Jump to content

Ateistim ama kafamdaki sorulara da cevap arıyorum! Gelin !

Recommended Posts

Sayın Arkadaşım Tanrının olması İmkansızdır bir balık milyonlarca yumurta üretip bunlardan sadece 1 veya 2 tanesi hayatta kalabiliyorsa bu tesadüftür eğerki Bir Yaratcısı varsa Milyonlarca galaksiyi neden yarattı ? İnsan Evladı Güzel değildir bir varlık olarak hayal edip insanlara baktığımda insanlar tuhaf gelebilir çünkü zaten Eğerki tanrı varsa hayatta hiç bir düzen yoktur Eğerki Düzen varsa Biri bana açıklasın ? Ellerimiz Neden kırık şekilde ? Çünkü Evrimleştik be arkadaşım elinize bakın parmaklar kırık şekilde maymunlara benzer ve eller hiç bir zaman dümdüz gezenide görmedim tabikide beni anladıysanız Teşekkür ederim şimdiden.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 305
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir şeye yok diyebilmen çok zordur. Evrenin tamamını bilmen gerekir. Örneğin bir odada iğne yok diyebilmen için odadaki herşeyi kontrol etmen gerekir. ;)

Binlerce yıl önce önce yahudiler sonra da peşinden araplar bir şeyler yumurtlamışlar, bu devirde bu bilgiye rağmen hala bu zırvalara inanmaya zorluyorsunuz kendinizi.

Arap ve yahudinin uydurduğu putların olmadığını anlamak için bütün evreni mi dolaşman gerekiyor? Sen de hiç beyin yok mu? Bu kadar mı aptalsın?

Sitelerde Paylaş

Bir şeye yok diyebilmen çok zordur. Evrenin tamamını bilmen gerekir. Örneğin bir odada iğne yok diyebilmen için odadaki herşeyi kontrol etmen gerekir. ;)

:D bilimden bahsedenlerin bir şeyin yokluğu için evrenin tamamın bilmek gereklidir demeleri ne gülünç

tanrı diye bir şey yoktur, alışın bunu okumaya ve duymaya.

Sizin uyduruk dininizin olmasa da, tanrı denilen kavramın bir tanımı vardır.

Tanrı, mükemmel olandır. Mükemmel olan, tam olandır, eksik olmayandır.

Tanrınız bir şeyler yaratmaktadır. Tanrınız bir amaç doğrultusunda bir şeyler yaratmaktadır. Tanrınız, bir amaca sahip olduğuna göre eksiktir ve bunu gerçekleştirebilmek için de bir şeyler yaratmak zorundadır. Tanrınız bir şeyler yaratmaya muhtaçtır.

Tanrınız hem mükemmel hem de eksik ve muhtaçtır. Buna çelişki denir. Bunu görebilmek için koltuğumdan bile kalkmaya gerek duymadım, bırakın evreni dolaşmayı.

Mükemmel denilen tanrınız, matematik olarak imkansızdır.

Sizin uyduruk dinin tanrısı mükemmel değilse, bu başka bir konudur.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne o, korktunuz mu? Verebileceğiniz cevaplar Müslümanlara göreydi değil mi? Bunun pratiğini yapmıştınız ahaha. xD Aylar önce imansız diye radikal Müslümanların forumundan kovuldum desem. Ayrıca Müslümanlar bizi Hz Muhammed e şikayet edeceklerini söylüyorlar. Daha geçen gün Müslüman bir bayanla ateşte yanıp yanıp çıkma meselesini tartıştık. Hanımefendi Kuranda

Dediler ki: "Sayılı günlerin dışında, ateş asla bize değmeyecektir." De ki: "Allah katından bir ahid mi aldınız? -ki Allah asla ahdinden dönmez- Yoksa Allah'a karşı bilmediğiniz bir şeyi mi söylüyorsunuz?"

yazmasına rağmen yanıp yanıp çıkacağız diye tutturmuştu da. Görüyor musunuz onlarla görüşlerimizin ne kadar farklı olduğunu?

Ve kimin mizanı (sevap tartıları) hafif gelirse, işte onlar, nefslerini hüsrana düşürenlerdir. Onlar, cehennemde ebediyyen kalacak olanlardır. MÜMİN-103

Cehennemden çıkış yoktur!

Sitelerde Paylaş

Ve kimin mizanı (sevap tartıları) hafif gelirse, işte onlar, nefslerini hüsrana düşürenlerdir. Onlar, cehennemde ebediyyen kalacak olanlardır. MÜMİN-103

Cehennemden çıkış yoktur!

ve bu cehenneme giriş - pamuk ipliğine bağlıdır....

