Jump to content

Farkındalık ve Farkındalığın Farkındalığını Aynı Gören Cahiller

Recommended Posts

Canlılığın birinci ve de en temel özelliği her bireyinin farkındalığa sahip olmasıdır.

Yani aklınıza getireceğiniz her canlı türünde bir farkındalık vardır.

Bu farkındalık da genetik programından gelir

Mesela ses duyun bir köpeğin kulağını sese çevirmesi gibi.

Ya da bir ceylan gören aslanın açsa saldırıya odaklanması gibi.

Temel fonksiyonlar vardır

Ve canlının reflekslerinin tamamı genlerine bağlıdır.

Bir piyanonun tuşları gibi.

Ancak çevreleyen koşullar ve önceki ataların deneyimlerine dayanarak sıralanan bir piyano bu

Piayonu dediğimde akıllı bir tasarıma veya tasarımcıya çıkarmayın işin ucunu

Bu tamamen raslantısal ve gelişigüzel oluşmuş, daha sdnra ise uyumla kendini devam ettiren bir sistem.

Şimdi tüm canlı türleri içerisinde farkındalığın bulunduğu merkezi sinir sistemi çok gelişmiş bir canlı türü oluştu

Buna insan diyoruz

İnsanın diğer canlılar gibi farkındalığı var.

Aynen genetik refleklerle yaşıyor.

Ses duyunca tepki veriyor, yiyecek görünce ağzı sulanıyor, karşı cins görünce kapılıp yöneliyor gibi.

Ancak bu refklekslerin olduğu merkezde insan bir de sanal işlemci geliştirmiş.

Bu sanal işlemci refleks akışını izleyip gözlemleyebiliyor.

Mesela yiyecek gördüğünde ağzının sulanması refleksinin akışını bu sanal işlemcide izleyebiliyor, gözlemliyor ve hatta bu sürece bakış açılarını değiştiriyor

Yani yiyeceğe profilden bakıyorsa, bu bakıştan aldığı verileri kopyalayarak farklı bakış açıları yaratabiliyor

Yeme sürecine ikinci, üçüncü ve hatta bir çok çoğul şahıs gibi de bakabiliyor.

Bu bakışların hepsi genelde kendisinin nasıl inandığıyla, nasıl deneyimlere, bilgilere sahip olduğuyla şekilleniyor ancak yine de bakabiliyor

Mesela bir insan pazardan domates alma sürecine 50 farklı açıdan bakıyorsa

Başka bir insan bu sürece 49 açıdan bakabilir, ya da bir başkası 100 açıdan bakabilir.

Farkındalığın farkındalığı diyoruz bu kısma

Tüm verileri, tüm malzemesi biyolojik olsa da biyolojiye aykırı hareket edebilen bir alandır burası.

Mesela tüm biyolojik istek ve arzuları bloke edebilir ya da değiştirebilir

Eylemlere anlamlar yükleyerek bu eylemlerin bazılarını öncelikli yapılacaklar arası alabilir.

Bunu toplu olarak bir çok insanla birlikte yapabilirler.

Ancak bu sanal işlemcinin biyolojiyle doğrudan bir ilişkisi yoktur

Dolaylı bir ilişkiye sahiptir.

Mesela farkındalığa bir ilaç verdiğinizde bu sanal işlemcideki işlemleri değiştirebiliyorsunuz.

İstikrarını yok edebiliyorsunuz.

Bu sanal işlemci çalışırken bir de kimlik yaratır.

Ben denilebilen bir kimlik.

Bu kimliği bir koruyucu yazılım gibi tüm algıların önüne yerleştirir.

Bu yazılımın amacı farkındalıktaki refleksif savunma sisteminden farklı olarak daha gelişmiş bir savunma sistemi görevi görmektir.

Bu ben algısı tüm sanal işlemciyi sarar

Ve bu sanal işlemci farkındalıkta veya farkındalığın farkındalığında kendisine tehdit oluşturan durumları analiz eder.

Ona göre refleksleri, dürtüleri harekete geçirebilir.

Bazen de tam tersi olur.

Sanal işlemcideki savunma mekanizması olan benlik algısı çöker

Farkındalığa ilişkin tüm analizlerin değerini sıfıra indirir.

Bu duruma düşen insan da kendini imha eder.

Benzer bir durum sanal işlemciye kendisinden daha değerli bir amaç yaratılarak da oluşturulabilir.

Kendisinden daha değerli ve kendisiyle kıyaslandığında kendisi bir hiç olan bu benlik algısı başka kitlelerin amacı için kendini imhaya programlanır.

