Jump to content

Ateistlerin ortak noktası yoktur..

Recommended Posts

Bir müslümanın algısı, inancı vs. ile diğerininki arasında fark falan olamaz. Bu, ikisinden biri müslüman değil demekten ibarettir.

Zaten genelde farklı algıları olan müslümanlar karşı tarafı müslüman olarak tanımlamaz. Bu benim meselem değil, kişi ben müslümanım diyorsa bana ve size tek düşen onu algısı ile islam anlayışı ile olduğu gibi kabul etmektir.

Eğer biri bunu "yok öyle bir şey" diyerek inkar ediyorsa, o müslüman falan olamaz, değildir.

Bunun kararını sen veremezsin. Hakikat senin fikrin değil. Hakikat var olandır. İnsanlar farklı algılara ve tabi ki farklı inançlara sahip. N'apacaksın "sen müslümansın sen değilsin" diye bir ateist olarak tasnif mi edeceksin bunları ? İnsanları olduğu gibi kabul etmek zorundasın. Müslümanlar arasındaki algı farklılıkları konusunda "islam düşmanlığı ideolojisi" konusunda yazdım, okuyabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Zaten genelde farklı algıları olan müslümanlar karşı tarafı müslüman olarak tanımlamaz. Bu benim meselem değil, kişi ben müslümanım diyorsa bana ve size tek düşen onu algısı ile islam anlayışı ile olduğu gibi kabul etmektir.

Bunun kararını sen veremezsin. Hakikat senin fikrin değil. Hakikat var olandır. İnsanlar farklı algılara ve tabi ki farklı inançlara sahip. N'apacaksın "sen müslümansın sen değilsin" diye bir ateist olarak tasnif mi edeceksin bunları ? İnsanları olduğu gibi kabul etmek zorundasın. Müslümanlar arasındaki algı farklılıkları konusunda "islam düşmanlığı ideolojisi" konusunda yazdım, okuyabilirsiniz.

Hımm..

Şimdi gidip yüce zeus'a adaklar sunsam, Tanrıça Şiva'ya tapınsam, müslüman olur muyum?

İslamın ne olduğu, kuralları filan belli. Ha, ıkınıri sıkınır, belki hadisleri atarsın, ama hepsi o kadar. Geride kalana uyarsan müslümansın, uymuyorsan, değilsindir.

MEsela, islamın kuralı olarak, erkeğin karısını dövmesi vaciptir, gayette caizdir. Bunu inkar edersen, asla ve kata müslüman olamazsın.

Sitelerde Paylaş

Bir ateistin kötülüğü diğerlerini bağlamaz.. bu açıdan doğru

Ateistler dost olmak zorunda değildir... Burası da doğru.

Ancak düşman olma veya birbirlerine düşman edilme zorunluluğu da yoktur.

O halde, birkaç görüş farkından dolayı ayrımcılık çıkarma yanlışı artık yapılmayacak demektir.

Mesela "şunu diyen ateist olamaz.." veya "ateist olmayan şöyledir" gibi bölücü ifadeler artık duymayacağız.

İyi, güzel bir gelişme o zaman, destekliyorum.

Sitelerde Paylaş

Ateistlerin ortak noktası yoktur..

demek saçmalamaktır..

Tüm ateistler, tanrı,allah gibi hayal ürünlerini reddeder..

Başka ortak nokta olmak zorunda değildir..

Olması da düşünülemez....

Ama ,bir çok ateistin ortak noktaları olabilir,ama bu,ateizmi bağlamaz.

Ateist de bir alt kimliktir..

Mesela spor kulübü taraftarı olmak da ,alt kimliktir..spor kulübü taraftarlarının ortak noktası ,,kulübü sevmek,desteklemektir..

Yoksa taraftarın içinde,dindarı da,dinsizi de,sağcısı da ,solcusu da,dürüstü de,sahtekarı da vardır..

Sonuca gelirsek her kimliğin ortak noktaları vardır.....

Sitelerde Paylaş
Şimdi gidip yüce zeus'a adaklar sunsam, Tanrıça Şiva'ya tapınsam, müslüman olur muyum?

Bana ne ? Yap. A müslümanı çıkar der ki "değilsin" B müslümanı çıkar der ki "öylesin"... Bak açık açık diyorum hiç durma yap. İnsanların özel hayatı kendini ilgilendirir.

