Jump to content

Doğu Perinçek Nedir, Ne Değildir?

Recommended Posts

• İleti 165
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

https://youtu.be/I_56ORMTz_M

Doğu perinçek ile yalçın küçük gazeteciymişde ondan apo ile ropörtaja gitmişler.

Böyle yalana kim inanır? :)

Doğu perinçek bu ropörtajda apoya akıl verdiğini söylüyor.

Fethullah gülen  ile neden akıl vermek için ropörtaj yapmadın?

İnsan düşman olduğu kişiler ile sohbet eder mi?:)

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, Ten Ten said:

Doğu perinçek bu ropörtajda apoya akıl verdiğini söylüyor.

Peki ne aklı verdiğini de söylüyor mu? Mesela gidin karakol basın, asker öldürün, öğretmen öldürün, mühendis öldürün mü diyor? Bir akıl veriyor ama verdiği aklın ne olduğunun bir önemi yok mu?

Doğu Abi Apo'ya, ayrılıkçılık yapma, gel Türkiye demokrasi hareketi içine dahil ol diyor. Verdiği akıl bu. Bunu daha o röportajın yapıldığı 1989 yılından itibaren bütün yayınlarda belirttik zaten.

Evet Aydınlıkçılar olarak PKK'ya ayrılıkçılık yapma, emperyalizmin taşeronu olma, Türkiye demokrasi hareketinin bir parçası ol diye bir akıl verdik. Eleştirecekseniz, buyrun bunu eleştirin.

Sitelerde Paylaş
On 3 Jan 2017 at 08:34, Userİşte said:

90'larda Türkiye'de 500'e yakın sol fraksiyon vardı.  Aydınlıkçılar bunların içinde en kalabalık olanlarından biri olsa da sol içinde itibar edilen bir anlayış değildiler. 

Çünkü Perinçek hiçbir liderlik vasfı taşımayan, süzme salağın teki. Ki solun kendisi de zaten aptalca tezlerin içinde kaybolup gitmiş meczuplardan başka bir şey değildi, hala da öyledir. Perinçeğin diğerlerine göre daha çok taraftar bulabilmiş olmasının nedeni de örgütlenmede pragmatik davranması ve silahtan uzak durarak legal platforma ağırlık vermesidir. 

Sol ile uzaktan yakından alakan yok değil mi? Hayatında bu işlerin kıyısından bile geçmemişken, bu kadar işkembeden sallamak neymiş ya?

Türkiye'de ne kadar fazla bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğunu sanan salak var ya.

Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, Robespierre yazdı:

Peki ne aklı verdiğini de söylüyor mu? Mesela gidin karakol basın, asker öldürün, öğretmen öldürün, mühendis öldürün mü diyor? Bir akıl veriyor ama verdiği aklın ne olduğunun bir önemi yok mu?

Doğu Abi Apo'ya, ayrılıkçılık yapma, gel Türkiye demokrasi hareketi içine dahil ol diyor. Verdiği akıl bu. Bunu daha o röportajın yapıldığı 1989 yılından itibaren bütün yayınlarda belirttik zaten.

Evet Aydınlıkçılar olarak PKK'ya ayrılıkçılık yapma, emperyalizmin taşeronu olma, Türkiye demokrasi hareketinin bir parçası ol diye bir akıl verdik. Eleştirecekseniz, buyrun bunu eleştirin.

11949325_570108226480631_156305074561359

Demokratik federal emekçi cumhuriyeti kurulsun diyen kim?

Kurdoloji enstitüsü kurulsun diyen kim?

Muhammede devrimci diyen kim? :)

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, Ten Ten said:

Demokratik federal emekçi cumhuriyeti kurulsun diyen kim?

Kurdoloji enstitüsü kurulsun diyen kim?

O zamanlarda bu söylemler doğruydu. Kürt kökenli yurttaşlarımızın emperyalist merkezlere bağlanmaması için bunlar söylenmiştir. Burada bugün ret edeceğimiz tek kelime "federal" ifadesidir. Bugün o ifadeyi kabul etmiyorum. Ama onun dışındaki sözler bugün için de geçerlidir.

