Jump to content

Doğu Perinçek Nedir, Ne Değildir?

Recommended Posts

10 saat önce, Robespierre yazdı:

Bu ifade çirkin. Açıkçası duyduğumda bende de bir öğürtü hissi oluştu. Tepki gösteren arkadaşları anlıyorum ama bu tepkinizi abartmayın. 

Doğu Abi fazlasıyla vatan savunmasına odaklanmış durumda. Tayyip Erdoğan'ın ister istemez Türkiyeci bir çizgiye sürüklenmesine çok seviniyor. Ama vatanı savunma çizgisi tek başına Kemalist olmaya yetmez. Aydınlanmacı da olmak gerekir. İslamcı barbar yığınlarının bu anlamda Kemalist olması mümkün değildir. 

İfade kışkırtıcı ve abartılı. Keşke böyle bir söz söylemeseydi.

Ben sadece haberi alıntıladım ve mâkûl bir yorum yaptım. "Şu Perinçek çok değişken diyorlar. Bir yandan öyle, bir açıdan ise hiç değişmiyor." dedim. Bu verdiğin cevabı ben de sana mı vereyim şimdi: "Ne iş? Derinlere giren kazıklar mı yedin? Neyin acısı bu?" :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 165
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Yaşar Okuyan  "RTE yi Batıya yedirtmeyiz "diyor. Böyle söyleyeceğine bu Ülkeyi Batıya yedirtmeyiz demeliydi.Açıkça Vatan partisi ve Perinçek RTE ye yağ yapıyor.Nedenide açık ABD .İsrail ve Avrupa Devletlerinin Türkiyeye karşı PKK yı himaye etmeleri ,toprak bütünlüğüne göz dikmeleri sonucu RTE de mecburen Doğuya Rusyaya Çine İrana kayıyor bunun yanında birde Başkanlık sisteminin gelmesiyle Parlementer olmanın maaşından gayrı hiç bir kıymeti harbiyesi kalmadı.Doğu Perinçek ve Ekibi Türkiyenin Doğu blokuna kayması durumunda Kendilerine iş düşeceğini  Milletvekilliğinden daha üstün olan ,Başkanlık Danışmanlıklarını kapacaklarını bu sayedede İktidar olacaklarını düşünüyor olabilirler.Göreceğiz bakalım RTE MHP ile uzlaşır ama asla Solcu ve Kemalist olduğunu söyleyen Vatan partisi ile uzlaşmaz!

Sitelerde Paylaş

Doğu Perinçek nasıl bir insandır? Zekidir bilgilidir ancak aşırı derecede Hayalperesttir. Hiç bir zaman yeise düşmez ancak bu aşırı hayalperestliği onun zeka ve bilgisini köreltiyor.Çünkü Aklını ve bilgisini gerçekler üzerinde değil Hayaller üzerinde işletiyor.Tam bir Polyanacı bir filim vardı Yahudi  küçük oğluyla beraber Alaman Toplama kampına düşer .Yahudi Baba oğlunu ümitsizliğe düşürmemek için "aaa bak Alaman abiler ne kadarda iyi bize hizmet ediyorlar !:)) "şeklinde oğlunu avutmaya çalışır. Prerinçek sadece çrevresini değil ama kendinide avutuyor.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Diyelim ki, Perinçek ajan, yağcı, dönek, her dönemin adamı.

Peki, öyle olsa ne olur olmazsa ne olur?

İşte buraya değinen yok, o yüzden de Perinçek şöyle-böyle demenin anlamı kalmıyor.

Örneğin bu adamın ne zararı olmuş ne faydası olmuş, bunun taslağını çıkaran yok.

Hal böyle olunca Perinçek aleyhinde atıp-tutmadan öte gidilmiyor.

Dediğim gibi hiç bir artısı olmayan karalama yerine kar ve zararı neyse onu ortaya koyun.

Örneğin Perinçek denince aklıma üç şey gelir:

1- Zamana göre oynaması.

2- Ermeni meselesindeki başarısı.

3- 60'yıllardan kalma tek solcu parti oluşu.

