Jump to content

ahmet maranki hakkında ne düşünüyorsunuz?

Recommended Posts

Bu herif hakkında hatırladığım en komik hikaye "Lavman detoksu" idi. Diğer adı KOZMİK BEDEN TEMİZLİĞİ"

Milleti topluyor bu eleman kaplıcaya haftasonu 2 gün.

Hazırladığı bitkisel karışımı millete veriyor.

Millet bu karışımı sulandırıp götüne sokuyor.

Neymiş efendim bağırsak temizliği yapıp antioksidan maddelerden kurtuluyormuşuz.

Milleti ipne yapacak yakında lavman yaptıra yaptıra.

KOZMİK BEDEN TEMİZLİĞİ ne amk ya :)

ahahahahaha :)

Sitelerde Paylaş

merakımdan sordum sadece tvde çok görüyordum.. :lol:

Bu herif hakkında hatırladığım en komik hikaye "Lavman detoksu" idi. Diğer adı KOZMİK BEDEN TEMİZLİĞİ"

Milleti topluyor bu eleman kaplıcaya haftasonu 2 gün.

Hazırladığı bitkisel karışımı millete veriyor.

Millet bu karışımı sulandırıp götüne sokuyor.

Neymiş efendim bağırsak temizliği yapıp antioksidan maddelerden kurtuluyormuşuz.

Milleti ipne yapacak yakında lavman yaptıra yaptıra.

KOZMİK BEDEN TEMİZLİĞİ ne amk ya :)

ahahahahaha :)

Sitelerde Paylaş

Olaya birde şu yönden bakın tıbbın alternatifi olurmu? Tıp işe yaramıyor gibi bir sözdür bu. Ayrıca marankinin bitki konusunda bilgisi var yok değil ancak tıbbi bilgisi yok.

Bütünleyici tıb olarak düşündüm sadece tıbbin yetersiz kaldığı alanlarda bitkiler doğal besinler işe yarıyormu diye o açıdan bakış açınızı sordum..

Sitelerde Paylaş

Mevcut tıp sisteminin alternatifi kapitalist ilişkilerden arındırılmış halkçı tıptır. Varolan tıp sistemini sakatlayan şey metodolojisi değil, ilaç şirketlerinin sınırsız ve ahlaksız kar hırsıdır.

Alternatif tıp denen şeyin doğru adı şarlatanlıktır. Bu şarlatanların verdikleri maddelerin bir işe yarama ihtimali, yiyip içtiğiniz herhangi birşeyin işe yarama ihtimaline denktir. Zarar verme ihtimali ise çok çok yüksektir. En büyük zararı ise normal tedaviden sizi uzak tutarak zaman kaybetmenize yol açmasıdır.

Insanlar zor duruma düştüklerinde bir mucize beklerler. Ah basit bir yol olsa da şu dertten bir anda kurtulsam dersiniz. Şarlatan bu aşamada kulağınıza hoşunuza gidecek sözleri söyleyip paranızı cukkalayan kişidir. Ciddiye elınmamalıdır.

Bitkiler tedavi etmez mi? Bitki tedavi etmez. Bitkilerde bulunan bazı kimyasal maddeler, vücutta bazı kimyasal değişimlere yol açarak bazı sonuçlar doğurur. Zaten ilaçlar da bu mekanizma ile çalışır. Peki tıp dediğimiz şey nedir? Modern Tıp, bu kimyasal süreçleri takip ve kayıt ederek, geniş bir havuz içinde sonuçları değerlendiren sistemin adıdır. Her ilacın kutusundaki prospektüste yan etkiler yazılıdır. O yan etkiler, bu kimyasal bileşiğin yarattığı sonuçların gözlemlenmesi sonucu ortaya çıkmıştır. O gözlemler ve o sonuçlar kayıt edildiği için, tıp alternatifsiz tek yoldur. Kapitalizm tıbbı orospulaştırmış olsa da, alternatifi yoktur.

Sitelerde Paylaş

Nazar, kozmik temizlenme, her derde deva bitkiler vs. konusunda bilimsel olmayan iddialarla ortaya çıkan, sırtını dine dayayarak hamuduyla para kaldıran şarlatanlardan biridir.

Bu aralar bitkisel tedavi yöntemleri revaçta. Zavallı insanlar tonlarca para verip doğru dürüst tıbbi bir tedavi göremedikleri için böyle şarlatanlardan medet umuyorlar. Yazık.

Neymiş, inciri zeytin yağında bekletip her sabah yemeliymiş. Her derde deva imiş. Nedeni de ne biliyor musunuz? Kuran'daki Tin suresi. İncire ve zeytine...diye başlar. Mallık bunlar...

Sitelerde Paylaş

Bütünleyici tıb olarak düşündüm sadece tıbbin yetersiz kaldığı alanlarda bitkiler doğal besinler işe yarıyormu diye o açıdan bakış açınızı sordum..

Tıbbın yetersiz kaldığı yer, bitki ve doğal besinlerin de yetersiz kaldığı yerdir.

İlaçlar zaten doğada var olan maddelerden yapılıyor ancak o maddeler ne durumda ne kadar gerekli, hangi doz en doğrusu, bunu bilmek ve karar vermek önemli. Farmakoloji bunun için var, yoksa hepimiz gider ilgili otu böceği yer ve iyileşirdik.

Kaldı ki tıp da zaten bize doğal beslenin, sağlıklı yiyecekler tüketin ve zararlı her şeyden uzak durun der. Hastalığın hangisi olduğuna bağlı olarak hangi besinleri daha fazla ya da daha az tüketmemiz gerektiğini de söyler doktorlar.

Şarlatanlardan uzak durmak ve kesinlikle ciddiye almamak gerek. Hastalık insanın zayıf yönü ya, bu ahlaksızlar en fazla bu alanda insanı istismar ediyor, insanlar da çaresizlikten "ya tutarsa, ya doğruysa" diye tavsiyelerini dinliyor. Hacı hocaya gitmekten çok da farklı değil aslen.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...