İslamın ne olduğu, kuralları filan belli. Ha, ıkınıri sıkınır, belki hadisleri atarsın, ama hepsi o kadar. Geride kalana uyarsan müslümansın, uymuyorsan, değilsindir.

Müslümanlara islamın ne olduğunu öğretemezsin. Kişi nasıl algılıyorsa öyledir, kabul edip saygı duyacaksın !

MEsela, islamın kuralı olarak, erkeğin karısını dövmesi vaciptir, gayette caizdir. Bunu inkar edersen, asla ve kata müslüman olamazsın.

Sana ne ? Adam diyor ki Kuran da vur diyen ayet bir mendilin köşesiyle darb et demektir, kafa göz girmek değildir. Adam öyle algılıyor sana düşen bunu kabul etmek. Öbürü o ayeti farklı algılıyor kısacası sana ne ? Sen kimin müslüman kimin kafir olduğunu belirleyen üst makam mısın ? Değilsin. Bırak kim neye inanıyorsan inansın. O inananlardan biri çıkıp senin özel hayatına girerse o zaman çık yakın, bağır, çağır hakkını iste. Öbür türlü seni ilgilendirmez, kendi köşende herkes gibi hayatını yaşa.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlara islamın ne olduğunu öğretemezsin. Kişi nasıl algılıyorsa öyledir, kabul edip saygı duyacaksın !

Sana ne ? Adam diyor ki Kuran da vur diyen ayet bir mendilin köşesiyle darb et demektir, kafa göz girmek değildir. Adam öyle algılıyor sana düşen bunu kabul etmek. Öbürü o ayeti farklı algılıyor kısacası sana ne ? Sen kimin müslüman kimin kafir olduğunu belirleyen üst makam mısın ? Değilsin. Bırak kim neye inanıyorsan inansın. O inananlardan biri çıkıp senin özel hayatına girerse o zaman çık yakın, bağır, çağır hakkını iste. Öbür türlü seni ilgilendirmez, kendi köşende herkes gibi hayatını yaşa.

Başka birisi de kafa göz girmektir der, o zaman bu kişiye de saygı duyman lazım. Hatta senin münafık olduğunu ve öldürülmen gerektiğini de ileri sürer. Adam öyle algılıyor, sana düşen senin mantığına bunu kabul edip saygı duymak. Sen bu kafayla IŞİD'in yaptıklarını falan da destekler, saygı duyarsın.

Talak/4. Kadınlarınızdan âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdet görmeyenler hususunda tereddüt ederseniz, onların bekleme süresi üç aydır. Hamile olanların bekleme süresi ise, doğum yapmalarıyla sona erer. Kim Allah’a karşı gelmekten sakınırsa, Allah ona işinde bir kolaylık verir.

Mesela bu ayete göre adet görmemiş kızlarla evlenmek caizdir, senin mantığınla gidersek 6 yaşında bir kız çocuğu ile evlenmiş birinin yaptığını kabul etmeli ve saygı duymalıyız. Peki sen 6 yaşında bir kız çocuğu ile evlenmiş birisini kabul edip saygı duyar mısın? Cevap vermeden önce peşinden gittiğin adamın da 6 yaşında bir çocukla evlenip 9 yaşında gerdeğe girdiğini göz önünde bulundurarak cevap ver.

Söz konusu genelde din, özelde İslam olunca seni, beni, onu ilgilendirmez diye bir şey yok, çünkü din herkesi öyle ya da böyle etkiler. Dinciler gücü ele geçirince herkesin hayatına müdaheleyi kendilerinde hak görürler, onun için dincilerin güçlenmesine hiç bir zaman fırsat verilmemelidir, özellikle müslümanların.

Sitelerde Paylaş

Mehmet Barlas ,Nazlı ılıcakla ne yazıkki ortak noktam var ve bu gerçek. Ama stalini öne sürenler bu din sever liboşlarında ateist olmasını nasıl açıklar? Ateizm adına mı dincilrle beraber yürürler bu yolları? Bu durumda ateizmin kitabını koyun ve kutsadıklarını ve kurallarını bizde bilelim.