1 dirhem günahı fazla gelen - sonsuz cehenneme gider.....

1 puanla istediği bölümü kaçıran öğrenci misali....

insanlar allahdan daha insaflılar......

1 puanla bölümü kaçıran öğrenci seneye tekrar şansını deneyebilir...

ama bir dirhem günahla cenneti ıskalayan insan sonsuz cehenneme gider !!!

sonsuz merhamet sahibi allaha bakın ? !!!

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ve bu cehenneme giriş - pamuk ipliğine bağlıdır....

1 dirhem günahı fazla gelen - sonsuz cehenneme gider.....

1 puanla istediği bölümü kaçıran öğrenci misali....

insanlar allahdan daha insaflılar......

1 puanla bölümü kaçıran öğrenci seneye tekrar şansını deneyebilir...

ama bir dirhem günahla cenneti ıskalayan insan sonsuz cehenneme gider !!!

sonsuz merhamet sahibi allaha bakın ? !!!

Bence bu cehenneme gidenler șanlı gibiler.

Niye derseniz.

Valla bence cennetteki 72 huri bir adamın iflahını kurutur.

Düșünsenize hergün o kadar huriyle çekilir mi cennet ?! :D

Sitelerde Paylaş

Çok karamsarsınız

Alaka kuramadım. Yazdıklarımın karamsarlıkla ne alakası var? Karamsarlık diye kötü şeyler olacağını düşünmeye denir. Ben olan, olmuş olaylardan bahsediyorum. Bunlardan daha kötüsü mü olsun istiyorsunuz diye sadece soruyorum. Bunu da olanları görün diye soruyorum.

Haa, olanları görmez ve küçümserseniz, hatta İran'daki gibi yobaz vahşilerle işbirliği yapacak kadar saftirik olursanız, iktidarı ele geçirince Tahran caddelerinin elektrik direklerine asılan o saftirik sosyalist salaklar gibi olabilirsiniz tabii. Olmamanız için bir neden yok.

Franz Kafka'nın bir sözü hiç aklımdan çıkmaz. "Okuduğunuz bir kitap beyninize şimşek gibi inip sizi uyandırmıyorsa ne işe yarar?" der. Uyutucu, oyalayıcı, bişey yok bişey yok, uyu uyu yat uyucu anlatımları hayatımda hiç sevmedim. Uyandırıcı, düşündürücü anlatımları severim.

Dünya dikkat gerektiren bir yer olarak evrildi. Milyonlarca yılda... Hiç belgesel izlemiyor musunuz. Korkarım izlemiyorsunuzdur, aslanların antilopları parçalaması içinizi karartıyordur eminim. Bakamıyorsunuz değil mi... Böyle polyanna tipler bakamazlar. Ama içinde yaşadığımız gezegen, bu... Biz ise dünya geçmişini bir yıl olarak alırsak son saniyenin kesirleri içinde ortaya çıkan bir türüz. Diğer türlerden çok aşırı bir farklılığımız olması olanaksız. Dünya bişey yok bişey yok, uyu uyu yat uyu dünyası değil. Bunun bilincinde olmak karamsar filan olmak değildir.

Bilinçli olmaktır. Bilinçli olmaktan çok mu memnun ve mutluyum, hayır. Ben de salak cahil müslümler gibi aslanın aslında ölü hayvanları yemesi gerektiği, ama antilopu öldürüp yeyince allahın ona cezasını vereceği gibi aptalca ve cahilce bir salaklığa inanıp gerçeklere gözümü kapayabilsem belki rahat ederdim.

Böyle bir salaklığa kim inanır! Müslümler inanıyor! Yerler göklere sığdıramadıkları, yok asrın müceddidi bilmem ne diye zırvaladıkları Said bunu yazıyor ve bu kafadan kaçık, islam alimi oluyor!

Bir insan ateist olmuşsa kesinlikle gerçeklere gözü açılmıştır. Yoksa ateist olamazdı. Gözü açılan biri de kesinlikle, istese bile bişey yok bişey yok uyu uyu yat uyucu olamaz.

Sitelerde Paylaş

Düșünsenize hergün o kadar huriyle çekilir mi cennet ?! :D

O hiç önemli değil de, asıl önemlisi bir kere muhammet orda! Muhammede bir saniye katlanılmaz yahu, sonsuza kadar muhammetle ömür mü geçer! Bir o olsa neyse, bir sürü orangutan kılıklı iğrenç işitçi, bilmem bir kucak sakallı talibancı, daha bilmem boko haramcısı, daha ne botu her gün sinekler gibi şehit olup cennete doluşuyorlar!