Demokratik.

emekçi cumhuriyeti.

Kürdoloji enstitisü.

Nesi var bunların? Türkiye demokratik olmasın mı? Emekçilerin çıkarlarını savunan bir devlet olmasın mı? Kürt kültürünü araştıran bir enstitü kurulmasına karşı mısın? Aslında Kürtlerin demokratik haklarını savunmak derken tam olarak bundan söz ediyoruz. 

9 hours ago, Ten Ten said:

Muhammede devrimci diyen kim? :)

Marksistler dinlere tarihte oynadıkları rollere göre bakarlar. Muhammed'in kabileleri birleştirip bir devlet nizamı kurduğu anlaşılıyor. Bu bakımdan devrimci olduğunu söylemek Marksist bir yorumdur. Buna itiraz etmek mümkün değil. Kaldı ki bu yorumu sadece Doğu Perinçek değil başta Dr. Hikmet Kıvılcımlı olmak üzere birçok Marksist yapmıştır.

Sitelerde Paylaş

"Erdoğan İslami Kemalist oldu"

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Ulusal Kanal'da, Çıkış Yolu programında Rafet Ballı'nın Dünya ve Türkiye gündemi ile ilgili sorularını yanıtladı...

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Ulusal Kanal'da, Çıkış Yolu programında Rafet Ballı'nın Dünya ve Türkiye gündemi ile ilgili sorularını yanıtladı.

Perinçek programın bir bölümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili dikkat çeken sözler söyledi.

Erdoğan İslami Kemalist oldu” diyen Perinçek, “Bizim savunduğumuz noktaya geldi. Bunu ben söylemiyorum. Analiz kurumları söylüyor. Erdoğan için İslami Kemalist oldu' analizleri yapılıyor. Biz ne demiştik. 'Bizim bulunduğumuz noktaya geldi' demiştik” ifadelerini kullandı

ABD’nin Türkiye’de provokasyonlar yapabileceğini söyleyen Perinçek, “ABD 2018'de Türkiye'ye karşı büyük bir ekonomik müdahale de bulunacak. Amerika iç cephede Türkiye'de suikastlar zincirine başvurabilir. Türkiye ve Amerika bu kadar karşı karşıya geliyorsa Amerika Türkiye'yi bırakmak istemeyecektir. Suikastlar zinciri gündeme gelebilir. Bunlar tabi analizlerim” diye konuştu.

http://odatv.com/erdogan-islami-kemalist-oldu-2009171200.html

Perinçek politik literatüre çok tuhaf bir deyim kazandırmış. "İslamî kemalist"... Kemalizmin islamîsi de olabiliyor demek ki. Endişeli kemalistler boşu boşuna endişelenmiş yıllarca. "Tehlikenin farkında" olmakla hata etmiş Cumhuriyet Gazetesi. Olup olacağı buymuş, islamcı kemalist. :)

Bunu Perinçek söylemiyormuş, analiz kurumları söylüyormuş. Hangisi acaba o analiz kurumları? 

Şu Perinçek çok değişken diyorlar. Bir yandan öyle, bir açıdan ise hiç değişmiyor! :)

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Huuu yazdı:

Bu iddaya ancak kargalar güler. Kabaca son 1 senedir yaptigi aciklamalarla Kemalistlerin gazini acayip aliyor bu Dogu Perincek denen arkadasimiz. Baska örneklerde de gördügümüz gibi bu cografyada mazeret uyduranlar hic bir zaman tükenmeyecek. 'Bu adamin yanar dönerligini kim savunabilir?' demeyin. Her dönemin adami olmayi beceriyor bu arkadas. 1996 yilinda Abramowitz, Tayyip Erdogan ve Abdullah Gül hakkinda tutturdugu öngörüden sonra Tayyip Erdogana böyle yanlamasini anlayamiyorum. Elestirel düsünme adina olumlu fikir de yürütmeye calisiyorum bu sahsin ve Erdogan'in hakkinda, mesela Tayyip Erdogan'da gercekten büyük bir fikir degisikligi mi oldu ve Perincek, Erdogana bu yüzden yanladi diye, ama hele Erdogan'in yaptigi icraatleri gördükten sonra bu fikirler aninda yok oluyorlar. Atatürk'ün cizgisiyle uzaktan yakindan alakasi yok Akp'nin icraatlerinin.

