Jump to content

Ahlak Tartışması Bitti

Recommended Posts

Sitelerde Paylaş

İyi ile kötü inançtır inanç

Bak sözlük tanımlarına

İyi

1. sıfat İstenilen, beğenilen nitelikleri taşıyan, beğenilecek biçimde olan, kötü karşıtı

"Bir aralık iyi fal bildiğimi haremde duyurdum." - F. R. Atay

2. Bol, çok, aşırı

"İyi yağmur yağdı."

3. Uğurlu, hayırlı, iyilik getiren

"İyi haber."

4. Esen, sağlıklı

"İyi ve sıhhatli olduğumu bildirebilirsiniz." - N. F. Kısakürek

5. Yerinde, uygun

"İyi bir cevap."

6. Doğru olan

"İyisi bu işe karışmamaktır."

7. Yeterli, yetecek miktarda olan

"Bu yün, hırka için iyidir."

8. isim Öğrencinin değerlendirilmesinde kullanılan orta ile pekiyi arasındaki not

9. zarf İstenilen, beğenilen, yerinde, yararlı, uygun bir biçimde

"Bunun çocukları iyi çıktıkları için ölünceye kadar babalarına bakmışlar." - M. Ş. Esendal

Kötü

1. sıfat İstenilen, beğenilen nitelikte olmayan, hoşa gitmeyen, fena, iyi karşıtı

"Hamakat, dalalet ve kötü niyetin bu kadarına söylenebilecek bir şey yoktur." - N. F. Kısakürek

2. Zararlı, tehlikeli

"Kötü adam."

3. Korku, endişe veren

"Yabancının bu kötü kastına yalnız azmimizle karşı koyduk." - R. E. Ünaydın

4. Kaba ve kırıcı

"Kızına söylemedik kötü lakırtı bırakmamış." - M. Ş. Esendal

5. Kişi veya toplum üzerinde olumsuz etkileri olan

6. zarf Aşırı, çok

"Kız, oğlana kötü tutuldu."

Bu ifadeler başlı başına bir inanç

Maddede iyi ve kötü diye nitelendirilen hiç bir durum yoktur

O yüzden saçmalamayın

İyi bir mümin olmak için tanrıya ihtiyaç yoktur diyen bir dindara benziyorsun (başlığı açan)

Kötü bir mümin olmak için tanrıya ihtiyaç vardır diyen bir dindara benziyorsun (cevap veren)

İyi ve kötü inancı, iyi ve kötü kategorisiyle gerçekliğe bakmak en büyük inançtır

Bu inançta tüm davranışlar ve hareketler kişinin içerisine programlanmış inanca göre iki kategoriden birisinde değerlendirilir.

Başlığı açan

İyi ve kötü inancı bir dindir.

İyi yoktur

Kötü yoktur

Sadece hareketler ve davranışlar vardır.

Bu kadar.

Ahlak tartışması işte şimdi bitti.

tarihinde Strong Materialist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
.........

İyi ve kötü inancı bir dindir.

İyi yoktur

Kötü yoktur

Sadece hareketler ve davranışlar vardır.

Bu kadar.

Ahlak tartışması işte şimdi bitti.

Ateistler işte bu yüzden daha az suça karışıyorlar..Var olan tek şeyin kendi hayatları olduğunun bilincine varıp,kendi hayatlarının değerini anlıyorlar ve bu yüzden hayatlarını kısıtlayacak herhangi bir eylemden uzak duruyorlar..

Bu arada ateistler haricindeki herkes dindardır..Agnostikler veya deistler kendilerini bizimle aynı safta görmesinler..Onlar müslümanlarla veya hristiyanlarla aynı saftalar..Suçtan uzak duruyorlar diye,kendilerini dinsiz filan kabul etmesinler sakın..Bal gibi de dindarlar hepsi..

Sitelerde Paylaş

Ben neredeyse otuz yıldır ateistim. Ne karakolla ne de mahkemeyle uğraşmadım. Uğraştıysam da mağdur olarak uğraştım. Gece yarısı dövülmüş fahişeleri evimde misafir ettim, ertesi gün bunun bedelini ödemeye kalkanların saçını okşadım, asla hırsızlık yapmadım, çoğu kez yalan söyledim ama kimseye zararım olmadı. Hiçbir insana vurmadım, çok dayak yedim. Her ramazanda, her mutaassıp bölgede, her tali yoldan çıkan araba şoförüne, her geçen yayaya , herkese saygı gösterdim. Sadece şaşırttım; verdikleri selamlara karşılık verirken, yaptıkları davranışlara karşılık verirken...vs.

