Jump to content

Recommended Posts

Ve karşınızda Yavuz Sultan Selim...

Yavuz tabii ki korsan, yağmacı ve çapulcu çünkü. Müşrikleri gördüğünüz yerde öldürün, din allahın olana kadar savaşın emirlerine uyan biri çünkü. Kafirin malını canını ırzını helal gören biri. Ama bunun böyle olması küpeyi takmasının tek nedeni olduğunu düşünmeye neden olmaz. İki nedenle birlikte de takabilir. Biri tamam olunca diğeri devreden çıkmaz...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Okumadıysan niye saçma sapan yorum yapıyorsun... Ha yani şimdi bir ırkı sadece bir devlet soykırım yapabilir, o yaptı mı sırasını savmış olur, başka kimse yapmaz diye bir şey var! Ne kadar saçma sapan bir laf ettiğinin farkında değilsen zaten ben de sana laf anlatacak değilim. Böyle saçma sapan bir öne sürümde bulunan kişinin anlama özürlü olması gerekir. İnsan bir okur ben ne yazdım, çok saçmalamadım mı diye...

Sen "saçma sapan, anlama özürlü" falan yazinca ben oyle mi oluyorum geri zekali? Okumadim tabii hamal gibi yazmissin, bir ton seyi. Her neyse al okudugum bu iki cumle sana ait. Gerisiyle ugrasacak zamanim yok.

Amacına da ulaşmış ve yaşadıkları yarımadayı etnik temizlikle ve zorla islamlaştırma yoluyla Araplaştırmışlardır. Fakat 20. yüzyıla gelindiğinde Yahudiler anayurtlarına dönmeyi ve tekrar bir devlet kurmayı başarmışlardır.

Burada Diasporadan bahsetmiyor musun ibibik? Yurda donenler kim? Nereden donuyorlar? Kim onlari yurttan surdu? Butun sayfada Araplardan baska birsey yazmiyor. Git de ogren bakalim Yahudi Diasporasi nasil olusmus. Bir daha da kaynaksiz kafana gore yazmazsin boyle.

Sitelerde Paylaş

Benim burada bahsettiğim diaspora falan değil. Bir insan bir metin üzerinde yorum yapacaksa o metni doğru düzgün okumalı. Ilgini çekmediyse okumaz, yorum da yapmazsın. Kimseyi yorum yapmaya zorlayan yok.

Diasporanın nedeni illa soykırım değildir. Benim sözünü ettiğim ise israil üzerine uygulanan arap soykırımı. Araplar soykırım ile yarımadayı araplaştırmrşlardır. Zaten islamı kuranı muhammedi yaratmaları bu soykırımı yapabilmek için.

Bu yani söylediğim, bunu da anlamayıp yok roma yok haçlı karıştırmak saçmalamaktır. Ali cinayet işleyince avukatı onu "veli de işlemişti ama, asıl velidir katil" diye mi savunacak!

Yazdığın düzgün bir şey olsa, kimse sana saçma salak filan demez. Okumamış da... Okumadıysan ötmezsin...

Sitelerde Paylaş

Yahudi bolgesini Araplastiran ve o gunku demografik yapiyi olusturan Roma'dir, Araplar degil. Arap hakimiyeti doneminde dogru duzgun Yahudi nufusu zaten yoktu ve hatta Emeviler sonrasi bile Yahudiler o topraklarda varolmaya devam ettiler. Bilmiyorsan gidersin Yahudi tarihini arastirirsin. Romalilarin Yahudi nufusuna etkilerini ve onlar uzerine actigi yarayi okur ve Islam dusmanligindan dolayi bu olayi Araplarin uzerine atmazsin.

Sen simdi yazmissin yok ben musluman degilmisim de bana ne giriyormus? Senin attigin palavralar tabi, cahilligin ve bu konudan bihaber olusun. Ha simdi ben de sana soruyorum; Yahudilerin bile bu konuda boyle bir iddiasi yokken, sana ne giriyor da bu yazilari yazdin?

tarihinde Put tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yavuz tabii ki korsan, yağmacı ve çapulcu çünkü. Müşrikleri gördüğünüz yerde öldürün, din allahın olana kadar savaşın emirlerine uyan biri çünkü. Kafirin malını canını ırzını helal gören biri. Ama bunun böyle olması küpeyi takmasının tek nedeni olduğunu düşünmeye neden olmaz. İki nedenle birlikte de takabilir. Biri tamam olunca diğeri devreden çıkmaz...

