Jump to content

Kadınların dine daha çok bağlı olmasının nedeni

Recommended Posts

Bazı mizojinist ateistler kadınların dinlere daha çok bağlanmasını öne sürerek kadınların aptal olduklarını ima etmeye çalışıyor.

Bence tek sebep kadınların bizden daha saf(temiz kalpli) ve iyi niyetli olması. Saf, salak demek değildir. Saf insan temiz kalpli olduğu için herkesi kendisi gibi temiz kalpli, iyi niyetli zanneder ya da öyle görmek ister. Kadınlar da erkeklere nazaran iyi niyetli oldukları için dinlerin ya da dincilerin kötü niyetli olduğunu düşünmek istemiyorlar.

Sitelerde Paylaş

Kadınların dine daha çok bağlı olmasının nedenleri nelerdir? pek çok sebebi var. Her toplumun kültürü farklıdır.

Ateizm insanlara sınırsız özgürlük vaat eder. Ateizmin cinsel özgürlüğünden kadınların çoğu rahatsız olur.

Dünyanın en gelişmiş en özgür toplumu olan batı toplumlarında bile kadınların çoğunluğu dindardır. İngiliz bir bayanın bu konu hakkında bilimsel yaklaşımlarla yazdığı bir kitabını okumuştum. Batı kültüründe dinin erkekleri sınırlandırmasından dolayı kadınların dine daha çok sahip çıktığını anlatır. Mesala batı kültüründe tek eşliliğinin en büyük savunucusu dindir. Kadınlar sevdiği erkeği başka kadınlarla paylaşmak istemez. Bir anne oğlunun kerhaneye gittiğini duyduğunda üzülür. Din böyle şeylere karşı duruyor.

Asıl sorulması gereken soru bir kadın islama nasıl inanabilir?

İslam kültüründe kadınlar neden dini savuyor? İslam erkeğe sınırsız cinsel özgürlük verir. 4 kadınla evlenmesine izin verir sınırsız cariye ve cennette erkeklere seks kölesi verir. Bunlar bir kadını aşırı rahatsız edecek şeylerdir.

Afkanistan Somali Türkiye gibi islam ülkelerinde kadınlar özgüvensizdir. İslam kültüründe kız doğar doğmaz aile içinde aşağılanmaya başlar. Sen salaksın sen aptalsın diye kadında tüm özgüvenini kaybeder. Vajina sahibi olmanın utanılacak bir şey olduğu anlatılır. Erkek çocuk doğduğunda aile içinde mutluluk daha fazladır bunu gören kız kendini değersiz görmeye başlar. Bir erkeğin dördüncü yada cennete seks kölesi olmayı normal görmeye başlar.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence tek sebep kadınların bizden daha saf(temiz kalpli) ve iyi niyetli olması. Saf, salak demek değildir. Saf insan temiz kalpli olduğu için herkesi kendisi gibi temiz kalpli, iyi niyetli zanneder ya da öyle görmek ister. Kadınlar da erkeklere nazaran iyi niyetli oldukları için dinlerin ya da dincilerin kötü niyetli olduğunu düşünmek istemiyorlar.

Kıyamam ben sana... Kadınları hemen hiç tanımadığın o kadar belli ki. Çok genç olmalısın.

Kadınlar sandığınız gibi erkeklerden daha safi daha iyi niyetli, daha temiz kalpli filan değil. Bütün bu özellikler kadınların işlerine geldiğinde erkeklere karşı kullandığı yalanlar.

Kadın da erkek de aynı. Erkek ne kadar safsa kadın da o kadar saf. Farklı cinsler olmaları nedeniyle pratik yaşamda kaygıları detaya inildiğinde biraz daha farklı ve bu kaygılara ilişkin çıkarları neyi gerektiriyorsa öyle davranıyorlar.

Ayrıca annelik içgüdüleri kadınları daha sevgi dolu, daha naif ve daha saf değil, daha sert, daha acımasız, daha gerçekçi ve daha bencil yapıyor. Saf, kolay inanan ve naif kadının çocuğunu koruması da çıkarlarını kollaması da çok zor olurdu. O nedenle bu özelliklere salt kötü diye bakmak hata olabilir.