Bir kişi çıkıp ateizmin gereği adam öldürüyorum derse o zaman ona saygı duyan salaktır. Yada akli dengesi bozuktur. Bilmem ne adına yapınca bir suçu haklı mı olunuyor? Duyduğum en saçma akıl yürüt(eme)me vakası . Adam öyle inanıyor saygı duy. başka derdiniz vede emriniz var mıydı?

İnancı tamamen başka inanç ve düşüncelere saygısızlık ve suç işlemeyi inancı adına haklı gören bir düşünceye nasıl saygı duyulur?

Bireysel kendi sebeplerinle adam öldürürsen yiyeceğin damga katildir. Din adına dersen kahraman mücahit konur adın. Hangi gerekçe insanların ganimet olarak görüldüğü bir inanca saygı duyulmasını haklı gösterebilir? Hangi gerekçedir ki kölelği ve köleye tecavüzü normal sayar ki sübyancılık zaten yazılmış dostlar tarafından.

İnanıyorum saygı duy, hakaret ediliyorken, aşağılanırken, tecavüze uğrarken , köle edilirken, öldürülürken saygılı ol.

Vicdanı olan hiç kimse koyu cahil değilse dinlere saygı duy demez, dersede tekrar düşünmelidir.

Sevgi saygımla....

Sitelerde Paylaş
Başka birisi de kafa göz girmektir der, o zaman bu kişiye de saygı duyman lazım. Hatta senin münafık olduğunu ve öldürülmen gerektiğini de ileri sürer. Adam öyle algılıyor, sana düşen senin mantığına bunu kabul edip saygı duymak. Sen bu kafayla IŞİD'in yaptıklarını falan da destekler, saygı duyarsın.

O inananlardan biri çıkıp senin özel hayatına girerse o zaman çık yakın, bağır, çağır hakkını iste. Öbür türlü seni ilgilendirmez, kendi köşende herkes gibi hayatını yaşa.

Bir önceki iletimde yazdığım bu yazıyı tekrar buraya yapıştırdım. Eğer okumanız yoksa ilkokula tekrar başlayın.

Mesela bu ayete göre adet görmemiş kızlarla evlenmek caizdir, senin mantığınla gidersek 6 yaşında bir kız çocuğu ile evlenmiş birinin yaptığını kabul etmeli ve saygı duymalıyız. Peki sen 6 yaşında bir kız çocuğu ile evlenmiş birisini kabul edip saygı duyar mısın? Cevap vermeden önce peşinden gittiğin adamın da 6 yaşında bir çocukla evlenip 9 yaşında gerdeğe girdiğini göz önünde bulundurarak cevap ver.

Söz konusu genelde din, özelde İslam olunca seni, beni, onu ilgilendirmez diye bir şey yok, çünkü din herkesi öyle ya da böyle etkiler. Dinciler gücü ele geçirince herkesin hayatına müdaheleyi kendilerinde hak görürler, onun için dincilerin güçlenmesine hiç bir zaman fırsat verilmemelidir, özellikle müslümanların.

Aynı şeyleri sürekli farklı insanlara söylemekten bıktım. O ayeti çok farklı şekillerde yorumlayan hiç yoksa onlarca kişi bulursunuz sırf google dan baksanız. Sizin için tek tek şudur, budur diye kaynak toplamayacağım. Daha önce bunları başka konularda yaptım, islam düşmanlığı ideolojisi konusunda farklı algının ayetler üzerinde ne kadar değiştiğini yazdım. Eğer illahi kaynak arıyorsanız "farklı algı" iddiama oradan bulabilirsiniz.

İnananıp inanmaman benim meselem değil ama "dinci" ne demek ? Dinci kimdir ? İlkokulda falan biz din kültürü hocalarına dinci derdik, onun bile kullanımı doğru da sizin kullandığınız "dinci" kim ? Bu sözcüğü benim için ingilizceye çevirebilir misin ? Dene çeviremezsin çünkü öyle bir sözcük yok. Müslüman de, imanlı de, inançlı de, teist de.... dinci diye bir sözcük yok.

Sitelerde Paylaş

Konu dağılmış alakasız yerlere gitmiş. Bir kere ben tanrı yok deyince ateizm tamamlanır kemale erer diye bir iddiada bulunmadım.