Benim bildiğim Yavuz korsan değil ama kulağında küpesi var. Bu durumda, anekdotu anlattıktan sonra pencereden bakan kişinin karşısındaki Yavuz, mecburen İnbe Yavuz oluyor...

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Yavuz Selim şöyle bir beyit yazmış:

Ben yatam layık mı ol karşımda ayağın dura
Servi-i nazıma deyin ben öldükte namazım kılmasın.

Buna göre servinazım dediği kişi bir erkek. Çünkü kadınlar cenaze namazı kılmaz. Servinaz tabiri sevgililer için kullanılır. Divan edebiyatında erkeklere aşk şiiri yazmak olağan görülmüştür.

Diğer yandan cinayet işleyen alinin avukatı savunmasında velinin de cinayet işlediğini, bu yüzden aliye katil denemeyeceğini iddia ederek alinin beraatini sağlıyorsa oh ne ala memleket... Habil kabil efsanesiyle bütün katiller yırtar o zaman... :D

"Romalılar yaptı romalılar... Araplar hiç bir bot yemedi! Hitler de bişeycik yapmadı. Hep romalılar hep romalılar! Ne yaptıysa romalılar yaptı!" :D

Kime ne girdiğini boşverelim ama 1967 de araplara iyi bir şeyler girdiği kesin... Dünyada daha böyle rezil kepaze yenilgi görülmedi. Daha uçaklarını uçuramadan İsrail jetleri yerde hepsini imha ederek parlak bir zafere imza attılar... Helal olsun. Elleri dert görmesin...

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Romalılar elbette israillilerin isyan etmelerinden araplardan daha çok endişe ettikleri için israilin ezilmesini gerekli görmüşlerdir. Araplar zaten birbirini yiyen kabilelerden başka bir şey değildi. Emeviler dediler ki bu böyle olmaz. Yeni bir din kuralım ve bu arap kabilelerini bu din etrafında birleştirelim.

Yarım yamalak okuyan dilli düdükler anlamamış ama, burada vurguladığım islamın yahudileri yağmalayıp yarımadayı araplaştırmak için kurulan bir din olduğu. Bu amaçlarından 20. yüzyıla kadar da vazgeçmediler. İsrail'den iki esaslı sille yeyip kıç üstü oturunca İsrail'i yok edemeyeceklerini, o günlerin tarihte kaldığını anladılar.

Hayır madem yarım yamalak okudun ne demeye ötüyorsun... Bunlar illa bir islamı savunmadan duramayan, islama laf edilince kıpraşmaktan kendini alamayan kişiler. Niye kıpraşırlar artık bilmem. İslam bunların kafalarının bir köşesinde daima durur. Atamazlar satamazlar. Bunlarla böyle arada bir karşılaşılır. Müslümler bunlar kadar savunmaya geçmez çoğu kez.

Sitelerde Paylaş

Islam'i savunan kim gerizekali? :) Bir ton yanlis seyi hayal dunyanda kurgulayip hamal gibi yazip duruyorsun, daha baslangic cumlelerin yanlis diye uyarinca da bir ton laf yiyoruz. Elestiriye gelemeyen bir insan olarak bence o begenmedigin Araplardan bile asagidasin. Zaten bu alinganlik ve saldirganlik da hem Araplarin hem de Yahudilerin ortak huyudur.

Evet Israil teknolojik ve kulturel olarak Araplardan ileri de banane yani. Ikisinin de cani cehenneme sen de dahil.

Sitelerde Paylaş

İsrailin canı cehennem mi manyak mısınız şuanki bilim İsrailli veya Yahudi Ateist Yahudilerin parlak zekalarıyla bu noktaya gelmiştir.yahudiler zekidir.Öyle ki tek tanrılı sistematik bir örgütlü din kurarark Ortadoğuya günümüze kadar hakim olup Avrupaya kadar gidecek -Hristiyanlıkla-, bir oluşum başlattılar bu dehadır .İnsanlığın anasını ağlattılar ama belki de bu evrimsel olarak gerekiyordu oldu ve bitiyor.

tarihinde aykırıteolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Selim denen zat bir Kürt-Arap kıçı yalayıcısından başka bir halt değil. Bir de utanmadan bazı türkçü geçinenler bu adamı Türk büyüğü diye hatta daha da komiği Türk ırkçısı diye kakalamaya çalışıyor.