Her şeye rağmen kadınların bizimki gibi ülkelerde ezildiği bir gerçek. Sadece erkekler değil, sistem de kadını eziyor ve kadının sahip olduğu müthiş gücü kullanmasını engelliyor. Hatta o kadar ki, kadın bile kendi gücününü farkedemiyor veya kötüye kullanıyor, bunun bile farkında olamadan...

Kadınların neden dine karşı daha zayıf olduğu konusu ise biraz daha kompleks. Tek veya birkaç değil, pekçok nedeni var.

Sitelerde Paylaş

Kıyamam ben sana... Kadınları hemen hiç tanımadığın o kadar belli ki. Çok genç olmalısın.

Kadınlar sandığınız gibi erkeklerden daha safi daha iyi niyetli, daha temiz kalpli filan değil. Bütün bu özellikler kadınların işlerine geldiğinde erkeklere karşı kullandığı yalanlar.

Kadın da erkek de aynı. Erkek ne kadar safsa kadın da o kadar saf. Farklı cinsler olmaları nedeniyle pratik yaşamda kaygıları detaya inildiğinde biraz daha farklı ve bu kaygılara ilişkin çıkarları neyi gerektiriyorsa öyle davranıyorlar.

Ayrıca annelik içgüdüleri kadınları daha sevgi dolu, daha naif ve daha saf değil, daha sert, daha acımasız, daha gerçekçi ve daha bencil yapıyor. Saf, kolay inanan ve naif kadının çocuğunu koruması da çıkarlarını kollaması da çok zor olurdu. O nedenle bu özelliklere salt kötü diye bakmak hata olabilir.

Her şeye rağmen kadınların bizimki gibi ülkelerde ezildiği bir gerçek. Sadece erkekler değil, sistem de kadını eziyor ve kadının sahip olduğu müthiş gücü kullanmasını engelliyor. Hatta o kadar ki, kadın bile kendi gücününü farkedemiyor veya kötüye kullanıyor, bunun bile farkında olamadan...

Kadınların neden dine karşı daha zayıf olduğu konusu ise biraz daha kompleks. Tek veya birkaç değil, pekçok nedeni var.

Tam diyecektim kadinlar seytandir diye :) Aciklamissin. Tabi mecazi anlamda seytan dedim. Bence bir kadin erkekten daha tehlikeli. Erkek hic degilse mantikli davraniyor, ne yapacagini kestirebilirsin. Ama kadinlar dengesiz varliklar. Mantikli davrananina cok az rastladim. Kadinlar her ne kadar sinsi gibi gorunsede bence erkeklerden daha salaklar. Belirli bir yere kadar mantikli davraniyormus gibi gozukuyorlar ama sonradan maskelerini cikarinca ne kadar salak olduklari belli oluyor. Eyorlamam bu kadar :D
Sitelerde Paylaş

Ben yasalara göre yetişkin bir insanım.

Ayrıca kime kinin var da böyle garip düşüncelere kapıldın?

Ben de sana çocuksun demedim ki. Çok genç olmalısın dedim. Yasalara göre yetişkin sayılman için 18 olman yeterlidir kadınları tanımak haklarında birtakım yargılara varmak için gençsindir. Ama elbette bu, konuşma hakkın olmadığını göstermez. Ben seni çok naif buldum da ondan öyle yazdım.

Ayrıca kadınlar için kötü şeyler söylemedim, istersen yazımı tekrar oku. Saf ve fazla iyi niyetli olmadıklarını bu özelliklerin erkekte ne kadarsa kadında o kadar bulunduğunu söyledim. Annelik içgüdülerininse -hep söylenenin aksine- kadını daha acımasız, daha gerçekçi ve sert yaptığını da ekledim.

Bunlar kötü şeyler değil.

