Jump to content

Doğu Perinçek Nedir, Ne Değildir?

Recommended Posts

"Doğu Perinçek nedir?ne değildir?"

Bir bok değildir...

İlla nedir diye soruyorsanız; o bir şarlatandır... Kah Mao'cu, kah Apo'cu, kah Tayyipçi bir soytarıdır. Sosyalistim deyip milliyetçilik yapan, en az Türkeş kadar milliyetçi bir soysuzdur. Bir avuç beyinsiz takipçiyle (mürid) varlığını sürdüren bir tufeylidir. Lafının edilmesi, onun adına başlık açılması bile gereksizdir... Yetti mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 165
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

38 dakika önce, Robespierre yazdı:

Tayyip Erdoğan'ın batıya karşı pozisyonunu değiştirdiği ise çok açık. Azıcık siyaset ile ilgileniyorsan, batı medyasının bir anda 180 derece çark ettiğini kendin de görürsün. Tayyip Erdoğan pozisyonunu değiştirmese batı medyası tavrını değiştirmezdi.

Robe, her açık davranış günümüzde gerçeği yansıtmayabiliyor, Batının veya Tayyibin muhalif görünmesi küreselizmin politikası olamaz mı?

Feto-Tayyip ilişkisinde olduğu gibi düşman görünüyorlar ama Türkiye Cumhuriyetini yıkma hedefi ikisinin hedefiydi ve hedeflerine ulaştılar.

Aynı şekilde kapitalist Batı her yol mübah politikasını uygulamaktadır, bu yüzden hedefe ulaşmak için düşman görünmek bir araçtır...

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Huuu said:

Bir de adam eski rejimin sesi. Ben şimdikine olduğu kadar eskisine de karşıyım. Niye eskiye dönmek isteyeyim? Mesela bütün emekli askerler adamın partisinde yönetimde. Bir Veli Küçük eksik

Başka türlü birşey istiyorsun ama ne istediğini sen de bilmiyorsun değil mi? Süper olsun, şaane olsun, herkes mutlu olsun. Minik kalpler uçuşsun....

Eski rejim neymiş? Neyimiz eskiymiş mesela? Üreten Türkiye, laik bilimsel eğitim, medeni hukuk, ekonomik adalet... Bunları savunuyoruz. Nesi eski bunların? Ya da sen yeni olarak ne söylüyorsun?

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, bilgivehis said:

Robe, her açık davranış günümüzde gerçeği yansıtmayabiliyor, Batının veya Tayyibin muhalif görünmesi küreselizmin politikası olamaz mı?

Feto-Tayyip ilişkisinde olduğu gibi düşman görünüyorlar ama Türkiye Cumhuriyetini yıkma hedefi ikisinin hedefiydi ve hedeflerine ulaştılar.

Aynı şekilde kapitalist Batı her yol mübah politikasını uygulamaktadır, bu yüzden hedefe ulaşmak için düşman görünmek bir araçtır...

Ah be abim böyle karmaşık bir komploya niçin ihtiyaç duyulsun.

Tayyip Erdoğan ben BOP eşbaşkanıyım dedi, seçime girdi milletin üçte birinden oy aldı. Hırsızlık kayıtları çıktı, milletin yarısından oy aldı. Daha oyuna, tiyatroya ne ihtiyaç var ki? Herşey olduğu gibi ortaya konsa ne değişiyor ki?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Robespierre yazdı:

Ah be abim böyle karmaşık bir komploya niçin ihtiyaç duyulsun.

Tayyip Erdoğan ben BOP eşbaşkanıyım dedi, seçime girdi milletin üçte birinden oy aldı. Hırsızlık kayıtları çıktı, milletin yarısından oy aldı. Daha oyuna, tiyatroya ne ihtiyaç var ki? Herşey olduğu gibi ortaya konsa ne değişiyor ki?

Tamam doğru da ben sadece bu ülkedeki kazlar için demedim daha ziyade ülkeler arası bir tezğah düzenleniyor olabilir.

Örneğin kimisi 15 Temmuzun ABD tarafından Tayyibe yapıldığına dayanak göstererek Tayyibin korkudan Doğu'ya yöneldiği görüşünde.

Ben ise yine bunun bir BOP ve ABD'nin Rusya, Çin, Kuzey Kore ve Asya  projesi olduğu görüşündeyim.

Bu görüşümü doğrulayacak yeterli kanıtlar olmasa da ABD'nin Kuzey Kore ekseninden Güney Kore ve Japonya'yı müttefik alması ve hatta zorlaması, Güney Kore üslerini arttırması, Malatya Kürecik'de olduğu gibi Asya'da benzer silahlanmayı hızlandırması gibi bir çok neden sayılabilir.