İslam reform edilemez. İslamda şeriat hükümleri vardır müslümanlar bunları kabul etmek zorundadır. Laiklik kafirliktir kurana göre.

İslama alenen savaş da açamazsın "bak sizin dininiz şöyle şöyle bizim kafamızı kesmeniz lazım" vs de diyemezsin. Mecburen insanları kurandan islamdan uzak tutmak zorundasın. İnsanların ilgisini başka şeylere çekmek gerekiyor mümkün olduğunca.

İslamı yenmenin yolu onu yok saymaktır.

Sitelerde Paylaş

ılımlı islam diye bir şey yoktur....

zayıflayan islamcılar vardır.....

bilim - teknoloji - ekonomi bakımından zayıfladıkları için - "hayatta kalmak adına" şirin gözükmeye ve islamı şirin göstermeye çalışmaktadırlar....

......

Geliş(!) sırasına göre 3. sure: Müzemmil suresi:

10. ayet: Müşriklerin söylediklerine katlan ve onlardan güzellikle ayrıl.

Geliş(!) sırasına göre 18. sure: Kafirun suresi:

6. ayet: Sizin inancınız size, benim inancım bana

Geliş(!) sırasına göre 54. sure: Hicr suresi:

94. ayet: Müşriklere yüz çevir

Geliş(!) sırasına göre 55.. sure: Enam suresi:

14. ayet: Müşriklerden olma

Geliş(!) sırasına göre 92. sure: Bakara suresi

221. ayet: Müşrik kadınları, iman etmedikçe nikâhlamayın. Bir müşrik kadın, sizin hoşunuza gitse bile, iman etmiş olan bir cariye herhalde ondan daha hayırlıdır.

Geliş(!) sırasına göre 101. sure: Beyyine suresi:

6.ayet: Müşrikler cehennem ateşindedirler. Orada ebedî olarak kalacaklardır. Onlar, insanların en şerlileridir

Geliş(!) sırasına göre 113. sure: Tevbe suresi:

5. ayet: Müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün.

Muhammedin peygamberliğini ilan edip etrafında çokça müşrik olduğunda hoşgörüyle yaklaştığı müşriklere zamanla gücü arttıkça değişen tavrı ve SON!

http://dinaldatmacasi.tumblr.com/post/131097904734/islami-ho%C5%9F-g%C3%B6r%C3%BCdeki-evrim

Sitelerde Paylaş

İsrailin canı cehennem mi manyak mısınız şuanki bilim İsrailli veya Yahudi Ateist Yahudilerin parlak zekalarıyla bu noktaya gelmiştir.yahudiler zekidir.Öyle ki tek tanrılı sistematik bir örgütlü din kurarark Ortadoğuya günümüze kadar hakim olup Avrupaya kadar gidecek -Hristiyanlıkla-, bir oluşum başlattılar bu dehadır .İnsanlığın anasını ağlattılar ama belki de bu evrimsel olarak gerekiyordu oldu ve bitiyor.

Manyak oldugun gibisin. Su "Yahudiler zekidir" lafini gidip Avrupa'da desen elalem sana bir tarafiyla guler. Araplarla birlikte en tiksinilen ve beyin fikarasi gorulen bir milleti zeki ilan etmissin, Allahtan da arada ateist Yahudi demissin de biraz kurtarmis. Yahudiler bir irk degildir, Ibraniler desek, bugunun kendisini Ibrani sayanlari Beyaz, Sami, Afrikali ve hatta Asyali irklarin karisimidir. eger zeki diye bahsettigin irksal degilse, kulturel mi? Eger oyleyse o da cok salakca, cunku bir suru sapaik adetle araplardan geri kalmayacak Yahudi kulturunun gram ovulecek yani yoktur.

Avrupada kendilerine ozel semtlerde oturup, pestemal gibi pantolonlari, komik sapkalari ve mahser gunu melekler tarafindan tutulacagina inandiklari saclarinin yanlarini uzatarak etrafta asosyal gezerler. Kadinlari da kafalarini kazitip, komik peruklar takarlar. Ateist Yahudi dediklerin de universitede birbirlerini tutup firsat esitligini hice saydiklari icin akademik kariyer sansi kendisinden daha kalifiye bir kisiye gore cok daha fazladir. Bu Amerika'daki film sektorunde de boyledir, finans piyasalarinda da, cunku Yahudiler dindar da olsalar dinsiz de olsalar, kendi iclerinde rekabet ederler ama disariye karsi genelde etmezler ve birbirlerini tutarlar.