Sitelerde Paylaş

Tam diyecektim kadinlar seytandir diye :) Aciklamissin. Tabi mecazi anlamda seytan dedim. Bence bir kadin erkekten daha tehlikeli. Erkek hic degilse mantikli davraniyor, ne yapacagini kestirebilirsin. Ama kadinlar dengesiz varliklar. Mantikli davrananina cok az rastladim. Kadinlar her ne kadar sinsi gibi gorunsede bence erkeklerden daha salaklar. Belirli bir yere kadar mantikli davraniyormus gibi gozukuyorlar ama sonradan maskelerini cikarinca ne kadar salak olduklari belli oluyor. Eyorlamam bu kadar :D

Oopss! Sen de fırsattan istifade kadınları gömmüşsün, sıpa!:)

Kadınlar erkeklerden daha mantıklı ve gerçekçidir canım. Bence salak olan erkekler. Çok ciddiyim. Bunu küçümsemek için söylemiyorum asla. Dünyanın bütün erkekleri kadınların parmağında dönüp duruyor ve bunun farkında bile değil. İşte kadınlara kızdığım nokta tam da bu. Bu güçleri var ama kullanmayı bilmemeleri bir yana, kötüye kullanarak çarkın devamına neden oluyorlar. Sanıyorum kolaya kaçmak işlerine geliyor.

Dinler söz konusu olduğunda biz kadınların mal, meta, cinsel obje yerine konduğunu, insandan sayılmadığını ve çok aşağılandığını söyleriz ve dine inanıp din savunan kadınları anlamakta güçlük çekeriz. Bu başlık da o nedenle açılmış başlıklardan biri.

Ama bence dinler bu anlamda birazcık sağ gösterip sol vuruyor. Bana, erkekleri kadınlardan çok daha fazla aşağılık ve onursuz hale getiriyor gibi görünüyor. Bir insanın bir diğer insana eziyet etmesi, onu satın alabileceğine inandırması,onur ve haysiyetinin bir diğer insanın bacakları arasına tahvil ederek beynini yok saymaya zorlaması filan gerçekten korkunç. Dinler sadece kadının değil, erkeğin de onurunu yerle bir ediyor, erkeği de en az kadar yok sayıyor.

Pratik yaşam içinde kadın daha fazla eziyet çektiği ve erkeğin de namusuna ilişkin sözde sorumluluk taşıdığı için biz onun üzerinde duruyoruz ve doğru da yapıyoruz elbette.

Sitelerde Paylaş

Oopss! Sen de fırsattan istifade kadınları gömmüşsün, sıpa!:)

Kadınlar erkeklerden daha mantıklı ve gerçekçidir canım. Bence salak olan erkekler. Çok ciddiyim. Bunu küçümsemek için söylemiyorum asla. Dünyanın bütün erkekleri kadınların parmağında dönüp duruyor ve bunun farkında bile değil. İşte kadınlara kızdığım nokta tam da bu. Bu güçleri var ama kullanmayı bilmemeleri bir yana, kötüye kullanarak çarkın devamına neden oluyorlar. Sanıyorum kolaya kaçmak işlerine geliyor.

Dinler söz konusu olduğunda biz kadınların mal, meta, cinsel obje yerine konduğunu, insandan sayılmadığını ve çok aşağılandığını söyleriz ve dine inanıp din savunan kadınları anlamakta güçlük çekeriz. Bu başlık da o nedenle açılmış başlıklardan biri.

Ama bence dinler bu anlamda birazcık sağ gösterip sol vuruyor. Bana, erkekleri kadınlardan çok daha fazla aşağılık ve onursuz hale getiriyor gibi görünüyor. Bir insanın bir diğer insana eziyet etmesi, onu satın alabileceğine inandırması,onur ve haysiyetinin bir diğer insanın bacakları arasına tahvil ederek beynini yok saymaya zorlaması filan gerçekten korkunç. Dinler sadece kadının değil, erkeğin de onurunu yerle bir ediyor, erkeği de en az kadar yok sayıyor.

Pratik yaşam içinde kadın daha fazla eziyet çektiği ve erkeğin de namusuna ilişkin sözde sorumluluk taşıdığı için biz onun üzerinde duruyoruz ve doğru da yapıyoruz elbette.

Parmaginda donduruyorlar derken kadinlarin erkeklere sex vadetmesini mi diyorsun? Istedigimi yaparsan vajinami kazanirsin gibi...?
Sitelerde Paylaş

Parmaginda donduruyorlar derken kadinlarin erkeklere sex vadetmesini mi diyorsun? Istedigimi yaparsan vajinami kazanirsin gibi...?

