Jump to content

Kuzen Evliliği

Recommended Posts

Arap kültüründen bize geçmiş bir başka sapık gelenek de kuzen evliliği. Eski Türklerde yasaktı bu evlilikler. İslam ile birlikte maalesef bize de bu sapık gelenek bulaşmaya başladı.

Anadolu'daki zeka düşüklüğünün sebebi de bence bu olabilir dışarıya kız gitmesin diye kuzenleri evlendiren çok araplaşmış aile var ülkemizde.

Bu sapık ve zararlı gelenek neden yasaklanmıyor anlamıyorum.

Sitelerde Paylaş

Yıllar önce, uzaktan akrabâm olan bir kişiyle konuşuyorduk.

Bana demesin mi; "Amcanın kızları, bekâr; onlardan biriyle evlen."

Ben de şaşıp-kaldım. "O ne biçim söz öyle!" diye sinirlendim. "Amcamın kızları, benim kardeşlerim sayılır!"

"Ama bunun, dînimizde, yeri var," dedi.

"Yahu bana ne sizin dîninizden!" dedim. Karşılık vereceğini düşündüm; ama sustu. Sürekledim: "Baksana; annem, bekâr bir kadın; öyleyse, annemle evleneyim."

O da gülümsedi: "Abartıyorsun ama!"

Sitelerde Paylaş

Kuzen evlilikleri dünyada bazı ülkelerde yasak sebibide sakat doğan çocuklar. Çin, Kore, Bulgaristan, Sırbistan, Filipinler... gibi pek çok ülkelerde iki kuzen evlenemez. Dünyada bir tane kuzen evililiği yasaklayan islam ülkesi yoktur.

Ensest Evlilikler. Paylaşılan genlerin oranları

1. derece - 1/2

Ebeveynler, Kardeşler, Çocuklar

2. derece - 1/4

Anne ve babanın kardeşleri, Yeğenler, Dede ve nineler, Üvey kardeşler

3. derece - 1/8

Kuzenler

İlkel kabile dini islam kuzenler evlenebilir diyor. Allahın gelecek nesiller hiç umurunda değil. Onun işi gücü Muhammeedin cinsel zevkiyle ilgilenmek.

Ahzab Suresi 50. Ayet - Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helâl kıldık.

Sitelerde Paylaş

Telegraf haberine göre her yıl 700 çocuk kuzen evlilikleri nedeniyle genetik engelli doğuyor. Buradan okuyabilirsiniz.

İslam'da büyük bir soy içi evlilik sorunu var.

Sitelerde Paylaş

Telegraf haberine göre her yıl 700 çocuk kuzen evlilikleri nedeniyle genetik engelli doğuyor. Buradan okuyabilirsiniz.

İslam'da büyük bir soy içi evlilik sorunu var.

Oysa o rakam, yalnızca Birleşik Krallık'ta yaşayan, Pakistan kökenlilerde bulunuyor.

Bir de Türkiye'yi düşünelim. Bir yerlerde okumuştum: "Türkiye halkının, %12'si özürlü!" Bu yüzde onikinin yarısının, akraba evliliklerine dayandığını varsayalım; korkunç rakam! Ama gerçekçi bakışla, bu oran, çok dahâ yüksektir!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...