Gelelim Araplara, Yahudiler dunyanin dort bir yanina dagilip tefecilik yaptiklari sirada Araplar ortacagda bilime en buyuk katkiyi veriyolardi. Hindistanlilardan aldiklari sayi sistemine sifiri icat ederek yaptiklari katki ve daha cebir, algoritma ve kimya konusunda Yunanlilardan aldiklarnii cok daha ileri seviyeye tasiyip Avrupadaki aydinlanma caginin baslamasini sagladilar. Sabahtan aksama kadar kod yazan bir yazilim muhendisi olarak ben sahsen Araplara cok sey borcluyum. Allahtan Avruplailar sizler gibi gerizekali birer irkci degiller, zaten oyle olmadigi icin de okulda bizlere "The Story of One" adli Arap ovucu belgeseli defalarca seyrettirdiler.

Araplarin, Mogollar gelene kadar bilime yaptiklari katki Araplari zeki yapar mi? Hayir. Peki 2. dunya savasinda yerle bir olduktan sonra bugun uygarligin doruguna cikmis ve gayrisafi milli hasilasi rekor kiran 2 buyuk dunya devletinin halklari Almanya ve Japonya'nin universitelerinin ve bilim adamlarinin bilime katkisi ortada ama bu Almanlari da zeki yapar mi?. Hergun goruyorum, sen bile bu yazdigin sacmaliklarla siradan bir Alman'a gore daha zeki olabilirsin. Hitler'i basa getirip onun arkasindan giderek tas ustunde tas kalmayacak sekilde ulkelerini mahvettiler ama kullerinden yeniden dogdular ve halen daha odedikleri milyarlarca dolarlik tazminatlarla senin o cok sevdigin ve sevmeyenlere cemkirdigin Israil'i kalkindirdilar.

tarihinde Put tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yav işte ne dediğini bilmiyor. Aklı sıra bir laf edeyim dedi, yüzüne gözüne bulaştırdı. Hayır bir hesapla, ben kiminle dans edeceğim diye de ondan sonra lafını et... Ülen sen kiminle dans etmeye kalkışıyorsun!

Ben de seni adamdan sayip o kadar yazmisim. Yazik harbiden yazdiklarima. Tamam araplar Yahudileri yerlerinden ettiler, Roma degil. Cahil herif. Turkiye'de seriatcilar haric, siradan muslumanlar bile Araplari sevmezken bu sapikligi, yalanciligi, sahtekarligi yapmaya ne gerek var? Senin gibi bilmeden yazan salaklar yuzunden bu tip sitelerin adi misyoner sitesi olarak geciyor.

Sitelerde Paylaş

Manyak oldugun gibisin. Su "Yahudiler zekidir" lafini gidip Avrupa'da desen elalem sana bir tarafiyla guler. Araplarla birlikte en tiksinilen ve beyin fikarasi gorulen bir milleti zeki ilan etmissin, Allahtan da arada ateist Yahudi demissin de biraz kurtarmis. Yahudiler bir irk degildir, Ibraniler desek, bugunun kendisini Ibrani sayanlari Beyaz, Sami, Afrikali ve hatta Asyali irklarin karisimidir. eger zeki diye bahsettigin irksal degilse, kulturel mi? Eger oyleyse o da cok salakca, cunku bir suru sapaik adetle araplardan geri kalmayacak Yahudi kulturunun gram ovulecek yani yoktur.

Avrupada kendilerine ozel semtlerde oturup, pestemal gibi pantolonlari, komik sapkalari ve mahser gunu melekler tarafindan tutulacagina inandiklari saclarinin yanlarini uzatarak etrafta asosyal gezerler. Kadinlari da kafalarini kazitip, komik peruklar takarlar. Ateist Yahudi dediklerin de universitede birbirlerini tutup firsat esitligini hice saydiklari icin akademik kariyer sansi kendisinden daha kalifiye bir kisiye gore cok daha fazladir. Bu Amerika'daki film sektorunde de boyledir, finans piyasalarinda da, cunku Yahudiler dindar da olsalar dinsiz de olsalar, kendi iclerinde rekabet ederler ama disariye karsi genelde etmezler ve birbirlerini tutarlar.