Bu duruma özellikle dikkat edin

Savaşlarda özellikle kendini yok etme durumu, tamamen bu farkındalığın farkındalığı kısmının ürünüdür.

Biyolojik değildir.

Bu durum size iki olgunun birbirinden ayrı olduğunu kesin bir şekilde gösterecektir.

Bu iki olgu aynı değildir.

Farklı çalışırlar

Bilgisayarın parçalarıyla, yazılımı aynı değildir.

Bağlantılıdır ancak değildir.

Bu yönde spekülasyon yapanların amacı inançların biyolojiyle birleştirilmesidir.

Bu yanlıştır.

Sitelerde Paylaş

aslında bunu konu yapsam daha iyi

''Mesela tüm biyolojik istek ve arzuları bloke edebilir ya da değiştirebilir'' şu kısım tam doğru değil

Sen de insan değilsin

Yazı yazan bir ayısın

Doğru değil diye genel ifade kullanma dangalak.

Şu örnek buna aykırıdır diye yaz.

Sitelerde Paylaş

Simdi de kicindan sanal islemci uydurmussun haha nerden okuyon lan bunlari

Vay inanç manyağı

Zoruna gitti değil mi ayrılmaları?

Senin tüm varlık amacını yok ediyor ayrılması

Birleştir ki sen de doğallık taklidi yapan bir sanrı olarak var olmayı sürdür :D

Oğlum, beynin donanımı, işlem kapasitesi ile çalıştığında ortaya çıkan ürün aynı kategoride değiller

Varlığını temellendirdiğin yer burası değil mi? :D

Çakal seni.

Sitelerde Paylaş

Mato, sana iki tane öneride bulunacağım.

1- 100 kilo olduğu halde tayt giyen kadınlar vardır. Bunlar çeşitli kurslara giderler. Ahşap boyama kursu, belediyenin tiyatro kursu falan. Karma, kuantum, renk terapisi, feng şui, isimden gelecek tahmini gibi derin konularda uzmanlaşırlar. Mato bu yazdıklarını o kadınlara anlatsana. Yüz kilo müz kilo ama olsun be abi, mala vurur rahatlarsın ya. Valla. Bizim seni rahatlatma ihtimalimiz yok ki Mato. Kafamızı sktiğinle kalıyorsun.

2- Antalya'ya git Mato. 50 yaş civarı Alman kadınlara yönel. Gitmeden önce Justin Bieber'i izle dansını geliştir. O karışık gelirse yamacamacango dansı öğren. Bol zıplamalı ve ellerini kollarını rastgele sallama üzerine kurulu olan bu dansı herkes yapabilir. 50 yaş üzeri kadınlar haraket eden erkeklere öyle ya da böyle ilgi duyuyorlar. Tipinin falan önemi yok Mato. Orada sana ekmek görüyorum. Git rahatla gel tekrar dene.

Bu arada, farkındalığın farkında olmak ne lan? Ne oğlum bu?

Sitelerde Paylaş
Savaşlarda özellikle kendini yok etme durumu, tamamen bu farkındalığın farkındalığı kısmının ürünüdür.
Biyolojik değildir.
Bu durum size iki olgunun birbirinden ayrı olduğunu kesin bir şekilde gösterecektir.
Bu iki olgu aynı değildir.
Farklı çalışırlar
İnsanın içindeki bir mekanizmanın biyolojik olmadığını ve sanal olduğunu iddia ediyorsun.
Oysaki intihar etmenin biyo-kimyasal olarak bir açıklaması vardır.
Senin olmadığına yönelik dayanağın ne ?
Buyur bilimsel olarak açıkla,
Ayetler var ayetler demeden ama,
ruh-töz-bilinç-yazılım gibi bir yapı sanallık iddia etmeden...
Materyalizm bu mu ?
Nihilizmine dayanak yapmak için sahte sanal yapılar savunuyorsun ama her nasılsa materyalistsin...Nice joke bro
Her yerde anlatma ama gülmezler.
tarihinde Fellix tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İnsanın içindeki bir mekanizmanın biyolojik olmadığını ve sanal olduğunu iddia ediyorsun.
Oysaki intihar etmenin biyo-kimyasal olarak bir açıklaması vardır.
Senin olmadığına yönelik dayanağın ne ?
Buyur bilimsel olarak açıkla,
Ayetler var ayetler demeden ama,
ruh-töz-bilinç-yazılım gibi bir yapı sanallık iddia etmeden...
Materyalizm bu mu ?
Nihilizmine dayanak yapmak için sahte sanal yapılar savunuyorsun ama her nasılsa materyalistsin...Nice joke bro
Her yerde anlatma ama gülmezler.

