Jump to content

Mark Zuckerberg Müslümanlara destek verdi

Recommended Posts

10 Aralık 2015 08:55
Mark Zuckerberg’den Müslümanlara destek Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg hesabından yayınladığı bir mesajla Müslümanların yanında olduğu açıkladı.1366653.jpg

Meydana gelen terör saldırıları sonucunda dünya genelinde artan İslam karşıtlığına karşı Mark Zuckerberg kendi hesabından yayınladığı mesajda, Müslümanların yanında olduğunu belirtti.

Zuckerberg, "Şu an Müslümanlar diğer kişilerin yaptıkları şeyler yüzünden yargılanıyor" dedi.

Facebook'un kurucusu mesajında ayrıca, "Eğer Facebook'ta çalışan bir Müslümansanız, Facebook'un kurucusu olarak, size güvenli ve barış dolu bir çevre yaratmak için çabalayacağımı bilmenizi isterim" yazdı.

Zuckerberg, mesajını, "Birbirimizin içindeki iyi şeyleri gördükten sonra, hep birlikte tüm insanlar için daha iyi bir dünya yaratabiliriz" diyerek sonlandırdı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu adam islamı biliyor mu? Bu adam hiç islam ülkesinde yaşamış mı? Bu adam islam kültürüyle büyümüş mü? Bu adamın hayatına islam hiç tecavüz etmiş mi?

İslam kültürüne karşı hoşgörülü olursan kaybedersin ve gelecek kuşaklara en büyük kötülüğü yaparsın.

Bizden sonraki nesiller islamla mücadele etmemiş bizim nesile küfür edecekler. Bize terör kan ve gözyaşı bıraktınız diye bize sapkınlı bıraktınız diye. Bizden önceki nesiller bize sapık islam kültürünü bıraktılar. Bizde bizden sonraki nesillere bu sapıklığı bırakmamalıyız.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adam gayet haklı. Çok doğru söylüyor.

Radikaller ve teröristler yüzünden, kimliğinde Müslüman yazan veya geleneksel giysiler giyen herkes terörist muamelesine maruz kalıyor ve pasaport kontrollerinde resmen aşağılanıyor.

Benim kimliğimde İslam yazmıyor, uzun yıllar evvel sildirdim, kütük bilgilerimde bile İslam yer almıyor ama Türk olduğum için aynı muameleye maruz kalmam kaçınılmaz. Bu hepimiz için geçerli.

Ben ateistim ama light bir Müslüman da olabilirdim ve dinle doğru düzgün ilgisi olmayan bir inanır olarak potansiyel terörist muamelesi görüp aşağılanmak aynı oranda rahatsız ederdi.

Ateist kimliğinizden sıyrılıp insanca bakın biraz.

Sitelerde Paylaş

Radikaller ve teröristler yüzünden, kimliğinde Müslüman yazan veya geleneksel giysiler giyen herkes terörist muamelesine maruz kalıyor ve pasaport kontrollerinde resmen aşağılanıyor.

Benim kimliğimde İslam yazmıyor, uzun yıllar evvel sildirdim, kütük bilgilerimde bile İslam yer almıyor ama Türk olduğum için aynı muameleye maruz kalmam kaçınılmaz. Bu hepimiz için geçerli.

Ben ateistim ama light bir Müslüman da olabilirdim ve dinle doğru düzgün ilgisi olmayan bir inanır olarak potansiyel terörist muamelesi görüp aşağılanmak aynı oranda rahatsız ederdi.

İyi,güzelde alnında light müslüman ya da ateist yazmıyor ki ,nereden bilecekler?

Müslüman bir ülkeden geliyorsun sonuçta.. adamlar sana nasıl güvenecek?

Bence ,müslüman kimseyi almasınlar..

Bıktık artık bu katliamlardan,kafa kesmelerden..Zuckerberg'in altı kuru zaten,saçmalamak ona serbest..

Sitelerde Paylaş

geleneksel giysiler giyen herkes terörist muamelesine maruz kalıyor

Yok ne muamelesi görecekti 1400 yıl önceki çöl bedevilerinin kıyafetlerini giyen birisi ne olabilir başka?

tarihinde Türk Torunu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ayrımcılığa karşı olmanız lazım..

Ateist,müslüman hristiyan ayrımı yapmaz..Ateist,sokakta dine dair birşey görmek istememeli..Din tüccarlığına karşı durmalı..