Bir ve iki nolu durumunu zaten biliyoruz, ancak kapitalist, dinci ve faşist bir ülkede kendini solcu gösteren bir parti nasıl olur da elli yıldır legal çalışır?

İşte hepimizin kafasındaki bu soruya makul bir cevap bulamayınca bir nolu yapısını öne çıkarma faslı başlıyor.

Bu adamın en çok eleştiri alan noktası da bir solcuya yakışmayan özellikle dinci ve faşistlerin baş vurduğu "Hedefe ulaşmak için her yol mübahtır" ilkesini uygulaması.

Zaten onu bunca zaman tutan da budur, ancak tekrar diyorum, bizi kişiliği değil, fayda ve zararı ilgilendirir.

Fayda ve zararlarını ortaya koyun biz de ona göre fikir yürütelim...

Sitelerde Paylaş
12 hours ago, Doetz said:

Evet cok güzel, istememissiniz ama Akp'nin tabanini genisleterek terörü önlemeye calismak istemis beyefendi.

AKP'nin tabanını genişletmek derken, AKP'nin İslamcı kışkırtmaları bırakması kast ediliyor. Bu şekilde teröre karşı daha geniş bir mutabakat sağlanır. Sana mantıklı gelmedi mi bu?

Hacminiz de belli, dogrudur, katiliyorum. Yalniz burda bir mantik sorunu var. Erdogan gibi gücü elinde bulunduran bir insan neden sizin cizginize gelsin?

Bu söylediğinde ciddi mantık hatası olduğunun farkındasın değil mi? Fazla düşünmeden mi yazdın bunu? 

Bir doğruyu 1 kişi de söylese o doğrudur. Doğruları söylemenin kafa sayısı ile bir ilgisi yoktur. Bizim çizgimiz; 1- PKK ve Fetö'ye karşı mücadele, 2- Batıya karşı Asya ile ittifak, 3- Milli ekonomidir. İktidarda olan parti ne kadar güçlü olursa olsun, tarihsel koşullar o partiyi bizim savunduğumuz politik çizgiye itebilir. Tayyip Erdoğan'ın yaşadığı budur. Bizim fiziksel gücümüz değil, fikri gücümüz bir çekim alanıdır. Nitekim olan da budur.

elli ki oyunu onun belirledigi kurallara göre oynuyorsunuz bu yüzden size laf etmiyor. Yoksa reis 'ben kimsenin cizgisine gelmem' cikisi yapmisti coktan.

Biz herhangi bir oyun oynamıyoruz. 

Tartisma uslubun cok cirkin. Niye bu kadar saldirgansin?

Sen oyun oynuyorsun, biz oyun oynamıyoruz. O yüzden sana saldırgan gibi görünebilirim.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Huuu said:

Daha önce başka konularda yorum yazdım. Perinçek olunca dikkatini çekmiş demek ki. :)

"Derinlere giren kazılar mı yedin?" Bu ne kadar derinlikli bir tartışma seviyesi, ulu manitu! :)

Vallaha mı? 

Perinçek aleyhine yazdığın yazı, foruma yazdığın 4. mesaj. İlk üç mesajında ne yazdın acaba?

Bir kazık olduğu açık biraderim. Hatta ucunu buradan görebiliyorum ben. Sen sıkıntı yapma.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, yeniçeri53 said:

Kendilerine iş düşeceğini  Milletvekilliğinden daha üstün olan ,Başkanlık Danışmanlıklarını kapacaklarını bu sayedede İktidar olacaklarını düşünüyor olabilirler

Abi Demirel'in meşhur bir sözü vardı, kendim için birşey istiyorsam namerdim derdi. Emin ol aynısını Aydınlıkçılar daha fazlasını söyler. Kendimiz için hiçbir şey istemiyoruz. Vatan için gerekirse şeytanla bile anlaşırız. Mesele budur.

Doğu Abi'nin ikbal derdi olsa, çoktan bir merkez sağ partiden bakan falan olmuştu. Doğu Abi'nin babası eski Adalet Partisi milletvekilidir. 