Sitelerde Paylaş
44 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Şu lafa bak. İnanılır gibi değil. Böyle bir alçaklık, böyle bir ahlaksızlık yok... 

Adam basbayağı siyasal İslam'ın kucağına oturmuş, ne diyeceğini iyice şaşırdı artık.

Yorum yapacaksan adam akıllı yap,terbiyesiz.

Ben bir KÜRT olarak Perinçeğin arkasındayım.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, anibal yazdı:

Eğer bir CIA ajanı arıyorsanız, gideceğiniz yer Perinçek'in adresidir. 

Her bir halttan amerikaya yüklenmesi, her şeyde amerikan pisliği iddia etmesi de, zaten kendini gizlemek içindir. 

Ne güzel mantık kurmuşsun kardeş. sfaasdf

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, Huuu said:

Bizim savunduğumuz noktaya geldi. Bunu ben söylemiyorum. Analiz kurumları söylüyor. Erdoğan için İslami Kemalist oldu' analizleri yapılıyor. Biz ne demiştik. 'Bizim bulunduğumuz noktaya geldi' demiştik” 

Şu cümleyi düzgün şekilde okumaktan aciz olduğunuza inanamıyorum.

6 hours ago, Huuu said:

Bunu ben söylemiyorum. Analiz kurumları söylüyor.

Renklendirdiğim bölümleri, cümlenin içinde tekrar okuyun. Bir soğuk su için, sakinleşin, bir daha okuyun. Sonra gelin tekrar konuşalım. Olur mu aslan parçaları?

Vatan Partisi ve Doğu Perinçek AKP ve Tayyip Erdoğan iktidarına zerre-i miskal kadar katkı yapmamışlardır. Hiçbir seçimde ona oy istemedik, zaten oyumuz, etkimiz, hacmimiz belli. Ulan Tayyip Erdoğan'a duyduğunuz nefretin on katını Doğu Abi'ye kusuyorsunuz. Manyak mısınız siz?

Adam, ben söylemiyorum, analiz kurumları söylüyor diyor. Alıntı yapıyor. Hah, isterseniz dipnot da koyar, hangi analiz kurumlarından bahsettiğini de açıklar. Adam alıntı yaptı diye afedersiniz g*tünüz davul çalıyor. Manyak mısınız kardeşim!

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Huuu said:

Bu ifade çirkin. Açıkçası duyduğumda bende de bir öğürtü hissi oluştu. Tepki gösteren arkadaşları anlıyorum ama bu tepkinizi abartmayın. 

Doğu Abi fazlasıyla vatan savunmasına odaklanmış durumda. Tayyip Erdoğan'ın ister istemez Türkiyeci bir çizgiye sürüklenmesine çok seviniyor. Ama vatanı savunma çizgisi tek başına Kemalist olmaya yetmez. Aydınlanmacı da olmak gerekir. İslamcı barbar yığınlarının bu anlamda Kemalist olması mümkün değildir. 

İfade kışkırtıcı ve abartılı. Keşke böyle bir söz söylemeseydi.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Robespierre yazdı:

Bu ifade çirkin. Açıkçası duyduğumda bende de bir öğürtü hissi oluştu. Tepki gösteren arkadaşları anlıyorum ama bu tepkinizi abartmayın. 

Doğu Abi fazlasıyla vatan savunmasına odaklanmış durumda. Tayyip Erdoğan'ın ister istemez Türkiyeci bir çizgiye sürüklenmesine çok seviniyor. Ama vatanı savunma çizgisi tek başına Kemalist olmaya yetmez. Aydınlanmacı da olmak gerekir. İslamcı barbar yığınlarının bu anlamda Kemalist olması mümkün değildir. 