Zaten başlığın açılış biçimi sorunlu. Başlık bir müslüme laf anlatmaya çalışmaktan çok, ateistlere karşı açılmış gibi duruyor. "Lan hırbolar benim sizinle tek bir ortak noktam bile yok, ittirin gidin ordan" der gibi duruyor.

Başlık sahibi bunu reddedecektir mutlaka ama, dediğim gibi, aşırı ele alınan konular mutlaka maksadını aşar.

Sitelerde Paylaş

islam düşmanlığı

Sen ne kadar lüzumsuz ve boş bir teneke adam olduğunun bilmem farkında mısın. O kadar boş konuşuyorsun ki, tıngır tıngır ötüyorsun. İslam düşmanlığı diye bir şey yoktur. İnsanlığın ürettiği bütün insanlık değerlerine, bilime, sanata, etiğe, hukuka, kadına, uygarlığa, demokrasiye, laikliğe düşman bir islam vardır. İslam insanlığın bütün kültürel değerlerine karşı ve düşmandır.

Daha adet görmemiş bir kız çocuğunu nikahlayıp bir de boşamaktan bahseden rezil kepaze insanlığın yüz karası ayet apaçık biçimde bunun göstergesidir. Bu ayeti elli değil beşyüz değil beşbin farklı biçimde yorumlasan islamı bu hayvanlıktan kurtaramazsın. Hayvanlara da hakaret ettik. Hayvanlar bundan daha düzgün davranır.

Dincinin ise ne olduğu son derece açık. Din satan, küçük pis iğrenç çıkarları için dini alabildiğine kullanan pisliğin önde gideni demek. Bunda anlamayacak bir şey yok.

Sitelerde Paylaş

Oku-oku, bitmiyor mübârek!!

Yahu, ateistlerin, tek bir ortak yanı vardır: "Tanrı-manrı yoktur!" Bitti!

Ateistlerin, bunun dışında, hiç bir ortak yönü olamaz!

Elbet de, iki değişik birey, şu ya da bu konuda, ortak görüşlü olabilirler. Ama bu, ateist oldukları gerçeğine dayanmaz.

İki değişik kişi, aynı kitabı okurlar; ve o kitap, iklisinin de pek hoşafına gider. Ama bu durum, ikisinin de ateist olduğu gerçeğine dayanmaz.

Bir ateist, her tür siyâsî görüşe odaklanabilir; sosyaldemokrat da olabilir, faşist ırkçı da olabilir. Bir ateist, dahâ çok domuz eti yer; bir başkası ise, primat etinden hoşlanır; bir başka ateist ise, kuzu pirzolayı sever. Bu üç ateistin, düşüncelerinde, bir payda aramak, nâfiledir.

Her birey, tekeysel olarak evrilir. Çünkü ateizmin, kuralları yoktur.

Sitelerde Paylaş

O inananlardan biri çıkıp senin özel hayatına girerse o zaman çık yakın, bağır, çağır hakkını iste. Öbür türlü seni ilgilendirmez, kendi köşende herkes gibi hayatını yaşa.

Bir önceki iletimde yazdığım bu yazıyı tekrar buraya yapıştırdım. Eğer okumanız yoksa ilkokula tekrar başlayın.

Yani sana dokunmayan yılan bin yaşasın. Bir şeyin yanlışlığını ortaya koymak için ille de direk bana etki etmesi gerekmez.

Senin ailende evli kadınlar yok mu? O evli kadınlardan birinin kocası ben ayeti kafa göz girmek anlıyorum deyip habire kadını dövse ben o kişinin algısına saygı duyarım deyip görmezden mi gelirsin durumu? Ne biçim bir anlayış var sende?

Aynı şeyleri sürekli farklı insanlara söylemekten bıktım. O ayeti çok farklı şekillerde yorumlayan hiç yoksa onlarca kişi bulursunuz sırf google dan baksanız. Sizin için tek tek şudur, budur diye kaynak toplamayacağım. Daha önce bunları başka konularda yaptım, islam düşmanlığı ideolojisi konusunda farklı algının ayetler üzerinde ne kadar değiştiğini yazdım. Eğer illahi kaynak arıyorsanız "farklı algı" iddiama oradan bulabilirsiniz.

