Jump to content

İslam mitolojisindeki kurgusal hatalar..

Recommended Posts

"Senaryodaki kurgusal saçmalıkları sizde buraya yazarsanız daha dolu bir başlık olacaktır..

Ben başlıyorum.."

Kurgu 1:Neml 65: De ki: "Göklerde ve yerde Allah'tan başka kimse gaybı bilmez. (Allah dışında kimse gelecekte olacakları bilemez)

Hata 1:..Bakara 30:Bir zamanlar Rabb'in meleklere: "Ben, yeryüzünde bir halife atayacağım." demişti de onlar şöyle konuşmuşlardı: "Orada bozgunculuk etmekte olan, kan döken birini mi atayacaksın? Oysaki bizler, seni hamd ile tespih ediyoruz; seni kutsayıp yüceltiyoruz." Allah şöyle dedi: "Şu bir gerçek ki ben, sizin bilmediklerinizi bilmekteyim.( Ama Melek'ler geleceği biliyorlar!..)

Kurgu 2::Hicr 34:Dedi ki: Öyleyse ondan (cennetten) çık, çünkü sen kovulmuş bulunmaktasın:( Şeytan cennetten kıyamete kadar kovulmuş)

Hata 2:Araf 20-21-22: Şeytan, kendilerinden gizlenmiş olan avret yerlerini onlara açmak için kendilerine vesvese verdi ve dedi ki: "Rabbiniz size bu ağacı ancak, melek olmayasınız, ya da (cennette) ebedi kalacaklardan olmayasınız diye yasakladı."

Şüphesiz ben size öğüt verenlerdenim" diye de onlara yemin etti.

Bu sûretle onları kandırarak yasağa sürükledi. Ağaçtan tattıklarında kendilerine avret yerleri göründü. Derhal üzerlerini cennet yapraklarıyla örtmeye başladılar. Rableri onlara, "Ben size bu ağacı yasaklamadım mı? Şeytan size apaçık bir düşmandır, demedim mi?" diye seslendi.

(Şeytan cennete kovulduktan kısa bir süre sonra geri dönüş yapmış)

tarihinde Tremor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

En büyük hata, o koskoca, herşeyi OL deyince yaratabilecek bir Tanrı nın;
1. Adem i çamurdan yaratması,

2. kadını ademin kaburga kemiğinden yaratabilmesi,

3. Adem i çamurdan, Havva yı da Ademin kaburga kemiğinden yaratıp, insanların üreyebilmeleri için, çocuklarını ensest ilişkiye mecbur bırakması...

4. OL deyince milyonlarca insan yaratabilecekken; çamura, Ademin kaburga kemiğine ve çocuklarının ensest ilişkiye mecbur bırakılması...

5. binlerce peygamber, defalarca sahife, kitaplar göndermesine rağmen yarattıklarının yine de onun yolundan gitmemesi, defalarca güncelleme yapma mecburiyetinde kalması.
6. Koskoca yaratıcı bir Tanrının kendi Dinini kabul etmeyenleri, yeterli delil göstermemesine rağmen kendine inanmayanları, en büyük ceza ile cezalandıracağını söylemesi, ilkokul çocuğu gibi kin tutması,
7. Yarattığı insanları kendine inandırabilmek için, savaşlar yapılmasını istemesini, öldürmeyi, işkenceyi emretmesi, kendine inandırmak için savaşı, ölümü seçmesi...
8. o yüce peygamberin, ki tüm insanlığa örnek olması gereken, örnek olması için gönderilen insanın onlarca karısının olması, evlatlığının karısını bile boşatıp haremine sokması,

9. şeytanla girdiği iddiayı kaybetmesi... (kaybetmedi diyemezsiniz, size göre diyanet sünnisi İslamdan yada inandığınız cemaatten, tarikattan başkaları hep sapık yoldalar. Işid, El Nusra, El Kaide, Boko Haram, ... şiiler, vehhabiler, İran, Suriye, S.Arabistan,... size göre zaten hepsi yanlış yolda, hepsi sapkın sapık, bi siz doğrusunuz ya...) hatta tüm bunları müslüman kabul etsek bile, Allah kazanamamış iddiayı, şeytan kazanmış... baksana yine hakim olamamış Allah a inananlar...