Bunlarla birlikte ABD'nin has adamı olan Tayyip aracılığıyla Asya'da daha bir yer edinmesi mümkündür.

Diğer anlamda ABD'nin NATO ve CIA ile yaptığına ek olarak bir devlet başkanı ile yapması gayet mümkündür.

Buna bir başka örnek ise İsrail'e sözde posta koyup hemen ardından ve zuladan sınır mayınları temizleme işine varana kadar anlaşma yapıldığını hatırlatırım.

Yine Gezi başlar başlamaz Tayyibin riske girmemek için bir günlüğüne hiç bir işi ve davet yokken Almanya'ya kaçtığını hatırlatayım.

ABD-AB ve onlardan icazet alarak bu ülkenin başına gelen Tayyip gibi kuklalar asla gerçekte düşman olmaz görüşündeyim...

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Robespierre yazdı:

Başka türlü birşey istiyorsun ama ne istediğini sen de bilmiyorsun değil mi? Süper olsun, şaane olsun, herkes mutlu olsun. Minik kalpler uçuşsun....

Eski rejim neymiş? Neyimiz eskiymiş mesela? Üreten Türkiye, laik bilimsel eğitim, medeni hukuk, ekonomik adalet... Bunları savunuyoruz. Nesi eski bunların? Ya da sen yeni olarak ne söylüyorsun?

O dediklerini lafda herkes savunur. Eski rejimi ben hatırlıyorum, sen? Hani şu "Kürd yoktur, aslı kart-kurt'tur" diyen, adaleti tepeden atanmış yüksek yargının eline bırakan, Nazım'ı hapislerde çürüten, Ruhi Su'nun tedavi için yurtdışına çıkmasına engel olan...

Necdet Sezer... Tipik bir eski rejim bürokratıydı. O zihniyeti savunabilir misin? Ecevit... O da öyleydi. Düşün ki "Hayata dönüş" katliamı onun başbakanlığı sırasında, onun partisinin bir milletvekilinin Adalet Bakanı olduğu sırada gerçekleşti.

Sen yine "üreten Türkiye"yi savunmaya devam et. Ha, bu arada "islamî kemalist" dediğiniz Tayyip Erdoğan da laik, bilimsel eğitimi savunuyor mu acaba? :)

Sitelerde Paylaş
12 hours ago, albastı said:

Ermeni meselesinin uluslararası bir konu haline gelmesinden bu yana, kendi kendimize bağırıp çağırmalarımızı bir kenara koyar isek, hukuken tek başarımız,  AİHM nin verdiği Perinçek kararıdır. Ve Perinçek bunu devlete ve hükümete rağmen yapmıştır. Bir CİA ajanının bu durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Perinçek pozisyonu gereği 1960 lar dan bu yana her mecliste milletvekili veya bakan olabilirdi. Buna hiç rağbet etmemiş birinin yetmişinden sonra bu işlerin peşine düşmesi pek mantıklı olmasa gerek.

Kozmik oda, 2 savcının gidip basabileceği bir yer ise orası kozmik oda değildir. Yavuz Selim bilmiyor. Bu konuda söyledikleri kesinlikle yanlış.

Siyaset yapıp Parti kurmuşsanız şayet Demokratik olmak koşuluyla şu yada bu şekilde iktidarıda hedeflemeniz gerekir.Perinçekte Türkiyenin eksen değiştirmesi durumunda AKP ile anlaşabileceğini bu sayedede İlerde İktidar olacağını hesaplamış olabilir .Çünkü yeni blokta Türkiyenin Rusya ile Çin ile açmazları olacak.Bakın Rusya Domatesi alırım ama Etide benden alacaksın diyor.Domatesle Et aynı kıymettemi? Biz niye hayvancık yapamıyoruz?Perinçeğe iş düştü:))

Yavuz Selim Demirağın iddiasını ispatlayacı bir delil bende bulamadım ama açılan Ergenekon,Casusluk ,Balyoz davaları sırf FETO nunmu marifetiydi?Bu neye benzer  İki kişi gelmiş sizi darp ediyor .Tam o sırada Gelen polisleri darp edenlerden biri görüp yanındaki arkadaşını uyarıyorsa ;Uyaran kişi sizin dostunuz değildir.O kendisini koruyor.Ve Polisin olmadığı zaman oda sizi darp edecektir mutlaka!