Mesele farklı yorumlayan bulmak değil. O ayet 1400 yıl boyunca milyarlarca kişi tarafından benim dediğim gibi yorumlanmış ve hala öyle yorumlayan milyonlar var. Böyle yorumlayanlara da aman bana dokunmuyorlar diye saygı duyar mısın? Bir şeyin yanlışlığını, hatasını, adaletsizliğini falan belirtmek için ille de kendine dokunmasını mı beklersin sen?

Sitelerde Paylaş

İnananıp inanmaman benim meselem değil ama "dinci" ne demek ? Dinci kimdir ? İlkokulda falan biz din kültürü hocalarına dinci derdik, onun bile kullanımı doğru da sizin kullandığınız "dinci" kim ? Bu sözcüğü benim için ingilizceye çevirebilir misin ? Dene çeviremezsin çünkü öyle bir sözcük yok. Müslüman de, imanlı de, inançlı de, teist de.... dinci diye bir sözcük yok.

Dinci; din tüccarı, din bezirgânı, softa demektir. İngilizce'ye religionist ya da fundamentalist olarak çevrilebilir. tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dinci; din tüccarı, din bezirgânı, softa demektir. İngilizce'ye religionist ya da fundamentalist olarak çevrilebilir.

Buna ek olarak, 'dinci' kelimesine yakın anlamda olan hurafeci kelimesine karşılık olarak "peddler of superstition" ya da din tüccarı, din bezirgânı, din kakalamaya çalışan kimse anlamında "religion peddler" kullanılabilir.

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen ne kadar lüzumsuz ve boş bir teneke adam olduğunun bilmem farkında mısın. O kadar boş konuşuyorsun ki, tıngır tıngır ötüyorsun. İslam düşmanlığı diye bir şey yoktur. İnsanlığın ürettiği bütün insanlık değerlerine, bilime, sanata, etiğe, hukuka, kadına, uygarlığa, demokrasiye, laikliğe düşman bir islam vardır. İslam insanlığın bütün kültürel değerlerine karşı ve düşmandır.

Daha adet görmemiş bir kız çocuğunu nikahlayıp bir de boşamaktan bahseden rezil kepaze insanlığın yüz karası ayet apaçık biçimde bunun göstergesidir. Bu ayeti elli değil beşyüz değil beşbin farklı biçimde yorumlasan islamı bu hayvanlıktan kurtaramazsın. Hayvanlara da hakaret ettik. Hayvanlar bundan daha düzgün davranır.

Dincinin ise ne olduğu son derece açık. Din satan, küçük pis iğrenç çıkarları için dini alabildiğine kullanan pisliğin önde gideni demek. Bunda anlamayacak bir şey yok.

İşte eleştirdiği şeyi bilmeyince insan öyle oluyor.

https://en.wikipedia.org/wiki/Islamophobia

Tamam sana diyorum dinci sözcüğünü ingilizceye çevir. Madem böyle bir sözcük var çevir. Aranızda ingilizce bilen birileri vardır, var mı bir pehlivan bi uyduruk sözcüğü ingilizceye çevirebilecek olan ? Yok. Çünkü böyle bir sözcük yok bir anlama gelmiyor. İslamcı, dinci... Türkçe grammer bilmiyorsanız öğrenirsiniz, diretmeyin boşa.

Yani sana dokunmayan yılan bin yaşasın. Bir şeyin yanlışlığını ortaya koymak için ille de direk bana etki etmesi gerekmez.

Senin ailende evli kadınlar yok mu? O evli kadınlardan birinin kocası ben ayeti kafa göz girmek anlıyorum deyip habire kadını dövse ben o kişinin algısına saygı duyarım deyip görmezden mi gelirsin durumu? Ne biçim bir anlayış var sende?

Sana dediğim şeyi yalnız zatına demiyorum, herkes için diyorum. Biri senin özel hayatına girip müdahele ediyorsa suçtur. O zaman hakkını ara. Sadece sana değil herkes için aynı şey geçerli. Ama senin özel hayatına girmeyen insanları suçlama hakkın da yok. Oturduğun yerden görmediğin milyarca insana küfür ediyorsun, nefret ve kin saçıyorsun. Eğer dediklerinizi kulağınız duysa bilirdiniz ki insanlık suçu işliyorsunuz.