Bu biraz indirgemeci bir yaklaşım, bunu kastetmemiştim aslında ama Müslüman toplumlar için böyle bir genelleme yapmak mümkün, evet. Çünkü seks zaten yasak ve kadın sosyal hayatın tümüyle dışında olduğunda için erkeklerin rekabet etme güdüsü ellerinden alınmış. O yüzden hem sekse açlar hemde öküzler. Kadınlar da bunu çok iyi biliyor kullanıyor işte.

Türkiye'de bile çoğunlukla böyledir, büyük şehirlerdeki eğitimli, sekse ulaşmakta zihnen de fiziken de sorun yaşamayan azınlık dışında.

Erkekler kendi yetersizlik ve açlıklarını görmekten uzak, kızları kezban olarak niteler mesela. Kezbanımız va öküzümüz de. Çoğunluğu oluşturdukları da kesin.

İşte bunlar hep seks.:)

Sitelerde Paylaş

Bu biraz indirgemeci bir yaklaşım, bunu kastetmemiştim aslında ama Müslüman toplumlar için böyle bir genelleme yapmak mümkün, evet. Çünkü seks zaten yasak ve kadın sosyal hayatın tümüyle dışında olduğunda için erkeklerin rekabet etme güdüsü ellerinden alınmış. O yüzden hem sekse açlar hemde öküzler. Kadınlar da bunu çok iyi biliyor kullanıyor işte.

Türkiye'de bile çoğunlukla böyledir, büyük şehirlerdeki eğitimli, sekse ulaşmakta zihnen de fiziken de sorun yaşamayan azınlık dışında.

Erkekler kendi yetersizlik ve açlıklarını görmekten uzak, kızları kezban olarak niteler mesela. Kezbanımız va öküzümüz de. Çoğunluğu oluşturdukları da kesin.

İşte bunlar hep seks.:)

normal koşullarda ;kadın için erkek av konumundadır. Kadın seçici erkek seçilendir. Ancak bu bazı paradigma ve sorunları beraberinde getirmiştir.psikolojik gelişim sorunu. Kadın için tek ve büyük av kendine bakacak erkek olduğu için kendi gelişimi tek yönlü olarak evrimlesmiştirmiştir.
Sitelerde Paylaş

Oopss! Sen de fırsattan istifade kadınları gömmüşsün, sıpa! :)

Kadınlar erkeklerden daha mantıklı ve gerçekçidir canım. Bence salak olan erkekler. Çok ciddiyim. Bunu küçümsemek için söylemiyorum asla.

Kadınların erkeklerden daha zeki olacağanı sanmıyorum. Tarih boyunca egemen cinsiyet hep erkek olmuştur.

Dünyanın bütün erkekleri kadınların parmağında dönüp duruyor ve bunun farkında bile değil. İşte kadınlara kızdığım nokta tam da bu. Bu güçleri var ama kullanmayı bilmemeleri bir yana, kötüye kullanarak çarkın devamına neden oluyorlar. Sanıyorum kolaya kaçmak işlerine geliyor.

Çevremde gördüğüm kadınlar çok kıskanç bir birlerinin kuyusunu kazmak için elinden geleni yapıyorlar.

İslam aslında erkeğe çok şey vaat ediyor. Bir erkeğin hayır diyemeceği şeyler. Bir erkek için mükemmel din.

İslamın vaatı 4 kadın, sınırsız cariye, istediğin zaman boşa, yaşlandımı başlık parasını ver yenisi al eskisini çöp tenikesine at, istediğin zaman döv, ister seks kölesi olarak kullan, ister çocuk doğurma makinesi olarak kullan, ister eve kapat.

Ama İslamın vaatlarını vicdan sahibi bir erkeğin kabul edemeyeceği şeyler.

Bence kadın erkeğin izin verdiği kadar özgürdür dünyada. Erkek egemen cinsiyet. Batılı erkekler kadınlarına özgürlük verdiği için özgürler. Batılı erkekler vicdan sahibi olduğu için batılı kadın iyi konumda. Müslüman erkekte kadının özgür olmasını istemiyor. Ben Türkiyede çok sayıda karısını kızını döven erkek tanıdım. Türkiyede çoğu erkek kadını insan olarak görmez daha çok özel mülkiyet olarak görür.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...