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Huuu said:

O dediklerini lafda herkes savunur. Eski rejimi ben hatırlıyorum, sen? Hani şu "Kürd yoktur, aslı kart-kurt'tur" diyen, adaleti tepeden atanmış yüksek yargının eline bırakan, Nazım'ı hapislerde çürüten, Ruhi Su'nun tedavi için yurtdışına çıkmasına engel olan...

Ulan başlayacam sizin "kart-kurt" muhabbetinize ha! İyi ki gerizekalı bir albay böyle bir söz etmiş!

Kürt ve cumhuriyet sözü geçince, hemen gevrek gevrek gülüp "kart-kurt" diyorsunuz, aklınız sıra ağzımızın payını vermiş oluyorsunuz. Bunun bir tık ötesinde bir numaranız yok. Kart kurt ehe ehe ehe! Kürt sorununu çözdük. ehe ehe ehe!

Türkiye'de 1980'e kadar mahkemelerde Kürtçe tercüman bulunurdu. Türkçe bilmediği için derdini anlatamayan Kürt kökenli yurttaşlara tercüman verilirdi. Oldu mu sana kart kurt?

MHP bile Kürtçe dergi yayınlardı. Bu mu sana kart kurt?

"Eski rejimi hatırlıyormuş"! Yalanını yiyim! Ajan-liberal jargonu ile konuşuyorsun. Koktunuz ama hala kuyruğu dik tutmaya çalışıyorsunuz. Eski rejimmiş! Kurban ol sen o asil cumhuriyete!

Nazım Hikmet 15 yıl hapis yattı, ağzını açıp tek kelime etmedi cumhuriyete! Sizin gibi döküntüler ondan daha fazla ağlıyorsunuz.

Komünist aydınlara bir tek Türkiye mi eziyet etti? Aç bak bakalım diğer ülkeler komünistlere neler yapmış.

Ruhi Su'yu yurtdışına bırakmayan 12 Eylül faşistleridir. Eski rejim deyince aklına sadece bu mu geliyor? İşiniz gücünüz manipülasyon, yalan dolan.

En güzeli de şu;

8 hours ago, Huuu said:

adaleti tepeden atanmış yüksek yargının eline bırakan

Haah! Arkadaş yetmez ama evetçi bir kullanışlı aptalmış meğerse. Yavrum geçti o günler. Bak artık yargı siyasallaştı. Siyasal gruplar oluştu. Yetmez ama evet dediniz, eski rejimi yıktınız. Artık seni yargılayan yargıç solcu mu sağcı mı, Sünni mi Alevi mi bileceksin! Harika bir adalet sistemi getirdiniz. Aferim yavrum.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Robespierre yazdı:

Bir tıkaç buldum. İsteyen ağzına tıkar, isteyen g.tüne!

http://odatv.com/erdogan-islami-kemalist-oldu-diyen-ben-degil-hasan-cemal-2209171200.html

"Erdoğan İslami Kemalist oldu” diyen Perinçek, “Bizim savunduğumuz noktaya geldi. Bunu ben söylemiyorum. Analiz kurumları söylüyor. Erdoğan için İslami Kemalist oldu' analizleri yapılıyor. Biz ne demiştik. 'Bizim bulunduğumuz noktaya geldi' demiştik” ifadelerini kullandı"

...

"Vatan Partisi lideri Perinçek “'Erdoğan'ın İslami Kemalist eğilimler gösterdiğini’Batı merkezleri ve onların güdümünde hareket eden Şahin Alpay, Hasan Cemal gibi İkinci Cumhuriyetçiler 2011 yıllından bu yana kullanıyorlar. Şahin Alpay, bu tanımı ilk yapanlardan” dedi"

Perinçek'in bula bula bulup kullandığı tıkaç bu mu? Pek de sağlam değil gibi. 2011 yılında bunu diyen f tipi cemaat (fetö) yakını yazarlarmış. Oysa ilk seferinde "analiz kurumları" demişti. Bu yazarlar 2011 yılından bu yana bu ifadeyi suçlama olarak kullanıyorlarmış. Oysa o tarihlerde Erdoğan Gülen'le sıkı fıkıydı. Dolayısıyla o ifade kullanılmışsa bile zaten daha da saçma olmuş demektir.