Mesele farklı yorumlayan bulmak değil. O ayet 1400 yıl boyunca milyarlarca kişi tarafından benim dediğim gibi yorumlanmış ve hala öyle yorumlayan milyonlar var. Böyle yorumlayanlara da aman bana dokunmuyorlar diye saygı duyar mısın? Bir şeyin

yanlışlığını, hatasını, adaletsizliğini falan belirtmek için ille de kendine dokunmasını mı beklersin sen?

Ben Amerikan Satanist kilisesine bile saygı duyuyorum bana ne yani ? O adamların satanizmi ile kedi kesen, keçi kanı içen manyakların arasında dünya fark var. O adamlar satanizmi bambaşka algılıyor, şeytanı muhalefetin soyut hali olarak görüyorlar, tanrıyı otorite olarak görüyorlar vs... Ben bu adamlara da saygı duyuyorum çünkü o adamın algısı ile diğer satanistler arasında dünya fark var.

Buna ek olarak, 'dinci' kelimesine yakın anlamda olan hurafeci kelimesine karşılık olarak "peddler of superstition" ya da din tüccarı, din bezirgânı, din kakalamaya çalışan kimse anlamında "religion peddler" kullanılabilir.

Din tüccarı lafına diyeceğim yok, birebir doğrudur ama "dinci" diye bir sözcük yok. Din tüccarı de bak ne güzel, dinci ne demek ? religionist ve fundamentalist sözcüklerinin birebir türkçesi mevcut ve bu iki sözcük aynı anlamda bile değil ki ikisi birden olmayan bir sözcük olan "dinci" anlamına gelsin. Eğer dinciden kastettiğiniz "din tüccarı" ise istediğiniz gibi bu sözcüğü kullanabilirsiniz. Bağnaz-Yobaz ise o sözcüğü kullanın. Dindar demek istiyorsanız onu kullanın. Dinci deyince ben doğal olarak hiçbir halt anlamıyorum çünkü onu kullanan bile ne kastettiğini bilmiyor.

tarihinde Tengiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tamam sana diyorum dinci sözcüğünü ingilizceye çevir. Madem böyle bir sözcük var çevir. Aranızda ingilizce bilen birileri vardır, var mı bir pehlivan bi uyduruk sözcüğü ingilizceye çevirebilecek olan ? Yok. Çünkü böyle bir sözcük yok bir anlama gelmiyor. İslamcı, dinci... Türkçe grammer bilmiyorsanız öğrenirsiniz, diretmeyin boşa.

"Abi", "abla", "gönül" ve sayısız diğer sözcüğün, İngilizce karşılığını, buraya yaz Ayrıca "nâmus" sözcüğünün de, İngilizce'sini yaz.

Hattâ o sözcüklerin, Rusça'sını ve Çince'sini yaz!

Vunu başarabilirsen, hemencesik senin dînîne gireceğim!

Budala!

Sitelerde Paylaş
"Abi", "abla", "gönül" ve sayısız diğer sözcüğün, İngilizce karşılığını, buraya yaz Ayrıca "nâmus" sözcüğünün de, İngilizce'sini yaz.

Abi ablayı yazmam, açar sözlüğe bakarsınız ama "namus" sözcüğü üzerine yazayım.

Namus sözcüğü günümüzde Farsçada ve zannediyorsam arapçada da vardır. Bizimki ile arasında nüans var. Hele klasik metinlerde nüans büyüyor. Namus sözcüğü dün de bugün de olan bir sözcük. Yani bir tarihi bir geçmişi var. Abi, abla, gönül... için de bu geçerli. Zaten namus sözcüğü Türkçe kökenli bile değil. Namus sözcüğü abla sözcüğü nereeee "dinci" nere ? Bana dincinin kullanıldığı bir metin gösterin ? Öyle sizin internette uyduruk yazdıklarınız değil, tarihi olan bir metin. Bir tarafınzıdan sözcük uyduruyorsunuz. Bak soruyorum sana soruma cevap ver ? Dinci ne demek ? Din tüccarı mı ? O zaman din tüccarı de. Dindar mı ? Dindar de. Bağnaz-Yobaz mı ? Öyle de. Dincinin bunların dışında kapsadığı ne anlamı var da böyle bir sözcük uydurma gereği duydunuz bu neyi karşılıyor, biri dinci dediğinde ben neyi anlamalıyım onu bana söyle.

