Jump to content

Siyasette (Bazılarınızın) Fikir Babası; Donald Trump

Recommended Posts

http://edition.cnn.com/2015/12/07/politics/donald-trump-muslim-ban-immigration/index.html?sr=fbcnni120715donald-trump-muslim-ban-immigration1006PMVODtopLink&linkId=19391907

Herkesin dalga geçtiği, avrupalının-amerikalının bir tarafıyla güldüğü Donald bu forumda bazılarınız ile birebir aynı fikirleri paylaşıyor biliyor musunuz ?

Mesala; Birleşik Devletlere hiçbir müslümanı almayalım diyor.

Müslümanların yaşadığı yerlere hatta camilere bile gözetleme araçları takalım diyor.

Sitelerde Paylaş

1400 yıl önce islam ortadoğunun içine sıçtı.

Şimdi Avrupa kıtasının içine islam sıçtı. Bari Amerika kıtasındaki insanlar insan gibi yaşasın. Ruh hastası sapık terörist din islam insalık için çok tehlikleli.

Sharia-law-in-Europe.jpg

sharia-law-1.jpg

sharia_2464858b.jpg

Sitelerde Paylaş

http://edition.cnn.com/2015/12/07/politics/donald-trump-muslim-ban-immigration/index.html?sr=fbcnni120715donald-trump-muslim-ban-immigration1006PMVODtopLink&linkId=19391907

Herkesin dalga geçtiği, avrupalının-amerikalının bir tarafıyla güldüğü Donald bu forumda bazılarınız ile birebir aynı fikirleri paylaşıyor biliyor musunuz ?

Müslümanların yaşadığı yerlere hatta camilere bile gözetleme araçları takalım diyor.

Maide 51:İnananlar, Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudur. Sizden kim onlarla dost olursa onlardan sayılır. Allah zalim toplumu doğru yola iletmez.

Sen ,sana dost olmayacağını bildiğin bir insanı evine alırmısın?

Trump belli ki, Kuran'ı sizden daha iyi biliyor..

Her daim bencil,cahil ve kibirlisiniz..

Sitelerde Paylaş

Bir siyasetçi böyle konuşmamalı ama konuşabiliyor işte..Bu siyasetçinin böyle konuşabilmesinin nedeni,müslümanların sürekli terör ile anılmalarıdır..Böyle insanlara senin gibi alıkların da,söyleyebileceği tek söz yoktur..

Radikallik,marjinalliği yaratır..Olan bu..

Ben şöyle düşünüyorum..

Müslüman birisi,inancını kendi içinde yaşamalı.Bir hristiyan da,bir budistte..

Eğer ki inanan insan bu inancını sokağa bir şekilde taşırsa,orada ben devlet olarak devreye girerim..Mesela sokakta hiç kimse bir rahibe kıyafetiyle veya peçe ile gezemez..Kimse sokakta başına takke/kipa takamaz..Sokaklarda ibadethanelere de asla izin verilemez..

Herkes neye inanırsa inansın ama inancını kendi evinde,kendi özelinde yaşamalıdır..

Yani camileri ve kiliseleri de yıkarım ben ama Trump gibi bir laf etmem..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kurtarılmış bölge olarak seçtiği yer hariç mantıklı bir görüş. Düşünsenize sizin yönettiğiniz devlete karşı terör eylemi yapma potansiyeli olan bir kitleyi tamamen saf dışı bıraktığınızı. Otoriteniz için muhteşem bir hamle olmaz mıydı?

Sitelerde Paylaş

Herkesin dalga geçtiğinden emin misin?

Hiç sanmıyorum.

En azından ABD'de bu sözlerin -az ya da çok- karşılık bulduğu aşikar. -Bildiğimden değil- Bu insanların konuşmaları bilimsel analizlerle yönlendirilmiş metinlerle hazırlanıyor olmalı.

"ABD'ye almayalım" diyor, evet. Bana sorarsan bu söylemleri İslamiyet'in temellerinden öğrenmiştir. Hocası İslamiyet'in ta kendisi olabilir:

img_7548-1.jpg

Anlaşılan Donald Trump, müslümanlar kadar faşist, ilkel ve nefretle dolu olmaya çalışıyor.

11 Eylül olaylarından sonra sokakta, dolmuşta veya otobüste insanlara kulak misafiri olmuşsan çokça "iyi oldu" vb. diyenlere rastlamış olman muhtemeldir. Zira ben çokça bu tür cümleleri duydum.

Nerede?

Yoo! Arabistan'da ya da benzer bir ülkede değil; Türkiye'de, üstelik başkentin merkezindeki hayatta.

Burada kim bu fikirleri savunuyor bilmiyorum. Aslında şaşırman veya bu konuyu gündeme getirmen daha çok şaşırtıcı.

Her fikir ile ilgili "bazı" birilerinin aynı fikirde olması gayet doğal.

Her toplulukta eğitilmesi gereken insanlar daima çıkacaktır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...