Zamanında Apo, Doğu Abi ve 3 arkadaşına milletvekilliği önerdi, onu kabul etmedi. Bu olayı bizzat Öcalan ağzı ile söylemiştir. Benim teklifimi kabul etmedi diye sorguda söyledi.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Huuu said:

Perinçek çok zikzaklı bir politik figürdür ve derin devletle bağlantılı olma ihtimali yüksek biridir. Ama ABD ve CİA ajanı değildir. 

Ona Eymür bile Alman ajanı diyordu ki ben buna da ihtimal vermem. 

Herkesi ajanlıkla suçlamak eskiden beri solda var olan bir yanlış alışkanlıktır.

Şüphesiz perinçek, hem alman, hem amerikan, hem cia, hem kgb, hatta mossad ve de fildişi sahili ajanıdır. Bunda şüpheye hiç mahal yok.

Serseri mayın gibi abuk sabuk ve üç kuruşluk egosuyla giden herkesin, her an, herhangi birinin ajanlığını yapması için, ekstra gayrete hacet yoktur.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Robespierre said:

Abi Demirel'in meşhur bir sözü vardı, kendim için birşey istiyorsam namerdim derdi. Emin ol aynısını Aydınlıkçılar daha fazlasını söyler. Kendimiz için hiçbir şey istemiyoruz. Vatan için gerekirse şeytanla bile anlaşırız. Mesele budur.

Doğu Abi'nin ikbal derdi olsa, çoktan bir merkez sağ partiden bakan falan olmuştu. Doğu Abi'nin babası eski Adalet Partisi milletvekilidir. 

Zamanında Apo, Doğu Abi ve 3 arkadaşına milletvekilliği önerdi, onu kabul etmedi. Bu olayı bizzat Öcalan ağzı ile söylemiştir. Benim teklifimi kabul etmedi diye sorguda söyledi.

Robespiere kardeşim o dediklerin Doğu Perinçeği tatmin etmezdi.Doğu Perinçek sivri olarak kendini tanıtıyor daima.Belli bir blokta diyelim şimdi Atatürkçü ama öyle kalmıyor.Atatürkçülerle dalaşıyor gidiyor karşı tarafa yakınlaşıyor.Tam bir Polyanacı Stokholm sendromu.)Yahu etmeyin eylemeyin Kozmik odaya sadece FETÖ mü girdi? RTE iktidar olmasaydı o Odaya girebilirlermiydi? Geçenlerde Halk TV de Yavuz Selim Demirağ şunu söyledi" Kozmik Oda sırlarının afişe olmasıyla beraber Yunanistan Bulgaristan PKK Suriye İran Irakta tam 849 Devletin gizli görevlisi öldürüldü!" Ben bunu doğrulayamadım ama bu gerçekse şayet  RTE nin nesini savunacağım?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Robespierre yazdı:

Vallaha mı? 

Perinçek aleyhine yazdığın yazı, foruma yazdığın 4. mesaj. İlk üç mesajında ne yazdın acaba?

Bir kazık olduğu açık biraderim. Hatta ucunu buradan görebiliyorum ben. Sen sıkıntı yapma.

Yahu ne sıkıntı yapacağım, ucu da sapı da bende değil nasılsa. :)

İlk 3 mesajda ne yazmışım acaba! Ara, bul, oku. Bu da yazılır mı? Yazılırsa da böyle cevap alır anca.

Perinçek aleyhine değil de lehine yazsaydım kaçıncı mesaj olduğunu mesele yapacak mıydın acaba? :)

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Huuu said:

Perinçek aleyhine değil de lehine yazsaydım kaçıncı mesaj olduğunu mesele yapacak mıydın acaba? :)

İlk mesajlarını Perinçek lehine yazsaydın senin hakkında bir kanaat oluşurdu. Aleyhine yazdın, yine bir kanaat oluştu. Çaktın mı?