Aman aman! İğrenç bir yer bu cennet! Sabah elimi yüzümü yıkarken filan ülen yanlışlamaya aptesten sayılır kazara cennete mennete giderim diye ödüm kopuyor!

Sitelerde Paylaş
Böyle bir salaklığa kim inanır! Müslümler inanıyor! Yerler göklere sığdıramadıkları, yok asrın müceddidi bilmem ne diye zırvaladıkları Said bunu yazıyor ve bu kafadan kaçık, islam alimi oluyor!

Ben diyorum ki, artık onlar da değișiyorlar. Yani törpüleniyorlar, çünkü fanatik müslümanların vahșetleri birçok kendi halinde olan müslümanlar kaldıramıyorlar. İnanmasına hâlâ inanıyorlar, fakat dünkü gibi inanmıyorlar.

Ve bu süreç devam edecek. Bence Siz biraz sabırsızsınız.

Sitelerde Paylaş

O hiç önemli değil de, asıl önemlisi bir kere muhammet orda! Muhammede bir saniye katlanılmaz yahu, sonsuza kadar muhammetle ömür mü geçer! Bir o olsa neyse, bir sürü orangutan kılıklı iğrenç işitçi, bilmem bir kucak sakallı talibancı, daha bilmem boko haramcısı, daha ne botu her gün sinekler gibi şehit olup cennete doluşuyorlar!

Aman aman! İğrenç bir yer bu cennet! Sabah elimi yüzümü yıkarken filan ülen yanlışlamaya aptesten sayılır kazara cennete mennete giderim diye ödüm kopuyor!

Size karamsarsınız diyorum da, inanmıyorsunuz !

Cenneti bile cehenneme çevirdiniz. :D

Sitelerde Paylaş

kavak, bence sen rüya aleminde uyuyorsun. Bu müslümlerin "onlar gerçek müslüman değil" deyip sıyrıldıklarını da mı bilmiyorsun! Müslümleri hiç ama hiç tanımıyor, hiç karşılaşmamış, hiç konuşmamış gibisin. Bir müslüm, iştin vahşi cinayetlerini görüp islamdan soğuyacak ha! Bunu ummak için çok fazla polyanna olman lazım. Böyle bir şey hayatta olmaz. Müslüm son derece pişkin, umarsız ve gevrek bir şekilde onların müslüman olmadığını bir çırpıda söyleyiverir.

Cennete gelince... Zaten bu din safsataları gerçek olsa, dünyayı niye şeytan değil de tanrı yaratmış olsun ki? Pekala şeytan da yaratmış olabilir. Bu da öyle... Pekala cennet korkunç bir yer olabilir. Nerde salak sulak öküz yobaz, orayı dolduracak. Nerde kıyak insanlar var, hepsi cehennemde... Ne işim var lan benim cennet gibi salak sulak bir yerde! Muhammed ve bir sürü avanesi... İğğğğğ...

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tereyaginin lezzet ikizi misin?

Sizin sundugunuz "bilimsel" makaleler ancak dolma kalemle evrimi curutenlerin eserleridir daha oteye gitmez. Bilimden degil ilimden konus sen. Bir suru degerli ilim adamlariniz var kadinlarin basortu takmasi meselesine kafa yoran. Evrimden de cok anlar onlar. Onlarla gel buraya, aga babalarinla gel... nolursan ol yine gel

:) :) :)

Sitelerde Paylaş

Verebileceğiniz cevaplar Müslümanlara göreydi değil mi?

Ne kadar saçmaladığını kendi dışından bakıp bir görebilsen! Küçük müslüm hayal dünyandan bakarak dünyayı, hele ateistleri hiç anlayamazsın. Müslüm olmadığınızı iddia etmeye kalkışmanız o kadar komik ki... Müslümanlar sizi muhammede şikayet mi edecekmiş! Aman ne güzel! Zaten müslümlerin en başta gelen işleri birbirlerini yemektir. Gayet normal. Dünyaya hiç mi bakmıyorsunuz! Müslümler her gün birbirlerini sinek gibi öldürüyorlar. Burda lslam bataklığının ortasında Atatürk'ün kurduğu laiklik adasında huzur içinde özgürce yaşıyorsunuz. Atatürk'ün kurduğu cumhuriyeti kemire kemire bir türlü yıkamadınız, hâla nimetlerinden yararlanıyorsunuz. Suudi Arabistan'a İran'a gitseniz tabii ki sizi mürted diye asarlar. Ne bekliyordunuz!

