgeist bende izledim ne var bunda teması doğru bir yapım.En azından taht oyunları izlemekten daha verimli öneririm sende izle -taht oyunlarını değil tabi (:

Dan Brown gerçekle- sahteliği kurguluyor, nasıl yazdığını biliyorum.

Ondan önce gündemde değildi, sadece o bazı şeyleri popüler hale getirdi diyebiliriz.

Herhangi bir gizli tarikat, oluşum ya da ne olursa, iddanızı inceleyelim.

1. İddianız doğru olabilir.

2. İlluminati kötü bir oluşum olabilir, kendilerini saklamış- ya da manipüle etmiş olabilirler.

3. İlluminati tarihe intikal etmiş bir oluşum olabilir. Ondan sonra bunların ritüelleri varsa taklit edilmiş olabilir, sembollerini kullanmış olabilirler vs..

4. Daha farklı bilmediğimiz yanları da olabilir. Belki atıyorum tarihin bir kesitine kadar devam etti ondan sonra komplo teorisi sevenler tarafından yürütüldü.

Elimizde kesin bulgular, deliller olmadan kolayca yargıya varmak mümkün değildir.

--Dersin bu oluşuma yakından şahit oldum, elimde ve özel koleksiyonlarda gözlemlediğim yazmalar, buyur bunlar devlet arşivleri

bunlar resmi raporlar, oluşumu bu, yapısındaki insanlar bu.

Bugün resmi bir dernek statüsünde olan masonlar hakkında bile türlü iddialar var, belgelerine-ritüellerine özel meraklısı olduğun takdirde ulaşman mümkün. Ama komplo teorisyenlerin iddia ettiği gibi bir üst çekirdek yapılanması var mı ? bilmiyoruz.

Bilgi kirliliğinin yaşandığı bu ortamda, aktarılan bilginin de hakkıyla sorgulanması gerekir.

Bu tarz kısıtlı bilgilerle kesin yargıya ulaşamazsın. Bu ihtimallerden herhangi biri de olabilir, olmayabilir de.

Komplo teorilerinin inandırıcılığı onların gerçekle harmanlanmasından ileri geliyor zaten, safsata olup olmadıkları, ne kadar doğruluk içerdikleri şüpheli.

İzlenmesini eleştirmiyorum, ben de şahsen kurgusal şeyleri takip etmesini seviyorum. Bir çok ufo, piramit, tarikatlar, semboller vs. üzerine kitaplarda okuyorum, belgeselleri de elimden geldiğince takip ediyorum.

Hatta zeitgeist üzerine kendimce yazdığım bir yazım bile vardır.

Eleştirdiğim nokta şahsına değil, bu fikirlerin gerçekliğinin yeterince sorgulanmadan kabul edilmesinde ve bundan kesin yargılara ulaşılmasında, kim yaparsa yapsın bu bir çıkarsama hatasıdır.

Sitelerde Paylaş

Adamlar enfal 39 tevbe 85 bakara 193 muhammed 4 maide 33 ayetlerini ve hadisleri uyguluyor. Bence insanlik bu gidise dur demeli. Dünyayi felakete goturmemeli

Ya arkadaşım bunun ayetlerle falan alakası yok, kim yani kim iki tane ayet okuyup kalaşnikofla sokakta insanları öldürür, sonun da da yakalanıp kendisi de ölür. Sonuçta bunlar öldürüleceklerini bilerek bu işe girişyorlar. Amerika bu tür grupları destekliyor ortada yani, silahları nerden buluyorlar. Amerika değil mi yıllarca zencileri öldürdüler. Hadi Amerika depşl diyelim bir şekilde devlet eliyle yapılan işler bunlar, hangi ülkenin derin devleti yapıyorsa...Tabi şu da olabilir, psikoloji bozuk toplumdan dışlanmış kişiler bu tür örgütler tarafından beyinleri yıkanıyor. Eylemi yapanlar kendilerine bomba bağlayıp kendilerini de öldürüyorlar bu da çok cesaret isteyen birşey. Kendilerine bomba bağlıyorlar çünkü zaten kaybedecek birşeyleri yok. Ben sadece şu noktaya takılıyorum çıkarları ne bu işten? İşin içinde ekonomik birşey mi var yani....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...