Gelelim Araplara, Yahudiler dunyanin dort bir yanina dagilip tefecilik yaptiklari sirada Araplar ortacagda bilime en buyuk katkiyi veriyolardi. Hindistanlilardan aldiklari sayi sistemine sifiri icat ederek yaptiklari katki ve daha cebir, algoritma ve kimya konusunda Yunanlilardan aldiklarnii cok daha ileri seviyeye tasiyip Avrupadaki aydinlanma caginin baslamasini sagladilar. Sabahtan aksama kadar kod yazan bir yazilim muhendisi olarak ben sahsen Araplara cok sey borcluyum. Allahtan Avruplailar sizler gibi gerizekali birer irkci degiller, zaten oyle olmadigi icin de okulda bizlere "The Story of One" adli Arap ovucu belgeseli defalarca seyrettirdiler.

Araplarin, Mogollar gelene kadar bilime yaptiklari katki Araplari zeki yapar mi? Hayir. Peki 2. dunya savasinda yerle bir olduktan sonra bugun uygarligin doruguna cikmis ve gayrisafi milli hasilasi rekor kiran 2 buyuk dunya devletinin halklari Almanya ve Japonya'nin universitelerinin ve bilim adamlarinin bilime katkisi ortada ama bu Almanlari da zeki yapar mi?. Hergun goruyorum, sen bile bu yazdigin sacmaliklarla siradan bir Alman'a gore daha zeki olabilirsin. Hitler'i basa getirip onun arkasindan giderek tas ustunde tas kalmayacak sekilde ulkelerini mahvettiler ama kullerinden yeniden dogdular ve halen daha odedikleri milyarlarca dolarlik tazminatlarla senin o cok sevdigin ve sevmeyenlere cemkirdigin Israil'i kalkindirdilar.

Yahudilerin bilime katkısının yanında Araplarınki senin beynin gibi küçücük kalır.

Arap övücüsün belli zaten. Araplardan çıkan bilim ne zaman çıkmış bu çıkanlara ne denmiş İslamcılar taarfından haberin yok varsa çok vahim.İslam özünde fetih dinidir ve Araplara kabilelerini birleştirme dışında(o da savaşla oldu) hiçbirşey katmadı.

tarihinde aykırıteolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahudilerin bilime katkısının yanında Araplarınki senin beynin gibi küçücük kalır.

Arap övücüsün belli zaten. Araplardan çıkan bilim ne zaman çıkmış bu çıkanlara ne denmiş İslamcılar taarfından haberin yok varsa çok vahim.İslam özünde fetih dinidir ve Araplara kabilelerini birleştirme dışında(o da savaşla oldu) hiçbirşey katmadı.

Aykırıteolog,batıdaki rönesansın sebebi araplardır..Yapmayın ama..

Bu meşhur tercüme olgusunu hiç mi duymadın?

Eğer bugün Dünya'da bilim yapılıyorsa,bunun en büyük nedenlerinden biri de araplardır..

Yahudilerin bilime katkısı tamam da,bilimin yaratıcıları kimler?

Bunu bir öğrenmek lazım..

Bugün araplar çok kötü durumdalar ama geçmişte kafa olarak Dünya'daki en ileri topluluklardan biriydiler..

Olur mu canım,bunların kitabında yazılanlar belli deme..O zamanlar bilim yapan araplar,dinin mistik tarafındaydılar..

Sitelerde Paylaş

Aykırıteolog,batıdaki rönesansın sebebi araplardır..Yapmayın ama..

Bu meşhur tercüme olgusunu hiç mi duymadın?

Eğer bugün Dünya'da bilim yapılıyorsa,bunun en büyük nedenlerinden biri de araplardır..

Yahudilerin bilime katkısı tamam da,bilimin yaratıcıları kimler?

Bunu bir öğrenmek lazım..

Bugün araplar çok kötü durumdalar ama geçmişte kafa olarak Dünya'daki en ileri topluluklardan biriydiler..

Olur mu canım,bunların kitabında yazılanlar belli deme..O zamanlar bilim yapan araplar,dinin mistik tarafındaydılar..

Batı'nın rönesansının sebebi yine batıdır.

Dinle peynir gemisinin yürümediğini ve her gelen yeni dinin ötekinden daha cazip geldiğini anlamış ve İslam'ın bu güçten yararlandığını bilmiştir.

Hristiyanlığı kilisenin i,çine kapatmaya başlamış ve İslam'ın o ilk bilim alanında özgür fetihçi devletinden çeviriler yapmışlardır.

Sonuçta Hitler devrinde Almanlar da bilim yaptılar ama bu Hitlerin marifeti değil İslam'da bilim zihniyetinin olması İslam'a rağmendir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...