7. Dünyanın düzlüğü, yıldızların şeytana atılacak taşlar olduğu, göğün yere düşmemesi için melekler tarafından tutulduğu gibi astronomik kurgulara hiç girmiyecem zaten orda s.çarsınız...

Sitelerde Paylaş

Bu dünyada insanlara belirli bir süre tanıdığını, bu süre içinde onları sınava tabi tuttuğunu belirtip, günahlarının cezasını cehennemde çektireceğini söyleyip, öte yandan, ana-babasını yoldan çıkaracağından korktuğu bir çocuğu öldürmesi.

Sitelerde Paylaş

Bence en büyük mantık hatası, iblisin allahı göre göre ve sonsuza kadar azap göreceğini bile bile isyan etmesi, pişman olmaması ve pişman olsa bile kabul edilmemesidir.

Böyle bir şey iblisin ancak tanrıya denk, ona rakip olabilecek güçte olmasıyla mümkündür. Bu ise islamın iddiasıyla tam zıt bir çelişkidir.

Bu çelişkiden başlı başına farklı bir din doğmuştur. Yezidiler bu saçmalığı reddettikleri ve inanmadıkları için farklı bir mezhep olmanın ötesinde farklı bir din haline gelmişlerdir.

Sitelerde Paylaş

Bir zamanlar ben kuran'da dağların sabit zannedildiğini ama bulutlar gibi geçtiklerini yazan ayetin her nasılsa o zaman bilinmedik bir doğru bilgiyi verdiğini zannetmiştim. Fakat dikkatli incelediğimde bunun bir mealci hokkabazlığı ve şarlatanlığı olduğu ortaya çıktı.

Ondan sonra iddia ettim ki kuran'da doğru yazılmış tek bir ifade yoktur. Cımbızlanarak alınacak bir doğru ifade varsa da önü sonu o ifadeyi mutlaka batırır diye. Bu iddiamı çürüten, bana doğru ve önü sonu o doğruyu batırmayan bir kuran ifadesi gösterebilen çıkmadı. Ateistler bile denedi, bulamadılar. Önüyle sonuyla mutlaka o cımbızlanan ifadenin de batağa saplandığını göstererek kanıtladım.

Sitelerde Paylaş

Abdülbaki Gölpınarlı Meali

Allah'ın ayetlerini satarlar da karşılık olarak pek az ve adi bir şey elde ederler ve halkı Allah yolundan menederler. Gerçekten de yaptıkları şey, ne de kötü şeydir.

Yaşar Nuri Öztürk Meali

Allah'ın ayetlerini nasıl basit bir ücret karşılığı sattılar da Allah'ın yolundan alıkoydular. Gerçekten ne fena şeylerdir onların yapmakta oldukları.

Muhammed Esed Meali

Basit bir kazanç uğruna Allah'ın ayetlerini gözden çıkarıyor ve böylece O'nun yolundan dönü dönüveriyorlar: bakın, ne çirkin bütün bu yapageldikleri.

Her ayet bunun gibi bir çok kişi tarafından değişik şekillerde yorumlanmıştır. İlerleyen 100 sene içerisinde kuran tamamen tekrar değişmiş olur herhalde :D Kuranın ilk yazıldığı halini okusak neler çıkacak kim bilir. Tevsirler olmasa zaten kuran tamamen bir deli saçması

Sitelerde Paylaş

Bir zamanlar ben kuran'da dağların sabit zannedildiğini ama bulutlar gibi geçtiklerini yazan ayetin her nasılsa o zaman bilinmedik bir doğru bilgiyi verdiğini zannetmiştim. Fakat dikkatli incelediğimde bunun bir mealci hokkabazlığı ve şarlatanlığı olduğu ortaya çıktı.

Nasıl doğru çevirisi bu bilmediğim bir konu cidden.