Bu sizi müslüm olmaktan kurtarıyor mu! Zaten geri kalan islam dünyasına göre bu ülkede yaşayanlar müslüman değil. Burada yaşayanlara göre de geri kalan müslüman değil!

İşte siz bu kadar komik ve saçma bir dinin, islamın inanırlarısınız. Durumunuz bu kadar komik ve dünyanın palyaçosusunuz. Dünya sizin saçmalıklarınıza gülüyor. Hem de şamar oğlanısınız. Canı sıkılan sizi tokatlıyor.

Müslüm değilim diye boşuna çırpınma, müslümlerle cehennemde sonsuz mu kalınacak, yoksa yanıp çıkılacak mı diye tartıştığını kendin yazıyorsun. Bu ateistlerin sorunu mu müslümlerin sorunu mu. Elbette müslümlerin sorunu olduğuna göre, sen nasıl müslüm olmuyorsun? Lan ateiste ne, ister yanıp çıkın ister çıkmayın, çok mu tikimizde? Ha yani şimdi bu müslümler yanıp mı çıkacak, çıkmayacak mı diye tasanızı biz mi çekeceğiz be!

Hem de biz burda deistlerle, agnostiklerle tartışıyoruz. Antrenmanımız müslümlerle filan değil. Müslümler bize sinek siklet gelir. Onları bir şey yerine zaten koymuyoruz. Kitaplarında kısasın hüre hür köleye köle dişiye dişi uygulanacağının yazdığı rezil kepaze bir kitapla gelen geri salakları mat etmekten kolay ne var? Ülen ne hürü ne kölesi ne dişisi ittir git allahını da kitabını da alıp dedin mi işi biter.

Böyle bilime, insanlığa, ahlaka aykırı bir kitapları olduktan sonra kim iter müslümleri... Bit yavşağı yerine bile koymayız ne kendilerini, ne allahlarını ne kitaplarını...

Sitelerde Paylaş

kavak, bence sen rüya aleminde uyuyorsun. Bu müslümlerin "onlar gerçek müslüman değil" deyip sıyrıldıklarını da mı bilmiyorsun! Müslümleri hiç ama hiç tanımıyor, hiç karşılaşmamış, hiç konuşmamış gibisin. Bir müslüm, iştin vahşi cinayetlerini görüp islamdan soğuyacak ha! Bunu ummak için çok fazla polyanna olman lazım. Böyle bir şey hayatta olmaz. Müslüm son derece pişkin, umarsız ve gevrek bir şekilde onların müslüman olmadığını bir çırpıda söyleyiverir.

"Onlar gerçek müslüman değil" söylemi 10 sene evvel varmıydı ?

Dahası çok değil, 10 sene evvel sadece kutsal kitap diyenlerin sayısı ne kadardı, șimdi ne kadar ?

Önce Tunusta bașlayan sonra neredeyse bütün müslüman alemine sıçrayan, ancak sonunda șimdilik hüsranla biten pembe/yasemin devrimi öyle boșuna mı cereyan etti zannediyorsunuz ?

Bu değișimler Sizin için önemsiz olabilir, ancak ben dediğim gibi, bunları bir bașlangıç olarak görüyorum.

Arkadaș dindarlardaki bu kalıplașmıș zihniyet öyle bugünden yarına, modern çağımıza öyle ıșınlanamaz.

Keșke olsa. Bunlar yavaș yavaș olur; 50 veya 100 sene sürebilir belki de daha uzun.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Onlar gerçek müslüman değil" söylemi 10 sene evvel varmıydı ?

Vardı. Her zaman vardı. Her zaman müslümler birbirlerini gerçek müslüman olmamakla suçlarlar. Çünkü kuran'da "münafık" diye bir kavram var. Var mı, bitti. Senin iddian güme gider. Daha islamın ilk çıkışında bu söylem vardı demektir bu çünkü. Ben hiç bir iddiamı desteksiz ortaya atmam. Ortaya attığım her iddianın mutlaka altını nasıl sağlamca dolduracağımı düşünmüşümdür. Gördüğün gibi altını hiç bir tereddüte yer bırakmayacak şekilde de doldurdum. Benimle başa çıkabilmek gibi bir şansın sıfır. Boşa hiç uğraşma.