Rob, senin için yeterli oldu mu bu tıkaç? :)

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Huuu said:

Perinçek'in bula bula bulup kullandığı tıkaç bu mu? Pek de sağlam değil gibi. 2011 yılında bunu diyen f tipi cemaat (fetö) yakını yazarlarmış. Oysa ilk seferinde "analiz kurumları" demişti. Bu yazarlar 2011 yılından bu yana bu ifadeyi suçlama olarak kullanıyorlarmış. Oysa o tarihlerde Erdoğan Gülen'le sıkı fıkıydı. Dolayısıyla o ifade kullanılmışsa bile zaten daha da saçma olmuş demektir.

İlla analiz kurumu istiyorsun yani. Olmadı diyorsun tıkaç. Yanlardan sızdırma mı yaptı? Biraz çevirsen sıkışır aslında. Az bi gayret...

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Robespierre yazdı:

Ulan başlayacam sizin "kart-kurt" muhabbetinize ha! İyi ki gerizekalı bir albay böyle bir söz etmiş!

Kürt ve cumhuriyet sözü geçince, hemen gevrek gevrek gülüp "kart-kurt" diyorsunuz, aklınız sıra ağzımızın payını vermiş oluyorsunuz. Bunun bir tık ötesinde bir numaranız yok. Kart kurt ehe ehe ehe! Kürt sorununu çözdük. ehe ehe ehe!

Türkiye'de 1980'e kadar mahkemelerde Kürtçe tercüman bulunurdu. Türkçe bilmediği için derdini anlatamayan Kürt kökenli yurttaşlara tercüman verilirdi. Oldu mu sana kart kurt?

MHP bile Kürtçe dergi yayınlardı. Bu mu sana kart kurt?

"Eski rejimi hatırlıyormuş"! Yalanını yiyim! Ajan-liberal jargonu ile konuşuyorsun. Koktunuz ama hala kuyruğu dik tutmaya çalışıyorsunuz. Eski rejimmiş! Kurban ol sen o asil cumhuriyete!

Nazım Hikmet 15 yıl hapis yattı, ağzını açıp tek kelime etmedi cumhuriyete! Sizin gibi döküntüler ondan daha fazla ağlıyorsunuz.

Komünist aydınlara bir tek Türkiye mi eziyet etti? Aç bak bakalım diğer ülkeler komünistlere neler yapmış.

Ruhi Su'yu yurtdışına bırakmayan 12 Eylül faşistleridir. Eski rejim deyince aklına sadece bu mu geliyor? İşiniz gücünüz manipülasyon, yalan dolan.

En güzeli de şu;

Haah! Arkadaş yetmez ama evetçi bir kullanışlı aptalmış meğerse. Yavrum geçti o günler. Bak artık yargı siyasallaştı. Siyasal gruplar oluştu. Yetmez ama evet dediniz, eski rejimi yıktınız. Artık seni yargılayan yargıç solcu mu sağcı mı, Sünni mi Alevi mi bileceksin! Harika bir adalet sistemi getirdiniz. Aferim yavrum.

"Türkiye'de Kürd vardır, ben de Kürd'üm" diyen Şerafettin Elçi 1980 yılında (80 darbesi öncesinde) hakim medya tarafından sözlü olarak lince maruz kaldı. 80 darbesinde ise hapse atıldı.

Ben hatırlıyorum, ya sen? :)

Nazım cumhuriyete laf etmedi, biz de cumhuriyeti tartışmıyoruz ki, onun bizdeki niteliklerini tartışıyoruz. Biz karşıyız, sense onu yüce görüyorsun, eleştirenleri kurban ediyorsun.

Ruhi Su'ya yurtdışına çıkış izni vermeyen 12 Eylül faşistleridir, doğru. İyi de onlar kimin faşistleridir? Ortada, arada, tesadüfen gelip gitmiş bir ara rejim midir 12 Eylül? O da cumhuriyetin, eski rejimin faşistleri değil midir?

Ne de güzel sıyırıp kurtarıyorsun eski rejimini! :)

Onlar 12 Eylül faşisti, o sayılmaz. İyi de kimin faşisti? :)

12 Eylül'den birkaç ay önce "ben Kürd'üm" dediği için Hüriyet Gazetesinin manşetten sövdüğü Şerafettin Elçi birkaç ay sonra da 12 eylül faşistlerince hapse atıldı. Bir fark göremiyorum, ya sen? :)

Yetmez Ama Evet'çiyim, evet. Sen de yetmez ama evet'e kurban ol, istersen. :)

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Robespierre yazdı:

İlla analiz kurumu istiyorsun yani. Olmadı diyorsun tıkaç. Yanlardan sızdırma mı yaptı? Biraz çevirsen sıkışır aslında. Az bi gayret...

Tecrübe konuşuyor demek ki... :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...