Sitelerde Paylaş

Nasıl doğru çevirisi bu bilmediğim bir konu cidden.

Galiba bu sureden bahsediyor. Neml 88

Sen dağlara bakar da onları donuk-durgun görürsün. Oysaki onlar, bulutların dolaştığı gibi dolaşmaktadır. Her şeyi güzel ve yerli yerinde yapan Allah'ın sanatıdır bu! Yaptıklarınızdan gereğince haberdardır O!

Sitelerde Paylaş

Bu ayette kıyametten bahsediyor. Dolayısıyla dağların kıyamette yürümesinden bahsediyor. Halihazırda dağların yürümekte olduğundan filan bahsetmiyor. Mealciler sahtekarlık ve şarlatanlık yapıp dağlar şu anda yürümekteler diyormuş gibi çarpıtarak yalancılığın dibine vurmuşlar sahtekar adiler... Bunların hepsi adi, yalancı ve sahtekar.

Geri cahil çöl yağmacıları güya akılları sıra yağmur bulutlarının şimşekler çakarak ve gürleyerek gelişini kıyamete benzetmeye çalışmışlar. Olay sadece bu...

Ayette gelecek zaman kullanılmıyor ama şimdiki zaman da kullanılmıyor. Geniş zaman kullanılıyor. Bunu biz de böyle kullanırız. Örneğin "filancaya git, benim selamımı söyle, sana yardımcı olur" diyoruz. Sana yardımcı olacak demeye gerek duymuyoruz.

Sitelerde Paylaş

Bu ayette kıyametten bahsediyor. Dolayısıyla dağların kıyamette yürümesinden bahsediyor. Halihazırda dağların yürümekte olduğundan filan bahsetmiyor. Mealciler sahtekarlık ve şarlatanlık yapıp dağlar şu anda yürümekteler diyormuş gibi çarpıtarak yalancılığın dibine vurmuşlar sahtekar adiler... Bunların hepsi adi, yalancı ve sahtekar.

Geri cahil çöl yağmacıları güya akılları sıra yağmur bulutlarının şimşekler çakarak ve gürleyerek gelişini kıyamete benzetmeye çalışmışlar. Olay sadece bu...

Ayette gelecek zaman kullanılmıyor ama şimdiki zaman da kullanılmıyor. Geniş zaman kullanılıyor. Bunu biz de böyle kullanırız. Örneğin "filancaya git, benim selamımı söyle, sana yardımcı olur" diyoruz. Sana yardımcı olacak demeye gerek duymuyoruz.

Peki neden kıyamet anında insanlar donuk zannedecek diyor?

Sitelerde Paylaş

Kıyamette donuk göreceksiniz demiyor. Orada şimdiki zaman kullanıyor. Yani şimdi onları siz öyle sabit duruyor görüyorsunuz ya, işte onlar yürüyecek diyor. Ben bu ayet dikkatimi çektiği için oturdum arapça grameri filan açtım, sözlükle yetinmedim. Arapçadaki tüm zamanları, zaman eklerini araştırdım.

Sonuçta vardığım yerde mealcilerin sahtekar yalancı adiler olduklarını gördüm. Bunların allah var bir dedikleri yalan. Bunların işi gücü yalan dolan, sahtekarlık, allah ile aldatma...

Sitelerde Paylaş

Buna benzer örnekler çoktur. Bu sahtekar yalancıların zırvaladığı evrenin genişlemesinin kuran'da yazdığı yalanı ve adi şarlatanlığı gibi...

Ben de yeniyetme aklı ermez bir safken kuran'da elektrik ampülünü anlattığına inanmıştım. O dönemimi utançla hatırlıyorum. Hatta çevreme de anlatmıştım bakın kuran'da elektrik ampülü var diye... Ne utanç, ne rezillik yahu... Bu müslümlere keklendiğimi hatırlamak kadar bana utanç veren bir şey daha yok. Tamam yeniyetme bir salaktım, aklım bir karış havadaydı ama yine de utanç duyuyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...