Jump to content

açıköğretimden sosyoloji bölümü okumak mantıklı mıdır

Recommended Posts

Arkadaşlar ben açıköğretim fakültesinden sosyoloji,felsefe,diğer aklımdan geçen 3 bölümden kararsız kaldım acaba okursam okumaya değermi tereddütteyim sosyoloji bölümü,yada felsefe bölümünü düşünüyorum.Birde fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümü düşünüyorum.Sizce hangisi iyidir?

Sitelerde Paylaş

Saydığın bölümlerin sana zaman kaybından başka hiç bir şey vaad etmediğinin farkında mısın?

Hiç birinde çıkınca iş bulabileceğin bir saha yok.

Bunlarla uğraşacağına KPSS'ye çalış belki memur olabilirsin.

Ayrıca okumak zorunda da değilsin. Okumadan da gayet iyi para kazanan meslekler var. "Bu senin hayatın" "Üniversite mezunusun" "İtibar önemli" palavralarını bir yana bırakarak düşün. Herkes paranın peşinden koşuyor. Hangi yol sana kısa geliyorsa oradan koş.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ben açıköğretim fakültesinden sosyoloji,felsefe,diğer aklımdan geçen 3 bölümden kararsız kaldım acaba okursam okumaya değermi tereddütteyim sosyoloji bölümü,yada felsefe bölümünü düşünüyorum.Birde fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümü düşünüyorum.Sizce hangisi iyidir?

kardeşim sen buradakilerine bakma çoğu insan para, para, para diye diye, dillerinde tüy bitmiş!

Bence felsefe oku, sosyoloji oku... 4 yıllık oku ama.. 4 yıl boyuncada kpss'ye çalış al 85-90 memur olursun, öğretmen olursun...

Yok okumadan para kazandıran mesleklerde varmış, evet var... Esrar sat, uyuşturucu sat... Ha yada 12 saat boyunca kölelik asgari ücret al.. tercih senin...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...