Jump to content

Recommended Posts

Bu halkı bu kadar Arap kuyruğuna takabilmesi, ABD için büyük başarı. Halbuki bu halkın kullandığı dini terimler bile Arapça değil. Ne namaz arapça, ne aptes, ne oruç... Bunların hepsi Farsça...

Böyle bir tarihsel geleneğe rağmen sen tut arapların oturuk koklayıcısı ol... Arap kültürü her yeri kuşattı. İnanılır gibi değil. Hatta Türk hafızlar kuran'ı filan değişik okurdu, ü telaffuzlu filan örneğin. Artık kuran tamamen arap şivesiyle okunuyor. Ha, ne farkeder yine arapça okunuyordu, yine arapça okunuyor ama, küçük de olsa bir gösterge...

AB ye giriyorduk, gaz oydu, şimdi Mısır'la Suriye ile yatıp kalkıyoruz. Üçüncü lige kadar düştük...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Onlar aslında Atatürk'ün lafları. Atsız Türklerin Araplaşmış olmasını önemsemez. Bir yerde mehmet akiften bahsediyordu. "İslamcı olmasını kusur olarak öne sürüyorlar. Halbuki islamcılık dünün en kuvvetli seciyesi ve en kuvvetli ülküsüdür." diyordu. Ona göre islamcılık-ümmetçilik zamanına göre güzel bir ideoloji idi. Osmanlı'yı eleştiren tek bir sözüne bile rastlamadım bugüne kadar. Selim için Alparslan ile birlikte Türkiye tarihinin en büyük şahsiyetidir der hatta. Çünkü Atsız'ın düşündüğü tek şey savaş, katliam, yağma. Başka hiçbir şeye kafası çalışmıyor.

Atatürk'e küfür ettiği makalelerini bu forumda paylaşmıştım. Dp'nin iktidara gelmesine çok sevinmişti kendisi.

Atatürk ile fikirleri çok farklı olmasına rağmen türkçülerin çoğu nasıl olduysa ikisini ortak paydada buluşturmuş.

Sitelerde Paylaş

Çünkü Atsız'ın düşündüğü tek şey savaş, katliam, yağma. Başka hiçbir şeye kafası çalışmıyor.

Doğrudur. Hiç ilgilenip kaale alma gereği duymadığım için bilmiyorum. Atatürk'e laf eden bir salağı ise zaten feriştahı olsa bitin yavşağı yerine bile koymam. Orda biter...

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

Benim anlamakta zorlandığım nokta Ilımlı İslam denilen meretin neresinin ılımlı olduğu.

Müslüman olarak geçirdiğim o kadar sene Fethullahçıların arasında bulundum. Dershanelerine gittim ve hatta yurtlarında bile kaldım. Bir sürü Fethullahçı tanıdım yani. Hepsi de gayet gerici, yobaz, cahil, ümmetçi, şeriatçı, Arapperest ve Atatürk düşmanı insanlardı. IŞİD'den tek farkları takiyyeci olmaları. Yoksa İslam anlayışları IŞİD ile birebir uyuşuyor.

Fethullahçılar eğer cihat yapmıyorsa bu onların ılımlı olmalarından değil korkak olmalarından kaynaklanmaktadır. Netekim bunların tanrısı olan Said-i Kürdi de çok korkak bir insandı. Korkak olmasaydı cumhuriyete isyan eder ve geberirdi. Zaten bir rivayete göre İskilipli Atıf'ın bildirisine imza atmadığı için idamdan kurtulmuş.

Kısacası Ilımlı İslam diye bir şey yoktur. Ilımlı maskesi takmış Radikal İslam vardır. Ilımlı İslam denen şey vakti gelene kadar ılımlı takılır, vakti gelince Radikal İslam'a dönüşür. 

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Faşist Ateist said:

Kısacası Ilımlı İslam diye bir şey yoktur. Ilımlı maskesi takmış Radikal İslam vardır. Ilımlı İslam denen şey vakti gelene kadar ılımlı takılır, vakti gelince Radikal İslam'a dönüşür. 

Buna katılıyorum. Hatta artırıyorum, her mütedeyyin potansiyel bir teröristtir. Tehlikeli hale gelmesi bir ruhsal bunalıma bakar.

3 hours ago, Faşist Ateist said:

Benim anlamakta zorlandığım nokta Ilımlı İslam denilen meretin neresinin ılımlı olduğu.

Islam sanırım mecburiyetten ılımlı oldu. Son güçlü, yayılmacı, cihatçı islam devleti bizdik. Seküler devrimimizden sonra kefereye diş geçirebilecek kuvvette bir islam dem devleti olmadı. Teknik terakki gerisinde kalınca da mecburiyetten ılımlı oldular. Bunu hazmedemeyenler de zaten terörist oluyor. Bugün müslümanların çoğu, kendi yalanlarına inanmış yahut inandırılmış durumda. Barış dini palavrasını söyleyenlerin %90'ının takiyye yapmadığından eminim. Çoğunun zaten islamdan haberi yok. Hoca ne derse onu biliyor ve tekrarlıyor. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...