Kendi inançların seni bağlar.

Dinci ben değil sensin.

İnancın dolayısıyla, dolaylı fenomeni doğrudan fenomene yapıştırıyorsun.

Madem biyolojik,

O zaman sikin kalktığında neden ya vajina peşine ya da hem cinslerinle kavgaya tutuşmuyorsun?

Kalkmış olan siki neden saklıyorsun?

Madem biyolojik neden kalkan sikini saklıyorsun yavşak?

Sitelerde Paylaş

Bu arada, farkındalığın farkında olmak ne lan? Ne oğlum bu?

Merhaba Hanzo

Farkındalığın farkındalığı bilimsel bir terimdir

Günümüzdeki insan türünün adıdır.

Eski insan türlerinin adı çalışan insan, dik duran insan vs gibi adlandırılır.

Günümüzdeki insanın adı da homo sapiens sapiens yani farkındalığının da farkında olan insandır

Tamam mı hanzo?

Senin de bilimden bir haber olduğunu böylece ortaya koyduk :D

Sitelerde Paylaş

Mato, sana iki tane öneride bulunacağım.

1- 100 kilo olduğu halde tayt giyen kadınlar vardır. Bunlar çeşitli kurslara giderler. Ahşap boyama kursu, belediyenin tiyatro kursu falan. Karma, kuantum, renk terapisi, feng şui, isimden gelecek tahmini gibi derin konularda uzmanlaşırlar. Mato bu yazdıklarını o kadınlara anlatsana. Yüz kilo müz kilo ama olsun be abi, mala vurur rahatlarsın ya. Valla. Bizim seni rahatlatma ihtimalimiz yok ki Mato. Kafamızı sktiğinle kalıyorsun.

2- Antalya'ya git Mato. 50 yaş civarı Alman kadınlara yönel. Gitmeden önce Justin Bieber'i izle dansını geliştir. O karışık gelirse yamacamacango dansı öğren. Bol zıplamalı ve ellerini kollarını rastgele sallama üzerine kurulu olan bu dansı herkes yapabilir. 50 yaş üzeri kadınlar haraket eden erkeklere öyle ya da böyle ilgi duyuyorlar. Tipinin falan önemi yok Mato.

:D

Sitelerde Paylaş

Sağolsun harmonia hep başkalarının yokluğunu düşünür

Şişko karısız kaldığımı görmüş de bana menü sunuyor.

Robi dangalağının benim hakkımda yazdığına inanacağına bana sorsana?

Robi kendini tarif etmiş.

Şişman karı istemiyorum ben.

Bana bir daha şişman karı menüsü gösterme.

Sitelerde Paylaş

Kendi inançların seni bağlar.

Dinci ben değil sensin.

İnancın dolayısıyla, dolaylı fenomeni doğrudan fenomene yapıştırıyorsun.

Madem biyolojik,

O zaman sikin kalktığında neden ya vajina peşine ya da hem cinslerinle kavgaya tutuşmuyorsun?

Kalkmış olan siki neden saklıyorsun?

Madem biyolojik neden kalkan sikini saklıyorsun yavşak?

Verdiğin cevaplar sırf cevap vermek için, bir şey yazıyım da salakça görünse de fark etmez zihniyetinde.

Okuduğunu anlamıyorsun, sana dinci diyen mi oldu, idrak etme sıkıntın mı var.

Yazında ortaya ''sanal'' diye bir şey sunuyorsun, ne idüğü belirsiz bilimsel-materyalist zeminden yoksunluğu için o şekilde yazdım.

Yani Tatava yapma,

Bilimsel ve materyalist zeminde açıkla bakalım, Nedir bu sanal işlemci, mümkünse hikaye anlatmadan ?

( Sen sevdiğin için formülüze etmişindir- ya da MR görüntülerinden görmüşsündür, Yoksa ikna olmazdın)

Dipnot: Konuyu cinsel organlara çeken sulandıran sensin... argo konuşmanın da, küfürün de, ignelemenin de kralını yaparım.

İlkokul kantinine çevirme ortamı meto, açtığın başlığı konuş.

Sitelerde Paylaş

Verdiğin cevaplar sırf cevap vermek için, bir şey yazıyım da salakça görünse de fark etmez zihniyetinde.

