Jump to content

Big Bang ve Evrim Kuramı'nın değeri aynıdır.

Recommended Posts

Bazı ateistler Big Bang'i dışlıyor ama ben hiçbir hakemli yayında Big Bang'e doğrudan karşıt yayın görmedim.Big Bang olan birşeydir ve biz olan bir şeyi dışlayamayız.Big Bang'in neden olduğunu tam olarak bilmiyoruz ama olduğunu biliyoruz

Evriminse neredeyse tabiri caizse ayakkabı numarasına kadar biliyoruz.

Evrim kuramı çok daha net kanıtlara sahip bir doğa yasasıdır ama Big Bang de dışlanamayacak bir gerçektir.Biz bilim insanlarına güveniyoruz sağduyularımıza veya olmasını istediğimiz şeylere değil.

tarihinde aykırıteolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cansız kararlı izotopların canlı bir hücreye "nasıl" evrildiğinin matematiksel bir açıklamasını yapamazsak da, böyle bir durumun nasıl oluşabileceği konusunda gerçekçi kanıtlarımız var. Evrim için bu böyle.

Big Bang ise evrenin genişlediği bilgisiyle kazandığımız ve evreni anlama biçimimizi değiştiren bir yaklaşım. O da evrimin içinde.

İkisini birbiriyle neden kıyaslayalım? Bir molekül "risin" insan metabolizmasında korkunç tahribat yapabilirken, atılan bir mermi evrenin genişlediği gerçeğini değiştirmiyor. O halde; neden orta dünyada "bilinç" sahibi olan bizler en çok gözlemlediğimiz orta dünyaya gözlerimizi kapatma eğilimindeyiz?

Bence asıl soru budur. Bilgi boşluklarına tapınma olasılığıyla yaşlanmak isteyenler varsa aramızda; "insan dışı" bir teorem, yaklaşım vs. sunmadıkları sürece, orta dünyada yaşayan biri olarak ilgimi çekmeyeceklerdir. Sundukları her noktada onları dindar olarak nitelersem de sanırım kendimle çelişik olmayacağımdır.

Ben susuz yaşayamam. Sizi bilemem Big Bangçiler. Ne haliniz varsa görün.

Sitelerde Paylaş

Bazı ateistler Big Bang'i dışlıyor ama ben hiçbir hakemli yayında Big Bang'e doğrudan karşıt yayın görmedim.Big Bang olan birşeydir ve biz olan bir şeyi dışlayamayız.Big Bang'in neden olduğunu tam olarak bilmiyoruz ama olduğunu biliyoruz

Evriminse neredeyse tabiri caizse ayakkabı numarasına kadar biliyoruz.

Evrim kuramı çok daha net kanıtlara sahip bir doğa yasasıdır ama Big Bang de dışlanamayacak bir gerçektir.Biz bilim insanlarına güveniyoruz sağduyularımıza veya olmasını istediğimiz şeylere değil.

Evrim de bilimsel bire teoridir, Big Bang de....

Ama Big Bang'in delilleri evrimin delillerinin yanında devede kulaktır.

Sitelerde Paylaş

bigbang e alternatif bir hipotez var mı ki?

Big Bang'e de alternatif teoriler var, evrime de... İkisinde de daha bilinmeyen lehde ve aleyhde deliller var.

Ama o delillerden biri yaratılış değil.. Evrim sandıldığından çok daha karmaşık... Big Bang de öyle..

Sitelerde Paylaş

Big Bang'e de alternatif teoriler var, evrime de... İkisinde de daha bilinmeyen lehde ve aleyhde deliller var.

Ama o delillerden biri yaratılış değil.. Evrim sandıldığından çok daha karmaşık... Big Bang de öyle..