Doğru söylem şöyle olmalı..İnancını insanların gözüne sokanlara bu ülkede yer yok denilmeli..Çünkü inancın propagandasını yapmak,inançsızlara yönelik negatif ayrımcılığa neden olur diye de eklenmeli..

Trump müslümanlara sktr çekemez..Eğer ışid yüzünden müslümanlara sktr çekiyorsa,Irak'a haçlı seferi düzenleyen ve bu seferi destekleyen hristiyanlara da sktr çekmeli..

Müslümanlar çok şerefsiz de,hristiyanlar çok mu şerefli?!

Sitelerde Paylaş

Ayrımcılığa karşı olmanız lazım..

Ateist,müslüman hristiyan ayrımı yapmaz..Ateist,sokakta dine dair birşey görmek istememeli..Din tüccarlığına karşı durmalı..

Doğru söylem şöyle olmalı..İnancını insanların gözüne sokanlara bu ülkede yer yok denilmeli..Çünkü inancın propagandasını yapmak,inançsızlara yönelik negatif ayrımcılığa neden olur diye de eklenmeli..

Trump müslümanlara sktr çekemez..Eğer ışid yüzünden müslümanlara sktr çekiyorsa,Irak'a haçlı seferi düzenleyen ve bu seferi destekleyen hristiyanlara da sktr çekmeli..

Müslümanlar çok şerefsiz de,hristiyanlar çok mu şerefli?!

hristiyanlar daha şerefli kardeşim var mı itiraz?

Bugün Avrupa'nın herhangi bir yerinde cami görebilirsin..Ama Konya'ya kilise yapmaya kalkış götünden ve boğazından kan alırlar..

Avrupa,müslümanlara çok müsamaha gösterdi..

Şimdi acılarını çekiyor..

Bencil ve cahil Arap'lar götünü ABD'ye domalmayıp direnselerdi Irak'ta ikinci Vietnam zaferi yaşanırdı.

Ama nerede müslümanlarda o akıl!

Akılsız ezilir kardeşim,bunun dinle alakası yok!

Sitelerde Paylaş

Çağımızda müslümanların imajı pek iyi sayılmaz.
Bunda ezici çoğunlukta kendi halinde olan ve suya sabuna dokunmayan dindarların suçu yok değil.

Her türlü vahşeti yapan, kendilerinden başkasına yaşam hakkı tanımayan bir avuç fanatiklerin eylemlerine ve söylemlerine karşı onların her zaman tepkisiz kalmaları yada cılız tepki koymaları, bu aşırı dincilerin ekmeğine yağ sürmektedirler.

Ancak bu fanatiklerin yüzünden, diğer müslüman çoğunluğun karalanması, öcü gibi gürülmesi doğru değildir.
Müslüman dünyası bu kötü imajını yıkabilmesi için, şiddetin her türlüsüne karşı olduğunu daha iyi bir şekilde göstermelidir.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İyi,güzelde alnında light müslüman ya da ateist yazmıyor ki ,nereden bilecekler?

Müslüman bir ülkeden geliyorsun sonuçta.. adamlar sana nasıl güvenecek?

Bence ,müslüman kimseyi almasınlar..

Bıktık artık bu katliamlardan,kafa kesmelerden..Zuckerberg'in altı kuru zaten,saçmalamak ona serbest..

Tamam işte, alnımda ne olduğum yazmıyorsa -ki ideal olan zaten bu- neden terörist muamelesi göreyim, neden dışlanıp aşağılanayım? Türk olduğum ve Türkiye'de ezici çoğunluk Müslüman diye mi? Şimdi Tayyip IŞİD'le vb işbirliği halinde ve ülkenin adı teröriste çıktı diye suçlusu neden ben olayım, ceremesini neden ben çekeyim? Bütün Türk halkı terörist olmuyor ki.

Geçtiğimiz aylarda Amerika'da ateist bir manyak, biri tıp okuyan üç tane Pakistan'lı öğrenciyi öldürdü. Yani bu iş Müslüman olan kimseyi, almasınlar diyerek çözülecek iş değil. Evet, şüphe duymaları ve sıkı aramaları normal ve gerekli de ama iş o kadarla kalmıyor.

Öte yandan Robespierre'nin vurguladığı gibi M. Zuckerberg biraz esnaflık da yapıyor, Müslüman kullanıcıları düşünerek şirin görünmeye çalışıyor. Amacı ne olursa olsun söylediği şeyler iyi.

Sitelerde Paylaş

Yok ne muamelesi görecekti 1400 yıl önceki çöl bedevilerinin kıyafetlerini giyen birisi ne olabilir başka?