Kurnazların en büyük hatası kendilerini çok zeki sanmalarıdır. Değilsiniz canım kardeşim, kuş avlamaya çalışan ev kedisi gibisiniz. Kafanızı çimenin içine gömüyorsunuz ama kıçınız üstte dans ediyor. Olmuyor yani. Yemiyoruz.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Robespierre yazdı:

İlk mesajlarını Perinçek lehine yazsaydın senin hakkında bir kanaat oluşurdu. Aleyhine yazdın, yine bir kanaat oluştu. Çaktın mı?

Kurnazların en büyük hatası kendilerini çok zeki sanmalarıdır. Değilsiniz canım kardeşim, kuş avlamaya çalışan ev kedisi gibisiniz. Kafanızı çimenin içine gömüyorsunuz ama kıçınız üstte dans ediyor. Olmuyor yani. Yemiyoruz.

İlle de birilerinin sizlere bir şeyler yedirmeye çalıştığını sanma kompleksiniz küçüklükten kalma mı acaba diye düşündüm birden. :)

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Robespierre yazdı:

Bu söylediğinde ciddi mantık hatası olduğunun farkındasın değil mi? Fazla düşünmeden mi yazdın bunu? 

Bir doğruyu 1 kişi de söylese o doğrudur. Doğruları söylemenin kafa sayısı ile bir ilgisi yoktur. Bizim çizgimiz; 1- PKK ve Fetö'ye karşı mücadele, 2- Batıya karşı Asya ile ittifak, 3- Milli ekonomidir. İktidarda olan parti ne kadar güçlü olursa olsun, tarihsel koşullar o partiyi bizim savunduğumuz politik çizgiye itebilir. Tayyip Erdoğan'ın yaşadığı budur. Bizim fiziksel gücümüz değil, fikri gücümüz bir çekim alanıdır. Nitekim olan da budur.

Saydigin 3 noktaya deginmek isterim zaten yorumunun geri kalanina deginmeye gerek yok.

1. pekaka'yi bilmem ama fetös ile yapilan mücadelenin cok iyi yürüdügünü düsünmüyorum. Yoksa Saban Disli ve Ali Erbas gibi isimler ne danisman ne Diyanet'in baskani olabilirlerdi. Onun yerine Ahmet $Ik'lar fetö ile baglantili olduklari gerekcesiyle mapuslarda cürümezlerdi. Daha nice isimler sayilabilir bunu örneklendirmek adina.

2. Asya ile ne kadar ittifak edebiliriz bilmem. Ben sahsen Putin'in Erdogan'a pek güvenmedigini düsünüyorum. Kanimca iliskiler okadar iyi gitmiyor. Daha cok Erdogan'in batiya karsi bir blöfü var ortada. Iliskiler, ucak düsürme olayindan önceki seviyeye tam olarak gelmis degil. Hem bu olaylardan sonra Asya ile iliski kurmanin Türkiye'nin yararina olup olmayacagi da bir muamma. Rusya veya Cin müttefiklerini hic bir zaman bati gibi besleyememistir. Teknoloji alaninda da Bati'nin gerisindeler.

Cikar konusuna gelince bir baska husus daha var, bakmayin bugün bizim medyamiz abd düsmanligi pompaliyor ypg, pyd ve dolayisiyla pkk ya yapilan yardimlardan dolayi, ki abd'nin bu yardimlari yaptigi bir gercek, rus askerlerin ypg'lilerle cektirdigi fotolar da var, ruslarin da ypg'ye siyasi ve askeri yardimlari var. Onlari neden dillendirmiyoruz acaba? Su an icin birilerinin isine gelmiyor olabilir mi?

Söylentilere göre rusya ile bati, kürdistan konusunda anlasti. Nedeni de kirim'in ilhaki olarak gösteriliyor. Yani rusya'nin kirim'a karsilik kürdistan'in kurulmasina yesil isik yaktigi söylentisi de var ki bu söylentinin en azindan mantiksiz olmadigini düsünüyorum. Bugünlerde akp'nin bize gösterdigi tutuma bakacak olursak akp kime yanlarsa yanlasin pek mutlu olmayacak gibi. Tabi eger kürdistan konusunda takindiklari tavir gercekten samimi ise ki o da benim acimdan bir muamma. Türkiye'nin ve dolayisiyla akp'nin elinde cok daha caydirici kozlar var, yani bu referandumu engelleyebilecek sekilde. Belki askeri müdahaleyi dahi gerektirmeyecek derecede.