Onlar teori değil hipotez. Bugün bigbang'i destekleyen hem matematiksel hemde fiziksek kanıtlar o kadar fazla ki. Ama bigbange alternatif sunabilceğin bir hipotezin sadece matematik modelinden ileriye gidecek bir kanıtı olmayacağından hipotezde kalır, bigbang karşısında teori olmaz diye düşünüyorum

Evrim'in alternatifi yaratılış dışında varsa söyle lütfen. Ben hiç zannetmiyorum. İleride bulunabilecek bir fosille evrimin ağaç haritası değişebilir belki ama sistemin mantığı yine aynı kalır yani canlıların birbirine dönüşmesi/evrilmesi konusu

tarihinde gonzo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Onlar teori değil hipotez. Bugün bigbang'i destekleyen hem matematiksel hemde fiziksek kanıtlar o kadar fazla ki. Ama bigbange alternatif sunabilceğin bir hipotezin sadece matematik modelinden ileriye gidecek bir kanıtı olmayacağından hipotezde kalır, bigbang karşısında teori olmaz diye düşünüyorum

Evrim'in alternatifi yaratılış dışında varsa söyle lütfen. Ben hiç zannetmiyorum. İleride bulunabilecek bir fosille evrimin ağaç haritası değişebilir belki ama sistemin mantığı yine aynı kalır yani canlıların birbirine dönüşmesi/evrilmesi konusu

Big Bang yaratılış teorisi. Daha başka yaratılış teorileri ve hipotezleri de var.

Örneğin evrenin son derece küçük bir noktadan pınar gibi kaynadığı teorisi var ki, oldukça mantıklı.

Evrim teorisinin de ayrıntıları var. Onların en iyi bilineni doğal seçilim. Doğal seçilim bir fizik kuralı.

Diğer fizik kuralları da evrime ışık tutabilir. Entropi, maksimum entropi üretimi, otokatakinez gibi..

Onlar hem evrimden hem de canlılığın ortaya çıkmasından sorumlu teorilerdir.

Canlılığın nasıl başladığı ve geliştiği kesin olarak bilinmediği için, bu konuda kesin sözü söylemek imkansızdır.

Canlılık maddenin davranış şekillerinden biridir. Ve maddenin bütün davranış şekilleri bilinemediği için evrime ışık tutan bütün teoriler henüz ortaya konmamışlardır.

Evrim sanıldığından çok daha gizemli, nedeni ve nasılı iyi bilinmeyen ilginç bir oluşum teorisidir.

Sitelerde Paylaş

Big Bang yaratılış teorisi. Daha başka yaratılış teorileri ve hipotezleri de var.

Örneğin evrenin son derece küçük bir noktadan pınar gibi kaynadığı teorisi var ki, oldukça mantıklı.

Evrim teorisinin de ayrıntıları var. Onların en iyi bilineni doğal seçilim. Doğal seçilim bir fizik kuralı.

Diğer fizik kuralları da evrime ışık tutabilir. Entropi, maksimum entropi üretimi, otokatakinez gibi..

Onlar hem evrimden hem de canlılığın ortaya çıkmasından sorumlu teorilerdir.

Canlılığın nasıl başladığı ve geliştiği kesin olarak bilinmediği için, bu konuda kesin sözü söylemek imkansızdır.

Canlılık maddenin davranış şekillerinden biridir. Ve maddenin bütün davranış şekilleri bilinemediği için evrime ışık tutan bütün teoriler henüz ortaya konmamışlardır.

Evrim sanıldığından çok daha gizemli, nedeni ve nasılı iyi bilinmeyen ilginç bir oluşum teorisidir.

Evrim yani canlıların değiştiği fikri bir doğa yasası teori olan kısmı nasıl olduğu diye biliyorum.

Sitelerde Paylaş

Nasıl ve neden?... Neden sorusunun cevabı çok zor olduğu için o soru ihmal edilir.

Kitabımda neden sorusunun cevabını bulacaksınız..

http://haci-haci.typepad.com/maddenin_canli_davrani_se/

Ayrıca evrimin canlılığın başlangıcına ışık tutmadığı şeklinde bir inanç vardır ki o da saçmadır.

Evrende yaşam kimyasal evrimle başlar.

Evrim teorisinin ayrıntıları sanıldığından çok daha karmaşıktır.

Sitelerde Paylaş

Evrimle ilgili bilimsel herşeyin bilindiğini sanıyorsanız, yanılıyorsunuz.

Evrim teorisinde kesin olarak bilinen bütün canlıların akraba olduklarıdır. Hepsi o kadar.

O akrabalığın ayrıntıları hakkında bilinenler sürpriz oluşturacak kadar azdır. Ve bazı ayrıntılar şaşırtıcıdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...