Değişim olmadığını ise iddia etmedim. Tersine ben diyalektik materyalistim. Değişimin bir an durmadığını ve değişimden kaçınmanın hiç bir yolu olmadığını bilirim. Hegel'in "hiç kimse aynı ırmakta iki kez yıkanamaz" sözü benim için yasadır. Evrenin en temel yasalarındandır üstelik. Müslümler elbette bukalemun gibi ortama uyum sağlayıp insanları kerizlemeyi sürdürmek isteyecekler. Yarın Darwin'i peygamber ilan ederlerse şaşırılmaz. Bunların pis iğrenç çıkarları, uyduruk allahları için yapmayacakları sahtekarlık yoktur. Bunlar pis iğrenç çıkarları için bir allah, bir muhammed, bir kuran uydurmuş sahtekar dolandırıcılar.

Bunlar bu allaha, bu muhammede, bu kurana, cennete, cehenneme inandıkları sürece bunlardan hiç bir bot olmaz. Ne zaman allah cahil çöl yağmacılarının uydurduğu bir puttur derler, muhammed yaşadığı bile belli olmayan bir efsanedir derler, kuran cahil çöl yağmacılarının ortaya attığı insanlığın utancı bir cehalet ve vahşet manifestosudur derler, o zaman bir insan olurlar. Bunları demedikleri sürece bunlardan hiç bir bot olmaz.

Sitelerde Paylaş
.....

İlahi demo, Sizinle uğraștığım falan yok, bunu nereden çıkardınız ?

Diğer iki sorumu es geçmișsiniz, bir zahmet onları da yanıtlayınız.

Dahası çok değil, 10 sene evvel sadece kutsal kitap diyenlerin sayısı ne kadardı, șimdi ne kadar ?

Sadece bu foruma bakmanız yeterli, son zamanlarda buraya gelen dindarların çoğunluğu hadisleri neden artık hiç kaale almıyorlar ?. Neden sadece kitap diye sayıklıyorlar ?

Önce Tunusta bașlayan sonra neredeyse bütün müslüman alemine sıçrayan, ancak sonunda șimdilik hüsranla biten pembe/yasemin devrimi öyle boșuna mı cereyan etti zannediyorsunuz ?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bir zahmet onları da yanıtlayınız.

Benimle uğraşıyorsun demedim. Benim söylemlerimle başa çıkmaya boşuna uğraşma dedim. Arada çok fark var. Sözlerimi çarpıtarak da benimle başa çıkamazsın.

Ortada bir önem taşıyan başka soru görsem yanıtlardım. "Sadece kutsal kitap" mı... Eee noolmuş? Bunun bir önemi olduğunu hiç düşünmüyorum. Bu da müslümlerin bayat numaralarından birisi. Ben bunlarla çok karşılaştım, on sene önce de karşılaşıyordum, şimdi de karşılaşıyorum. Aslında her zaman en çok karşılaştığım müslüm tipi bu. Hem kutsal kitap filan demez bunlar, sadece kurancıyız derler. Bunların Yaşar Nuri hoca gibi baş çekenleri de vardır üstelik. Bu bayat numarada hiç ama hiç bir numara yok. Bu da bir sahtekarlık. Bundan hiç bir bot çıkmaz.

Ben islam coğrafyasında devrimin d'sini bile görmüyorum. Bok çukuru içinde debelenen halklar görüyorum. Devrim mevrim yok. Devrimi de nerden çıkarıyorsun? Yok öyle bir şey. Bok çukuruna giderek daha çok batıyorlar.

Seninle bakış açılarımız farklı. Sen Polyanna'sın ben Franz Kafka'yım. Pek anlaşamayacağız gibi görünüyor. Zararı yok tabii, o kadar farklı bakış açısı olur. Sonuçta görüşlerimiz zıt değil, yakın. Bunlar bakış açısı ve yorum farkları. Ama bana ilahi de deme yahu! Ne ilahisi ateistim ben! :D İlahi tanrısal demek bilirsindir. Tanrıya inanmayan nasıl tanrısal olabilir!

Pembe devrim ha! Yahu güldürme beni! Orangutana pembe gecelik giydirme devrimi gibi bir şey algılıyorum ve güleceğim geliyor. Bok çukurunda ne devrimi yahu! Üstelik pembe ha! :DÖnce bir bok çukurundan çıksınlar da devrime belki sıra gelir.

Sitelerde Paylaş

Kesinlikle haklısın. Ben de Anibal'in edepsiz mi edepsiz Süper Zenci'sini öne sürüyor ve hadi olmadığını kanıtlayın diyorum şimdi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...