3. Milli ekonomi konusu heralde akp'nin en cok cuvalladigi konulardandir. Kis aylarinda katarlilar icin Karadeniz ormanlarinda 7 ayri yerde cikarilan yanginlari düsün mesela. Milli ekonomi dendiginde ilk olarak bagimsizlik gelir aklima. Su an bagimsizligin b'sinden dahi söz edemeyiz. Sicak parayla (dolarla) dönen nur topu gibi bir ekonomimiz oldu. Üstelik devlete ait bir sürü sirketlerin satilmasi da cabasi. Hele bu son yazdiklarimin sagir sultan bile farkinda. Senin bilmemen imkansiz, o yüzden milli ekonomiyi de siralaman biraz abes olmus sanki :-D 

Yani senin anlayacagin aslinda Dogu Perincek ve Tayyip Erdogan sadece bir hususta ayni cizgide olabilirler, o da su:

Yanar dönerlik ! Bugün ak dedigine yarin kara deme aliskanligi !

tarihinde Doetz tarafından düzenlendi
Imla
Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Doetz said:

Saydigin 3 noktaya deginmek isterim zaten yorumunun geri kalanina deginmeye gerek yok.

Sende ciddi mantık problemleri var.

Sana diyorum ki, Tayyip Erdoğan bizim parti programı çizgisine yaklaştı, sen diyorsun ki hayır yaklaşmadı. Ulan program bizim programımız, bırak da biz karar verelim ona.

Ne acayip insanlar var ya.

Sitelerde Paylaş
On 20.09.2017 at 20:21, anibal said:

Eğer bir CIA ajanı arıyorsanız, gideceğiniz yer Perinçek'in adresidir. 

Her bir halttan amerikaya yüklenmesi, her şeyde amerikan pisliği iddia etmesi de, zaten kendini gizlemek içindir. 

Ermeni meselesinin uluslararası bir konu haline gelmesinden bu yana, kendi kendimize bağırıp çağırmalarımızı bir kenara koyar isek, hukuken tek başarımız,  AİHM nin verdiği Perinçek kararıdır. Ve Perinçek bunu devlete ve hükümete rağmen yapmıştır. Bir CİA ajanının bu durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

13 hours ago, yeniçeri53 said:

Yaşar Okuyan  "RTE yi Batıya yedirtmeyiz "diyor. Böyle söyleyeceğine bu Ülkeyi Batıya yedirtmeyiz demeliydi.Açıkça Vatan partisi ve Perinçek RTE ye yağ yapıyor.Nedenide açık ABD .İsrail ve Avrupa Devletlerinin Türkiyeye karşı PKK yı himaye etmeleri ,toprak bütünlüğüne göz dikmeleri sonucu RTE de mecburen Doğuya Rusyaya Çine İrana kayıyor bunun yanında birde Başkanlık sisteminin gelmesiyle Parlementer olmanın maaşından gayrı hiç bir kıymeti harbiyesi kalmadı.Doğu Perinçek ve Ekibi Türkiyenin Doğu blokuna kayması durumunda Kendilerine iş düşeceğini  Milletvekilliğinden daha üstün olan ,Başkanlık Danışmanlıklarını kapacaklarını bu sayedede İktidar olacaklarını düşünüyor olabilirler.Göreceğiz bakalım RTE MHP ile uzlaşır ama asla Solcu ve Kemalist olduğunu söyleyen Vatan partisi ile uzlaşmaz!

Perinçek pozisyonu gereği 1960 lar dan bu yana her mecliste milletvekili veya bakan olabilirdi. Buna hiç rağbet etmemiş birinin yetmişinden sonra bu işlerin peşine düşmesi pek mantıklı olmasa gerek.