İfade kışkırtıcı ve abartılı. Keşke böyle bir söz söylemeseydi.

Doğu abinizin sevinci pek uzun sürmez. :) RTE çıkarları neyi gerektiriyorsa o şekilde davranır. Anayasayı değiştirmek için komünistlerin oyuna ihtiyacı varsa şiir okup ağlar, kürtlere ihtiyacı varsa her türlü imtiyazı tanır işi bitince ve karşı taraf muhalif haline dönüşünce hesabını keser. 

Doğu Perinçek bu kadar ağır ithamlarla eleştirilmeyi hakketmiyor yine de...

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, adalet123 yazdı:

Yorum yapacaksan adam akıllı yap,terbiyesiz.

Ben bir KÜRT olarak Perinçeğin arkasındayım.

Terbiyesiz sensin, Perinçek'in de Kürtlüğün de beni bağlamaz. Kürt olmanın konuyla ilgisi ne, akıl hastası mısın? 

Aa, evet, sen o seremın nickli hastasın. Kürt olarak Perinçek'in arkasındasın ama forumdan PKK propagandası yapıp Türklere saydırdığın için atılıyorsun.

Sizi buraya parayla mı gönderiyorlar bilmiyorum ki...

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Robespierre yazdı:

Hiçbir seçimde ona oy istemedik, zaten oyumuz, etkimiz, hacmimiz belli. Ulan Tayyip Erdoğan'a duyduğunuz nefretin on katını Doğu Abi'ye kusuyorsunuz. Manyak mısınız siz?

http://odatv.com/teroru-akp-iktidarinin-tabanini-genisleterek-onleriz-0501171200.html

Evet cok güzel, istememissiniz ama Akp'nin tabanini genisleterek terörü önlemeye calismak istemis beyefendi.

Hacminiz de belli, dogrudur, katiliyorum. Yalniz burda bir mantik sorunu var. Erdogan gibi gücü elinde bulunduran bir insan neden sizin cizginize gelsin? Belli ki oyunu onun belirledigi kurallara göre oynuyorsunuz bu yüzden size laf etmiyor. Yoksa reis 'ben kimsenin cizgisine gelmem' cikisi yapmisti coktan.

Dogu Perincek'in hali biraz Adnan Oktar'i animsatiyor bana. Yillardir anlamlandiramiyorum, bu kadar dindar bir hükümet neden Adnan Oktar'in kanalini kapattirmaz diye düsünüyorum. Vardigim sonuc: Adnan hoca da oyunu kurallara göre oynayanlardan olmali :-D

2 saat önce, Robespierre yazdı:

Foruma gelir gelmez Perinçek'e dalarak lafa girmişsin. Ne iş? Derinlere giren kazıklar mı yedin? Neyin acısı bu?

Tartisma uslubun cok cirkin. Niye bu kadar saldirgansin?

tarihinde Doetz tarafından düzenlendi
Imla
Sitelerde Paylaş
12 saat önce, anibal yazdı:

Eğer bir CIA ajanı arıyorsanız, gideceğiniz yer Perinçek'in adresidir. 

Her bir halttan amerikaya yüklenmesi, her şeyde amerikan pisliği iddia etmesi de, zaten kendini gizlemek içindir. 

Perinçek çok zikzaklı bir politik figürdür ve derin devletle bağlantılı olma ihtimali yüksek biridir. Ama ABD ve CİA ajanı değildir. 

Ona Eymür bile Alman ajanı diyordu ki ben buna da ihtimal vermem. 

Herkesi ajanlıkla suçlamak eskiden beri solda var olan bir yanlış alışkanlıktır.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Robespierre yazdı:

Foruma gelir gelmez Perinçek'e dalarak lafa girmişsin. Ne iş? Derinlere giren kazıklar mı yedin? Neyin acısı bu?

Daha önce başka konularda yorum yazdım. Perinçek olunca dikkatini çekmiş demek ki. :)

"Derinlere giren kazılar mı yedin?" Bu ne kadar derinlikli bir tartışma seviyesi, ulu manitu! :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...