Okuduğunu anlamıyorsun, sana dinci diyen mi oldu, idrak etme sıkıntın mı var.

Yazında ortaya ''sanal'' diye bir şey sunuyorsun, ne idüğü belirsiz bilimsel-materyalist zeminden yoksunluğu için o şekilde yazdım.

Yani Tatava yapma,

Bilimsel ve materyalist zeminde açıkla bakalım, Nedir bu sanal işlemci, mümkünse hikaye anlatmadan ?

( Sen sevdiğin için formülüze etmişindir- ya da MR görüntülerinden görmüşsündür, Yoksa ikna olmazdın)

Dipnot: Konuyu cinsel organlara çeken sulandıran sensin... argo konuşmanın da, küfürün de, ignelemenin de kralını yaparım.

İlkokul kantinine çevirme ortamı meto, açtığın başlığı konuş.

Ben madde dışında bir şey mi dedim?

Madde değil veya maddeden bağımsız mı dedim? :D

Lan salak mısınız siz?

Biyolojik değil.

Sanal.

Ayrıca

Cinsel organlar konusunda sıçtın.

Benim ne demek istediğimi bile anlamadan ortaya palyaço gibi atladın

Anlatmak zorundasın

Biyolojik ise neden kalkan sikini sınırlandırıyorsun?

Neden biyolojik bir olgu olan ereksiyon + birinci farkındalık (inekle atla aslanla aynı olan sahip olduğun düz farkındalık) birleşiyor vir biyolojik durum ortaya çıkıyor da

Senin demene göre yine biyolojik olan farkındalığın farkındalığı (ben buna biyolojik değil diyorum - sen biyolojik diyorsun) bu iki biyolojik durumu satıp denklemden ayrılıyor?

Anlatsana lan bunu?

Palyaço.

Tüm hepsi biyolojik ise iki biyolojik durumla senkronize olmayan bir biyolojik durum mu olur?

Beyninden sikine kadar her şey senkronize iken, neden farkındalığının farkındalığı bu senkronizasyona katılmıyor?

:D

Düşün bakalım

Varsa beyin.

tarihinde Strong Materialist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sağolsun harmonia hep başkalarının yokluğunu düşünür

Şişko karısız kaldığımı görmüş de bana menü sunuyor.

Robi dangalağının benim hakkımda yazdığına inanacağına bana sorsana?

Robi kendini tarif etmiş.

Şişman karı istemiyorum ben.

Bana bir daha şişman karı menüsü gösterme.

Senin ne tur karilardan hoslandigin umrumda bile degil.robespierre in yazdiklarina guldum gectim.

sana kari falan sundugum yok.

hem sisman olmalari cinsiyetlerinden bagimsiz bir seymis gibi davranma.

dogada hayvanlar kendilerinden cok daha buyuk ve agir disilerle seks yapmiyor mu ?

Materyalizmin karanlik dunyasinda yasayan biri icin bu konformist yaklasimlar fazla idealist

Sitelerde Paylaş

Senin ne tur karilardan hoslandigin umrumda bile degil.robespierre in yazdiklarina guldum gectim.

sana kari falan sundugum yok.

hem sisman olmalari cinsiyetlerinden bagimsiz bir seymis gibi davranma.

dogada hayvanlar kendilerinden cok daha buyuk ve agir disilerle seks yapmiyor mu ?

Materyalizmin karanlik dunyasinda yasayan biri icin bu konformist yaklasimlar fazla idealist

Ulan elimde bir karı seçimi kaldı

Onu da mı çok görüyorsunuz?

Ahlaksızız diye bütün çirkin karıları bana mı reva görüyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Ben biraz analiz etmeye çalıştım bu metni;

1. Her canlı farkındalığa sahiptir.
  2. Farkındalık merkezi sinir sistemi içindedir.
  3. İnsan, merkezi sinir sistemi içinde sanal işlemci geliştirmiştir.
  4. Bu işlemciye farkındalığın farkındalığı denir.
  5. İnsanın biyolojik varlığı ile geliştirmiş olduğu sanal işlemci farklıdır.
  6. Sanal işlemcinin görevi insanın biyolojik varlığından daha gelişmiş bir savunma sistemi oluşturmaktır.
  7. Siz insanlar, biyolojik varlığınızla sanal işlemcilerinizin aynı olduğuna inanıyorsunuz. Bu anlamda dindarsınız.

Benim bu kıt aklımla anlayabildiğim kadarıyla, kısaca şu mu denmek isteniyor acaba: “ Bilinç doğadan bağımsızdır.”

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...