Jump to content

allah nerede?

Recommended Posts

yüreğimizde yaşıyor

Ben bir ateistim. (her ne kadar kafamda sorular olsa da bu böyle, bu sorunları aşmak için buraya geldim zaten)

Allah nerede, yüreğimizde yaşıyor dedim, güldüm geçtim.Çünki yok, yüreklerde yaşatılıyor sadece

Siz bağırsak olmasın o? diyerek hiç bir amacı ve hiç bir öğreticiliği olmadan laf konuşuyorsunuz. Ne alaka niçin ne gerek var böyle şeylere?

İlk mesajına bir daha bak..Smile görüyor musun?

Eğer bir smile ekleseydin,ben sana bu mesajları yazmadım..

İlk yazdığın mesaj,bir müslümanın mesajına benziyor..Ne bileyim ben senin ateist olduğunu :)

Sitelerde Paylaş

İlk mesajına bir daha bak..Smile görüyor musun?

Eğer bir smile ekleseydin,ben sana bu mesajları yazmadım..

İlk yazdığın mesaj,bir müslümanın mesajına benziyor..Ne bileyim ben senin ateist olduğunu :)

Müslüman mesajına benzemiyor. Hiç bir müslüman allah için kalbimizde yaşıyor demez.

Esprileri mizahları anlamak için smileye ihtiyaç görecek kadar düşük bir mizah seviyen varsa ben bilemem.

Kaldı ki ben müslüman birisi olsam bile durdukyere benim inandığım şeye bağırsak gibi hakaret etmeye hakkın yok. Bir de bilmiyormuş gibi soruyorsun neden kalp neden barsak değil diye. Barsakta pislik olur kalb ise ne amaçla kullanıldığı belli. Çocuk gibi konuşuyorsun.

Sitelerde Paylaş

Müslüman mesajına benzemiyor. Hiç bir müslüman allah için kalbimizde yaşıyor demez.

Esprileri mizahları anlamak için smileye ihtiyaç görecek kadar düşük bir mizah seviyen varsa ben bilemem.

Kaldı ki ben müslüman birisi olsam bile durdukyere benim inandığım şeye bağırsak gibi hakaret etmeye hakkın yok. Bir de bilmiyormuş gibi soruyorsun neden kalp neden barsak değil diye. Barsakta pislik olur kalb ise ne amaçla kullanıldığı belli. Çocuk gibi konuşuyorsun.

Smile tabi ki önemli..Bir gülücük atsaydın o mesajına,ben sana çıkışmazdım..Seni müslüman sandım ve seninle oynamaya başladım..Pek aktif biri olmadığından anlamayabilirsin bunu..

Biraz bilgili her müslüman senin ilk mesajını onaylar..İslam dini açısından yüreğin/kalbin ne kadar önemli olduğunu bilmiyor musun?

Bilmiyorsan,o ilk mesajı nereden uydurdun?

Sitelerde Paylaş

Smile tabi ki önemli..Bir gülücük atsaydın o mesajına,ben sana çıkışmazdım..Seni müslüman sandım ve seninle oynamaya başladım..Pek aktif biri olmadığından anlamayabilirsin bunu..

Biraz bilgili her müslüman senin ilk mesajını onaylar..İslam dini açısından yüreğin/kalbin ne kadar önemli olduğunu bilmiyor musun?

Bilmiyorsan,o ilk mesajı nereden uydurdun?

İslama göre Allah yüreğimde yaşıyor demek küfür olabilir belki.

Müslümanlarla neden oynuyorsun ki? neden hemen barsak diyorsun?

Böyle olmanız yüzünden bizler dışlanıyoruz.

Sitelerde Paylaş

İslama göre Allah yüreğimde yaşıyor demek küfür olabilir belki.

Müslümanlarla neden oynuyorsun ki? neden hemen barsak diyorsun?

Böyle olmanız yüzünden bizler dışlanıyoruz.

Benim üslubum yüzünden mi ateistler dışlanıyor?

Seni müslüman sanıp,azıcık eğlenmek istedim sadece :)

Bakın yürek çok önemli..Allah yüreğimde demekte bir sakınca yoktur..

Muhammed'in yüreği yıkanır mesela..Kuran Muhammed'in yüreğine iner..Kuran'da düşünen organ beyin değildir,yürektir..

Sitelerde Paylaş

Benim üslubum yüzünden mi ateistler dışlanıyor?

Seni müslüman sanıp,azıcık eğlenmek istedim sadece :)

Bakın yürek çok önemli..Allah yüreğimde demekte bir sakınca yoktur..

Muhammed'in yüreği yıkanır mesela..Kuran Muhammed'in yüreğine iner..Kuran'da düşünen organ beyin değildir,yürektir..

tamam anlıyorum ama ne bileyim ateistlerin bazı kesimleri hemen kızışıyor. Genelde bu sitede de çok var.

Sitelerde Paylaş

Adamın bahsettiği şeyi hâlâ anlamamışsın. Estetik vizyonu bir kenara bırak ve "Allah her yerdedir" sözünü gerçekten her yere, herkese, her nesneye uygula bakalım ortaya düzenli, uyumlu, ahenkli, estetik ve yekpare bir şey çıkıyor mu? Ben söyleyeyim, bir kombine ve spektrum yığını çıkıyor. Eleştiri de değil bu, gerçek. Kuantuma insen bile eline elektrik sinyalinden başka bir şey çıkmayacak malesef.

Kişisel izlenimime göre sen eski muhafazakar dindarlardansın. Bunu da hakaret amaçlı söylemiyorum yanlış anlama.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Allah gorebilene,duyabilene her yerdedir.Allah dan bir izdir,yansimadir her zerre.Allah demiyor mu:

Allah insanlara ruhunu ufledi diye,nereye donerseniz donun Allah in yuzu ordadir diye,Dogu da bati da Allah indir diye,İnsanlara sah damarindan daha yakindir diye.

Bunlar Kuran in panteistik yonudur.Hadisin birinde de:

Hcibir yere sigmam,kulumun gonlune sigarim diye gecer.

Yani Tanriyi kendinde arayacaksin,ise ordan baslayacaksin.Cunku insan Allah in arzdaki yansimasidir,mikro evrendir.

Tum kadim bilgelik,kadim inanclar ve ritueller Tanri ya ulasma uzerine kuruludur,arastirin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...