Ben aslında ahlak nedir bilmiyorum! İçimden geldiği gibi davranıyorum...

Sitelerde Paylaş

Ateistler işte bu yüzden daha az suça karışıyorlar..Var olan tek şeyin kendi hayatları olduğunun bilincine varıp,kendi hayatlarının değerini anlıyorlar ve bu yüzden hayatlarını kısıtlayacak herhangi bir eylemden uzak duruyorlar..

Bu arada ateistler haricindeki herkes dindardır..Agnostikler veya deistler kendilerini bizimle aynı safta görmesinler..Onlar müslümanlarla veya hristiyanlarla aynı saftalar..Suçtan uzak duruyorlar diye,kendilerini dinsiz filan kabul etmesinler sakın..Bal gibi de dindarlar hepsi..

Suç diye bir şey de yoktur.

Senin suç dediğin şey devlet denilen bir çete milyonlarca silahlı veya üniformalı adamı parayla besler, toprakları üzerindeki herkesten zorla vergi alır, sonra da şunu yapacaksın der zorla sana bir şeyler dayatır

Devlet isterse çocuklara tecavüz eden birisni ble cezasız bırakıyor.

Devlet cezasız bırakıyorsa insan neden kendi kendini cezasız bırakmasın ki?

Devletin her istediğini yapmasına tamam diyorsunuz

İnsanın her istediğini yapmasına olmaz diyorsunuz

:D

Sitelerde Paylaş

Ben neredeyse otuz yıldır ateistim. Ne karakolla ne de mahkemeyle uğraşmadım. Uğraştıysam da mağdur olarak uğraştım. Gece yarısı dövülmüş fahişeleri evimde misafir ettim, ertesi gün bunun bedelini ödemeye kalkanların saçını okşadım, asla hırsızlık yapmadım, çoğu kez yalan söyledim ama kimseye zararım olmadı. Hiçbir insana vurmadım, çok dayak yedim. Her ramazanda, her mutaassıp bölgede, her tali yoldan çıkan araba şoförüne, her geçen yayaya , herkese saygı gösterdim. Sadece şaşırttım; verdikleri selamlara karşılık verirken, yaptıkları davranışlara karşılık verirken...vs.

Ben aslında ahlak nedir bilmiyorum! İçimden geldiği gibi davranıyorum...

Bu saydıkların toplumda "iyi etiketli davranışlar" kategorisinde :D

O yüzden yazında bir övünme var.

Davranışıyla övünen insanlar hep başkası tarafından kandırılırlar

Mesela vergisini veren birisi.

Övünür bununla

Çünkü devlet onu kandırıp vergi diye hakettiği paranın neredeyse yarısını elinden almıştır

Bu alışverişte onun kendisini kötü hissetmemesi için ne verecek ona?

İyisin sen, aslansın sen, bir tanesin sen algısını verecek.

Toplum aracılığıyla, kurumları, yayın organları aracılığıyla içine bunu işletir :D

Bak senin içine de yıllarca bu saydığın davranışların iyi, güzel, bir tane, harika şeyler olduğu algısını yerleştirmişler

Sen de övünerek ballandıra ballandıra anlatıyorsun :)

Sitelerde Paylaş

Suç diye bir şey de yoktur.

Senin suç dediğin şey devlet denilen bir çete milyonlarca silahlı veya üniformalı adamı parayla besler, toprakları üzerindeki herkesten zorla vergi alır, sonra da şunu yapacaksın der zorla sana bir şeyler dayatır

Devlet isterse çocuklara tecavüz eden birisni ble cezasız bırakıyor.

Devlet cezasız bırakıyorsa insan neden kendi kendini cezasız bırakmasın ki?

Devletin her istediğini yapmasına tamam diyorsunuz

İnsanın her istediğini yapmasına olmaz diyorsunuz

Tabi ki suç diye de birşey yok..Yalnız o yok bu yok dersek,burada yazdıklarımızı kimse anlamaz..Mecburen bu dili kullanmak zorundayız forumun delisi :D

Devletmiş..Devleti savunduğumu nereden çıkarıyorsun?

Öbür konuda Doğu Perinçek'i savunuyorsun demesin kimse..

Bırakın devleti,insanların çocuk yapmasına bile karşıyım ben..

Sitelerde Paylaş

Bu saydıkların toplumda "iyi etiketli davranışlar" kategorisinde :D

O yüzden yazında bir övünme var.