Of Türk Torunu ya, 1400 yıl önceki giyinmeyen milyarlarca Müslüman var, değil mi? Çarşaf falan giymiyor ama ülkesinin özelliklerini taşıyan şeyler giyiyor, nereli olduğu küt diye anlaşılıyor mesela... Her Müslüman ülke mensubu kişiye terörist muamelesi mi yapacağız şimdi?

Sitelerde Paylaş

Sayın Türk Ateist

Bizde olaya insan olarak bakıyoruz.

Fransa katliamı sonrasında Türkiyede insanlar statlarda sevinç çığlıkları attı. Bu kişiler sıradan müslümanlardı.

En ılımlı müslüman bile kafirlere (müslüman olmayanlara) karşı nefret dolu.

Sizce bu müslümanları Dünya ulusları ülkelerine almalı mı?

Müslümanlar insanlık değerlerini ne kadar savunuyor ?

Sitelerde Paylaş

hristiyanlar daha şerefli kardeşim var mı itiraz?

Bugün Avrupa'nın herhangi bir yerinde cami görebilirsin..Ama Konya'ya kilise yapmaya kalkış götünden ve boğazından kan alırlar..

Avrupa,müslümanlara çok müsamaha gösterdi..

Şimdi acılarını çekiyor..

Bencil ve cahil Arap'lar götünü ABD'ye domalmayıp direnselerdi Irak'ta ikinci Vietnam zaferi yaşanırdı.

Ama nerede müslümanlarda o akıl!

Akılsız ezilir kardeşim,bunun dinle alakası yok!

Ergen Tremor..

Konya'da kilise var ve halka açık..Alaaddin'in oradaki kiliseye hiç gitmedim ama Sille'deki kiliseye iki defa gittim..Merak ediyorsan sende gel Sille'ye..Konya'nın en güzel yerlerinden biridir..Kilisenin kapısında güvenlikte var..Korkma birşey yapmazlar :D

Bana hristiyanlar daha şerefli deme hatasında bulunma..Bu aralar hristiyanlığı araştırıyorum,defol git başımdan..Onbinlerce insanın başlarını yağlayıp diri diri yakan şerefsiz hristiyanları sakın bana müslümanlardan iyi birileri gibi gösterme..

Dindarların hepsi aynıdır,bunu o ergen kafana yerleştirmeye çalış..

Sitelerde Paylaş

Sayın Türk Ateist

Bizde olaya insan olarak bakıyoruz.

Fransa katliamı sonrasında Türkiyede insanlar statlarda sevinç çığlıkları attı. Bu kişiler sıradan müslümanlardı.

En ılımlı müslüman bile kafirlere (müslüman olmayanlara) karşı nefret dolu.

Sizce bu müslümanları Dünya ulusları ülkelerine almalı mı?

Müslümanlar insanlık değerlerini ne kadar savunuyor ?

Yok, o stattakiler pek öyle sıradan Müslümanlar değildi. Konya'ydı yanlış hatırlamıyorsam ve maç için orası özellikle seçilmişti.

En ılımlı Müslümanlar bile kafirlere karşı nefret dolu demişsiniz.

Hiç katılmıyorum. Bizim ılımlı (bu başlıkta onlara light Müslümanlar dedim) inanırlar diğer dinlerden olanlara karşı da dinsiz-ateistlere karşı da nefret dolu değil. Kafirleri tanımazlar, kulaktan dolma bir şeyler bilirler en fazla. O şeyler kötüdür ama ateisti tanıdıklarında da nefret belirtisi göstermez, sohbete dalar ve sorular sorarlar. Tartışmaya çalışırlar.

Acırlar daha çok, cehenneme gitmesinden korkup onun için üzülürler.

Yobazlarla diğerlerini karıştırmamak lazım. Ben hayatım boyu ateist olduğumu gizlemedim, sürekli iletişim-etkileşim halinde bulunmak zorunda olduğum insanlara da ateist olduğumu belirtmem gereken zamanlar oldu. Hiçbir negatif tepki görmedim. Bilakis, ilişkimiz renklendi ve yakınlaştık.

Müslümanlık ayrı, Müslümanlar ayrı gerçekler. Bizim Müslümanların ezici çoğunluğu İslam'ı ve Müslümanlığı bilmez zaten.

Bir dine gönülden inanıp da o dinin kitabını okumayan değişik bir tür bizim inançlılar.