8 hours ago, yeniçeri53 said:

Robespiere kardeşim o dediklerin Doğu Perinçeği tatmin etmezdi.Doğu Perinçek sivri olarak kendini tanıtıyor daima.Belli bir blokta diyelim şimdi Atatürkçü ama öyle kalmıyor.Atatürkçülerle dalaşıyor gidiyor karşı tarafa yakınlaşıyor.Tam bir Polyanacı Stokholm sendromu.)Yahu etmeyin eylemeyin Kozmik odaya sadece FETÖ mü girdi? RTE iktidar olmasaydı o Odaya girebilirlermiydi? Geçenlerde Halk TV de Yavuz Selim Demirağ şunu söyledi" Kozmik Oda sırlarının afişe olmasıyla beraber Yunanistan Bulgaristan PKK Suriye İran Irakta tam 849 Devletin gizli görevlisi öldürüldü!" Ben bunu doğrulayamadım ama bu gerçekse şayet  RTE nin nesini savunacağım?

Kozmik oda, 2 savcının gidip basabileceği bir yer ise orası kozmik oda değildir. Yavuz Selim bilmiyor. Bu konuda söyledikleri kesinlikle yanlış.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Robespierre yazdı:

Sende ciddi mantık problemleri var.

Sana diyorum ki, Tayyip Erdoğan bizim parti programı çizgisine yaklaştı, sen diyorsun ki hayır yaklaşmadı. Ulan program bizim programımız, bırak da biz karar verelim ona.

Ne acayip insanlar var ya.

Yau kardesim al parti programini basina cal. Ne kadar fanatik insanlar var ya. Evet parti programinizi hic okumadim ama burda tartistigim kisi sensin. Ben senin parti programini tartismiyorum ki. Sen üc konu secip ahanda bu konularda bizimle ayni cizgiye geldi demedin mi? E bunun üzerine kuskularimi ilettim sadece. Varsa söylediklerimde tezat buyur tartisalim. Parti programi senin olsa bile icerdigi fikirleri tartisamayacak miyiz? Illaki VP'li mi olmak lazim?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Doetz said:

Evet parti programinizi hic okumadim ama burda tartistigim kisi sensin. Ben senin parti programini tartismiyorum ki. Sen üc konu secip ahanda bu konularda bizimle ayni cizgiye geldi demedin mi? E bunun üzerine kuskularimi ilettim sadece. Varsa söylediklerimde tezat buyur tartisalim.

Sana birşey soracağım. Sen Vatan Partisi'nin saydığım 3 program başlığını olumlu mu buluyorsun? Yani bir parti PKK ve Fetö ile ciddi olarak mücadele etse, batıya karşı Asya'ya yakınlaşarak bir denge politikası gütse ve milli ekonomiye yönelse o partiye yakınlaşır mısın? Sen bu konunun bir tarafı olarak kendini görüyor musun? 

Kuşkularını dile getirmekte amacın ne? Vatan Partisi'nin programı güzel ama Tayyip Erdoğan o çizgiye aslında gelmedi, sizi kandırıyor mu demeye çalışıyorsun? Yoksa Perinçek kendi pozisyonunu meşrulaştırmak için böyle bir bahane ileri sürüyor mu diyorsun?

Tayyip Erdoğan bizi kandıramaz. Biz ondan herhangi birşey beklemiyoruz. Yaptığı kadarını yapsın, bize yeter.

Tayyip Erdoğan'ın batıya karşı pozisyonunu değiştirdiği ise çok açık. Azıcık siyaset ile ilgileniyorsan, batı medyasının bir anda 180 derece çark ettiğini kendin de görürsün. Tayyip Erdoğan pozisyonunu değiştirmese batı medyası tavrını değiştirmezdi.

Sitelerde Paylaş

Bu  doğru ama bu değişimi onu islâmî kemalist yapmaz. Ben Perinçek'in bu abartılı yanına gülüyorum ve onu bu nedenle ciddiye alamıyorum.

Bir de adam eski rejimin sesi. Ben şimdikine olduğu kadar eskisine de karşıyım. Niye eskiye dönmek isteyeyim? Mesela bütün emekli askerler adamın partisinde yönetimde. Bir Veli Küçük eksik. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...