Sitelerde Paylaş

Sana dediğim şeyi yalnız zatına demiyorum, herkes için diyorum. Biri senin özel hayatına girip müdahele ediyorsa suçtur. O zaman hakkını ara. Sadece sana değil herkes için aynı şey geçerli. Ama senin özel hayatına girmeyen insanları suçlama hakkın da yok. Oturduğun yerden görmediğin milyarca insana küfür ediyorsun, nefret ve kin saçıyorsun. Eğer dediklerinizi kulağınız duysa bilirdiniz ki insanlık suçu işliyorsunuz.

Ben diyorum ki, bir şeyin yanlış, hatalı, haksız falan olduğunu söylemem için ille de bizzat bana zararının mı dokunması lazım?
Ayrıca kim milyonlara küfür ediyor? Sen ne kadar ikiyüzlü, yalancı ve sahtekar biriymişsin. Ulan insan bir savunduğu kitaba ve anlayışa bakar başkalarını kin ve nefret saçmakla suçlamadan önce. Aç, bak bir kitabına da gör nasıl kin ve nefret saçılırmış, nasıl milyonlara küfredilirmiş. Sen de hiç utanma arlanma da yok, olsa insanlık suçu işleyen anlayış İslam olduğu halde beni suçlamazdın. İşe bak, adamın savunduğu kitap ve topluluk inanmayan herkese ağzına geleni söylesin ama bizler bu yanlıştır dediğimiz için insanlık suçu işliyor olalım, ha? Hadi be!
Ben Amerikan Satanist kilisesine bile saygı duyuyorum bana ne yani ? O adamların satanizmi ile kedi kesen, keçi kanı içen manyakların arasında dünya fark var. O adamlar satanizmi bambaşka algılıyor, şeytanı muhalefetin soyut hali olarak görüyorlar, tanrıyı otorite olarak görüyorlar vs... Ben bu adamlara da saygı duyuyorum çünkü o adamın algısı ile diğer satanistler arasında dünya fark var.

Keçi kanı içmenin manyaklıkla alakası ne? Yahu seninkiler hayvan kesmiyor mu da kedi kesmeye manyaklık diyorsun? Kedi kesen, keçi kanı içen satanistlere neden saygı duymuyorsun? Bu adamlar senin özel hayatına girip müdahele mi ediyorlar da saygı duymuyorsun?

Sen bu kafayla pedofillere de saygı duyuyorsundur. Ne de onlar da senin özel hayatına girmiyorlar.

Sitelerde Paylaş

Abi ablayı yazmam, açar sözlüğe bakarsınız ama "namus" sözcüğü üzerine yazayım.

Namus sözcüğü günümüzde Farsçada ve zannediyorsam arapçada da vardır. Bizimki ile arasında nüans var. Hele klasik metinlerde nüans büyüyor. Namus sözcüğü dün de bugün de olan bir sözcük. Yani bir tarihi bir geçmişi var. Abi, abla, gönül... için de bu geçerli. Zaten namus sözcüğü Türkçe kökenli bile değil. Namus sözcüğü abla sözcüğü nereeee "dinci" nere ? Bana dincinin kullanıldığı bir metin gösterin ? Öyle sizin internette uyduruk yazdıklarınız değil, tarihi olan bir metin. Bir tarafınzıdan sözcük uyduruyorsunuz. Bak soruyorum sana soruma cevap ver ? Dinci ne demek ? Din tüccarı mı ? O zaman din tüccarı de. Dindar mı ? Dindar de. Bağnaz-Yobaz mı ? Öyle de. Dincinin bunların dışında kapsadığı ne anlamı var da böyle bir sözcük uydurma gereği duydunuz bu neyi karşılıyor, biri dinci dediğinde ben neyi anlamalıyım onu bana söyle.

Yahu dincisiniz işte, hayatınızın önemli bir bölümü başkalarına din pazarlama üzerine kurulu. İnandığın din bile beni ne kadar çok pazarlarsan sana o kadar çok memeleri yeni çıkmış huri demiyor mu?

Tevbe/111. Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.

Bak, putun bile söylüyor dinci olduğunuzu. İnandığınız puta göre sizler cennet karşılığı canlarınızı ve mallarınızı satmışsınız, artık yaptığın alıverişe sevinebilirsin, iyi satış yapmışsın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...