Davranışıyla övünen insanlar hep başkası tarafından kandırılırlar

Mesela vergisini veren birisi.

Övünür bununla

Çünkü devlet onu kandırıp vergi diye hakettiği paranın neredeyse yarısını elinden almıştır

Bu alışverişte onun kendisini kötü hissetmemesi için ne verecek ona?

İyisin sen, aslansın sen, bir tanesin sen algısını verecek.

Toplum aracılığıyla, kurumları, yayın organları aracılığıyla içine bunu işletir :D

Bak senin içine de yıllarca bu saydığın davranışların iyi, güzel, bir tane, harika şeyler olduğu algısını yerleştirmişler

Sen de övünerek ballandıra ballandıra anlatıyorsun :)

Ballandırdığım durumun balladığım insanlar tarafından bilinmesindense senin gibi bir dostun bilmesinde fayda buluyorum; neme lazım yarın ahiret olur filan...

Sitelerde Paylaş

Tabi ki suç diye de birşey yok..Yalnız o yok bu yok dersek,burada yazdıklarımızı kimse anlamaz..Mecburen bu dili kullanmak zorundayız forumun delisi :D

Devletmiş..Devleti savunduğumu nereden çıkarıyorsun?

Öbür konuda Doğu Perinçek'i savunuyorsun demesin kimse..

Bırakın devleti,insanların çocuk yapmasına bile karşıyım ben..

Ne bilim

Suç işleyenler işlemeyenler diye bir istatistiği dile getirince ben de şöyle düşündüm

MTV kanalında Top 10 listesinden örnek veren adam MTV izleyicisidir diye düşündüm.

Ancak dediklerinde bir karşıtlık görmüyorum.

Sitelerde Paylaş

Ballandırdığım durumun balladığım insanlar tarafından bilinmesindense senin gibi bir dostun bilmesinde fayda buluyorum; neme lazım yarın ahiret olur filan...

Enteresan bir tipsin sen :D

Yazılarında anlam bütünlüğü yok.

Kafan mı kıyak?

Yoksa psikosomatik ilaçlar alıp yazıp duruyor musun?

Sitelerde Paylaş

Ahlak inanç değil bilgidir. Öğrenilir. Ama dil de öyledir. Dil de öğrenilir. Ahlak bilgisini öğrenmek istemiyorum demekle konuşmayı öğrenmek istemiyorum demek aynı şeydir.

Hadi Mato, bildiğin herşeyi reddet ve unut. Ahlakı, kültürü, dili, konuşmayı, okumayı ve yazmayı. Ancak o zaman sana hak veriririm.

Sitelerde Paylaş

Ahlak inanç değil bilgidir. Öğrenilir. Ama dil de öyledir. Dil de öğrenilir. Ahlak bilgisini öğrenmek istemiyorum demekle konuşmayı öğrenmek istemiyorum demek aynı şeydir.

Hadi Mato, bildiğin herşeyi reddet ve unut. Ahlakı, kültürü, dili, konuşmayı, okumayı ve yazmayı. Ancak o zaman sana hak veriririm.

Ha ha ha

Ahlak bilgiymiş.

Oğlum dindarlığ yüzünden saçmaladıkça saçmalayan müslümanlara döndün lan.

Ne bilgisiymiş o?

Bu adamı şamar atma bilgisi mi var doğada?

Neden tüm canlılar birbirini yiyor o zaman?

Canlılar canlılarla beslenir.

Sen domates veya patates yerken o bitkilerin senin yemen için mi ürettiğini sanıyorsun o yuvarlak objeleri? :D

Salak mısın lan sen?

Bitki var olmak için bir girişimde bulunuyor.

Sen elinde hasat aletleriyle onlara saldırıya girişiyorsun

Katliam yaparak anasını babasını yavrusundan ayırıyor, ana babalarını bir tarafa atıyor sonra da yavrularını beslenmek için kasalara dolduruyorsun.

Ulan it,

Madem bu bir bilgi, bu amk bilgisi niye domatese patlıcana çalışmıyor da, eli kolu bacağı olan insan türüne işliyor?

Sen domates ve patatesi katlederken ortaya çıkmıyor o ahlak da

Bir insan başka insanların yavrularını alıp kesip yerken nereden çıkıyor?

İnsan vücudunda ne var da insan vücudu beslenmek için kesilirken bu amk ahlakı ortaya çıkıyor bu gerçeklikte de

Domates, patlıcan, patatesi milyarlarca yıl kessen de çıkmıyor?

Ne var lan?

Sürecini anlat bana it.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...