Sitelerde Paylaş

Bence daha çok ticari amaçla yapılmış bir açıklama. Lakin dindar kesimin yıllardan beri başı sıkıştığında en çok sığındığı kesim böyle fikirleri savunan taraflar. Liberaller, hümanistler vs.

Bir saldırı olur, insanlar ölür, ölenlerin arkasından sevinç çığlıkları atarlar sonra Dünya'dan tepki geldimi bizde insanız deyip hümanistlere sarılırlar. Bu ikiyüzlülükten başka birşey değil.

Ayrıca yıllardan beri batı zaten bu çomarları beslemiyor mu? Besliyor, bunlar batıdan parayı alıp orta doğuda şeriat naraları atıyor mu? Atıyor. Peki ya şimdi? Bu kadar beslerlerse bunları olacağı budur. Hristiyan paralı batılılar, aç olan müslümanları besler sonra onları kışkırtır birbirinizi öldürün diye, oda öldürür, kafa keser, recm uygular herşeyi yapar, sonra gider hristiyanı vurur :lol: . Aslında işin aslına basitce bakarsak baya bir komedi. Din savaşı aslında olan şey başka birşey değil. Tıpkı ortaçağ gibi, zaten bunların kafası genelde orta çağda hristiyandı yahudi idi müslümandı fark etmiyor. Yine birbirlerini yiyorlar...

Avrupa daha bu sorunlarla yeni tanışıyor, tanışsınlar bakalım... Kolay gelsin hepsine...

Sitelerde Paylaş

Aslında işin aslına basitce bakarsak baya bir komedi. Din savaşı aslında olan şey başka birşey değil. Tıpkı ortaçağ gibi, zaten bunların kafası genelde orta çağda hristiyandı yahudi idi müslümandı fark etmiyor. Yine birbirlerini yiyorlar...

Hadi ya? Din savaşı, öyle mi?

Hiç gülesim yoktu.

Bu sadece kaynaklara konma savaşı. IŞİD o petrol kuyularına boru döşeyip Allah'a göndermiyor, değil mi? Diğer dini terör örgütleri de farklı değil. Tayyip de.

Din sadece araçlardan biri. Fazlası değil.

Sitelerde Paylaş

Hadi ya? Din savaşı, öyle mi?

Hiç gülesim yoktu.

Bu sadece kaynaklara konma savaşı. IŞİD o petrol kuyularına boru döşeyip Allah'a göndermiyor, değil mi? Diğer dini terör örgütleri de farklı değil. Tayyip de.

Din sadece araçlardan biri. Fazlası değil.

Ne kadar sığ düşünceli birisin sen ya?? Ben yorumumda orada çıkan petrolü allaha gönderiyorlar diye mi yazdım? Kafan kalın mı senin? Yorumumu bir daha oku. Sonuçta Türkiye'de sevinç naraları atılıyorsa batıda ölen halk için evet bu bir "din savaşıdır"! Kaynakları sömürenler ise kalın kafalıları kullananlardır kafan bastı mı şimdi?

Sitelerde Paylaş

Ergen Tremor..

Konya'da kilise var ve halka açık..Alaaddin'in oradaki kiliseye hiç gitmedim ama Sille'deki kiliseye iki defa gittim..Merak ediyorsan sende gel Sille'ye..Konya'nın en güzel yerlerinden biridir..Kilisenin kapısında güvenlikte var..Korkma birşey yapmazlar :D

Bana hristiyanlar daha şerefli deme hatasında bulunma..Bu aralar hristiyanlığı araştırıyorum,defol git başımdan..Onbinlerce insanın başlarını yağlayıp diri diri yakan şerefsiz hristiyanları sakın bana müslümanlardan iyi birileri gibi gösterme..

Dindarların hepsi aynıdır,bunu o ergen kafana yerleştirmeye çalış..

1000 yıl önce yapılmış kiliseyi bana yutturma,uyanık Konyalılar o kiliseyi restore edip turist avlama peşine düşmüşler..Hani paranın rengi olmazdı ya..

O kilise aktif hale geçsin,Türkleri kafalamaya başlasın o zaman görürsün sen neyin ne olduğunu..

Malatya'daki zirve katliamını unutmadık daha..

Ben günümüzden bahsediyorum,ortaçağda hristiyanların ne vahşilikler yaptığını biliyorum,ama uyanıklık yapıp dinlerinde reformlar yapınca müslümanların bir tık önüne geçtiler..

Hristiyanlığı savunacak değilim.

Bütün dinlerin içine tüküreyim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...